41716
  • Carishan
    #40716
    No, ezeket választottam:

    the atronach
    archer
    combat
    strenght
    agility
    ----
    alchemy
    armor
    block
    hand to hand
    heavy armor
    marksman
    security..

    remélek ez a karakter már jó lesz.. úgy vettem észre erősebb, volt egy barlang, benne pár bandita és túléltem, sikerült kinyirni őket...
  • Calver
    #40715
    kövekre van ám megoldás, sőt, ez az összes küldetésekből kapott cuccnál megoldja, h tápolódjanak, a karakter szintjéhez igazodva - így ne essen a kétlábú abba a csapdába, h 20+ szinten kezdődik a játék, h legjobb cuccokat kapja küldetésekből.
    bár kövek szintezése alapból ki is van kapcsolva - ízlés kérdése h valaki benyomja-e vagy sem.

    nekem spec hiányoznának kövek, tekintve h 8 cuccomon van +50 manát adó (így van összesen 600 manám), aminek a hiányát erősen megérezném - enchantból a max +24 mana. valamint fegyverre sem lehet olyan "hosszan tartó" dolgot pakolni enchant-al, mint kövekből.

    na meg... kapuk bezárása nem nagy cucc, főleg ha az ember tudja mit csinál (végigugrálás a láván), 5-10 perc alatt kivégzel egyet - kivétel Skingrad melletti és ahhoz hasonlóak, amik spec engem plafonra küldenek...
  • Fantusz
    #40714
    Nincs azzal gond, ha a játék egyébként nem okoz nehézséget, de ismerkedni a világgal nem a legjobb út, bár azért elhibázottnak sem mondanánk.
    Amikor elkezdtem a játékot, én is nekimentem a Kvarchi kapunak, mert kíváncsi voltam mi is van ott.
    Azzal még nincs is gond, be lehet zárni a kaput, csak Martint békén kell hagyni, ha nem szeretnénk, hogy ellepjék a térképet a pokolkapuk.
    amíg Martin Kvatchban van, nem nyílik a többi kapu.

    Az is lehet szempont, hogy a kapu mögött igen értékes cuccokat lehet lootolni, de csak magas szinten, kár idő előtt ellőni a puskaport, a sokadik kapu bezárása már nem egy szórakoztató tevékenység.
    A főküldetést végigjátszva pedig végleg bezárulnak a kapuk, s ha ezt túl hamar (alacsony szinten) megteszi a játékos, sokat nem nyer vele.
    Bár túl misztifikálni sem érdemes a kapu mögötti dolgokat, nem egy-két karakterem volt, amelyikkel el sem kezdtem a főküldetést, s nem hiányoztak a dremorák, daedrák, Sigil kövek.
    Kapuk nélkül kalandozva is el lehet jutni 40es szint fölé.
  • Calver
    #40713
    mondjuk én is nekimentem főszálnak... asszem 7-es szinten vagy valahogy így? aztán elvittem Dagon Shrine-ig (kellett a blade/restoration training), és azóta hozzá sem nyúltam
    kapukat azért érdemes megnézni alacsony szinten is, mert a tartalmuk változik - pl 15-18 körül még tele vannak baromi jól kinéző Fire Attronach-okkal, később (20-as szint) ezek felszívódnak, és csak Storm Atronach-ok maradnak.
  • Fantusz
    #40712
    Mágnes lehet azon a kapun :-)
  • SaGa
    #40711
    Ne kapkodd el, inkább pár napig ne is menj arra. Hidd el, nem véletlenül ajánljuk, hogy 20. szint előtt ne kezdj a fő sztoriba...
  • Carishan
    #40710
    Az első kapunál tartok:))
  • SaGa
    #40709
    A betöltéskor is láthatod, mi az aktuális szinted, mert a mentett állás nevében benne van.
  • SaGa
    #40708
    Ahol az egyéb tulajdonságaidat is. Azon a sávon, ahol az inventory-spell-feladatok között tudsz váltogatni, a bal szélső jelzés az életerő/magicka/fáradtság jelzősávjai. Ráböksz és a fölötte lévő második sorban tudod kiválasztani, hogy mit akarsz látni az aktuális állapotodból.
  • SaGa
    #40707
    Már írtam, hogy szerintem a legjobb, ingyen megszerezhető ház AranMathi.
    Kell hozzá az AranMathi ayleid home olfdalról letölthető alap mod és az 1.04-es update, majd erre rá kell tenni az AranMathi 1.05 update-t is.

    Ez Bruma fölött (a Veyond cave és Fort Valeria között) van a folyóban. Egy nagy ayleid "rom". Az első terem a trónterem, itt 4 őr bóklászik (kicsit néha eltévednek, ezért hajlamosak a lakóterük kijáratához közel eső 3 üveges tárolón keresztülgyalogolni és a bennük lévő tárgyakat kilökni, de ha megnézed, hogy mely tárolók fedele van pár nap után nyitva, és azokba nem pakolsz, semmi gond).

    Az őröknek nagy ebédlő és hálóterem van lent. A trónterem egyben egy nagy múzeumnak berendezhető helyiség, ahol rengeteg üveges tároló és fali tartógyűrű van a fegyvereknek. Én fel szoktam rakni mellé valamelyik mannequin modot is, hogy a páncélokat is ki lehessen állítani. Az őrök inventoryját tudod módosítani (a beszélgetésnél van rá opció, nem kell zsebeskedni) és a kezdeti gyengécske páncéljaikat, fegyvereiket lecserélheted a zsákmányolt jobbakra. Én pl mithrillbe szoktam öltöztetni őket és üveg vagy elf fegyverekkel felszerelni.
    A trónterem mögött van a treasury. Itt van egy halom láda, amelyekre rá van írva, mit tartalmaznak (mér ha azt teszel beléjük, amit ráírtak). Külön a nehéz és könnyű páncélok, kardok, zúzófegyverek, ékszerek, mágikus kavicsok, stb...
    Ez után jön a "Living Quarter. Egy nagy úszómedence (sajnos az npc-k nem használják), szemben a "könyvtárszoba" és a hálóterem, jobbra egy ebédlő és a "társalkodónők" szobája. Két hölgy lakik itt, akiket szintén lehet öltöztetni.
    Pár rejtett ajtó a falakon, mögöttük ezüst fegyverek, rakodók (ékszeres ládikók), és az átjáró a harcos és mágus birodalomba.
    A harcos terme egy edzőterem, egy mély veremmel, amiben tatami (vagy birkózó szőnyeg) van középen és megidézhetsz különböző erősségű edzőpartnereket, akiknek a leverése pont olyan tanulás, amit a külvilágban levert ellenfelekkel érhetsz el.
    A mágus terme két részre oszlik: van ey alchimiai labor, benne expert felszerelés, és a Philosopters stone, ami átmenetileg megnöveli az alchimiai skillt. Van egy kis kertecske, meg egy automata összetevő tároló. Ha ráböksz a lebegő fekete kőre, egy lépésben kiszedi az inventorydból az összetevőket ér átrakja a ládába. Rengeteg tároló. Ládák, dobozok, flaskatárolók.
    A másik oldal a mágiáé. Itt van egy enchanter és egy spellmaker oltár. Rejtekajtók mögött újabb tárolók, egy saját, különbejáratú oblivion kapu, ahonnan átjárhatsz sigil stone-okat gyüjtögetni és daedrákkal harcolni úgy, hogy a főküldetést nem viszed a kapuk elszaporodásáig.
    Van egy teleport, ami - ha már megvetted - elvisz a városokban lévő saját házakba, illetve egy nekromanta oltár, ha black soul gem kellene.
    Saját teleport spellje van a háznak, ami bárhonnan az ágyad mellé röpít, ha aktiválod.
    Annyira összetett, hogy most is találtam egy "gombot" az egyik falon, amit eddig nem fedeztem föl és egy kis tároló szekrényt, meg egy dremora harcibárdot találtam mögötte. A hálószoba világítása és a tüzek ki-be kapcsolhatók. Van két ayleid "kút" is, amelyek pont, mint a többi, naponta egyszer használhatóak.
  • Carishan
    #40706
    Azt hol látom hanyas szinten állok?
  • Calver
    #40705
    ollé
  • steweee
    #40704
    érdekel ! :)
  • Calver
    #40703
    legjobb "ház" szvsz a Marie Elena nevű hajó, ott van Waterfront-nál, kicsi, "takaros", van benne 4 tároló, és baromi hangulatos egy hajó kapitányi kabinját kinevezni lakóhelynek
    viszont először el kell takarítani az előző lakosokat (DB küldi), na meg nem árt mod, hogy mind a 4 szekrény használható legyen, mert amúgy egy kivételével mind respawnol... ha valakit érdekel, feldobom a javítottat, mert ami nexuson van azt a készítő csöppet elrontotta.
  • Fantusz
    #40702
    Kastélyod nincs?(Fighter's Stronghold DLC)

    20as szinten már nincs értelme nehézségek miatt újra kezdeni, még néhány szintlépés, és a lények nem erősödnek tovább, de te igen.

    A szintenkénti 5 attribute nem létkérdés, csak annyi a cél, hogy legyen legalább 3 pont, ha több az jó, de az 1-2 pontos növekedés középtávon elgyengíti a karaktert (amit hosszútávon ledolgozhat, csak leszek nehéz periódusok).
  • robogo81 #40701
    Sziasztok.
    Ezt a kis gyorsutazásos malőrt leszámítva nagyon bejön a játék.
    Az alap meg a kiegészítőjén kívül a hivatalos,meg a nem hivatalos javítások vannak fent,ez kiegészítve hi-res textura pakkal,meg a szebb növényzet,időjárás meg a város életszerübbé tevő módokkal, meg a magyarítás,hogy meg is értsem mit miért teszek.
    Pont úgy jártam mint ahogy leírtad:szintlépéskor kisebb értéket ad,mint 5,de már nem biztos hogy újra kezdem,van egy 20 szintű harcos karakterem,nehéz páncélban,de nem vetem meg a kisebb idézést,meg az elemi(tűz,fagy,villám) sebzést sem,jól jöhet egy kis súly könnyítés,meg a plusz erő.
    Gyakorlatilag a császári nyaklánc leadásán kívül,a főszállal nem is foglalkoztam,benne van vagy 60 órám eddig,csak kisebb feladatok,meg a barlangok/romok bejárásával foglalkoztam.
    Van egy rakás píízem,venni kéne egy házat,a felesleges cuccot eladom,vagy amit sajnálok eladni,lerakom egy fogadóban,ahol ingyen alhatok(jutalom),a szobában a szekrény biztonságos.
  • Fantusz
    #40700
    A játék most nehéznek tűnik, de ha kiismered könnyen játszható.
    A legerősebb lények 25ös szintűek, a karaktered ennél jóval magasabb szintre eljuthat (47-49), 30as szint fölött nem nagyon lesz ellenfele, de addig lehetnek nehézségek, de úgy jó, ha van kihívás a játékban.
    Sajnos az Oblivion HQ adatbázisa jelenleg elérhetetlen, ott rengeteg tudás van felhalmozva, amit megtalálsz ugyan a neten máshol, de angol nyelven.

    Harcokról röviden annyit, hogy a legtöbb lénynek van bizonyos erőssége, de gyengéje is. A trollok pl. megjelenésükkor félelmetesek, gyorsak, nagyot sebeznek, és képesek gyógyulni... csakhogy rendkívüli módon érzékenyek a tűzre.
    Az Oblivion lakók többsége a villámot nem szereti, az élőholtak a tüzet.
    Szellemlényeket normál fegyverrel nem lehet sebezni, de ezüst, és mágikus fegyverrel igen.
    Amkor már kiismered magad a világban, lényegesen könnyebb dolgod lesz.

    Rejtett veszély a vápírrá válás, ha vámpírokkal harcolsz, nézd meg nem fertőztek-e meg (az is egy játszható karakter, a vámpír lét előnyökkel és hátrányokkal jár, de neked még talán a hátrányok jönnének elő hatványozottan)
  • Carishan
    #40699
    Annyira aranyosak vagytok hogy igy tanácsot adtok, hogy nem adom fel:)
    Csak azt hiszem újra kezdem a játékot, és megpróbálok mindenre odafigyelni. Én kedvelem az ehhez hasonló játékokat, talán még emlékeztek a Fable nevű játékra, de ott valahogy minden rendezett volt... leszámítva a többit:)
  • Fantusz
    #40698
    Ezért javasoltuk, hogy hanyagold a főküldetést.
    Miután bezárod a kaput Kvatchnál, Martin visszamegy veled az apátságba, de ezzel elindítottál egy olyan folyamatot, amire nem tudom, hogy szükséged van-e a játék kezdeti szakaszában.
    Számolatlanul elkezdenek újabb kapuk nyílni a térképen, szinte minden küldetéed közelében lesz Oblivion kapu, körülötte kószáló pokolfajzatokkal - csúfítják a tájat, nehézséget okozhatnak a játékban.
    A bezárásához pedig rendre át kell menni a kapun, elvenni a követ, ami most még alacsony szintű, 17es szint fölött kapod a legerősebb Sigil köveket, azok már a játék végéig használhatóak.

    Nem akarlak elkeseríteni, de mivel ismeretlenül vágtál bele egy számodra még új kalandjátékba, nagy eséllyel az első karaktered rámegy az "ismerkedésre".
    Nem igazán jók az előre beállított kasztok, túl gyorsan lehet velük szintet lépni, de kevés attribute szorzókkal, aminek egyenes következménye lesz, hogy az ellenfeleid erősebbek lesznek.
    Ezzel sincs gond, ha valaki szereti a kihívásokat, de megvan a módja, hogy lassabb szintlépéssel nagyobb attribute értékkel lépve szintet, az ellenfelek ne nőjenek a fejedre.

    Csak egy példa:
    Harcosnak készülő karakternek válaszd a Warrior csillagjegyet, és csinálj "Custom" osztályt, magad válogasd össze a majorba kerülő képességeket.

    1 - nehézpáncél
    2 - block
    3 - athletics
    4 - blade (vagy blunt)
    5 - restoration
    6 - zárnyitás
    7 - speech

    Használd a minorban lévő fontos képességeket, hogy segítsék a fejlődésed.
    Azok nem a szintlépésedet gyorsítják, hanem az attribute szorzót erősítik.

    - kitartás: kovácsolás (több életerőd lesz)
    - erő: blunt (vagy blade), pusztakezes harc (nagyobbat sebzel közelhari fegyverrel
    - ügyesség: íjászat, lopakodás (esély a támadás elkerülésére, nagyobb sebzés íjjal)
    - intelligencia: magas intelligencia, több mana, de ez harcosnak nem létfontosságú
    - akaraterő: növeli a manavisszatöltés sebességét, harcosnak szintén másodlagos
    - személyiség: mondjuk ezek a "békés" eszközök, segítenek a kereskedésben, mások meggyőzésében, megfélemlítésében, megvesztegetésében - időnként hasznát veszed, de nem kell túl értékelni.
    Ide kerültek az illusion varázslatok, am i harcostól elvileg idegen terület, de nem tiltott.
  • Calver
    #40697
    az a baj, h Oblivion fejlődési rendszere... nos, ha kedves akarok lenni, akkor azt mondom igazi kihívás, ha nem, akkor azt, h pocsék.
    ha összeraksz magadnak egy karaktert ahogy te azt elképzeled (pl harcos pengékkel, nehéz páncélban, kovácsolással, társai) akkor lehetetlenül gyorsan fogod lépni a szinteket... de gyengén, mivel a szintenként statokra osztható módosítók alacsonyak lesznek (pl +5 erő helyett csak +2-t kapsz szintlépésnél) és mivel az ellenfeleket a játék a szintedhez igazítja, mocskosul ott fognak hagyni erőben, sokkal gyengébb leszel náluk.
    ennek megkerülése van pár technika, de mindhez ismerni kell a játékot... de megpróbálom röviden leírni, hátha: +5 módosítót csak akkor kapsz, ha összesen az adott stathoz köthető képzettségek 10 szintnyit fejlődtek az aktuális szinten - pl Endurance esetén fejlődik Heavy Armor képzettséged 6-öt, armorer 3-at, block meg 1-es, és ollé, +5 endurance szintlépésnél... viszont! ha ezek közül kettő vagy három major skill, baromi nehéz ezt elérni, mivel hamarabb fogsz szintet ugrani, mint összejöjjön a 10 fejlődés.
    ennek egyik kiküszöbölése, h major skillek közé felesleges, általad nem használsz dolgokat raksz - pl Speechcraft, Marksman, Conjuration, Mysticism (ebből soul trap kell, de bele lehet simán építeni egy sebző varázslatba), esetleg Alchemy, és hozzájuk kettő, max három olyat, amit használsz - Blade, Restoration pl az én kedvencem.
    volt valaha erről egy leírás a most már eltűnt Oblivion HQ-n, bár abban is volt sok hülyeség, de az legalább jó kiindulási pont...

    alternatíva pedig: modok.
    ebben viszont a többiek tudnak leginkább segíteni
  • Carishan
    #40696
    Nekem egyenlőre úgy tűnik hogy a játékot ami élvehetővé és érdekessé teszi az a grafika, és egyebek, de igy az elején azt tapasztalom, hogy nem érzem a karaktert akivel játszom,, és harcolni ezzel eyenlőre lehetetlen, hamar elszáll az életem..
  • SzirmosSzisza
    #40695
    Én utáltam Oblivion kapukat. Számomra annyiból álltak, hogy végigugráltam a pályán, kikaptam a követ és csá :D
  • Carishan
    #40694
    Köszi szépen, nagyon sokat segít a rövid leirás.. harcost választottam..
    ...
    A fiút csak úgy tudjuk elcsalni Chorrorba, ha előbb rendet teszünk a környéken, ehhez nem kell mást tenni, mint szépen belépni a portálon keresztül az alvilágba. / Ez meg is tőrtént de az emberem annyira gyenge mint egy nádszál, és csapnak egyet kettőt rám, és nekem annyi...
  • Fantusz
    #40693
    Magyarítás nélkül is elég jól játszható lenne, mert a küldetéseket jelölik neked (hová menj), de legalább az alapokat meg kell érteni, kihámozni a szövegből, egyébként nem értet, mi zajlik körülötted, s úgy valóban nem lehet túl szórakoztató.
    Bolyongva fosztogatni a dungeonokat minden gond nélkül lehet, NPC-kel beszélgetve már nem árt tudni, miről is van szó, főleg, ha az küldetést ad - nem lehet elakadni a játékban, csak néhány küldetéskor kell döntened valamiről, s ott azért jól jön, ha tudod miről beszélgettek.

    Ételeket, és a különböző, növényi, állati eredetű "izéket" meg lehet enni, de nem ez a legjobb mód a hasznsosításukra.
    Ételek gyógyítanak rajtad valamennyit, a dudváknak zsigereknek már sokféle hatásuk lehet (gyógyítás, mérgezés, éjjel látás, láthatatlanná tevés, stb.)
    Ezek alkímiai alapanyagok, kell hozzá egy mozsár, és nem árt, ha van mág harom segédezközöd, amelyekkel a főzeted hatékonyabbá tehető.
    Kezdetben gyenge lötyiket tudsz készíteni, később egyre jobbakat.
    Főleg mágusokhoz illő tevékenység, de íjászoknak is jól jöhet a mérgezett nyílveszző.

    Milyen karaktert csináltál? (íjász, mágus, harcos?)

    Volt egy nagyon jó, részletes, magyar nyelvű oldala a játéknak, de valami hiba folytán most nem érhető el teljes egészében.
    A tartalon egy töredéke viszont már ismét elérhető innen.
    Főleg a nemrég megjelent Skyrim (Elder Scrolls 5) eseményeivel foglakozik a portál, ami neked segítség lehet az Oblivion HQ menüpont alatt lapul.
    Hiányoznak a városi, "szabad" küldetések, de le van írva a céhes karrier, a deadra küldetések, és a főszál végigjátszása (főszálat lehetőleg ne a játék elején csináld)

    Magyarosítás okozhat kellemetlen hibákat, telepítés előtt figyelmesen át kell olvasni a leírását.
  • Carishan
    #40692

    Amiket találok kajákat azokat gondolom ha megeszem, akkor a képességeket, -nem tudom hány van és mi még-fejlesztem, ill erősödöm tőle ugye?
    magyarosítás nélkűl lehetetlen vele játszani, aki nem ismeri a játékot...
  • Fantusz
    #40691
    A játékba épített térkép nagy segítség lehet, át lehet váltani lokalizált nézetre.
    Városokon belül mutatja a házakat (ki hol lakik), épületeken, dungeonok belül pedig a navigálásban segíthet.
  • robogo81 #40690
    Nah megvan a hiba,a magyarítás javitása(magyarjavitas.esp)kavar be,ha ez ki van kapcsolva,akkor a várból való kilépés után(vesszőfutás)visszatér a fasttravel.

    SaGa:köszi a tippet,helyreált.Így nem kell 4 órával régebbi mentést betölteni.
  • Carishan
    #40689
    Köszike! Uhh hát elég nagy, szép tejedelmes területek vannak rajta. Mivel nemrég kezdtem-tegap-csak el ezt a game-t elég sok nehézségbe ütközök de ez gondolom természetes..
    Sikerült pár alkalommal beleakadnom banditákba, és jópár barlanga is ellátogattam. Remélem idővel csak belejövök a játékba:)
  • Fantusz
    #40688
    Egy letölthető térkép,a játékon kívül nézegetheted, mennyi felfedezni valót rejtettek el.

    Oblivion kaput keveset jelöl, de azokat ne is keresd, főküldetéssel összefüggésben, később nyílnak - 20as szint alatt nem érdemes "bevadítani".
  • Fantusz
    #40687
    Van térképed, csak egyenlőre nem sok célt jelöl, kezdetben csak a városok vannak rajta.
    A térképen megjelennek a már felfedezett helyek, és azok, amelyekről NPC-k beszélnek neked (köldetést adnak oda, vagy csak megemlítik, hogy létezik a hely).
    A küldetzéseket jelző kurzorokat is lehet aktiválni, akkor mutatja merre kell menned, illetve elhelyezhetsz te is egy jelölőt a térképen.
    Hidd el jó ez így, annak semmi hasznát nem látnád, hogy egy minden objektumot bejelölő térképed legyen, egymásba érnek a barlangok, Ayleid romok, bandita táborok, farmok.
    Eltévedni nehéz, mert ha egy küldetéssel küldenek a világ másik végére, be fogják neked jelölni a helyet, a többi pedig felfedezésre vár, amíg nem jártál ott.
    Figyeld az iránytűt, ha valamilyen objektum van a közelben, könnyen megtalálod, s ha a közelébe értél, az megjelnik a térképeden is (az ikonok jelentését érdemes megtanulni).
    Ehhez be sem kell lépned a dungeonba, de a vadonban alacsony szinten kóborolni nem veszélytelen (természetes, hisz ez is a játék lényege).
    Állatokon, creaturákon kívül gonosz NPC-k is élnek a vadonban, necromanták, conjurerek, vámpírok, banditák, marauderek, s egy táborba toppanva nem tudhatod, hogy ott békés vadászt, vagy dühös martalócokat találsz (gond egy szál se, csak légy óvatos, ne sétálj be 5-6 vicsorgó fegyveres közé)
  • Carishan
    #40686

    Kéne egy térkép.. km-eket lehet rohangálni.. 7 végén meglesz a magyarosítás, de igy egyenlőre nehéz. Valakit megkell keresnem de hogy merre van?..
  • SaGa
    #40685
    Nem az a stílus. Ténylegesen szabad a játék, azt csinálsz, amit akarsz. Ezzel el is ronthatod magadnak a dolgot, mert a beépített szabályok lehetővé tesik az önkorlátozás nélkül játszók számára, hogy mindenben tökéletes legyen. Ezzel aztán jól el is rontják maguknak a dolgot.
    Ne kezdjen senki abba a már unalomig ismert litániába, hogy "elrontották a fejlesztők". Nem, ők ilyenné akarták tenni. Nincs beépített korlát (néhány van, mert pl nem ihatsz egy csata közben akárhány gyógyitalt, hiába van nagy készleted), azt csinálsz, amit akarsz, akár egymásnak teljesen ellentmondó képességeket is használhatsz, ha akarsz. Csak ne panaszkodj utána, hogy ez így nem jó. A Te döntésed, a játékban egyedül a magad örömét tudod elrontani.

    Én vagyok olyan hülye, hogy a minap kidobtam két teljes napi játékot a fejlődéssel, megszerzett cuccokkal együtt és egy korábbi mentéstől folytattam, mert nem vettem észre, hogy valahol sikerült egy ártatlan arrajárót is kinyírni, minek eredményeként a jó öreg Lucien meg is látogatott éjjel. Ez a karakter egy mágus, aki nem akar oktalanul gyilkolni. Ha kell, akkor persze megteszi, de csak ha rákényszerítik. Lopni is csak azt, amit másképp nem lehet megszerezni (pl a máguskönyvet a mages guild belépő feladatoknál). Nem kovácsol, zárat is csak akkor tör fel, ha nincs más kiút, akkor is a megfelelő varázsszóval.

    A fő küldetéssort is el lehet végezni, de nem kell. A fő feladat bevégzése után is van még teendő a világban, így nem ér véget a játék. Ha meg modokat is teszel fel, majdnem végtelenítheted, mert többtíz komoly, összetett questmod létezik hozzá. Csak vigyázz, mert egymással nem biztos, hogy összeférnek és igazából akkor használható ki a sok lehetőség, ha hajlandó vagy nyugdíjba küldeni az egyik modkészlettel futtatott karakteredet egy másik modkészletben újra kezdő karakterért. De az is lehet, hogy egy készlethez többféle karaktert indítasz, ha rpg-s módjára kijátszod a választott karaktert és nem akarsz egy mindenhez értő minden céhet uraló fazont magadnak.
  • SaGa
    #40684
    Rakd fel a Fighters Guild Contracts és az Elder Council modokat a CUO-ból, alaposan kibővülnek a Guild által adott feladatok, meg beállhatsz a légióba is ha akarsz. Szépen be lehet járni a birodalom ranglétráját.
    A CUO alap modban van egy olyan Fighters Guild Contracts verzió, ami "SAFE" azaz biztosan nem aka össze más modokkal. Ha a külön lévő modot akarod használni, akkor ezt a "SAFE" verziót kapcsold ki.
  • SaGa
    #40683
    Milyen modok vannak fenn. Pl a CUO-ban lévő "utazási iroda" kikapcsolja a fast travelt.
    Egyébként meg a konzolba beírod, hogy EnableFastTravel 1 és talán helyrejön.
  • Fantusz
    #40682
    DB a csúcs, de mindegyik guildos küldetéssor jó, amíg el nem éred a guildmaster címet -akkor sajnos mindegyik guild érdektelen lesz.

    Harcosoknál a központ Chorror, küldetéseket ott, Anvilban és Leyawiinban adnak, a helyi céhvezető mondja, ha másik városban lesz "jelenésed".
    Lóti-futi küldetésekkel indul a történet, hisz tulajdonképpen kezdő vagy, kire lehet bízni egy patkányírtás, de később komolyodnak a dolgok, úgy tűnik valakik keresztbe akarnak tenni a céhnek, s rád vár a feladat, hogy kiderítsd az igazságot.
    Nem egy díjnyertes történet, de megér egy végigjátszást.
  • Calver
    #40681
    Fighter's Guild küldetések milyenek? DB-t és Thieves's Guild-et most fejeztem be, kismágusokat is elkezdtem, meg régebben el is vittem valameddig, de harcosok küldetéseinek soha nem ugrottam neki...
  • Fantusz
    #40680
    Nem rossz az alap sem, de néhány változtatás nagyot tud dobni a játék hangulatán.
    Az előre beállított kasztok helyett jobb saját (custom) kasztot csinálni a karakterednek, és egy olyan modot felrakni, ami megszünteti az ellenfelek szinteződését.
    Annak nem sok értelme van, hogy a lények többsége a szintedhez igazodva kóborol a vadonban, és magas szinten egy "szakadt" bandita több ezer aranyat érő cuccban feszengve zaklasson néhány aranyért.

    Pl. a TIE moddal hatalmasat változik a világ, nehezebb, de realisztikusabb lesz - sokáig bizony a futás lesz a legjobb "fegyvered".
  • Although
    #40679

    Hát :) 2006-ban az évjátéka volt. Van vagy 300+ dungeon meg egyébb, 8 város meg sokminden még, vannak nagyon jó modok amiket itt is láthatsz összefoglalva, van egy világ amibe simán bele tudsz tenni akár 300+ órát is. :) És még mindig lesz mit csinálod. vannak hangulatos dark brotherhood küldik. Van egy relative jó történet. Nos talán a karakterek elavultak meg csúnyácskák de a környezet az ma is agyonüti a játékok zömét. :) Nem egy Skyrim szint de például ez talán nehezebb mint az :D
    És a dungeonok zömébe egy idő után nem mersz bemenni annyira jól sikerültek. :)
  • Carishan
    #40678
    Amúgy ez jó játék?:) Én eddig a diabloval játszottam. DDD
  • Calver
    #40677
    nem lehet, h valamelyik aktív küldetés megakadályozza, mert megy oda hozzád egy NPC vagy valami ilyesmi?