41716
  • steweee
    #40636
    nekem olyan mod kellene, amivel a létező maximum attrib értékek 200 a felső határa. mert olyat találtam, ami 100 felé engedi ha csillagjegy ad hozzá extrát, és sztem a természetfeletti képességek is kellenek a nehezítő modok mellé, de azért csak ezzel a korláttal. esetleg skilleket 100 felé engedő mod is kellene, ha vki ismer ilyet...
  • wesker24
    #40635
    Van egy pár Aréna mod de arra nincs megoldás hogy a narrátor szövegét átugorja sajnos !
  • Calver
    #40634
    tud valaki esetleg valami zseniális modot, amivel a kedves bemondó az arénában letudja a kisregényeit egy mondatban és mehet utána a kétlábú szabadon buksikat beverni?
    nem csípem, h minden meccs előtt fél percet dumál legalább, teljesen feleslegesen - na meg már hallottam az összes szövegét.
  • joboruz
    #40633
    Köszönöm a segítségedet!
  • Although
    #40632
    Nem használsz sok modot?
    Nekem nem volt sok gondom csak ha sok modot próbáltam ki.
    Bár tény a Skyrimre több időt szántak a game tesztelésre és ebből jobb is lett. Viszont nincs több mint 300 dungeon meg hely benne, csak 150 körül és azok se egyediek, de azt jól összerakták. Az Oblivonnál elképesztő mennyiségű anyagot nyomtak bele. Tele van olyan dungeonnal ami nem quest célpont csak egyszerűen hely a kalandozáshoz. Oblinál nagyon arra mentek adott idő amennyit csak lehet beletegyenek, még egy évvel később is akadtam újdonságokra :D
  • Laci82
    #40631
    Köszi.
    Amúgy hihetetlen milyen bugos a játék....
  • Calver
    #40630
    shift+bal klikk a térgyon.
  • Laci82
    #40629
    Sziasztok.
    Hogy kell eldobni tárgyakat?
    Már mozdulni sem bírok azt írja .
  • Calver
    #40628
    másodikra pedig:
    egynek ez, vagy ha nem akarsz ini-t piszkálgatni, fraps.
  • Although
    #40627
    Az első kérdésedre..be vannak épülve a játékba...az egyik majd egy templomnál kezdődik, a másik pedig egy szigeten indul egy kapuval de a quest naplóba találsz majd rájuk utalást lehetőleg ne lv1 körül kezd el őket. :)
    A másik hm most nem jut eszmebe de ha beírod a dzsugliba hogy make screenshot meg Oblivion biztos lesz találat rá. Sppeciel é nem készítettem sose. :)
  • joboruz
    #40626
    Sziasztok... Újból leporoltam ezt a remek játékot és ismét elkezdtem játszani mert hát nem birok ráunni... Viszont két dologban kérem a segítségeteket mert ezidáig nem tudtam rájönni.
    A Knights of the Nine és a Shivering Isles kiegészítőket hogy todom elindítani. Feltelepítve fel vannak de se egy ikon se semmi...tudja a deadra...
    A másik... HOGYAN LEHET KÉPET KIMENTENI A JÁTÉKBÓL???!
    Mert a Print Screen billentyű lenyomása nem ér semmit...

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Gabe18
    #40625
    Thx, akkor mindjárt bevásárolom.
  • wesker24
    #40624
    Tlejes mértékben jó hozzá a magyaritás teszteltem és semmi gond vele !
  • Gabe18
    #40623
    És ehhez a steam-es változathoz is jól használható a magyarítása a játéknak? Mert akkor begyűjteném.
  • Lunki88
    #40622
    Akciós steamen a goty delux edition. Csapjon le rá aki még nem tette volna. :) Nekem már megvan a dobozos év játéka kiadás, de erős a kísértés hogy steamen is megvegyem. :D
  • Calver
    #40621
    rosszat linkeltem, ezt akartam, ez a Robert és Exnem verzió, de a lényeg a másikon is látszik.
  • SaGa
    #40620
    Az UFF és a TFF gyakorlatilag ugyanaz, már nem is tudom melyik az eredeti és melyik a továbbfejlesztett.

    Igazából úgy 3-4 éve, mikor ezt a TFF csomagot összeraktam, én is elég sokat válogattam, melyik néz ki a legtermészetesebben. A legtöbb valóban csak a playboyon és plasztikai sebészeti melléktermékeken felnövő ifjoncoknak jöhet be és akkoriban a Robert's female épp csak elindult, nem volt hozzá semmi. Az Exnem már akkor is kifutott, nem frissült, volt még a BAB, ami viszonylag értelmesen nézett ki, de az is leállt már addigra.
    Azóta meg a HGEC vette át az uralmat, ami szintén egy túlspilázott modell, bár van belőle némileg visszafogott is, igaz az indulása óta nem is néztem rájuk, csak amikor tallózok a nexuson, akkor látom, hogy még mindig készülnek hozzá modok.
  • Calver
    #40619
    aha... Exnem-et elsősorban azért használom, mert amikor kerestem testmodokat (2008 végén?) kb ez volt az egyetlen, aminek a készítője nem bukott meg biológiaból és volt kb arról fogalma, hogy mi nem okozna azonnali gerincsérvet bár a Robert féle is kétségtelenül jól néz ki.

    páncélra már van normális modom (ez), bár kicsit Bare Your Midriff, de ettől függetlenül hangulatosan néz ki szvsz, meg ennyi elszakadás a valóságtól belefér. (a bikini láncingen és társain csak halkan zokogni tudok)

    na meg... High Elf-el nyomulok, akiknek a magassága (és emiatt sebessége) remek dolog, viszont páncélok hajlamosak kicsit furán kinézni rajtuk, tekintve h mindegyikük két méter magas nádszál alkat
  • SaGa
    #40618
    Exnemhez már vagy 4 éve nem jött semmi új.
    A TFF-hez, illetve úgy két éve a HGEC-hez mennek a konverziók.
    Nekem a Robert's Male és Female verziók jöttek be, azokhoz is van elég cucc (bár jóval kevesebb, mint a TFF-hez), csak össze kell szedni.

    Anno a TFF-hez összeraktam vagy 50 modot, boltokkal együtt, lett úgy 3 Giga.

    Ha harci felszereléseket akarsz, nem csábos rucikat, akkor ajánlom az Armamentarium-ot. Van belőle többféle testmodeehez veló konverzió.
    Ez pl az exnemhez való.
  • steweee
    #40617
    én is újra lázban égek. de amíg nincs meg az új vidkari, inkább bele se fogok, mert csak csalódás lenne. nagy lcd-n és tökéletes képfrissítéssel akarok újra nekivágni, mindenesetre a modokat már szorgosan gyűjtögetem addig is meg rendszerezem.

    ha eljutok a telepítésig, írok majd, szeretnék tanácsokat kérni

    és végre befejezem a 1-2 éve ígért teljes telepítési útmutatót is. az hiszem a skyrim-re még kell várni legalább fél vagy egy évet, hogy kiforrja magát. eddig se volt sürgős, csak 1x lesz időm vele játszani, addigra legyen bugmentes és balanszos a dolog. sajnos még a nehrim is hátravan. volt egy jó karakterem, de az új végsőnek mondott peccsek tönkrevágták a mentéseket...
  • Calver
    #40616
    létezik valami normális új ruhákat adó mod Exnem-hez?

    nézegetem itt nexus-t, de mindenütt videojátékokra maszturbáló 12 éves kisfiúk alkotásai csapnak pofán, és ez biza nincs jó hatással az ember életkedvére... bár asszem ez a csúcs.

    csinálni akarok magamnak valami normális felszerelést speed enchantokkal, amiben harcon kívül futkározhatok, de az alap ruházatok, nos... nem valami túl szépségesek - viszont az ilyen fappoló kisfiúknak szánt dolgoktól a szőr feláll a hátamon.
  • SaGa
    #40615
    Kicsit elkalandoztam Skyrimben, de rájöttem, még mindig az Oblivion az igazi. A Skyrim túl egyszerű lett még úgy is, hogy egy csomó korlátot állítottam magam köré. Pl nem mágikus (pl tolvaj vagy vadász) karakterrel semmiféle spellt nem használok, nem enchantolok, stb... Ráadásul a képi világ is sokat romlott az alap oblivionhoz képest is. Majd ha kijönnek rá a szintezést rendbetévő, és a questek "befagyásait" javító modok, talán kap még egy esélyt, de addig mellőzöm.

    Ha már Obli, akkor egy komplex modkészlettel kezdtem újra: CUO. Minden modját felraktam, így - elvileg - rengeteg új kihívást találok majd. Bizonyos elemeit korábban is használtam már, így nem teljesen ismeretlen a dolog, de így, mindent együtt és ezeken kívül gyakorlatilag semmi egyéb (na jó: a hervesting flora azért kell), még nem volt a gépemen.
    A mágus karakter induláskor kap egy halom alapszintű spellt, 25-ös alkímiát, cserébe jó gyenge és edzetlen. Tipikus mage...
    Egy zombi ha kartávolságba kerül, vége. Mármint a karakteremnek. De két folyami rák is elintézi, ha kicsit is összedolgoznak.

    Cserébe alig pár óra után végignéztem, ahogy egy útonjáró mágus meg két imperial guard lepofoz egy teljes, mágikus tulajdonságokkal ellátott nehézvértes rablót. A páncélzatát még úgy sem tudtam egy menetben elvinni, hogy felhúztam az 50 egységet könnyítő csizmáját, míg beértem a városba. Tudni kell, hogy itt nincs gyorsutazás. Illetve van, de csak városok között, 30 gp-ért, egy postakocsiszolgálat visz, de csak szigorúan nappal. Estefelé megkérnek, hogy keressek egy fogadót, aztán reggel jöjjek vissza.
    A városokat is átalakította kissé (Imperial Cityhez nem nyúlt), Bruma-ban pl meg lehet venni egy kovácsműhelyt, mindenütt van 1-2 hajó pluszban, stb. Van kereskedő céh (belépni nem sikerült még, talán nem is lehet, de feladatokat adnak), útonjáró npc-k, mint a TIE-ben, a Fighters Guild majd minden sarkon fel akar venni tagnak, de újjá lehet építeni majd Kvatch-ot is, ha visszavertük a daedra invánziót. Vissza lehet állítani a mágus céh eredeti állapotát, amikor Mannimarco iskolája még nem volt ősellenség. Van egy elf város és egy vámpír város is a föld alatt. Be lehet járni a birodalom ranglétráját, ki lehet próbálni a nekromanciát, azaz rengeteg új feladatot lehet végrehajtani. Nagyon jól látszik, hogy a sok nagy modot egyetlen (kissé túlérzékeny, de ezt elnézem neki) ember tartja/tartotta kézben, mert nyoma sincs a modok összehangolása közben tapasztalt problémáknak. Sehol egy váratlan ctd, és kilépéskor sem fagy be a program. Ellenben majd minden új párbeszédhez van hang is.

    Úgy vettem észre, hogy a TIE-vel (ezt szerettem volna még beépíteni) némileg összeakad (pl Bravilba nem tudtam bejutni, azonnal kidobott a program, ha a tie is aktív a CUO mellett), de valószínűleg nem is fog hiányozni belőle. Az egy másik világ, amit másik karakterrel kell megélni.
  • Fantusz
    #40614
    Magyarítással játszva először annak az info-ját nézd át, mit ajánlanak, és esetleg mit nem.
    Nem játszottam a magyarítással, de úgy tudom lefordították az alapjátékot, és a hivatalos modokat (DLC), viszont a normális működéshez minden föl kell rakni, illetve, ha nincs meg valamelyik DLC, akkor annak a magyarítás részét is ki kell hagyni.
    Magyarítással minden olyan további mod felejtős, ami szöveges részt is tartalmaz, és a magyarításból kimaradt.
  • Ombika
    #40613
    Udv.

    Eloszor akarom kijatszani Obliviont meg a Skyrim elott honositassal, max grafon (gondolom Qarl's Texture Pack szukseges), ezen kivul mit ajanlotok elsore amit erdemes feltennem?
    -hivatalos patch
    -unofficial patch
    -unofficial mods 1.1

    Vagy ez mind kell egyszerre?
  • uscGhost
    #40612
    Mért is töltsem le ha megvan eredetibe? Meg amúgyis ha nem lenne meg akkor hogy mutattam volna róla képeket? Legyél büszke hogy ilyen jó játékot le kalózkodsz a netről :D

    Fantusz: Nem nagyon értek a progihoz, de azért köszi :)
  • bölömbika
    #40611
    Tölcsd le a Battle Horn Castle filét és ez elvileg megoldja a grafikai bugot!!
  • uscGhost
    #40610
    Köszi, majd holnap kipróbálom :)
  • Fantusz
    #40609
    Magyarítás is egy mod, ami be tud kavarni szépen, mint ahogy az látszik is.

    Azok a sárga foltok azt jelzik, hogy ott lenni kellene valaminek, érzékeli is a játék, de nem találja hozzá a textúrákat.
    Néhány segédprogramot ajánlott felrakni, ha modokkal játszol (magyarítás), Oblivion Mod Manager-ben tudod állítani a betöltési sorrendeket.

    Magyarítással nem játszottasm, de gondolom azt kell utolsó helyre rakni.
  • uscGhost
    #40608
    Csak azt raktam fel ami a magyarításban volt.
  • wesker24
    #40607
    Biztos egy textura mod miatt van amit nem jól raktál fel !
  • uscGhost
    #40606
    Így néz ki a Csatakürt Kastély ez mitől van? :(



  • Soldiers
    #40605
    és hol találom azt hogy milyen sorrendben kell feltenni a cuccokat??
  • SaGa
    #40604
    Sőt úgy is lehet játszani (igazából úgy érdemes), hogy hanyagolod a fő vonalat, nem foglalkozol vele egyáltalán. De ha mindenképp végig akarod ezt is vinni, a questek nem tünnek el, sőt eleve 2 hetet várnod kell (játékidőben), hogy a jutalmad megkapd, addig is lehet kalandozni...
  • SaGa
    #40603
    Amennyiben felraktad a magyarítást is, valamit kihagytál a kötelezően elvégzendő lépések közül. Kezd elölről az egészet. Uninstall, az Oblivion könyvtár teljes törlése, registry átfésülése és kitakarítása. A mentéseidet tartsd meg, és elvileg be tudod tölteni őket, amikor már jó a telepítés.
  • uscGhost
    #40602
    Am ha kijátszom azután még lehet rohangálni a pályán?
  • steweee
    #40601
    elég nagy gond ez egy frissen telepített oblinál. textúrahiba, nem találja a vincsesztereden a szükséges fájlokat, íyg anélkül rendereli a képet
  • Soldiers
    #40600
    HAli srácok tegnap megvettem az Obliviont játszottam vele addig míg az elején amikor a király meghalt és kujotottam a csatornákból és mikor kiértem az egész terep a fűvek lila az mitől van??
  • Although
    #40599
    Próbáld ki a Tammriel immersion extensiont. Ez önmagában mindent javít és nem változtat a világon. mindenképp normálon vagy easyn kezd vele. Mert amit fantusz ír azt mind javítja de lv1-en tényleg lv1 egy vagy és nagyjából a patkányokon kívül mindenki elől szaladni kell. Legalábbis normálon is így volt. Lehet easyn könyebb.:) És van hozzá szerintem a legmókásabb és eredetibb TNR charachter cserélő mód ami a játékban lévőket is lecseréli egy nagyon hangulatos, világhoz illő arcokra, mindent fajt. :) Egy próbát szerintem bőven megér nem nagy és tényleg kihívás lesz a játék vele. :) És nem rohangál a kis bandíta deadric stuffban persze.
  • Rash87
    #40598
    Már most látom,h sok gondom lesz ezzel...
    Több ezer mod van,azt se tudom mit/hol keressek :\
  • Although
    #40597
    http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_608373&feature=iv&src_vid=ebI0McEcPmY&v=pq8N9Yovj8c
    Ezt látta már valaki?