41716
  • Szaruman
    #40836
    Hát sztem az obliénál primitívebb harcrendszer nincs a földön :) A skyrim (szinte) mindenben jobb, mint az obli, nagyon látszik rajta az 5-6 év különbség. A meggyőzős körös izé sztem tök gagyi volt az obliban, nekem nem hiányzik a skyrimból (felidegesíteni alapból asszem nem lehet őket obliban). A nyíl alatt ha a lövöldözést érted, az mind2ben szar, modolni kell, de a skyrimban sokkal jobb modolva.

    Minimac: tedd föl az UOP-t, az kb 3000 bugot kijavít. Hátha ez is közte lesz.
    http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Unofficial_Oblivion_Patch
  • Minimac
    #40835
    Hát... modok pedig nincsenek. :(

    Van még valakinek tippje?
  • Although
    #40834
    A harcrendszere látványosabb de sokkal gyengébb mint az oblivioné, ez egy dinamikus rendszer az meg egy statikus nyomkodom a perkeket. Sorry nem voltam egyértelmű modok ki be kapcsolására gondoltam. Hátha valamelyik okozza, nem hiszem hogy modok nélkül csinálja a dolgot. Nehézségbe meg se közelíti az obliviont, és kb feleannyi helyszín van benne. De sok szempontból jobb lett. Főleg a látványvilágban jelentkezik. De például már nincs olyan hogy a párbeszédpanelben levő pressuaddal meg egyebekkel felidegesíted az npc-t hogy neked támadjon :) A nyíl is hülyébben működik, szóval olyan konzolos lett :D. De ettől függetlenül maga a világ működése az sokat fejlődött és jobban él mint az oblié. És egy kicsivel kevésbé lineáris az egész játék röviden összefoglalva. :) Ami nekem még feltűnt valszeg multi játékot akarnak majd készíteni belőle. Bár a patchekkel kicsit javítottak de alapvetően ebből lehet majd egy multi Elder Scrolls. :)
  • Minimac
    #40833
    Közepes beállításokon is ez van. Nincs fenn semmiféle mod. Amit nem értek, az az, hogy mire gondoltál, mit kellene ki-be kapcsolni? A grafikai beállításoknál a bizonyos effekteket? Megpróbálhatom, de játék közben nem változtattam semmit, ezért furcsa, hogy egyszer csak előjött.
    Driverre is gondoltam, de más (STALKER: Call of Pripyat) grafikaigényes progi is maxon fut, röccenés nélkül. A Skyrim csak folytatásként jönne, de tesztnek lehet nem lenne rossz kipróbálni.
  • Although
    #40832
    Lehet valami mod okozza. Próbáltad módosítania a video beállításokat? De ez kód problémának tűnik. Valamiért az effektek belassulnak mintha túltöltené a cachet vagy mi. Ilyen esetben mindig azt lehet csinálni egyesével ki be kapcsolod őket egy adott mentés után és oda töltesz vissza ha megszűnik meg van a problém mod. Valami rémlik nekem is volt hasonló de régen. Amúgy a háttér meg a környezet az nagyjából skyrim minőség szóval már 2006-ban durva volt :) Próbálkozz ez mindig működik vagy grafikus driver problém. De a ki-be kapcsolgatás általában működik.
  • Minimac
    #40831
    Sziasztok!

    Örülök, hogy élő Oblivion fórumot találtam; a segítségetekre van szükségem. Egy olyan grafikai bugot "kaptam", ami zavar a játékban, és nem találom a megoldását.
    Röviden arról van szó, hogy a varázslatok "megfagynak", vagyis a szokásos 2-3 másodperc helyett nem ritkán 15-25 másodperc alatt enyésznek el az effektek. A tüzek pedig úgy lobognak, mintha diavetítés lenne. Emellett minden más úgy fut és mozog, mint régen. A játékidő 240 óra felett van, vagyis nem kezdeti probléma, és elég izmos vas van alatta (4 magos proci, 4 MB RAM, Radeon 5850-es videókártya), mindent maxra húzva is fut. Bent vagyok egy bizonyos helyen (Talwinque), leölök pár ellent, és már fagy is. Kimegyek, kint ölök le pár ellent, és fagy. Visszatöltök egy régebbi állást, leölök ötször annyi ellent, és semmi probléma. Mintha egy bizonyos ponthoz (helyszínhez/játékidőhöz/killek számához) kapcsolódna, de nem mindig ugyanúgy. (Miután ezt tapasztaltam, még órákat játszottam, és más baj nem volt, ez viszont egyetlen alkalomra sem múlt el...)
    XP és Win7 alatt is ugyanígy csinál, játék és Windows reinstall után is. A Shivering Isles kiegészítő, és a hozzá való patchek közül a 1.2.0416 van fent (újabb hivatalosat nem találtam).

    Tud valaki valami megoldást? (Ha nem elég az infó, kérdezhettek!)

    Jó vadászatot!
  • SaGa
    #40830
    A magyarítás telepítése előtt kellene a patchet felrakni.
    Ha jól tudom, a magyaríts feltétele a SI megléte is, így a telepítés menete:
    Oblivion, SI, SI 1.2.... patch, ha akarod, akkor az egyéb dlc-k, majd a magyarítás. Ha a DLC-ket nem rakod fel, azok magyarítását is ki kell hagyni.
    Amikro az egész kész, akkor letöltöd az ArchiveInvalidation invalidated modot és a leírás szerint telepíted.

    A lila talaj ez utóbbi hiányában szokott előfordulni.
  • Szaruman
    #40829
    Ha lila színű valami, akkor hiányzik hozzá a textúra.
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Oblivion itt tudsz informálódni mindenről, ami a játékkal kapcsolatos.
  • VargaViktor15
    #40828
    Ja meg nektek menyi időbe telt letölteni az Oblivion magyarosítást? Nekem fél órába :S
  • VargaViktor15
    #40827
    Üdv minden kedves elder scrolls fun-nak :) volna itt egy kis kezdetleges problema: Nos felraktam az obliviont mint angol változatban és őm már nem emléxem mi tevő legyek ha a fű lila színű lesz... az tom, hogy a magyarítás után jött a probléma meg azt is tudom, hogy előtte patchelni kell, de melyik patchet szedjem le? láttam vkitől egy úgynevezett 1.02-es patchet de nem találtam :/... ha esetleg vki tudna küldeni egy linket vagy kisegíteni mitévő legyek, hogy ne rontsam el akkor pls help! meg volt egy olyan hiba is, hogy néhány embertől nem lehet hallani a beszédet nos engem az nem érdekel én ahhoz hozzá tok szokni, de a lila földhöz nem! Nekem őszintén szólva hát jobban tetszett az oblivion 91%-os magyarosítása ami még 2 éve volt meg, mert azzal nem volt semmi gond, néha-néha angol szöveg volt de annyit tok már angolul, hogy lefordítsam. Nah mind1 a lényeg, hogy lila fű ne legyen, mit csinjek? vki pls
  • taylor67
    #40826
    Sziasztok! Oblivionban szeretnék segítséget kérni. Be szeretnék menni az Arénába. A Blademaster már megadta az engedélyt, azonban amikor be akarok menni kiírja, hogy fogadnom kell és beszéljek a Gatekeeperrel. Ő azonban közli, hogy önmagamra nem fogadhatok. amikor először beszéltem vele nem akartam fogadni, mostpedig nem ajánlja fel a lehetőséget. Mit lehet tenni?

    Köszi

    taylor67
  • Szaruman
    #40825
    Nekem is ez az észrevételem. Conjur meg azért tápos, mert az idézett lényekre nem hat a szorzó (ugyanez igaz a potikra, ezért kell nyomni az alchemyt, és dmg potikat gyártani). Az a baj a harddal, h behatárolja, h mit lehet csinálni. Pl melee karit nem (értem ezalatt hagyományos heavy armor, block, blade/blunt, etc).
  • Calver
    #40824
    Obli legnehezebb olyan mint ME2 insanity - nem nehéz, csak unalmas... nagyon, nagyon unalmas.
    jó játékos rágyúr speed-re és körbetáncolja úgy az ellenfeleket, h meg sem érintik, viszont ugye enchantok azonnal ürülnek így ellenfelenként, fegyvereket non-stop javítgatni kell... egyszerűen gáz. egyetlen pozitívuma, h hasznos képzettséggé teszi conjuration-t (idézett lények is eltáposodnak ugyanis)

    Oblivion úgy 50-65% között van "balanszolva", az alatt picsafüst, afelett dögunalom.
  • Although
    #40823
    Nem tudom de nyilván tudod az obliban a tulajdonságok és a skillek együtt számítanak már hardon is nagyon kell egy két skillt edzeni hogy ütőképes legyen, ráadásul igencsak tápolni kell vagy alchemivel vagy mágiával. Kell hozzá tervezni az biztos mert nem megy gondolkodás nélkül mint a Skyrim. Bár nekem a master megfelel ott. Legalább nem lehet végigrohanni rajta.
  • Szaruman
    #40822
    Tbh, az obli master (legnehezebb) fokozata vicc. 6x dmg mind2 oldalról, lényegében 36x nehezebb, mint a normál (és durván 1300x az easynél. A skyrimban az expert 1.5x, a master 2x dmg szorzót tett föl (illetve osztotta a játékost). Pl a hard fokozat teljesen kilövi a lopakodást az obliban, ugyanis (főleg alapból) az a 2-4x dmg, amit kap az ember, arra sem elég, h megmozduljon a hp csík. Emiatt az obli az egyik játék a néhány közül, amit nem legnehezebben tolok. Úgy kezdtem, de egy idő után idegesítő volt, mint kihívás. Lvl 8ason ütök 6-15 között közelre, ez hardon 1-2 dmg. Lehet számolni, h mennyit kell ütni egy 100-150 hp-s szarra.
  • Although
    #40821
    http://tes.nexusmods.com/downloads/file.php?id=35265
    Javaslom nézd meg a képeket a TIE modhoz van integrálva a TNR karaktercserélő..egészen egyedi külsőt add és érdekes hangulatú egyedi világ lesz a játék és szerintem sokkal "szebb" mint az eredeti az npcsket is lecseréli külsőleg. Aztán a CUO tényleg jó. Ha cicababa modokat akarsz integrálni akkor a játékélmény nem javítható. De a TIE az tényleg komoly kihívás már normálon is 100x keményebb mint a skyrim maxon pl de az alap oblivion hard fokozatát is üti. Egész érdekes élmény ahogy az elején szinte állandóan menekülsz :D
  • Anonymusx
    #40820
    A The Antipodean Hammer küldetést valahogy meg lehet oldani teljesen, hogy belekerüljön a befejezett küldetésekhez?
    Néztem angol nyelvű leírást, de annyira nem tudok angolul, ezt pont nem értettem..
  • SaGa
    #40819
    Ennek nagyon egyszerű oka van. Az Oblivionban egy test több részből van összerakva. Fej, felsőtest a karokkal, kezek, alsótest a lábszárakkal, lábak. Ha egy testcserélő modot használsz, össze kell szedni hozzá a megfelelő textura modokat is, ami összeilleszti az izmos testen lévő skin-t a fejek skinjeivel.
    Ehhez mindig alaposan el kell olvasni az adott mod leírását, mi kell még hozzá. Meg ki kell ismerni az Oblivion archiveinvalidation varázslatát is.

    Egyébként meg azt, hogy ki milyen modokat tegyen fel valaki, már többször megírtuk: nem tudjuk megmondani.
    Ha szeretsz überhero lenni, akkor ooo, francesco, MMM.
    Ha inkább taktikáznál: tie
    Ha a fő küldetésszálat akarod kiegészíteni pár jó feladattl: CUO. Ez több mod összehangolt csomagja, e mellé mér egy testcserélőt sem értdemes felrakni, mert baj lesz a ruhákkal. Cserébe lehetsz imperial légionárius, Kvatch ura, a mágus céh megújítója, adószedő, nekromanta, stb...
  • Szaruman
    #40818
    Ja. Rajta vagyok a problémán, van 1-2 mod, amit nézek, és talán megoldja (illetve a fekáknál kénytelen vagyok 'nem feka' textúrát használni, mert vmiért a fejükre nem megy rá).
  • ntex
    #40817
    ez tényleg gáz :D meg az egész karakter úgy néz ki mintha műanyagból lenne kiöntve, ahogy fénylik...
  • Szaruman
    #40816
    Én most 1 napja azon szopok, h normálisan nézzenek ki a karakterek/npck. Ugyanis borzalmas, amikor olyan, mintha ragasztott feje lenne... néha egy másik testről.
    http://steamcommunity.com/profiles/76561198005828365/screenshot/488878325886967284?tab=public
    konkrétan ez zavar^^
  • ntex
    #40815
    Jó kis lista, köszi. Megnézem mit tudnak
  • Szaruman
    #40814
    https://spreadsheets.google.com/pub?key=pb7X4kMdvelbqrwmeFgmsEA&gid=0
    én ebből a listából indultam ki, de hozzátettem pár modot, ami nekem tetszik (illetve kihagytam párat, ami nem). alapvetően úgy néz ki a dolog, h játszol 50-100 órát az alapjátékkal, utána látod, h mi hiányzik neked. az alapján össze tudod szedni azokat a modokat, amik neked kellenek. onnan már csak annyi, h passzoljanak. nekem most pl nem indul az obli, úgyh jön a 3. telepítés 10 napon belül :D
    ami modok sztem jók:
    - amik extra cuccokat tesznek a játékba
    - amik a harcot módosítják (UVII vagy deadly reflex)
    - amik a textúrákat javítják (mind a karakterekét, mind a cuccokét, mind a tájat), elvégre 6 éves a cucc
    - ooo és mmm, ezek 500mb+ méretű komplex modok
    - unofficial patchek
    - varázsláshoz extrát adó modok
    - szintezést átalakító modok (ez nagyon fontos, NAGYON szar a szintezés az alapjátékban)
    - 1-2 UI mod is hasznos lehet, engem zavar, h nagyon kevés információt kapok az ellenfelemről (hp ,szint, ilyenek)
    - fajokat módosító vagy új fajokat hozzáadó modok (ezek legtöbb esetben a csillagjegyeket is módosítják)
    - ezen felül ami az egyéni ízlésnek kell
  • Rash87
    #40813
    Ezt én is támogatnám...Nekem is ez okoz gondot.
  • steweee
    #40812
    bazmeg, már két éve ígérem, de nincs rá időm. egyszerűbbekkel játszom munka után. pedig lenne értelme, de most hogy itt a skyrim....
  • ntex
    #40811
    Ezzel csak annyi a gond hogy a bőség zavarában azt sem tudom mit érdemes letölteni és mit nem. PH!-n a Fallout 3 topicban pl. egy srác leírta hogy ő milyen modokat használ, neki is volt fent vagy 20 különféle fajta mod és addon, és mindegyiket leírta szép sorban (load order szerint hogy ne ütközzenek) hogy melyik mod mire jó, sok embernek hasznára vált. Én személy szerint örülnék (és szerintem más is) ha itt is lenne egy vállalkozó szellemű ember és leírna egy kisebb listát a garantáltan együtt működő modokról és pár szóban odaírná azt is hogy melyik mire jó. Persze nem kötelesség, pusztán megkönnyítené az ember dolgát hogy nem kéne napokat azzal töltenem hogy átnyálazzam a több ezer modot és kiszedjek belőlük 10-et ami jó lehet...
  • Szaruman
    #40810
    http://tes.nexusmods.com/
    Én jelenleg ~100 moddal tolom a cuccot. Így már kicsit bővebb a tartalom. Tudom javasolni azoknak, akik kevésnek érzik az alapjátékot.
  • ntex
    #40809
    A városokkal még annyira nem is lenne probléma, nekem legalábbis nem volt az, viszont a dungeonok tényleg copy paste sok sok helyen, csak a tárgyak, asztalok, urnák meg a ládák mindig más helyen vannak, bár azt a 270+ számú dungeont szép is lett volna mind egyedivé tenni :)
  • Nos
    #40808
    egyetértek (bár ide most csak véletlenül néztem be)
    Az Obliviont egyszer sem tudtam végig vinni. Pár játékot kezdtem, egész sok órát beletoltam, de unalomba fulladt nálam. A városdesigntól pedig kb hánytam. Fantáziátlan volt.

    A Skyrimmal már többet játszottam mint az Oblival és azt még nem unom.
  • dragon11
    #40807
    Nekem klasszul jönne egy FAQ.. mert ami itt a bannerban van, az meghalt.:-s
  • NiGhTM4R3
    #40806
    Csalódott vagyok, ezt a játékot mindenhol istenítették

    A városok ctrl-c + ctrl-v alapon vannak felépítve, egyáltalán nem egy élő/lélegző dologról van szó akár az utcán mész vagy akár egy kocsmába térsz be.
    A céheknek abszolút semmi jelentősége, plusz unalmas küldetések tömkelege. Fegyverekből írtózatosan kevés van, azok sem változatosak. A párbeszédek sablonosak, messze nincs olyan érdekes mint a Bioware játékokban (ott a humor is fellelhető)

    Szerintem már jóval a játék felén túl vagyok de nincs olyan késztetés bennem, mint pl. a Dragon Age-nél, hogy na még egy kicsit, na még egy kicsit.

    Tudom, efelett eljárt az idő, akkoriban biztos nagyot ütött (gyenge volt hozzá a gépem ezért hanyagoltam:D) de így Witcher, Dragon Age, Two Worlds, Risen és hasonló játékok után ez baromi monoton és érdektelen.

    Na a Skyrimmel nem várok ennyit!:D
  • Szaruman
    #40805
    wrye basht valaki használt innen? Nem igazán jöttem rá a használatára, valaki körbeírhatná :)
  • koschwarz
    #40804
    megkockáztatom, hogy nem sok mod (legalábbis az összetettebbek) kompatibilisek a magyarítással. szinte csak gond van a magyarított oblivionokkal és a más modokkal.
  • koschwarz
    #40803
    a kovácsolás tényleg annyi, amit írtál, megjavíthatod a felszerelésedet. viszont asszem journyman szinten (50) már saját magad is tudod a varázsfegyereidet megjavítani, expert szinten (75) meg 125%-ra tudod a fegyveredet kovácsolni (25%-kal nagyobb sebzés!).

    fegyvert vagy más felszerelést, tárgyat bűvölni csak az arcane university-n tudsz az erre szolgáló oltárnál (teljesíteni kell az összes mage guild "beajánló" küldetést, hogy bejuss oda), vagy ha megvan a frostcrag spire dlc (és megszerzed az ehhez szükséges tárgyakat), vagy ha oblivion kapukat csuksz be (azaz szerzel random varázstulajdonsággal bíró sigil stone-okat).
  • NiGhTM4R3
    #40802
    Kösz. Olvasgattam a morrohun oldalon ahol rengeteg segítség van a játékhoz, de pl. a kovácsolás/bűvölésről nem találtam sokat.

    Tehát a kovácsolás tényleg annyiban merül ki, hogy egyszerűen feljavítod a cuccaidat? semmi alapanyaggyűjtés aztán kovácsolni egy saját, spéci kardot? :/

    A másik a megbűvölés. Minden ilyen játékban lehet pl. tűzsebzést adni a kardnak, rúnákat beletenni + tulajdonságért.. itt ezt hogy lehet megoldani? láttam vannak ékkövek, ezt ki tudja beletenni? vagy itt csak ideig ható tűzvarázslat van pl.?
  • ntex
    #40801
    Valaki tudna egy kis listát írni hogy melyik modok kompatibilisek a magyarítással? Gondolom biztos van köztetek aki kísérletezgetett már ilyesmikkel. Francesco modját rá lehet tenni? Ezt biztosan rá szeretném tenni majd, Natural Environments is tuti lenne, meg egy két ilyen textúra csinosító modra gondoltam amik javítják a textúrák-tárgyak minőségét a játékban. De bármi jöhet :)
  • koschwarz
    #40800
    aludni kell egyet a szintlépéshez.
  • NiGhTM4R3
    #40799
    Na, újraraktam a játékot és feltettem a nemhivatalos javításokat is, így már nem fagyott ki az arénás résznél, már a bajnokok bajnoka vagyok.

    Viszont most az a problémám, hogy nem lépek szintet.. tehát én furcsállom, hogy az arénában vagy egy tucat embert legyőztem és még mindig első szintű vagyok. Nem használtam trainert, de talán egyszer beírtam a konzolba az örökélet kódot.. szerintetek ez tehette tönkre a játékot? vagy itt máshogy van a szintlépés? :/
  • ntex
    #40798
    A mostani gépemen és Win7 alatt még nem próbáltam, most amúgy is Skyrimezek de végig akarom majd vinni az Obliviont is minden kieggel és DLC-vel együtt magyarul. Remélem menni fog...
  • NiGhTM4R3
    #40797
    Kösz, akkor az fent van

    Tört játékod vagy eredetid van? XP-n játszottál?

    2 dologra tudok gondolni, vagy a Windows 7 nem tetszik neki vagy a trainer amit használtam, de anélkül is próbálom és ugyanúgy hibával leáll.. a KoTOR-ral volt ugyanilyen gondom, ott az első harc után dobott ki, arra sem tudtam megoldást :/