41716
  • Fantusz
    #40596
    Egy jól sikerült játék, ami nem véletlen lett anno az év játéka, de vannak hibái.
    Nagyon nem mennék bele a részletekbe, olvass utána.
    Röviden annyit, hogy a játék mindíg a hősöd szintjéhez igazítja az ellenfelek szintjét, s a felődélsrendszer olyan, hogy ha az előre beállított kasztok közül választasz magadnak, gyorsan lépkeded a szinteket, de valószínűleg 10-15. szint környékén irdatlan nehézzé válik a kalandozás, erőben, HP-ban erősebbek lesznek az azonos szintű lények. Az sem egy realisztikus dolog, hogy 20as szinten a legutolsó paraszt is deadric armorban bóklászik - ezeket érdemes moddal korrigálni.

    Keress egy modot, ami ezt a szinteződést megszünteti.
    Lesznek lényegesen erősebb lények már a kezdetekkor is, előlük el kell futni.
    A bandita meg maradjon magasabb szinten is bőrpáncélos csóró, ne 10ezer aranyat érő páncélban zaklasson a 100 aranyért.
  • ollie
    #40595
    Csak annyit, hogy a kiegészítő (csak egy van: Shivering Isles) beleépül az alapsztoriba, így fel kell tenni. A több mind DLC, amik több-kevesebb tartalmat adnak. A Knights of the Nine egy DLC pack, de van pár még ezeken kívül is.
    Grafikai modokhoz tudom ajánlani ezt az oldalt: http://devnull.sweetdanger.net/obliviontextureoverhaul.html
  • Rash87
    #40594
    Sziasztok.

    Most, hogy lesz több időm, belekezdenék a játékba.
    Még egyik Elder Scrolls résszel se játszottam,szóval nem tudom milyen lesz :)
    Nem vagyok a mod-ok híve,de nem mai játék,szóval gondolom rengeted dolog készült hozzá.
    Szóval először is, aki nagy fanatikus, tudna ajánlani a játékhoz olyan modokat, ami nem barmolja szét a játékot,de nagyon hasznos tud lenni?
    Gondolok itt grafikai változásokra, vagy olyanokra ami alapjában rossz volt,de egy moddal jobbá tehető :) stb.

    Illetve érdemes-e a kiegészítőket feltenni ? Mert alapból a Oblivion-al akartam,de látom hogy 2 kiegészítő( Knights of the Nine, a Shivering Isles) is van hozzá.
  • Fantusz
    #40593
    Nem igazán tudom értelmezni a kérdésedet.
    Varázslatokat szeretnél tanulni, valamelyik képességedet fejleszteni okatatókkal, vagy küldetéseket keresel, hogy magasabb szintre lépj a ranglétrán?

    Egyeltalán bejutottál már az egyetemre?
    El kell menni minden városba, beszélni az ottani máguscéh vezetőjével, s megszerezni azok ajánlását az egyetemre bejutásodhoz.
    Nem egyszerű, de nem is bonyolult a feladat, mindegyik ad egy-egy küldetést, s ha megcsináltad mindegyiket, beengednek az egyetemre, ott adnak különböző küldetéseket, s azok teljesítése után egyre nagyobb rangot is kapsz, míg végül te leszel a főmágus.

    Trénereknél annyi a feladat, hogy megtaláld az illetőt, aki tud tanítani, illetve a mester szintű oktatók csak akkor hajlandók tanítani, ha teljesíted egy kérésüket (pl. a destruction mester sok medvebőrt kér)
    A mesterek valódi kiléte titok addig, amíg valamelyik régi oktató hozzá nem irányít, mert ő már nem képes tovább tanítani (70es skill fölött)
  • do2
    #40592
    valaki tudja kitől tanulhatok tovább mágus céhen belül segéd vagyok, és seholsem találok olyan oktatót aki feljebb emelhetne
  • uscGhost
    #40591
    Köszönöm a válaszokat! :)
  • Gubberx
    #40590
    uhh bocsánat, skyrim topikba akartam írni :S reggel van még :D
  • Gubberx
    #40589
    Ismerősöm laptopon szeretne játszani a játékkal de olyan hiba jön elő hogy a kezdésnél egyáltalán nem látszanak a szekerek és az npc-k a levegőben ülnek össze vissza. Geforce 320M vga van a gépében a legfrissebb driverrel. Valaki hallott már hasonló hibáról ill. hogy mi a megoldás?
  • Fehercsoki
    #40588
    Nyomd folyamatosan a külső nézet gombját, és tudod forgatni a kamerát. Ez alapesetben az 'R'.
  • wesker24
    #40587
    Rakd el a fegyvered és várj egy 1-2 percet ekkor körbeforog majd a kamera és akkor tudsz fotózni !
  • uscGhost
    #40586
    Sziasztok!
    A kérdésem az lenne, hogyan lehet szemből lefotózni a karaktert?
  • PiszkosFred
    #40585
    Nyugi. Problema megoldva. Pont.

    Bar nem tudom minek akar valaki magyaritva jatszani, ha mar a readme-t sem hajlando elolvasni. Szinkronra szamit? Csalodni fog. :)
  • Shangother
    #40584
    Örülök , hogy te is ideértél észt osztani. Amúgy nem tűnt fel okoskáim , hogy az ide írok 90% ezt kérdezi meg? ÉS NEM OLVASSÁK EL. Mit gondolsz én honnan tudtam meg ? Elolvastam , de gondoltam leírom mert mások NEM képesek elolvasni. De haxored te is csak GONDOLKOZNI tudsz. Talán téged kéne megtanítani nem gondolod?
  • ollie
    #40583
    Csak segít neked megtanulni gondolkozni.
  • Shangother
    #40582
    Talán te meg ha ennyire unatkozol és durroghatnékod van akkor szedjél homokot de szigorúan szemenként !
  • Anonymusxxx
    #40581
    Ez benne van a magyarítás telepítőjében is, talán el kellett volna olvasnod..
  • Shangother
    #40580
    Köszi! De megoldottam másképp. Leírom hátha valakinek még jól jön. Szóval:
    Elöször is rakjuk fel a játékot. Ezek után rakjuk fel az amerikai patch-et (1.2.0416). Ha ez megvan akkor indítsuk el a magyarítás telepítőjét amiben ha NINCSenek felrakva a kiegészítők akkor NE pipáljuk ki őket. csak az alapjáték , végigjátszás( feltéve ha kell ) . Ezek után telepítsük. Ha fent van akkor indítsuk el a játékot . Mielött elindul kihoz egy főmenüt , ott mennyünk be a fájlok mappába, és kihoz 3 dolgot 2 a magyar doksi amit ki lehet pipálni. Pipáljuk ki őket. Ezek után el indul a játék és ha így csináltad akkor MUSZÁJ magyarnak lennie. Ha nem akkor valamit nagyon elrontottál és nagyon nem figyeltél.

    Köszi!
  • SaGa
    #40579
    A patchet a te játékod szerint kell letölteni és használni. Ha ami, akkor ami, ha eu akkor eu.
    Ha már egyszer patchelted, akkor nem lesz jó.

    Emellett: a magyarítás - tudomásom szerint - feltételezi, hogy az SI és egyéb DLC-k is fenn vannak. Az SI-nek külön patche van.

    A telepítés menete (magyarítás nélkül):
    Obliviont telepíted.
    SI-t telepíted.
    SI-hez való patchet felrakod (az Oblivion patch nem kell, tilos!)
    DLC-ket felrakod.
    Gyanítom, a magyarítást ez után kell feltolni.
  • SaGa
    #40578
    Itt nézz szét a beállítások hangolása ügyében.
  • steweee
    #40577
    vki meg tudja mondani, mekkora memóriaterület beállítást javasolnak 4 gigás géphez ? sajna nem találok most oldalt hozzá :

    de emlékeim szerint ezt kellene növelni vmi 7el kezdődő értékre :

    jelenleg ennyi :

    iPreloadSizeLimit=2147483648

    illetve érdekelne, hogy ha be van kapcsolva a allowscreenshot, akkor hová menti el a printscreeneket ?
  • Shangother
    #40576
    Sziasztok , tudom százan kérdezték már de én azért még egyszer megkérdezném ,hogy miért van az ,hogy feltelepítettem a magyarítást (nagyon patent!) mindenki oké vele csak amikor Burmába vagyok például a szivárvány minden árnyalatában villódzik a talaj?! Azt olvastam ,hogy amcsi 1.2.0416 patch , de letöltöm felrakom kiírja , hogy nem egyezik valami fájlnév ezért nem telepíti. Magyarán annyit ér neki mint halottnak a nejlonzacskó... Tudtok valami megoldást mert agyvérzés ez a színkavalkád. Köszi előre is !
  • Montanosz
    #40575
    értem,köszi))
  • SaGa
    #40574
    Ha csak grafikai tunning, akkor nem jelenik meg a modlistában. Ott csak az esp/esm fájlok látszanak, aminek ilyenje nincs, azt nem látod, csak a telepített modok között...
  • SaGa
    #40573
    A grass-hoz kapcsolódók között van olyan beállítás, ahol a kisebb szám ad több füvet...
    iMinGrassSize: minél kisebb a szám, annál több a fű.
    fGrassEndDistance és fGrassStartFadeDistance: ezek minél nagyobbak, annál távolabb lesz a füves rész széle, de ennél is van egy maximális méret, aminél nagyobbal már semmire sem mész.

    A GridsToLoad-ból a 9 még használható, több már nem lesz jó.

    A látótávolságot a beállítópanelen tudod feltolni maximumra.
    ItemFate, ActorFade, ObjectFade, GrassDisance, ViewDistance csúszkákat feltolod maxra és a DistantLand-ot engedélyezed.
    Ha modokat is használsz, akkor lehet, hogy újra kell generáltatnod a lod fájlokat, hogy az újabb épületek ne csak úgy "előugorjanak a semmiből"...
    Erre találsz segédprogramot a tesnexuson.
  • SaGa
    #40572
    Egy trainer csak 5x edz. Emlékeim szerint minden skillhez és minden szinthez van 1-1 trainer, de lehet, hogy nincs ennyi. Nem igazán szoktam náluk tanulni.
  • Montanosz
    #40571
    illetve a mod managerrel tettem fel modot ami a talajt javitja, be is kékült mikor aktiváltam de a baloldali mod listában nem jelent meg, erre is kérnék megoldást ha valaki tudja
  • Anonymusxxx
    #40570
    Nem tudjátok van olyan mod amitől nagyobb lesz a látótávolság? Illetve a fű nem fog hirtelen feltűnni?
    Az iniben uGridsToLoad -ot nem akarom nagyobbra beállítani, mert akkor nem lesz jó a térképem, a Grass -al kapcsolódóakat meg hiába nyomom fel akár 10- 20 számjegyűre nem ér semmit se.
  • Montanosz
    #40569
    sziasztok
    most kezdtem el a játékkal játszani de ha a magyarítást felrakom akkor a körülöttem levő talaj lila maszattá változik, mi erre a megoldás?
  • adeeeka
    #40568
    Csak egy kérdésem lenne, ami a kiképzést illeti, hogy minden szinten tanulhatunk 5-öt? vagy összesen 5-ször edződhetünk? pl 5x egy kezdö edzőnél meg aztán 5x a mesternél, vagy összesen bármelyik mesternél?
  • szucsy89
    #40567
    Miféle utasításokat?
  • SaGa
    #40566
    A lopott holmit (kis jel van az ikonján is) nem tudod eladni, csak orgazdának (fence), de azokhoz csak a tolvajcéhen át találsz utat.

    De kopnak a fegyverek és a vértek is, javításukhoz kell a kis kalapács (repair hammer), meg némi képzettség. Ez utóbbi a javítással növekszik. A kalapácsok elfogynak, ha használod őket, illetve bizonyos fajta fegyverek/vértek javítása az Armorer képességed szintjéhez kötődik.

    Ami még elhasználódik, a a mágikus fegyverek "töltete", ezeket fel kell töltögetni időnként, ha használod őket. Feltölteni a mágusok tudják aranyért, vagy a Varla Stone-ok, vagy a lélekkőbe gyűjtött lelkek.
  • nasum
    #40565
    Üdv, - a mielőtt kérdeznél link nem működik más oldalra dob -.
    Kérdésem lenne, fallout-al is szenvedtem az elején, ez is döcögősen indul, de majd csak belejövők. Kérdés, fallouthoz képest itt nem kell figyelni a tárgyak elhasználódására, mind1 mennyi ütést kapok védek nem láttam dmg-et.

    Másik van xyz alap páncélom, loptam jobbat az alapot miért nem tudom eladni se a kovácsnak se a kereskedőnek? Nem dobja fel a tárgylistában pedig nem is hordom, külön droppoltam a földre őket visszavettem, de akkor se tudom eladni, nem hagynám a földön őket, így viszont a súlyt csak növeli, de nekem ez a 60 arany is számítana.

    Ezt a csereberét, menürendszert még szokni kell, nem mindenhol látom mi az ami rajtam van, mit adok el.

    Egyébként jó lesz ez csak belekel rázódni minden szinten, majd zargatlak titek.
  • grebber
    #40564
    Nem követted az utasításokat!
  • szucsy89
    #40563
    Felraktam a játékhoz a magyarosítást (MorroHun team-féle), de a főmenün, meg 1-2 alapvető dolgon kívül semmi sem lett magyar. A párbeszédek főleg... mi lehet a baj?
  • szucsy89
    #40562
    Köszi!
  • Although
    #40561
    Alappal játszol csak?
    Nos javaslom azonnal tegyél fel valamilyen modot mert az alap sajnos nem lett befejezve rendesen. Sajna a skyrimmel ellentétben nem öltek a tartalomra annyi munkát. Mivel valszeg a világ felépítése is elvett két évet a több mint 300 hellyel. De modokkal nagyon jó.
    Én csak egyet javaslok. Ez gyakorlatilag nem szúrja el az alapot teljsen mássa mint az Oscuro pl hanem gyakorlatilag javítja a tartalmat és javítja a hibákat, valamint sokkal sokkal nehezebb lesz már ormálon is igazi kihívás. :) Persze emiatt sokan nem élvezik. Mert itt bizony a lv1 nem sokat ér. De lehet easyn is nagyon jó így. Ráadásul a TNr egy igazi kuriózum mint grafikus javítás. :)
    Tamriel immersion
  • grebber
    #40560
    Nem tudom volt -e már de steam-en még 25 óráig 4,99 euró a GOTY verzió!
  • fatmax
    #40559
    Sziasztok !
    már több helyen olvastam utalást egy mod-ra amitől gazdagabbak leszenek a kereskedők (így nem kell az 5000et érő páncélt egy ezresért eladni)mi ennek a modnak a neve ? esetleg egy link a letöltéséhez még jobb lenne :) köszi előre is !
  • Soltika
    #40558
    Áldott legyen a neved kedves MaRee!!!
    Ha belegondolok, hogy mennyit pipáztam emiatt és ez ennyire triviális... elsírom magam.
    Örök hála
    Üdv
  • MaRee
    #40557
    Konzolt előhozod (0 gomb magyar billentyűn, ha nem az akkor ö vagy ü betű), rákattintasz a kinyitandó ládára és beírod hogy unlock. Aztán enter, és voilá.