41716
  • Soltika
    #40556
    Srácok!!!
    Kérlek Titeket segitsetek nekem.
    A kulcsos ládákkal van tele a tököm.
    Ha megtanulok könnyűt nyitni, mindegyik közepes lesz. Ha megtanultam közepest nyitni mindegyik nehéz lesz, és így tovább.
    Mostanra gyakorlatilag minden rohadt láda és ajtó kulccsal nyílik.
    Teljesen elrontja a játék élvezetét számomra.
    Ha valaki tud erre valami csaló kódot avagy bármilyen megoldást, imába foglalom a nevét...
    Előre is köszi.
  • nazzario
    #40555
    hali!
    nem vitázom !észrevételt irtam le de mivel ez egy játék fórum + op rendszer is valamelyest (valljuk be őszintén) és én pl egy idő után tudtam meg mint sokan mások hogy rendszergazda ként kell telepiteni a gamékat hát ez eléggé trampli...szerintem is értelmetlen ezen vitázni emiatt irtam le a véleményemet csak pár mondatban ...itt az a bibi hogy közben még mindig nagyon drága a win7 én annó 30 ért ismerőstől szereztem be ehhez képest kulturáltabban összerakhatták volna ha már vezető op rendszerek egyikének szánták de tettek is érte eleget becsülettel?,,,ez talán olyan mint mikor veszel egy gépjárművet de egy opciója mondjuk a fűtés csak úgy működik rendesen ha dobsz rá szenet :)))de ugye fűtés nélkül ..igazából ez egyén kérdése csak ugye 2011 et irunk és mióta is ir windowst a microsoft????ugye a tudás +tapasztalat megvan!azért azt se feledjük el hogy kő-kemény kapitalista monopolista cég és ezt tudomásul kell vennünk,,lehet szidni lehet szeretni hiszen szoftvert gyárt de egyébként ezt a rendszergazda account megoldást az átlag felhasználó IS a neten találja..innentől kezdve pedig szerintem bezárúlt a kör
  • Although
    #40554
    UAC link

    Nekem itt is az az érzésem ha valami összetettebb mint a szokásos vagy több mindent el kell olvasni hozzá. A tömeg leszarozza. Egyszerűn ebbe a rendszerbe elég sok dolgot belepakolt a Microsoft. Hidd el én sem kedvelem őket túlzottan de ez nem kedvelek nem kedvelek kérdés. Ha belemerülsz és ténylegesen érted a működését rájössz sokkal jobb mint bármelyik korábbi rendszerük amelyeken állandó kék halál jelenség meg rendszer szintű lefagyások voltak. Még az xp-n is sok volt. És mondom nekem egy darab nem volt eddig. Vírus okozta probléma volt de az sem tudta lefektetni. Újra indítás után automatikusan visszaállt egy korábbi állapotra.
  • SaGa
    #40553
    Ne kezdjünk itt oprendszer vitába, mert értelmetlen. Az XP meghaladott, eljárt felette az idő.
    Akiknek a W7-tel bajuk van, azok alapvetően két változást nem szoktak észrevenni és kezelni:

    1: UAC. Ezt ki kell kapcsolni és egy csomó probléma megszűnik. Ez az a komponens, ami az egyébként rendszergazda joggal bíró user esetén is korlátozza a tényleges rendszerszintű beavatkozásokat. Alapértelmezett beállítás szerint minden olyan műveletre, ami rendszerkönyvtárakhoz, vagy registryhez nyúl egy feldobott ablakkal reagál, amiben engedélyezteti a folyamatot. A játékok el szokták fedni az ilyen ablakokat, de a windows abban vár valami reakciót, így a program úgy viselkedik, mintha lefagyott volna a gép.

    2: bármit telepítesz (kivétel az msi fájlok), mindent adminisztrátorként kell felrakni. Jobb klikk a setup ikonján és "futtatás rendszergazdaként". Akkor ténylegesen a helyére kerül minden. Ha csak simán elindítod a telepítőt, nem biztos, hogy minden rendben lefut. Akkor sem, ha az UAC-t kikapcsoltad.

    Tudomásul kell venni, hogy a W7 más. Ahogy anno az XP SP3-at is szidták, mint a bokrot, akik nem olvassák el a változáslistát, most is csak erről van szó. Újra kell tanulni az oprendszer képességet, szolgáltatásait és korlátait.

    Én is 64 bites W7-et használok, gond nélkül működik rajta az Oblivion. A Vistán is sikerült anno elindítani, némi trükközéssel de azon a TesCS egyáltalán nem akart dolgozni, W7-en ezzel sincs gond.
  • nazzario
    #40552
    Neked inkább szerencséd van szerintem..rengeteg felhasználónak problémája van és nem csak itthon hanem nemzetközi vissza jelzések is inkább azt a tendenciát mutatják hogy JÁTÉKRA BUGOS op rendszer a win7 csili vili..ami előtt ugye volt egy pár windows rendszer tehát az alap meg volt valamelyest de.....na hagyjuk legalább Bill gazdagszik tovább
  • Although
    #40551
    Nos ez az első tényleg op. rendszer szerű valami a microsoftól. Eddig még egyetlenegyszer sem fagyott le mióta használom!! És ténylegesen van mélysége néha egész meglepődőm miket tud.
    Nekem minden rendesen, hibamentesen fut nagyjából. Szerintem manapság baromi sok függ hogy jól legyenek összeválogatva az alkatrészek a gépbe, ne akadjon semmi semmivel.
  • steweee
    #40550
    az FCOM-ról tud vki vmit ? állítólag már kijött az 1.0, de én csak ezt találtam amit le is lehet tölteni :

    http://tesnexus.com/downloads/file.php?id=12249#content

    vagy már hogy itt a skyrim, senki nem foglalkozik vele ? pedig arra várok, hogy eyg kész és könnyen telepíthető verziója megjelenjen, hiszen EZZEL már igazán über a játék....
  • maffino
    #40549
    Köszönöm a gyors választ. Igazad van a win7 kapcsolatban. Van az Oblivionnál régebbi játékom ami hiba nélkül fut rajta, de sok játéknál trükközni kell. Ami tetszik és elérhető áron van azt megveszem, de utána csak a bosszankodás jön, meg a szenvedés, hogy elinduljon.
  • Fantusz
    #40548
    Tele vannak a játékok fórumai a tiedhez hasonló problémákkal.
    Nem a játékokban van a hiba, a sokat dicsért Win7 nem hajlandó normálisan futtatni sok játékot, még a különböző "bűvészmutatványok" után sem.
    A Win7 megjelenése óta nem kevés idő telt el, s erre az egyébként nem ritka problémára nem keresett megoldást a Microsoft.
    Érdekes, hogy az egyik gépen gond nélkül fut(hat) Win7 alatt egy bizonyos játék, egy másikon csak rendszergazdaként, XP SP3 kompatibilis módban indul el, s vannak esetek, amikor egyszerűen nem hajlandó elinítani a játékot.
    Talán a különböző hardverekre reagál így az OP rendszer, ami szerintem elfogadhatatlan lenne, de a Microsoftnál helyénvalónak találják, vagy talán a Win8-ban javítják, a Win7 használók meg nyugodtan ügyeskedjenek, bűvészkedjenek, ahogy tudnak, s örvendezzenek, ha egy-egy játék elindul Win7 alatt.

    Tudom, sokan szeretik a Win7-et, s a "szerelmesei" be is szoktak sértődni, mert szerintük nem az Op rendszerben, hanem a felhasználóban van a hiba.
    Szerintem meg az nem elfogadható dolog, ha egy operációs rendszer csak különböző trükkökkel hajlandó elvégezni az alapvető feladatát, illetve, ha ez így van, akkor a Microsoft hívja fel a vásárlók figyelmét, hogy a Win7 PC játékokhoz nem ajánlott.
  • maffino
    #40547
    Köszönöm, hogy próbáltatok segíteni.
  • Gubberx
    #40546
    Akkor passz :S
  • maffino
    #40545
    igen
  • Gubberx
    #40544
    Úgy is próbáltad win7 alatt hogy a parancsikonban átállítod xp-re a kompatibilitást?
  • maffino
    #40543
    A driverek frissek, csak az alapjáték van fenn. A játék és az Op.rendszer is eredeti dobozos. Feltettem egy xp gépre ott semmi hiba nem jött elő.
  • PiszkosFred
    #40542
    Frissits drivereket, videot foleg es directx-et. Textura hiba lesz valoszinu, semmi koze az oprendszerhez. Vagy valamelyik mod kavar be.
  • maffino
    #40541
    Én win7 32bit alatt és mintha szakadék lenne a karakterem előtt, eltűnik a talaj.
  • Gubberx
    #40540
    Én jelenleg is win7 64bit alatt nyúzom és tökéletesen működik.
  • maffino
    #40539
    Feltelepítettem XP-re, ott semmi probléma nincs a játékkal. Esetleg tudtok olyan megoldást amitől Win7-n is működjön.
  • PiszkosFred
    #40538
    Nezd, hogy z Unofficial mivel akad ossze es mivel nem, elegge nyugos tud lenni. Ha mas nem, a betoltesi sorrendet allitsd be.
  • maffino
    #40537
    Felraktam a Unofficial patch-t , de betöltés után kilép a játékból.
  • maffino
    #40536
    Arról nem is hallottam. Csak az 1.2.0416 javítást tettem fel, mert a magyarításhoz szükség volt rá.
  • Gruffersten
    #40535
    Unofficial patch fent van?
  • maffino
    #40534
    Légyszíves adjatok tanácsot,hogy miért szűnik meg a táj a karakterem előtt. Mintha egy szakadék lenne előtte. 1.2.0416 patch fenn van, magyarítás is fenn van. Win7 op rendszert használok. Eredeti játék.
    A választ előre is köszönöm.
  • steweee
    #40533
    köszönjük !
  • Although
    #40532
    Oké a somesz oldala is jó még azért :)
  • Although
    #40531
    Királyság összefoglalók az oldalon. Hiába na anno is a tied volt a legjobb Oblivion morrowind oldalak.
  • tibor16
    #40530
  • PiszkosFred
    #40529
    No, a helyreallitasi munkak kozben a regi topikbannert megtalaltam, es visszaraktam - ugy laza 2 ev utan :) Az Oblivion HQ eddig visszahozott, es a kesobbiek meg visszahozando tartalmat/cikkeit kozpontositva tudja mindenki elerni a kesobbiekben, egy kozponti portalon. Most mar tenyleg csak par nap/het, hogy helyrealljon minden.
  • duke81
    #40528
    hát elég érdekesen van megoldva bizonyos részek.. megnéztem a leírást és kb a kaland felénél vagyok ahonnét nem megy tovább. onnantól kezdett el kiakadni a küldetés sorozat amikor megtaláltam az egyik romot még a céhbe belépés elött és megöltem ott egy bosst. késöbb már küldetés miatt kellett visszatérnem ide de a csonti mágus mivel már végeztem vele korábban, nem volt már itt. innentől kezdve egy bughalmaz volt az egész. nem lehet újraindítani a modot ha leszedem majd újra felrakom?
  • Fantusz
    #40527
    Évekkel ezelőtt játszottam vele, s már nem nagyon emlékszem, hogy is volt a történet vége, illetve, hogy a támadás volt-e a régészeti kalandozás vége, vagy még küldtek erre-arra.

    Minden küldetés teljesítése után adtak egy vitrin kulcsot, bár az nem volt tiszta, hogy az ott "kiállított" tárggyal mit is lehet kezdeni, szerintem nálam is bugos volt a vége.
    Ezzel együtt egy hangulatos, kedves mod a Lost Spires, különösen mágusoknak ad extra cuccokat.
    Sok vitrinhez nem kaptad meg a kulcsot?
    Nekem tetszettek a kaladok, amire emlékszem, hogy be lehetett gyűjteni egy enchant oltárt, amin otthon is lehetett varázslatokat készíteni, tárgyakat bűvölni, illetve a kezdő köpönyegen kívül még mágusoknak igen hasznos köpönyeg volt a lootban (warlock robe)
    Arra emlékszem, hogy elég kurtán-furcsán ért véget a "régészkedés", de a kalandozás során nem is találtam több romot.
    Ezeket a romokat akkor is megtalálod, ha fönt van a mod, de nem vagy tagja az Archeology Guild-nak, de az ott tartózkodó NPC-k addig nem igazán hajlandóak beszélni veled, amíg nem segíteni mentél oda.
  • duke81
    #40526
    szevasztok!

    megint van 1 gondom :)
    a lost spires modban van egy temetés ami után hiába elegyedek beszédbe a többi céhtaggal nem adnak újabb küldetéseket.. sőt szinte csak pletykálni lehet velük semmi mást. olvastam neten hogy elég bugos a mod de talán valaki már megoldotta ezt a problémát.
  • Gruffersten
    #40525
    Sok bor lesz a megoldás. :)
  • PiszkosFred
    #40524
    Alkimia. Egyel vagy igyal valamit, ami leviszi a personalitydet, akar kotyvasztott ital, akar vadonban szedheto virag. Bar valoszinu, hogy piat kell keresned :)
  • Anonymusx
    #40523
    Van egy olyan küldi amit csak akkor lehet elvállalni ha a Personality 20-nál kevesebb, viszont nekem elég magas. Ezt valahogy meg lehetne oldani hogy ideiglenesen lecsökkentem 20 alá?
  • duke81
    #40522
    próbáltam egyesével, kettő egy arányban meg mind a hármat egyszerre de sehogy se jó..
    lehet így tolom tovább inkább, már így is épp eléggé tápos vagyok.
    THX!! :)
  • gyonax
    #40521
    Még két ötletem van:
    1. Ha az armor skilleknél nem kapsz bónuszt, akkor nézd meg a modjaidat, mert ezeknél 3 lehetőség közül kell egyet választani(egyébként biztosan engedélyezve van a mod?)
    2. az alchemynél nem működik, ahhoz a Grandmaster of Alchemy modot kell használni.
  • duke81
    #40520
    fel.. és működi k is. van skillem amit már felnyomtam 200-ig, de a bonusz amit ad rá az nem ugrott feljebb vele.
  • gyonax
    #40519
    Elys uncappert felraktad?
  • duke81
    #40518
    Hi!

    Megint akadt 1 problémám. A legendary abilities modot használom és egy bizonyos szint után, kb 80 nem növekednek a képesség bónuszok, pedig ha jól tudom pont ez lenne a lényege. valamit be kell még állítani rajta?
  • nazzario
    #40517
    tes nexus :levitate (varázslat)mod..azt hiszem a piac-negyedben lehet megvenni de mint alább irják sokat ront az ilyen piszka a játékélményen