41716
  • Jossua
    #40756
    oh köszi ez tényleg részletes :)

    Mostanába állandoan ,,hibát észlelt ezért leélt van,, egy bizonyos környéken mikor megyek a rámhagyot kis barlangomhoz....
  • robogo81 #40755
    Sziasztok.
    Jossua:olvasd el Ezt a leírást,sok mindent leírnak a telepítésről,a javítások sorrendjéről meg a moddolásokról,igen igényes leírás.
  • Jossua
    #40754
    Szevasztok ! Új vagyok itt és meg akarom nézni ezt a játékot a skrym magyarítása elkészültéig! KIS segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól !
    Olvasgattam miket irtok igy nagyjából képben vagyok csak azt szeretném kérdezni h hány patch van a játékhoz ?
    Leszedtem az alapot és a két kieget :Knights of the Nine,Shivering Isles és persze a teljes magyarítást !
    Valaki le tudná írni a patheket miket kell feltenni az alaphoz és persze a kieghez magyarosítás mellett ?
    Valamint valami jó textura csinosító módot ha tudtok ajánlani megköszönöm :)
  • Anonymusx
    #40753
    Mármint kóddal lehetne csak ahhoz tudni kellene a tárgy id-jét, csak az mindenkinél más
  • Anonymusx
    #40752
    Utánanéztem, fanyarkát ettem, (Chokeberry) és nem lehet semmivel sem eltávolitani a mérget, még kódokkal sem..
  • Anonymusx
    #40751
    Nem bug, a shivering isles -ről szedtem fel valami növényt, ami ilyen hatással volt.
  • Fantusz
    #40750
    Az nem valami bug?
    Ilyen nyavalyára nem memlékszem, és úgy rémlik, hogy Imperial Cityben nincs templom oltár.
    Van a főbejárattól nem messze egy kegyhely, ahol szintén lehet gyógyulni, de azok szigorúbbak, mint a templom oltárak, csak mindenféle bűnöktől mentes léleknek adnak áldást (kivéve a pilgrim küldetést)

    Cure disease varázslat, vagy itóka nem árt, ha van a hátizsákban, fertőzést elég sok rusnyaság, és állat terjeszt.
    Legveszélyesebb a Porphyric Hemophilia, ami "vámpírkór"
  • Anonymusx
    #40749
    Összeszedtem egy betegséget, ami 10 percen keresztül folyamatosan veszi le az életemet, és itt vagyok a Birodalmi városban de a templomban nem lehet gyógyulni, akkor ezek szerint ebben a városban nem is lehet ?
  • Calver
    #40748
    24 magicka-t tölt vissza 78 másodpercen keresztül, összesen 1872-t.
    mire maxolodnak attribute-ok The Warrior csillagjegy mellett, addigra ideális esetben befejezte az ember a tápolódást - 20-as szintre, ha minden szinten 3*5 statnövekedésed van, még High Elf-el is csak 5 pont hiányzik "hasznos" statok maxolásához... nálam csak Agility 95, meg ugye Intelligence marad 50-en, de azt eszem ágában sem volt feltápolni, amikor sigil stone-ok darabja +50 magicka-t ad. personality meg luck természetesen egy pontot sem kapott.
  • Calver
    #40747
    megvan, a rohadt Mundane Ring-et mindig bal kézre akarja valamiért felrakni, amit ugye alapból nem cserél, hanem a jobb kézen lévő gyűrű változik...
    ha berakom mindkét verziót set-be, és mielőtt váltok detect life gyűrűre, leveszem hotkeyyel mundane ring-et, akkor cseréli rendesen... csak kettővel több kattintás mint amennyit akarnék, de legyen, legalább nem kell belépkednem folyton invertory-ba.
  • Calver
    #40746
    van valami technikája, h miszerint dönti el Oblivion annak a sorrendét, h miszerint veszi fel a kétlábú a gyűrűket?
    baromi zavar, h mindig be kell a cuccok között lépni ahányszor ki akarom cserélni a gyűrűimet, mert Detect Life gyűrű felrakásakor nem a Mundani Ring-emet akarja levenni, hanem természetesen a +50 Magicka-t adót...
  • Fantusz
    #40745
    Játékmenetet befolyásoló bugokat modokkal lehet előidézni az Oblivionban.
    a magyarítás régebbi verziója is képes volt megbolondítani NPC-ket, aminek következtében kirúgták a hőst a mágusoktól, harcosoktól (valószínüleg javították, csak a példa miatt említettem - a modolás türelemjáték)

    Angol nyelven játszva az Obliviont az alapjáték mellé érdemes felrakni a Shivering Isles kiegészítót, valamint a hivatalos pluginokat (Knight of the Nine "gyűjtemény" kiegészítve a Fighter's Stronglod DLC-vel).
    Patch kötelező!

    Nincs olyan, hogy valamelyik mod kötelező, de vannak erősen ajánlottak.
    Ezeket összeválogatni viszont nem egyszerű, ezért kézenfelvő lehet olyan megoldást keresni, ami ad valami keretet a modokhoz, nem egy átmodolt területet modol át ismét.
    Giskard modjaira nem lehet sok panasz, ő részletesen átdolgozta, tovább építette a játékot történetileg is, ha vissza olvasol nem is olyan régen volt linkelve itt az elérhetősége, és még több hasznosnak mondható mod.
  • Fantusz
    #40744
    Nehezítő modnak szerintem a legjobb a TIE.
    Egy alig néhány MB méretű modocska, az alapjátékban meglévő texturákat használja fel, és kreál kb 600 új NPC-t.
    Nincs szinteződés a játék elején a leghasznosabb képesség a futás lesz.
    Segítséget is ad azért a mod: az utakon jelentős forgalom zajlik (járöröző katonák, kereskedők), s ott találhatunk segítséget, ha egy erős rosszarcú belénk köt.
    Egyértelmű nehezítés, hogy a loot jelentős részét elvette a mod, meg kell becsülni még a talált lockpicket is (nincs ott a sötét csuhás sem IC fala mellett, akitől az alapban extra cuccokat lehet vásárolni).
    Mágiával felruházott loot igen titka, így lényegesen nagyobb becsületük lehet a küldetéssel szerzett jutalmaknak.

    Azt csak remélem, hogy az utóbbi időben nem ron tották el a modot "feljavításokkal", hisz a célja a nehezítés volt, amit egyszerűen, de igen jól meg is oldott.
  • Calver
    #40743
    textúra és társaiban majd valaki felvilágosít, de a többire:

    HUD: először is Darnified UI, másodszor pedig HUD Status Bars kötelező szvsz

    szintúgy nagyon hasznos: take all hotkey, Expanded Hotkeys and Spell Delete, Toggleable Quantity Prompt, FOV modifier

    ezen kívül Unoffial Patch-ek sem ártanak.

    ezeket mind megtalálod nexuson, már amit nem linkeltem.
  • berlinboy6329
    #40742
    Milyen modokat érdemes felrakni a játékhoz?Gondoltam a Skyrim után kipróbálom.

    Vmi jó kis textúrapakk kellene,grafikajavító cuccok pl.:lightningjavító mod,dof,ssao meg ilyenek.

    Esetleg HUD mod is jöhet,nem tetszik az alap:C

    Meg nem tudom,h vannak-e olyan bugok,mint Skyrimben Esbern,v vmi egyéb dolog,amit a játékmenetet befolyásoló modok jobbá tesznek,jöhet mind.Link egy se megy a banner alatt,ami jól jönne.
  • steweee
    #40741
    olyan mod érdekelne, ami egy alkimistának ad vmi olyat, hogy általa készített bombákkal tud dobálózni, vagy vmi ilyesmi. készült ilyen ?
  • steweee
    #40740
    van erre is mod, de való igaz így van. nekem az lesz érdekes, hogy sok nehezítő moddal fogom kezdeni, lesz mellé néhány könnyítő is, akár a fajok tulajdonságai, akár csillagjegyek, akár kezdő felszerelések tekintetében. de tényleg csak az életbenmaradáshoz, semmi über. tényleg hihetetlen, hogy mekkora játékélmény nem is romboló, kivégző modokat is készítettek. ezeket alapban átugrom, sose töltöm le vagy próbálom ki.

    1x már próbáltam az oscurot, a fancescót meg egy olyat, ami nem a szörnyek szintezését veszi el, hanem 1.5x-özi az ellenfelek mennyiségét, ahol eddig 2 volt, ott most 3 lesz, illetve egyéb más dolgokat. ez egész jó volt élőhalottaknál, a kezdő dungeonban annyi zombi gyűlt össze, hogy lehetetlen volt az áttörés, maradt a futás. bírtam nagyon, az alapjéték talán legidegesítőbb tulajdonsága az életszerűtlen konzolos játékmenet.

    bárhová mész, bármit csinálsz meg tudod oldani, mert a karakterhez igazítja a játékot a gép. nekem ennek a feloldása a legfőbb lényeg, legyen értéke egy egy küldetés teljesítésének, ésszel vagy erővel, csellel vagy kitartással, későbbre halasztva vagy többszöri próbálokozás után tapasztalatokat szerezve és úgy felkészülve arra.

    ahogy megnézegettem, az FCOM sem más, mint egy modhalmaz, amit megpróbálnak optimalizálni. én megpróbálom a saját magam kisebb modgyűjteményét összeállítani hasonló elgondolások alapján, a végeredményt majd itt közzéteszem kiértékeléssel és javaslatokkal együtt, hátha van akinek lesz még kedve újra végigvinni ezek alapján is...
  • Fantusz
    #40739
    Már régen Oblivionoztam, s nem emlékszem a pontos számokra, de az biztos, hogy magas alchemyvel egy restore magicka lötyi olyan ütemben tölti vissza a manát, hogy nem tudod elhasználni, s a visszatöltés ideje több mint egy perc.
    Kezdő játékosnak mágushoz én sem ajánlanám az Atronach csillagjegyet, de olyan karinak, amelyiknél nem létfontosságú a mana igen jó választás.
    A harcosoknak "alap" csillagjegyként ajánlott Warrior, pl a kezdetekkor ad bónuszt erőre, kitartásra, de amikor elérte ezekkel az atributokkal a 100as értéket, nem marad semmi plusz a csillagjegyből.
  • SaGa
    #40738
    Ha tört exe-vel kezdesz, akkor a patch nem tud felmenni, így bukik az egész mutatvány. Ha miniimage-s verziót használsz, akkor működnie kell, bár én még mindig az javasolnám, hogy ha nem zár el teljesen a játéktól az angol nyelv, akkor hagyd ki a magyarítást.
  • steweee
    #40737
    hát én sem éreztem úgy hogy azért írnád.

    csak ezt már korábbanm, pár éve is kifejtette vki hogy mekkora über az attronach magasabb szinten tapasztalt játékosnak, onnan emléxem rá.

    sort fogok keríteni a személyes tapasztalatra is :)
  • Calver
    #40736
    én csak leírtam (reményeim szerint) objektívan, h mi a gondom vele - az, hogy te ettől függetlenül használni akarod-e, az a te döntésed, eszem ágában sincs természetesen ráerőszakolni senkire a véleményemet/játékstílusomat.
  • steweee
    #40735
    még ugyan nem próbáltam ezt a felállást, de a következő félévben eldöntöttem hgoy oblizni fogok. több különböző karakter, játékonként különféle felmoddolással. az fcom lett volna az ultimate, de lehet sose lesz kész, megnézegetem magam is mik készültek eddig. már legalább 500 mdot leválogattam, nyilván ezek 1xe nem mennek, inkább karatkerre válogatom külön őket, természetesen van egy pár alap játékmechanikát irányító, amit minden esetben...

    archer/thief/assassin, warrior/paladin/battlemage, wizard/summoner/priest

    nálam eze a 3 alaposztály létezik, nyilván egészen más gear-ok kellenek nekik, illetve egyéb módosítók, spellek stb.

    sztem az atronach egy battlemagénak kitűnő választás lehet...
  • Carishan
    #40734
    A játék magyarosítása csak eredeti game-n fut?
  • Carishan
    #40733

    Sajnos gond van a magyarosítással nálam azt irja ki: ..... fájl az átalakitás után is hibás marad. Másold vissza a backup könyvtárból a régi fájlt a Data mappába. Ha ez nem segit ujra kell telepitened a játékot.

    A backup mappa üres volt.. újra tettem a játékot, ugyanugy ezt irja ki, most mit csináljak? :(

  • SaGa
    #40732
    Csak egy video van valahol amire azt írták, 1.0, meg valami telepítőnek adták ezt a számot, de gyakorlatilag még mindig nincs kész, az illeszkedő modokat is upgredelgetik folyamatosan, bár egyre ritkábban.
    Tartok tőle, hogy teljesen stabil sosem lesz.
  • Calver
    #40731
    az a bajom ezzel, hogy igaz, hogy "simán" körbe lehet táncolni magicka regen hiányát, de:
    1) 500-600 manánál és maxolt willpowernél (nem nehéz összehozni) baromi gyorsan töltődik vissza magicka, konkrétan 36 mp alatt feltölti maximumra - és azért ez sokkal egyszerűbb, mint lötyizni
    2) ha az ember sok manát használ (én spec folyton varázsolok, 600 manás gyorsító/feather varázslat, light, ellenfelekre weakness+paralyze, hp és fatigue gyógyítás) akkor baromi sokat kell vedelni a magicka regeneráló lötyiket - percenként lazán elhasználok 800+ manát, akkor folyamatosan piáljon szegény karakterem?
    3) baromira megnehezítené az általam használt gyorsító varázslat használatát, és ezzel vagy lelassítani a haladásomat, vagy minden varázslat után egy poti
    4) egyszerűen a csillagjegy pozitívuma... nem elég jó. kevés. főleg Breton-nal, de én High Elf-el nyomulok (avagy aki a legnagyobb pofonokat kapja mágiahasználóktól) és soha nem éreztem, h kellene spell absorb. Breton-nál végképp felesleges, ők röhögve immunisak lehetnek a mágiára, de olyan tárgyak mellett, mint mundane ring (35% reflect spell, 50% resist magic) más fajoknak is egyszerűen lényegtelen az a kis absorb. plusz ha nagyon akarja az ember, akár két (de max három) tárggyal össze tud rakni ugyanennyit absorb-ot.

    ha mondjuk csak 50%-al lassabban jönne vissza tőle magicka... nos, akkor is hanyagolnám, talán 25%-nál elgondolkoznék rajta, de így nekem nem az igazi.

    persze - mint már többször is írtam - mindenki úgy játszik, ahogy akar, nem az én dolgom beleszólni... de karakter erejének szempontjából szvsz Atronach elég durva gyengítés.
  • SaGa
    #40730
    Cyrodiil Upgrade Overhaul és a #40652-ben ott az elérhetősége is.
  • steweee
    #40729
    az FCOM véglegesről vkinek vmi hír ? én láttam vhol hogy 1.0 final megjelent, de letölteni ezt követően csak 0.9-et találtam az egész neten. igaz ez legalább egy hónapja volt, de a hivatalos oldalán is ez a verzió volt fennt.
  • steweee
    #40728
    gyors és hüólye kérdés volt. megválaszolva magamnak... :) (nem ugrott be hirtelen munka közben, és a keresőbe azt írtam hogy COU... :)
  • steweee
    #40727
    sorry, a cuo minek a rövidítése ?
  • SaGa Jr
    #40726
    Na igen, a Cuo jó sok pluszt ad hozzá a Mages Guild feladatsorához annak befejezése után. A teljesség igénye nélkül néhány főbb állomása/eredménye a modbéli tevékenységnek:
    Helyreáll majd Bruma szétvert guild-je is az archmage és a council jóvoltából (lesz pár érdekes tag benne), lehet begyűjtögetni Galerion cuccait (szintén council segedelmével), Mannimarco is hallat majd még magáról (végülis ugye a legnagyobb nekromanta volt a manus akit gyanúsan könnyű volt eltenni láb alól), lesz majd építhető teleport rendszer ami a guild-eket köti össze az akadémiával és még számtalan egyéb érdekes feladat.

    Amennyiben meg az ember beiktatja az új uralkodót, úgy az majd megszünteti a Guild-et és helyette létrejön a Synod, ami az oktatásért felelős ellenőrző szervezet lesz, ezzel átalakul az akadémia kinézete is (nem lesz kerítés, bekerül egy summoner guild, egy necromancer guild egy kocsma és még pár helyiség az akadémiára, mi több, a nekromancia ismét elfogadottá válik, mert mint általános mágiaforma az is tanulmányozásra érdemes dolognak bizonyul az új császár szerint, lecserélődik a védelem feladata a lámpás harci mágusokról a légiós harci mágusokra és így tovább).

    És ekkor még szóba sem kerültek a kimondottan nekromanta feladatsorok amik nem részei az origin of the mages guild Cuo modnak, hanem külön mod ami mellé jöhet a maga megszerezhető nekromanta tornyaival, titkaival, új varázslataival és rejtőző nekromanta guild-jeivel.
  • SaGa
    #40725
    Nem értek egyet. Az Atronach kifejezetten mágusnak való. Most azt játszom (berton mágus, robe, semmi fegyver, bár tudna idézni magának páncélt és kardot, de még nem kellett) és kezdetekben valóban volt némi gondom vele, de egy ideje jól elvagyok vele. Gyakorlatilag csak magicka regen lötyiket hordok magammal, meg a paralizáló mágusbotomat és egy-egy olyat, amiben greater elemi csapások vannak, hogy mindenki ellen legyen valami. Alapvetően a megidézett jég vagy tűz elementálom pofozkodik, szellemlények ellen ott a faded wraith(?). A mágikus csapásokat felfogva visszagyűlik a magickám, időnként kell egy heal, de annyi. Komolyabb barlangokban (pl Mannimarco székhelye) kell egy-egy létyó, de alapvetően nem. Időnként el kell kapni egy lelket és van a mágusbotokba visszatöltés. Eddig elhasználtam egy Varla és két Welkind stone-t is.

    Na jó, annyit "csalok", hogy a Wrye Bash-sal bekapcsoltam, hogy nem csak egy gyűrűt lehet felvenni, hanem többet is, így van pár - nem túl erős - védelmem is, meg valahol találtam, vagy kaptam egy spelldrikner amuletet, ami betársult az alapvető mágiaelnyelés mellé.

    Más: korábban sosem vittem végig a mágus céh küldetéseit, de ha jól tudom, miután archmage lett a karakter, már nincs több feladat. Itt és most van. Kezdődik azzal, hogy Polus barátunk ad egy listát, amin a céhből korábban kiakolbólított mágusok vannak, akiket meg kéne hívni a nagytanácsba. Ezek kivétel nélkül valamelyik kocsmában üldögélnek. Amint ez összejött, gőzerővel nekilátnak újraszervezni az egészet. Most épp mindenféle vezetőket keresgélnek. Képzésért felelős, védelemért felelős, stb...

    Miután lenyomtam az öreg King of Worms-t (megjegyzem abban a dungeonban csak két kóbor patkány volt nála gyengébb, az összes többi ott lébecoló ellenfelet nehezebb volt lenyomni, mint az öreg nagyszájút), megint megjelent Lucien a kedvenc tőrével. Eltartott egy darabig míg kinyomoztam, hogy Mannimarco barlangja előtt ácsorgott valaki, teljes nekromanta felszerelésben és amikor a közelébe kerültem, elkezdett varázsolni valamit, én meg gyorsan lenyomtam, nehogy gondot okozzon. Ha igaz, őt nem kellett volna. Mostmár mindegy, onnan nem kezdem újra (lustaságból jó két napig csak gyorsmentéseket csináltam), sajna a Blade of Woe itt fog zötykölődni a hátizsákban...
  • Fantusz
    #40724
    Szimpátia kérdése a faj választás, kasztot viszont érdemes saját magadnak kreálni, mert az előre beállítottak nem lesznek túl sikeresek a gyors szintlépések itt hátránnyal is járnak.
  • Fantusz
    #40723
    Az, hogy neked nem bejövős az Atronach csillagjegy, attól még igen jó lehet másnak :-)

    Érdekes csillagjegy, ha ráérez a játékos, az egyik legjobb választás lehet.
    Kezdő mágusnak én sem ajánlanám, de némi gyakorlattal nem gond a mana visszatöltés hiánya, így legalább értelmet kap az alkímia.
    Bármily furcsa, harcosoknak az egyik legjobb csillagjegy lehet, mert náluk nem létfontosságú a manareg, sokkal többet érnek a csillagjegy pozitívumai.
    A plusz mana, mágia elleni védelem, mágiaelnyelésből származó mana visszatöltés sokkal többet ér mint a mana reg, ami harcosnál az alacsony willpower miatt különben is lassú.
    Harcosnál a mana kifogyás nem egy veszélyes állapot, a csillagjegy mágia elleni védelme viszont nem elhanyagolandó.
  • LILaG
    #40722
    Sziasztok!
    Ork Harcost vagy Barbárt lenne érdemes csinálni szerintetek?
  • Calver
    #40721
    ami kimaradt: ezeket a felesleges képzettségeket természetesen ne fejleszd... de normális játék közben nem is fogod, azért írtam ezeket.
  • Calver
    #40720
    The Warrior az egyik legjobb választás, mivel szintenként kapott életerőt az aktuális endurance értéke határozza meg - így +10 endurance szintenként egy bónusz hp-t jelent.

    az az igazság, h nem tudom mi akarsz pontosan lenni - de mindenképpen csinálj custom class-t! ajánlanám h válaszd endurance-t egyik statnak amit növel, másiknak pedig... hmmm, ha közelharcos akkor erő mondjuk.

    a legegyszerűbb, ahogy nem fogsz sokat veszteni a karakter erejéből, ha beraksz major képzettségekhez a sokat használt és hasznos dolgok közé pár feleslegeset. ezek pedig:
    - speechcraft: a minijátéka rossz, és felesleges - van egy Charm nevű varázslat, azzal sokkal többet érsz, valamint meg is lehet vesztegetni ellenfeleket
    - marksman: ha közelharcos vagy, teljesen felesleges, és nehéz fejleszteni
    - conjuration: idézett lényeg nem valami túl hasznosak
    - mysticism: ez csak akkor, ha tudod mit csinálsz - van egy nagyon hasznos varázslata, de az tárgyakban is fellelhető, vagy még jobb, összekombinálható egy sebzővarázslattal, és akkor mysticism nem fog összevissza fejlődni

    ha ezt a 3-4-et berakod a major képzettségek közé, kellően le fogja lassítani szintlépéseket, és várhatóan ténylegesen szintről szintre egyre erősebb leszel, nagy statmódosítókkal.

    hogy hasznos dolgok közé mit rakj... közelharcos esetén Blade-et ajánlanám, valamint mindenképpen a Restoration-t, ezek a legfontosabbak, a másik 1-2 képzettség pedig ami számodra szimpatikus.

    kb ezt tudnám tanácsolni, így minimális erőfeszítéssel egy nagyon jól használható karaktert fogsz kapni, és teljesen természetesen fejlődhetsz.
  • Carishan
    #40719

    Értem.. hát akkor melyik legyen a kezdő karakter?
  • Calver
    #40718
    the atronach csillagjeggyel nagyon óvatosan - én kezdő karakterként kerülném, sőt, h őszinte legyek semmilyen karakterrel sem használnám...

    miért? a manaregeneráció hiánya kb a lehető legrosszabb hátrány ami létezik a játékban, és kb kibelez minden mágiával kapcsolatos képességet.
    csak röviden, ha nem iszod a manaregeneráló piákat folyamatosan: nem tudsz gyógyítani. nem tudsz gyorsabban futni. nem tudod legyengíteni az ellenfeleket, h nagyobbakat sebezz rajtuk. nem tudsz mágiával zárakat nyitni. nem tudod paralizálni az ellenfeleket. nem tudod fejleszteni simán szinte egyik mágiával kapcsolatos képességet sem, és mindenhez alkímiát/tárgyakat kell használnod.

    nagyon durva hátrány, és közel sem érik meg ezt a pozitívumai... 50% absorb-ot simán 2-3 tárgyból is össze tudsz szedni. inkább maradt a The Warrior csillagjegynél, közelharcosnak ezerszer hasznosabb.
  • Fantusz
    #40717
    Ebben a játékban az a szép, hogy sokféle úton-módon játszható.
    Nálam pl. az alkímia sokszor kapott szerepet mágus karaktereimnél.
    soha nem raktam majorba, de minorból lehetőleg minél hamarabb felhúztam 100ra. A lenvirágból készített restore magicka lötyi folyamatosan tölti vissza a manát, plusz manát adó Sigil kövek nélkül is lehet költséges varázslatokat castolni (breton 100as intelligencia, 100as willpower, Mage, vagy Atronach csillagjegy).
    A Sigil kő neki sem volt haszontalan, mivel nem viselt páncélt, így ruhába enchantolt volt a védelme.