41716
  • PiszkosFred
    #40676
    Csak az Arenanak (az I. resz) volt XP alapu fejlodese. Minden tovabbi reszben mar skillek fejlodesevel tudtal csak szintet lepni, xp mint olyan, megszunt.
  • Although
    #40675
    Hát sorry :( De vannak gyakorlottabb topic társak talán majd ők. Gondolom azok sem állnak fenn amit vzajcev topictárs írt. Érdekes. Nem emlékeszek olyan questre ami kikapcsolná a fast travelt.
  • robogo81 #40674
    Megnéztem,Bravil városba belépés előtt még működött,a fast travel.
    A vesszőfutásos küldetésnél már nem.
    Sok módot használok,de előtte lett csinálva pár játékmappa mentés,ha valami elromlana.
    Az alapjátékkal,semmi mód,eredeti exe,ugyan onnan a mentéstől nem megy,a város előtt még jó.
  • vzajcev
    #40673
    1.vagy fullon vagy szajréval
    2.vagy ellenség van a közeledben
    sztem
  • Although
    #40672
    Nem használsz valami ui modot? Van ahol ki be lehet kapcsolni és lehet alapból ki van kapcsolva...
  • robogo81 #40671
    Sziasztok.
    Azt mi okozza hogy nem tudok gyors utazni?
    Kint vagyok a szabadban,és már ismert helyre nem enged,meg olyasmit ír ki,hogy erről a helyről nem tudsz gyorsutazni?
    Sok a cuccon és jó lenne eladni a városba,de addig sok az út,és akkor mi van ha belebotlok pár barlangba,amit ki szeretnék fosztani?
  • Although
    #40670
    ah ok. :) Akkor nem tudom mi volt a problémájuk..mondjuk talán még xp volt a morrowindbe. :) Mintha rémlene egy képen amit mostanában láttam. Anno nem tudtam lerakni se a morrowindet de már nem emlékszem a rendszerre csak a főküldetés rémlik meg a telvanni Haalu és Redoran ház közötti konfliktus,meg a sok hely amit bejártam és még az milyen nagy volt Vivec. Zseniális kis játék volt. :)
  • PiszkosFred
    #40669
    De nem am, Daggerfall ota skill alapu a fejlodes.
  • Although
    #40668
    Morrowind az nem xp alapú volt? úgy rémlik az obli vezette be ezt a rendszert de nem emlékszem. Mindössze úgy rémlik rengeteg rp-s ki volt bukva erre mert ne tetszett nekik hogy nincs xp...
  • Although
    #40667
    ja ja most látom én a listát néztem mint összefoglaló.
  • Carishan
    #40666

    Köszi szépen! Legalább akkor azt már tudom hogy 1. a tutorialt kell végigcsinálni:)
  • Fantusz
    #40665
    Miután kijöttél a barlangból, nézz körül, s látod a közelben a fővárost.
    Nem kötelező oda menni, de ajánlott (márcsak azért is, mert az van legközelebb).

    A további lépéseket némileg befolyásolhatja, hogy milyen beállítottságú karaktert választottál, szeretnél.
    Chorror nincs messze imerial City-től, ott csatlakozhatsz a harcos céhhez, jelenkezhetsz mágusnak (de az egyetemig hosszú még az út), tolvajokhoz a fővárosban maradva is találhatsz utat magadnak, de nem fontos azonnal a küldetéseiket csinálnod.
    Főküldetést inkább hanyagold, leadhatod az amuletet, így kapsz egy kis segítséget (páncél, fegyver), de nem menj Kvatcba.
    Erősebb ellenfél ellen, ha futásra kényszerülsz, az utakon örjáratozó katonák segítenek.
    Nagyon kevés a tiltott hely a játékban, az első időszakban ellátogathatsz az összes városba, az utak napközben biztonságosabbak, de így is lesznek, útonállók, farkasok, goblinok, akik nem barátkozni szeretnének.
    Másik megoldás, hogy Imerial Cityben, Chorrorban maradsz, s ott fejődöl néhány szintet.

    A fejlődésrendszer szokatlan lesz, ha még nem játszottál az előző részekkel: amelyik képességed használod, az fejlődik, s 10 majorban lévő skill fejlődése után léphetsz szintet (aludni kell)
    Az alvásról annyit, hogy az bizony ebben a játékban nem egy veszélytelen tevékenység, vámpírok is vannak :-)
  • SaGa
    #40664
    Ha már kijöttél a szabadba, azt csinálsz, amit akarsz. A kezdeti tömlöc, barlang, csatorna rendszer a "tutorial" küldetés. Ha ezen túl vagy, megkaptad a főküldetéshez szükséges információkat és az amuletet, amit el kell vigyél Weynon Prioryba. Ha jót akarsz, egyelőre nem mész oda, majd csak ha úgy 20-25 körül lesz a szinted.
    Nézelődj, gyüjtögesd a növényeket, pofozkodj a rákokkal, kisebb ellenfelekkel. Emberekbe egyelőre ne köss bele, hamar lenyomnak. Ha nagyon gáz a helyzet, futás. Menj be a városba, beszélgess mindenkivel. Vannak, akik feladatokat adnak.
    Kezdetekben az utakon járkálj, menj el a többi településre is. Amikor elég erősnek érzed magad, menj be a barlangokba is. Hamar rájösz, hogy mégse vagy elég erős, de közben tanulsz, fejlődsz.
    Beléphetsz a különböző céhekbe (Guild), ahol kapsz feladatokat. Párszáz órát el lehet vele lenni úgy, hogy közben a főküldetésnek feléje se nézel. Vehetsz házat minden városba, azt be lehet rendezni, ha akarod...
    Stb...

    Megj: az Oblivion nem Oblivion IV, hanem Elder Scrolls IV: Olbivion.
    A teljes Elder Scrolls sorozat eddig:

    Arena
    Daggerfall (ezek DOS alá készültek)
    Morrowind
    Oblivion
    Skyrim
  • Carishan
    #40663
    Jah, az Oblivion IV-ről van szó..
  • Carishan
    #40662
    Valaki légyszi irja már meg hogyan tudok kijutni a szabadba:) 1 órája ismertem meg a játékot, majd letöltöm a magyarosítást, de egyenlőre nem tudom, barlangokban voltam lett, aztán kijöttem, és most passz hogy mit csináljak.. Köszi aki ir.. egy lány
  • SaGa
    #40661
    Azzal kezdtem, rögtön ott a linkje is. A többi csak a Deadly Reflex 6-oshoz szükséges kiegészítések...

    Az egész hozzászólás csak erről szól.
  • Although
    #40660
    Talán a deadly reflexet hagytad ki egyedül ez fatalityket rak be..nem rosszak, és belső nézetből is működnek. Mondjuk szerintem az 5.0-t érdemes csak a 6.0 az nagyon nindzsás lett.
  • steweee
    #40659
    hmm. lehet hülyeséget mondok, de immersive caves, vagy vmi ilyesmi. láttam iylet, most nagy mod letöltögetésbe vagyok. keresőbe cave, és ott kuturássz, mert lesz ilyen
  • Calver
    #40658
    nem zenére gondolok, azt beállítások között is ki lehet kapcsolni - háttérzajokra, amik mennek pl ha egy dungeon-ban mászkálsz... hallani lehet egyfajta "robajlást" a háttérben, amit külön nem lehet kikapcsolni.
  • steweee
    #40657
    hmmm, mit akarsz valójában ? akármelyik zenemappát el tudod némítani : battle, dungeon , explore, public ha kitörlöd a könyvtár tartalmát. vagy nemrég találtam olyat hogy :

    40silentmp3s-xxxxxxx megtalálod így sztem különböző hosszúságú néma audiofájlok, amikor is mondjuk csata közben csak az acél csengése hallatszik, nincs alá zene

    én leszedtem a legtöbb elérhető zenei modot a játékhoz, 1,5 giga a zenemappám, és még hozzá lehet tenni sztem simán a blade of darkness komplett, a heroes sorozatok egykét zenéjét, enya, conan filmzenék stb. és ezt mindenképpen :

    http://www.youtube.com/watch?v=wXxpmPT7zb8 (wild beast in the water)

    http://www.youtube.com/watch?v=NjiRTjl3trc (ancestor ghost :)

    szóval azért annyira nem lehet éppen megunni...
  • Calver
    #40656
    na még egy szép mod kérdés: van valami, amivel a "háttérzajokat" le lehet némítani? már hallottam minden zenét kb a játékban, át akarok váltani a sajátjaimra, de kicsit idegesítő a dungeon-ok "morajlása" a háttérben
    Baldur's Gate és társaiban volt egy ambient csúszka hangoknál, gyakorlatilag arra gondolok én - itt sajnos nincs, és csöppet hiányzik.
  • steweee
    #40655
    van két olyan mod, az egyiknél a fegyvert, a másiknál a pajzsot hordja nem az oldalánál hanem a hátán. kérdésem az, hogy aki próbálta már, 100%ig mindenki ezentúl így hordja, vagy van valamilyen százalékos megoszlása a dolognak ?

    így lenne jó, elég unalmas lenne sztem ha háton hordaná mindenki...
  • joboruz
    #40654
    Neked is köszönöm SaGa a részletes leírást. Jobb lesz viszont ha szerintem ezt most kihagyom. Végre sikerült valamennyire optimalizálni a játék stabilitását. Van rajta vagy 50-60 mod és még sem szaggat. A Mod managert viszont lehet hogy újra felrakom. Szeretek kísérletezni. Régebben pld. telepítettem egy elég komoly grafikai csomagot ami akkorát dobott a vizuális élményen hogy csak lestem...na meg úgy belassult tőle a gépem hogy le is törölhettem egy az egyben :)
  • joboruz
    #40653
    Köszönöm a segítséget. Igazad van. Elég nehéz lenne ezekről a lovakról egy rendes vágást ejteni. Lovakat csak a városok közti közlekedésre használok mert csak gyorsabb és jobban szeretem mintha a térképen jelölgetném ki az úti célt. Használom még a magyarításhoz mellékelt lópáncél módot ami kifejezetten impozáns megjelenést kölcsönöz a csataménemnek és nem mellékéssen jóval több sérülést elvisel.
  • SaGa
    #40652
    Most nézem: lehet, hogy regisztráció nélkül is megy a letöltés. Közvetlen link a letöltő oldalra.
  • SaGa
    #40651
    Cyrodiil Upgrade Overhaul, de nem egy mod.
    Be kell regisztrálnod magad az Engineerings Guild-nél és ott le tudod tölteni a csomagot.
    Arra vigyázz, hogy két Kvatch-os mod van, együtt a kettőt nem tudod használni. Vagy az egyik, vagy a másik...
  • steweee
    #40650
    jujj, a mod neve ? meg kell néznem...
  • SaGa
    #40649
    Most még csak 15. szintű pure mage karakterem van az CUO modkészletben, így passz.
    Ellenben: úgy tűnik, végül összeállt Giskard modkészlete rendesen, érdemes egy próbát tenni vele.

    Pl: miután Martinnal lerendeztétek az Oblivion problémát, új császárt koronáznak, aki egy idő után felkéri az új Archmage-t (téged, ha te vagy), hogy ugyan oszlasd már föl a Guildet, vagy kiirtja... Meg még néhány hasonló finomság... Pl az Arcane University alatti vámpírváros, ahol két vámpír klán harcol egymással.
    De rád hárul Kvatch újjáépítésének feladata is. Meg elrendezni a "khajjitok lázadását".
  • Calver
    #40648
    közben két kérdés:
    1) hátha valaki tudja: 23-as szinten hogy néz ki az Oblivion kapuk tartalma?
    most nekem 20-ason van egy rakás Storm Atronach, Clannfear, Daedroth, és Spider Daedra, meg a végén egy-egy Xivilai, ez mennyit változna későbbre? gondolkodom rajta, h meghúzzam-e itt a szintlépések határát, vagy pörögjek fel még 3 szintet, és nézzek körbe h még milyen csodákat tartogat a játék

    2) van-e valami zseniális mod, ami elhallgattatja a páncélok csörömpölését, mikor futkározok bennük? kezd zavarni (gyorsan mozgó karakternél egészen komikus hangja van), és annyira nem akarok CS-ben túrkálni, bár attól tartok az lesz.
  • SaGa
    #40647
    Amennyiben?
  • Calver
    #40646
    egyetértek, a legjobb technika gyors haladásra magas Restoration (értsd: 100), sok mana (500-600 simán összehozható, de 300 is már megteszi) és Fortify Speed/Fortify Athletics/Feather (annyi, amennyi a cuccod súlya - ideális esetben páncél súlytalan, tehát olyan 50+ fegyver miatt), ezzel úgy fogsz futni, mint a golyó. az sem árt, ha High Elf vagy hozzá (magasságuk miatt ők a leggyorsabbak), de a többi fajjal is remekül működik.

    ha valaki meg mindenképpen lovagolni akar, rakjon rá egy Fortify Speed spell-t - 20-nál ne többet, mert az már egy csöppet irányíthatatlan versenyautóvá változtatja a lovat, ami Shadowmere kivételével gyors halálhoz szokott vezetni.
  • SaGa
    #40645
    Van ilyen: Deadly reflex. A 6-os verziónál tart. A linken található változatot a legegyszerűbb felrakni, de ehhez is nagyon odafigyelve kell elolvasni, mit is kell még mellé felrakni és hogyan.

    Ami kötelező:
    +Oblivion v1.2.214 - Download the patch for your respective version.
    +OBMM - Oblivion Mod Manager v1.1.2 or higher.
    +OBSE - Oblivion script Extender v0019 or higher.
    +NifSE
    +Drop Lit Torches

    Ami nem kell, de javíthatja az élményt:
    +OBGEv2 Core - Only required if you want screen blood splatters.
    +MenuQue - Only required if you want to use HUD Status Bars.
    +HUD Status Bars - Only required if you want to see the Momentum HUD status bar.

    A lényeg: lecseréli a harci mozdulatokat, lehetségessé teszi a lóhátról harcot és varázslást, az elementális hatások (tűz, villám, jég) meglátszanak az elesetteken (pl a megfagyott ellenfél darabokra törik a következő pofontól). Lesznek levágott fejek, karok, elégett ellenfelek, stb...

    Cserébe az elhullottak fegyverei, felszerelése jó eséllyel erőteljes javításra szorul, ha elégeted, lefagyasztod vagy villámmal intézed el a szembejövőket. Az összes vágó-szúró-ütő szerszám dobható, a fáklyák is, ami egyébként így nagyon komoly fegyverré válik. A tűzre érzékeny ellenfeleket egy távolról dobott fáklyával el lehet intézni. Vámpírok ellen pl majdhogynem "one drop one kill". A dremorák is rosszul tűrik a hozzájuk vágott fáklyát. Tűzelementál ellen nem jó...

    Nagyon jó kis mod, de a lóhátról harc ezzel sem lesz olyan, mint a M&B lovasrohama...
  • Fantusz
    #40644
    Oblivionban a ló viselkedése unrealisztikus, lóról harcolni meg nem lehet.
    Alacsony szinten olykor jól jön a harcban egy pitbullként viselkedő paci, de ha rám hallgatsz, nem használsz lovat.
    Futva, akadályos terepen ugrándozva közlekedve fejlődik az athletics, acrobatics képességed (utóbbinak a kombo-támadásoknál is lesz jelentősége közelharcban).
    Az athletics fejlődésével egyre gyorsabban tudsz majd futni, s ha gondolod rásegíthetsz fortify itókákkal, enchantokkal, s bármily meglepő gyorsabb futásra lehetsz képes, mint a lovak.

    Shadowmere magasan veri a játék többi lovát, úgyhogy ha ragaszkodsz a lovagláshoz, s van ambíciód a bérgyilkolászáshoz a fekete paripát szerezd meg.
  • joboruz
    #40643
    Sziasztok

    Hallott e esetleg valaki egy olyan módról ahol a ló hátáról is lehet az ellenség nyaka közé csapkodni...? :) Mert nyílt terepen egy tápos ellenséggel szemben kimondottan előnyös lenne... ( Ha valaki kopjatörést és hátrafelé nyilazást akarna művelni PC az próbálja ki a Mount & Blade játékot. A grafika nagyon alap de a jól kidolgozott lovasharc kárpótolja a játékost. Nekem legalább is tetszik... )
  • LILaG
    #40642
    Tyű, kösz a gyors választ :)
  • koschwarz
    #40641
    ja, talán pont egyedül a prófétás pletyka megjelenik a naplóban, ami a knights of the nine dlc-ben van.
  • koschwarz
    #40640
    igazából nincs sok hasznuk. illetve annyi, hogy ezek a "pletykák" tippeket adhatnak egy-két küldetéshez vagy barlanghoz, de mindenesetre ezek így konkrétan nem jelennek meg a journal-ban.
  • LILaG
    #40639
    Sziasztok!
    Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy néha a bal felső sarokban megjeleni egy szöveg pl: Új Téma: Próféta, xy, stb... Ez általában akkor jelenik meg ha valamilyen beszélgetést - 2 NJK közt folyik - kihallgatok.
    Ennek az új témának milyen funkciója van, mire való?
  • steweee
    #40638
    köce
  • Calver
    #40637
    láttam régebben ilyet valahol, de most csak ezt találom...