512
  • Borg
    #352
    Jah, a táblája fölé kell vinni a kurzort, és amikor kiirja, akkor jobbklikk.
    De óvatosan, mert én általában 3 házat leronmbolok mire eltalálom a buszmegállót :) Kissé szar, hogy házakat is egyszerűen jobbklikkre leszedi... de ha belövöd, hogy szépen kiirja a bus stop nevét, és úgy jobbklikk, akkor tuti azt szedi le.
  • M@TriX
    #351
    akkor jó, ha ez a megoldás, nincs mit...
  • Since
    #350
    bulldózerrel szerintem
  • Tuvok #349
    jobbklikk ?
  • Goodwill
    #348
    hm?
  • Goodwill
    #347
    buszmegállókat hogy lehet likvidálni?
  • SarkanyfuaRUSH
    #346
    na megnéztem, világos

    szerintem nincs bug, ez a rate dolog mindent megmagyaráz, ha kicsi a rate nem kell senkinek és eltunik az anyag, de ha az elején elviszem azonnal a cuccot felmegy a rate és akkor már megmarad

    köszi a segítséget

    a rate azt is megmagyarázza hogy miért működött a dolog máshol :)
  • a_n_d_r_e_w
    #345
    Dehogy kérdezek :D
    Nekem akkor is tetszik :P
  • SarkanyfuaRUSH
    #344
    köszi értem, azért elég furcsa, hogy elviszek 1 vasútállomásra 5 vasércet és az komolyan mondom, hogy 3 másodperc alatt eltűnik, de megnézem, hogy mi történik, ha ott vagyok az első pár körnél a vonattal.
    Egyébként ha bug lenne az elég érdekes, mert az eredeti transport tycoon is már ugyanezt csinálta :) Csak nem egészen értem, hogy miért van ez, illeve, hogy miért nem csinálja minden anyaggal...
  • toMpEr
    #343
    nekem az nem tetszik, hogy hidra is lehet allomast epiteni igy egy ido utan teljesen elcsunyul a varos, ki se latszik a sinekbol
  • Tuvok #342
    Erre van az alagút és a híd ...
    Kérdezz meg egy vasúttervezőt, égnek áll a haja tőle .
  • a_n_d_r_e_w
    #341
    Ez egyéni megítélés kérdése. Szerintem se nem csúnya, se nem logikátlan, de rendkívül hasznos. Ha körforgalom vagy valami hasonló lenne helyette, akkor könnyen eltévedhetnének a nyavalyások :)
  • Borg
    #340
    Na én most építettem egy tök jó scenariot, elkezdtem előről az egészet.
    Az előzőnél ugyanis rájöttem, hogy túl kevés járművet állítottam (vagyishogy nem állitottam be), meg túl kaotikus tájat.
    Most csináltam egy 90%-ban sima terepet, némi vízzel, rengeteg gyárral, és a kicsitől egészen a hatalmas városokig minden van rajta.
    És beállítottam, hogy a 224 féle járműből szinte mind jelenjen meg elérhetőként (kb 190), így tehát van választék mozdonyokból, meg minden másból is:)
    ÉS: A scenario builderben át lehet irni a városok nevét, szal jókis egyedi térképeket lehet kreálni.
  • M@TriX
    #339
    ja, sajna nem mindig ugyan úgy viselkedik...
  • Tuvok #338
    #334: Hát lényegében én is így csináltam, és nekem nem hajlandó lekanyarodni ...
  • Tuvok #337
    #331: Mert az életben hol látsz ilyet ? Csúnya és logikátlan is .
  • M@TriX
    #336
    biztos még van egys kis bug benne, de az van általában, hogyha valamit nem viszel el, akkor leesik a rateje és egy idő után elnyeli az állomás. szóval lehet, hogy az elején ott kellene lenni vonattal az első pár körnél, aztán valszeg rendben lenne. mondjuk esetleg próbáld ki, hogy a vonatnak mond meg, hogy csak full loadnál induljon el arról az állomásról, a verdákkal meg vitesd a vasat 1000L
  • M@TriX
    #335
    most jó majd megoldom, ok...
  • Borg
    #334
    Na itt a kereszteződéses kép, Tuvok.

    Amint látod, két egyirányú, és egy kétirányú vágány megy be az állomásra, ugyanúgy ahogy a te megoldásodban. Csak épp máshogy építettem ki a sineket. Itt nem téved el a vonat. Ami a képen is van, papírelszállító, szépen mindig a kétlámpáson megy ki, a többi rönkszállító meg az egyirányúakon közlekedik.




    PS: Matrix: tedd már fel inkább sg galériába a bannert, mert már megint nem elérhető a kép.
  • SarkanyfuaRUSH
    #333
    Udv!

    A következő kérdésem lenne:

    Már a TTD-ben sem értettem, hogy miért van az és ebben a gameban is ugyanigy van, ha pl egy nyersanagot, mondjuk vasérc, elviszek teherutóval egy vasútállomáshoz és onna akarom továbbvinni vonattal, akkor a következő történik:
    A teherautó rendben elviszi a vasércet, ami meg is jelenik a közös állomáson, de pl 5 vasérc néhány másodperc alatt egyszerűen eltűnik, ha nem viszem el azonnal a vonattal.
    Ugyanez a dolog szénnel nincs, az nem tűnik el. Megromlik az áru vagy mijazisten ez?

    Köszi
  • M@TriX
    #332
    hhúúúúú, ez rohadt jó hír, szuper. Szerintem jó gém lesz ha még pofozgatnak rajta...
    a vonatok útkeresése tényleg néhol kétségbeejtő...
  • M@TriX
    #331
    mert? keresztül megy, ennyi :) ott nem tud fordulni...
  • Tuvok #330
    Már úgy százezerszer próbáltam átépíteni az egészet, és ha elbontom a többi vágányt, akkor simán elkanyarodik a jó irányba . Egyszerűen bugos az AI útkeresése, ennyi .
  • Stranger
    #329
    Próbáld ki, tuti működni fog.
  • Stranger
    #328
    Szerintem a piros nyíllal jelölt szakasz nem csatlakozik a kékkel jelzett szakaszhoz. Nekem is volt ilyen gondom, de egy 'S' sín megoldotta. Uána minden ment simán.
  • a_n_d_r_e_w
    #327
    Valami jó tipp kellene az ellenfél likvidálására. Felvásárolni nem tudom, vonatot az övének küldeni nem tudok, és az állomásait sem tudom körülépíteni. Nem zavarna egyébként, ha nem azzal szórakozna, hogy direkt oda épít, ahonnan én szállítok :((
  • Borg
    #326
    Btw, a ttdpatch készítői is terveznek egy patchet, már csak sawyer engedélyére várnak...
  • Hmuda
    #325
    Kira. Remélem megint visszajönnek a régi feature-ök amik itt kimaradtak (vállalatvásárlás, sínhúzás, városokban hirdetések és építkezések, stb, stb).
  • Borg
    #324
    Nézegessetek be az OpenTTD fórumán a Locomotion részébe.

    Már készül pl egy tool amivel mindenféle beállítást meg lehet ejteni, azt mondják sokkal egyszerűbben scriptelhető, mint a TTD.

    Szal a lehetőségek adottak.
  • Hmuda
    #323
    Hát ez oltári visszalépés.
  • Tuvok #322
    #319: Jézusom, az a derékszög kereszteződés undorító !
  • M@TriX
    #321
    dede sajna...
  • M@TriX
    #320
    köszi
  • M@TriX
    #319
    na már próbálkozok kereszteződésekkel. néhol téved a vonat de ki lehet tanulni.

  • toMpEr
    #318
    de, szerintem igen
  • Hmuda
    #317
    Hm, nem találtam cégvásárlást. Ugye azt nem vették ki?
  • toMpEr
    #316
    ez nekem se volt teljesen tiszta, de nagyobb varosok irodaihoz lehet szalitani
  • M@TriX
    #315
    nem, erre most rájöttem :)
    de akkor hova is?
  • M@TriX
    #314
    jah egy kérdés, a "GOODS"-ot hova kel szállítani, csak egyszerűen egy városban megépített állomásra?
  • Tuvok #313
    *játékszintre