512
  • Tuvok #312
    Pl . nem találtam a játékszinte vonatkozó beállításokat, mint építési kültségek, infláció, járművek lerobbanása, pedig ezek a TTD-ben benne voltak ..

    Köszi, jó lenne, mert rettentően idegesít, hogy mindig elkavarognak a vonatjaim, és nem is merek komolyabb hálózatot építeni, mert kész káosz lenne ...
  • Borg
    #311
    Titeket nem idegesít az infláció a játékban?
    Szerintem túlzottan nagy ütemben drágulnak a járművek.

    Egyébként Tuvok, én tudtam építeni egy működő olyant. Majd holnap teszek be screenshotot, hogy hogyan kell megépíteni. Simán 2 egyirányú vágány + 1 kétirányú, és nem téved el egyik vonat se :)
  • Borg
    #310
    Te miről beszélsz?
  • Sephi
    #309
    Baze! Hat mi ez? A TTD jobban nezett ki ennel... mik ezeke a monoton es lehangalo szinek? Ehh baszus ...
  • Styrex
    #308
    Hello
    Mondjatok már egy letöltő helyet ahonnan működő verziót lehet letölteni, mert már kétszer szedtem le, de CRC hibás volt a .bin . A Bithumenről is törölték. Thx
  • Tuvok #307
    Csak ez a rohadt bug ne lenne, már teljesen felcsesztem az agyam rajta, hogy nem lehet egy komolyabb vasúthálózatot összehozni benne, mer mindig összevissza eltévednek a vonatok .
  • Goodwill
    #306
    Qrva jó ez a játék, le tud annyira kötni, mint anno a Transport Tycoon. :P
    Az útvonalépítés az elején nem teccett, aztán rájöttem így sokkal ésszerűbb és gyorsabb. Szal sztem még jobb lett, bár még csak pár órát jáccottam.
  • Borg
    #305
    Hát soha ne adódjon ennél nagyobb gond:)
    Meg lehet kerülni. A Locomotion fórumban amúgy már egy képernyős listát összeirtak, hogy min lehetne finomitani még, amitől még élvezetesebb lenne.
    De komoly probléma nincs szerencsére.
  • Tuvok #304
    Ok, szal bug, akkor várjuk a patchet ...
    Addig meg jöjjön a vasútépítés lehető leglogikátlanabb és legrondább, de mégis működőképes formája, az egyirányúsítás . :DD
  • Borg
    #303
    Az első kép logikus. A két kanyarod, a piros nyíl mentén nem csatlakozik, hanem élesen ér csak össze. Ott nem tud elkanyarodni a vonat.

    A második képen ezt megoldottad, az egy bug. Én is találkoztam vele, és a Locomotion fórumán is írnak erről. Meg lehet oldani, vagy kétvágányosra csinálod azt a vonalat is (egy szimpla RORO állomással), vagy csak ezt a kis szakaszt kettéosztod, és egyirányúsítod, majd újra egyesíted. (értsd: A piros nyil mentén két vágány, egyik erre másik arra lámpával, majd kb a mostani duplalámpa helyén újra egyesül a két sín.
  • Tuvok #302
    Sazl itt ez a kép, rajta egy elágazás . Kérdés: miért csak a kék nyíllal jelölt útvonalon képes az a nyavajás vonat lekanyarodni az állomásról lefelé, a piros nyíllal jelölt útvonalon, MIÉRT NEM ???!! Pedig megcsináltam 2 féleképp is, és már ezerszer újraépítettem ...

  • Tuvok #301
    nemtom :)
  • CéZé
    #300
    Ki az a Joanna ?
  • Tuvok #299
    #296: Joanna, gyorsan altaboltam a játékból, úgy kérdeztem meg, nem olvasgatok én vissza :))
  • M@TriX
    #298
    hopp vissza is jött, csak a freeweb törölte a tárhelyemet, de már újra van regelve :)
  • M@TriX
    #297
    sztem is elég jó lett a gém, pl hidakat sokkal jobban lehet csinálni, mint a TTD-ben. Persze sokmindent "kifelejtettek" sajnos, de a TG-től mérföldekkel jobb...

    most látom. hova tűnt a locologó?
  • Borg
    #296
    10-el lejjebb kérdeztem ugyanezt ;)

    Btw, nekem 1900-tól volt már postakocsi, csak éppen postát nem acceptolt egy város sem...



    Ja és igen. A főoldalon pedig kint van a cikk a Locomotionról. Aki tud nyomasson jókis screenshotokat alá a fórumba, meg ide is. Sajnos én csak 1-2 képet tudtam hozzátenni, a többi meg Atari pr kép, és elég szarok.
  • cSuwwi
    #295
    Főoldalas cikk lett a Locomotionból :)

    Kíváncsi vagyok, remélem tényleg olyan jó, mint amilyennek mondják :)

    A Transport Giant hatalmas csalódás volt :/
  • Tuvok #294
    #278: 1950-ben kezdtem egy Beginner pályát, most vagyok '60-ban, és már 2x volt olyan, hogy éve elején kb . 10 féle jármű (mozdony + autó + hajó) jelent meg egyszerre .
    Ja éa vasútra is úgy vettem észre ekkortájt jelenik meg a postakocsi, ami azért felettébb bosszantó, hogy 5x évig nem lehet vasúton postát szállítani ...
  • Tuvok #293
    #291: ÁÁÁÁÁ, köszi CZ
  • Tuvok #292
    Szvsz várost nem lehet átnevezni .
    (grr)
  • CéZé
    #291
    nyomvatartod a full loadon és lesz egy menű, ott választhatod ki :)
  • Tuvok #290
    Van egy Iron Ore termelő telep, szállítanám el, de ugye szenes vagon kell Iron Ore-hoz is, viszont ha full loadra teszem, azt írja, hogy Waiting for blabla coal, és így nem pakolja fel a vasércet . Nem tudja vki hogyan lehet átállítani, hogy Full Load-dal pakoljon Iron Ore-t is ??!!
  • Borg
    #289
    A városokat át lehet nevezni valahol, a játék közben?

    A kis ablakukon hiába kattintok a nevükre, ott nem lehet :(
  • Borg
    #288
    Szerintem simán jobb lett, mint a TTD. Jó, 1-2 finomítást még el tudna viselni, de utódnak jó.
  • Tuvok #287
    #285: Egyáltalán nem .
  • Blackman
    #286
    Ezt így nem mondanám, hogy rosszabb, de néhány dologban jobb, néhányban meg tényleg rosszabb.. pl. nem értem, hogy mi értelme van egyre több pénzre szert tenni, ha semmit sem tudsz vele kezdeni? A TTD-ben legalább fel lehetett vásárolni az ellent, de itt semmit sem tudok kezdeni a "hatalmammal" :(
  • lammaer
    #285
    Skacok... figyelgetlek itt benneteket, és nagyon-nagyon rossz érzésem kezd lenni a játékkal kapcsolatban.... TÉNYLEG ROSSZABB LETT MINT a Transport Tycoon???
  • Tuvok #284
    Unload-ot értelmetlen megadni neki, mert állomáson ígyis-úgyis kipakol minden árut . Unload arra van, mikor hosszú távon (pl hajóval) szállítasz valamit, és olyan helyen akarod egyik hajóból a másikba rakni a cuccot, ahol nincs arra az árura igény (pl bólya) .
    Elég a Full load, csak arra meg van, amikor sokat kell várni, személyszállításnál értelmetlen ...
  • toMpEr
    #283
    unload-ot minek nyomsz?
  • Borg
    #282
    Személyszállításban meg lehet adni a fullload/unloadot?
    Mivan ha úgy adom meg, hogy beér az állomásra, unload ÉS full load? Akkor elvileg mindig tele emberrel kellene közlekednie, nem?
  • toMpEr
    #281
    en jobban szeretem a regi mozdonyokat, ott jol meg kell tervezni az utvonalat, minden kanyart, emelekdot komoly erofeszitesek aran vesz be, monorailnel mar nem kell ilyesmivel torodni
  • Borg
    #280
    Nah, 1911-ben jelent meg végre új mozdony...
  • [HUN]PAStheLoD
    #279
    1980 tól kezd jó lenni .. amúgy sajnos a játék szar és ronda is .. egy jó van benne . az pedig a földalatt is lehet építeni , meg a hidak .. de az építési rendszere SIRALMASAN ÜBERFOS ! még egy rollercoasternél aztmondom oké ezzel jól lehet csűrni csavarni 1 hullámvasutat .. de ige min. egy TTD-s kéne ..
  • Borg
    #278
    Mikor jelennek meg egyébként az új járművek?
    1900-ban kezdtem, kb 8-10 év telt el, de még semmi új nem jelent meg nekem...
    Lehet, hogy a scenariomon nem állítottam be valamit jól?
  • Hmuda
    #277
    Ott legalább lehetett javítani a cuccokat. Itt folyamatosan csökken a reliability.
  • toMpEr
    #276
    hat olyan nagyon sok ertelme szerintem nem volt a depona, nekem nem nagyon hianyzik
  • Hmuda
    #275
    Sajna a depókat kiszedték és csak meg kell építeni a vonatokat és lerakni a sinekre. Ez az egyik dolog ami nagyon nem tetszik benne.
  • Tuvok #274
    demo = depo
  • Tuvok #273
    No, hát kipróbáltam a játékot .
    Hát jó alaposan megváltozott, a menürendszer TTD-hez képest, leegyszerűsödött, sokminden eldugtak, felét amit keresek meg se találtam, pl építkezés alaposan meg lett gyomlálva, nemtom hol van pl demo a vonatoknak, gyárak, stb ...
    Viszont maga a játék megmaradt ugyanolyan pepecselősnek, bogarászósnak, amilyennek lennie kell, úgyhogy úgy érzem hosszú időt fogok eltölteni vele
    A grafról annyit, hogy ez a játék nem a csiliviliről szól .
    Tetszik !