512
  • Cody
    #392
    Kipróbáltam a Nobreakdownsmod-ot. Egy megkezdett játékban nálam nem működött, pedig vettem új járműveket, csak új játékban működött.
  • Borg
    #391
    Amíg megfejtést találunk a 2. problémámra, néhány érdekesség :)

    1. Fejlesztés alatt áll egy mod, amelytől MAGLEV is lesz a játékban :)


    2. NO BREAKDOWNS MOD LETÖLTÉS

    3. LocoTool V0.2 LETÖLTÉS
    Azt irják, már lehet vele bizergálni egy csomó mindent.
  • Borg
    #390
    Van két probléma. Az egyik nagy, a másik mégnagyobb :/

    1:

    HINT: Ha két mozdonyt raksz egy vonatra, és MINDKETTŐ 5% megbizhatóság alá csökken, összejöhet az az állapot, hogy hol egyik, hol másik robban le. Azt ugyan megoldották, hogy egy mozdony is elhuzza a vonatot, azonban azt nem, hogy el tudd adni! ugyanis ha broken down, akkor ugye nem alakithatsz rajta semmit!
    MEGOLDÁS: holtvágány, kiirányít, stop, lol módon ki lehet szedni alóla a sínt, majd start, és crashed lesz :)
    Szal ez még megoldható, nade, most jön a nagyobb gond!

    2:

    HINT: ELTŰNT A SZEMAFOR FÜL :D Volt, nincs. Gyanítom a lefel hajtókás szemafor most ment ki a divatból, azonban (valszeg a scenario beállitásai miatt) NEM JELENT MEG UJ :D így egész egyszerűen nem lehet újabb lámpákat lerakni, csak sineket épithetek, meg állomásokat... szívás???
    A scenario editorban beállítottam, hogy 2 fajta lámpa jelenjen meg, az egyik a szemafor ami eddig volt, a másik pedig egy négylámpás cucc. Utóbbi azonban nem jelent még meg. Vajon miért? És mikor jelenik meg? A scenario editorban ráadásul az sincs odairva a lámpákhoz, hogy melyik mikor megy ki a divatból, illetve mikor jelenik meg... szal gáz...
  • Cody
    #389
    Van egy kis gond, amire még nem találtam jó megoldást.

    Ha fát szállítok a papírgyárba, akkor ha leteszi a vonat a fát, felveszi a papírt, mivel ugyanazzal a vagonnal kell szállítani azt is. Nem lehet ezt beállítani?

    Egy nem túl jó megoldás, ha körbejáratom a vonatot a faüzem, a papírgyár és a nyomda között.
  • a_n_d_r_e_w
    #388
    Szerintem semmik. Azt hiszem a scenario beállításoknál 2006 volt a legújabb jármű. Remélem én tévedek
  • Borg
    #387
    Apropó, azt nem lehet beállítani valahol, hogyha egy jármű megbizhatósága X% alá csökken, akkor szóljon nekem egy kis ablakban alul? TTD-ben volt ilyen...

    Valaki játszik már modern korban? (2050+ mondjuk) Mik vannak ott már?
  • Borg
    #386
    Zsír.
  • Tom3 #385
    Mien a játék?
  • Tom3 #384
    Akkor lehet hogy letöltöm.
  • Tom3 #383
    úúú bazz 1cd?
  • Borg
    #382
    Hát ebben is van station too spread out :)
    10x10-es vasútállomás + medium airport, és pluszba egy truck depot már sok neki...
  • Borg
    #381
    Egyébként fura, mert 1940 körül egyedül a coal hopperből jelenik meg 96kmh-s vagon, az összes tübbi cucc még így 50 körül is 80kmh-s...

    De belenéztem a scenario editorba, és az igazán gyors vagonok elvileg a 80-as években jelennek meg, már ha beállítja az ember az elején...
  • antijedi
    #380
    és venni komplett szerelvényt eccere? :)
  • a_n_d_r_e_w
    #379
    Komplett szerelvényt úgy tudsz eladni, hogy szimplán a kukára kattintasz, és nem odahúzogatod egyesével.
  • Borg
    #378
    Van arra valami billentyű kombináció, hogy komplett szerelvényt egyben adjak el? Vagy több vagont egyszerre, stb..

    Egyébként találtam egy bugot:
    Beállítottam a scenarioban, hogy 15 millió euró elérése legyen a végcél. 29 év alatt elértem a 10 milliót, és kiirta, hogy teljesítettem a célt :)
  • Borg
    #377
    Hát én is ettől félek...
  • a_n_d_r_e_w
    #376
    Ha szerencséd van, akkor igen. De én még 2006-ban is 80-al cipeltem a kaját :(((
    És még nem láttam tehervagont 120 fölött száguldani, bár lehet, hogy a scenario beállításai voltak rosszak.
  • Borg
    #375
    Ehh! :D
    Na ezt megis nézem, mikor hazaértem...

    Szal akkor idővel jelennek meg olyan vagonok, amiket gyorsabban tudnak rángatni a mozdonyok? Mikor? És miért nem a gyorsabb mozdonyokkal egyidőben jelennek meg ezek?
  • a_n_d_r_e_w
    #374
    #371-372:
    Most már a vagonoknak is van végsebességük, azt is figyelni kell. Én is sokat törtem rajta a fejem :)
  • Madw
    #373
    Én a Setire gyanakodtam, aztán kilőttem a Nod-ot is és minden futó nélkülözhető alkalmazést, de semmi... :(
    Aztán tök véletkenül egyszer bekapcsolva maradt a Commander (miközben töltöttem vele) és akkor megint előjött a szaggatás sima játékban is. Úgy tűnik a hálózathasználat a ludas, csak az volt a gyanús, hogy amikor neten nyomultunk a gémmel, nem ment semmi töltögetés a háttérben! Akkor már csak egy maradt...
    Most végzett a vírusírtás: egy talicska Trójai...
    Előfordulhat, hogy emiatt lassult be. Még próbálkozom...
    -Csak azt tudnám, hogy jöttek be? Legfrissebb NOD32, Mozilla Firefox böngésző, egy hete telepített XP az összes elérhető javítással (de ez már régen egy másik fórum témája-
  • Tuvok #372
    Hátő, egy V43 Szili is tud 150-60-at, mégse megy 100 fölé :)
  • Borg
    #371
    Kérdés: Miért 80-al mennek a vonataim?

    Most vettem csak észer, hogy amelyik mozdony többel tudna, az is csak 80-al megy... csak ha vagon nélkül, esetleg két mozdonyt is összeteszek, úgy megy NÉMELYIK 80 fölé... szal ez mitől is van?
  • Stranger
    #370
    Én ezt akkor vettem észre amikor játék alatt futott a dc++. Félpercenként belassult mint az állat kb 5 másodpercre.
  • Borg
    #369
  • Madw
    #368
    Nekem a hálózatos játékkal vannak bajok! :-( Próbálta már valaki? Hihetetlen módon belassul (ADSL), mint egy lassított film. Teljesen játszhatatlan... :-( Mi lehet ennek az oka? Vagy lanra tervezték?
  • Madw
    #367
    Az express funkciót ott találod, ahol be kell a menetrendet állítani! Kattints egyet a --local-- feliraton és express-re változik!
  • Borg
    #366
    Szerinted itt játszanánk vele, ha olyan szar lenne mint a TG?
    Ez min. olyan jó, mint a TTD.
  • Mike
    #365
    milyen a játék? a szerelvények átmennek egymáson? Mondjuk C.S.-től sokat várok
  • Borg
    #364
    Na ez egy érdekes kérdés, mert állítólag valahogy be lehet állítani, hogy express legyen a vonat, tehát közbenső állomásokon ne álljon meg. A külföldi fórumon olvastam ezt, de nemtom hogyan kell. Bár nekem még nem is volt rá szükségem.
  • Tuvok #363
    Viszont hiányzik a 'Non-stop' funkció :(
  • M@TriX
    #362
    ha tökéletes AIt nem tudtak írni, de legalább ezt belerakták, dícséretes...
  • Borg
    #361
    Nem lehet, hanem biztos. Akár kockánként megszabhatod az útját egy vonatnak.
  • M@TriX
    #360
    waypont? eddig nem ismertem ezt a lehetőséget, érdekes majd megnézem. Ígéretesen hangzik, lehet ez megoldás lesz a láma vonatokra :)
  • Tuvok #359
  • Borg
    #358
    Szerintem te az elektromos felsővezeték oszlopait kevered össze a lámpákkal :) Utóbbiak a fehér oszlopok.
  • Tuvok #357
    Izé, mi ez a rengeteg jelző ???
  • Borg
    #356
    Két aktuális screen :)
    (Térképen keresztbe kétvágányos egyirányúsított rendszerek, jó nagy, 4-8 vágányos állomásokkal. Minden vonat ezt a rendszert használja, mindegyik erre fut be, és jön ki róla valahol. - szal a waypointozás működik tökéletesen.)


  • Tuvok #355
    Akkor olyasmi a szerkesztő, mint a TTD-é, meg a Rollercoasteré kb .

    Jah, épp tegnap jöttem rá a waypoint rendszerre, még nem volt alkalmam érdemben tesztelni, de ha jól műxik, igen sokat segíthet bonyolult rendszereknél .
  • Borg
    #354
    Hát nemtom, én csináltam már egyet, most azt gyűröm :)
    Nem lett különösebben extra, bárki összehozza, szal ezért nem tettem közzé.
    Kb 1 órás munka, és saját ízlésed szerint játszhatsz utána.
    Terepbeállítás: El lehet jó sokáig játszani vele... a slidereket ideoda huzogatni, tereptipusokat, magasságokat beállítani... de ha sikerül eltalálni, akkor a random generátor is jót csinál. Vagy tologathatja az ember maga is. Én szinte teljesen sík terepet csináltam most.
    Aztán jöhetnek a gyárak rá, városok, falvak, ezeket egyenként le lehet rakni, ha akarod.
    Utána beállogatod, hogy milyen járműveket akarsz majd a játékban, és save, már mehetsz is.

    Egyébként azt tudtad, hogy a vonatoknak, buszoknak, teherautoknak már nemcsak a végállomást lehet célként megadni, hanem pl a vonatoknak a sinen bárhol waypointot is lerakhatsz? Pl egy bonyolultabb sinrendszernél már nélkülözhetetlen ez. Ilyen waypointozással az általad említett gondot is meg lehet kerülni. Simán arra megy a vonat, amerre beállítod neki. Az útvonalkijelölésnél csak a sinre kell kattintani, és máris lesz ott egy waypoint.
  • Tuvok #353
    Ha valaki már csinált jó scenario-kat, megoszthatná velünk .

    Amúgy nincs magyar lapja a játéknak, ahol esetleg hírek, letöltések, stb vannak ?