512
  • lccklaci
    #472
    Tud valaki arra megoldást, hogy a járművek ne csak a következő állomásig vigyék az utasokat? Komolyan mondom ettől nem élethű a játék számomra. A Simutrans nevű pár megás játékban ez jól működött.
    A másik kérdésem pedig a Locotool üzembe hozása lenne.
  • El
    #471
    Igazad lett a hosszabb allomasokal kapcsolatban, gyorsabban megy a pakolas. A patchel kapcsolatban senki nem tud nyilatkozni?
  • El
    #470
    Kicsit szetneztem, de nem talaltam magyaritast. Szerintem ne mis lesz ... nem akkora durranas a game, hogy le legyen forditva
  • El
    #469
    Ezt a hosszab ideig tarto ki/be pakolast ma meg fogom nezni. Talan jo is lenne, ha igy lenne, akkor legalabb van ertelme nagyobb allomasokat epiteni. Koszi
  • Pityu89
    #468
    Magyarosítás van már a játékhoz?
  • thedriver
    #467
    Én úgy tudom, hogy ha a szerelvény kilóg az állomásról, akkor lassabban megy a rakodás, tovább várakozik az állomáson. Az idő pedig pénz.
  • El
    #466
    Na, az atlosan rakott sineket sikerult megoldani, en voltam figyelmeten.
    Azonban uj kerdes is felmerult. Miert epitsek nagy, tobb negyzet hosszu allomasokat, hiszen ha csupan egy (1) negyzetbol all egy allomas, es abba all be egy 15 vagonbol + 2 mozdonybol allo szerelveny (tehat 90%-a kilog az allomasrol), akkor is teljesen kipakoljak es bepakoljak az arut a vonatba.
  • El
    #465
    Áljj! Senki ne mozduljon! A screenshotjaidon latok atlosan rakott sineket! De hogyan ???
  • El
    #464
    Kihal a topic? :) Vagy mindenki megunta a jatekot?
    En tegnap talaltam ra a gamera, es egybol raindultam :) a TTD-ot sokat nyomtam, mar nagyon vartam valami folytatast.
    Par orat mar jatszottam, es lenne par kerdesem is:

    - Valoban nem lehet a sineket ferdén/átlósan rakni, mint a TTD-ben? Ha van ketto osszekotendo allomasod, akkor azokat csak L alakban lehet osszekotni (ha nem egy vonalban vannak)? Ha igen, akkor az elegge gaz, hiszen 2 pont kozott az egyenes a legrovidebb ut, es ha nem huzhatom a sineket atlosan, akkor rengeteg felesleges utat tesznek meg a vonatok. Foleg ha sok vonatod van, sok even at, az rengeteg plusz km, stb ...

    - Valaki probalta az 1.76-os patchet? Mukszik jol? Valamit eszrevehetoen javit a jatekmeneten?

    Vegul a velemenyem par ora jatek utan:
    Az utak, sinek epitese katasztrofalis! 4-5 orat nyomtam eddig, de nem tudtam megszokni, TTD-ben jobb volt.
    Amugy meg az elottem szolokhoz csatlakozom, akik kicsit fanyalogtak a hianyossagok miatt. Olyan erzesem van, mintha Chris Sawyer csupan azert csinalta volna meg ezt a gamet, mert 10 eve halgatja a nyavajgasat a Transport Tycoon rajongoknak, hogy csinaljon mar valami folytatast. Hat gondolta, jo, legyen, es a meglevo eszkozeivel, minimalis raforditassal osszedobott valamit, csak hagyjak mar beken, mert őt mar regen nem erdekli a TT. Igy most csinalt is valamit, meg nem is ... Be lett tömve a szánk, ha nem tetszik valami, csinaljunk magunknak hozza modokat.
  • takraj
    #463
    thx
  • Borg
    #462
    ttforums.net

    És ott a Locomotion részleg. És nem csak maglev mod, hanem rengeteg más cucc is van már.
  • takraj
    #461
    :) De most tényleg hol van az a mod, meg egyáltalán az infó?
  • takraj
    #460
    MAGLEVET!!!!!
  • takraj
    #459
    Na senki sem tudja?
  • takraj
    #458
    A maglev mod hol van?
  • Madw
    #457
    Nagyon szívesen!
  • [oLe] #456
    Halam a sirodig kiser! Thx!
  • Madw
    #455
    Csak neked... :-)
    rld-loco.r06
  • [oLe] #454
    Probaltam mar torrentel is de valamiert nem talalja a trackert.

    Amugy up!
  • Madw
    #453
    Ha használod a BitTorrentet, akkor könnyű a dolgod!
    http://www.torrentreactor.net
    http://suprnova.org
    Mindkét helyen fönt van a Locomotion torrent file, ráadásul egy rakás felhasználó meg is osztotta, úgyhogy fog jönni ezerrel. Nem kell az egészet letölteni, elég ha csak a hiányzó állományt szeded le.
    Ha nem vagy képben BitTorrent ügyileg akkor itt nézz körül.
  • [oLe] #452
    up
  • [oLe] #451
    rld-loco.r06 pliz
  • a_n_d_r_e_w
    #450
    Van benne random map, de nekem inkább a TTD jön be.
  • takraj
    #449
    Amúgy TTD + TTD patch vagy LOCOMOTION a jobb? Én még nem játszottam vele. Van benne random map?
  • [oLe] #448
    Valaki adjon mar egy r06ot legyen olyan kedves
  • Borg
    #447
    Tévedés, az hogy nem ir ide senki, pont azt jelzi, hogy mindenki játszik ezerrel :)
    Csak túl sok kérdés nem merül fel...
  • thedriver
    #446
    Annyira nem rossz, de 6-7 küldi után rá lehet unni.
  • takraj
    #445
    Tényleg ennyire rossz játék lenne? Kutya se játszik vele?
  • [oLe] #444
    up
  • [oLe] #443
    Kabbe
  • [Jakuza]
    #442
    Mar megint benazol ? :P
  • [oLe] #441
    Hi.

    Valaki el tudna nekem kuldeni a 6-os rart? (rld-loco.r06)
  • NZiM
    #440
    Valaki legyneszíves dobjon egy mailt, vagy egy képet magyarázattal, hogy hogyan is működnek a szemaforok... mondjuk 3 várost kössön össze. sajna nem értem :D ez van... megköszi,vagy ha ide leírjátok az is yo

    Amúgy meg egy zsír game
  • Mimiszikuuu
    #439
    küldenék de mivel a földalatt épitkezek semmi sem látszik belölle sajnos,pedig nagyon jövedelmezö.
  • Borg
    #438
    Hatékony vasúti csomópontokról dobhatna képet, aki már bonyolultabb rendszerek építésével van elfoglalva :)

    Én jelenleg ezzel kísérletezek. Elég nehéz összehozni olyan csomópontokat, ami teljes mértékben önfenntartó, tehát semmilyen körülmények között nem alakulhat ki olyan dugó, amibe már nekem kell belenyúlnom...

    Főleg olyan csomópontokra gondolok, amin legalább 10 vonat közlekedik keresztül, és legalább 4, kétirányú, egyirányú, vagy akár RORO kijárata van...

    Apropó RORO, sajnos waypointok nélkül a vonatok nem állnak automatikusan az üres vágányra :/ Hajlamosak midnig az első vágányhoz állni, és ha ott már áll egy vonat, akkor máris bedugult az egész, mert elállja a bejáratot... Szal be kell waypointoznom legalbább néhány vonatnak, hogy melyik vágányt használhatja.

    Egyébként úgylátom, a hogy a városok növekedésének semmi sem szab határt... sajnos, vagy nem sajnos. Egyrészt előny, mert egy-egy előre jól kiépített állomáson ezernyi ember várakozik majd, leeht metrot meg mindenfélét építeni. Nameg jól is néz ki, hogy a bonyolult sínrendszereket is körbenövi a város, és lényegében a városokban futnak a vonatok :)
    Másrészről egy idő után olyan zsúfolt a térkép, hogy elég nehéz az építkezés. Különösen, ahogy növekszik a közlekedő vonatok száma, úgy lesz egyre nehezebb hatékony csomópontokat kiépíteni, úgy, hogy hely is egyre fogy...
    Persze lehet határolni a városokat. Pl ha egy kétvágányos útvonal halad a határukban, azon max 1-2 utat vezetnek át, de házak nem települnek már a túloldalukra. Volt egy városom, aminek már az elején egy kétvágányos vonal épült az egyik oldalára, közvetlen a városnév mellé... kb 50 év múlva feleslegessé vált a vonal, lebontottam. Valami essszméletlen sebességgel települt oda a város :) Különösen, ha goods, food, mail, és passanger szállítás is van, és még városon belüli szállítás is van, akkor nőnek gomba módjára.

    Majd ha teljesen tele lesz a térképem, és már kiépítettem minden lehetségeset, benyomom a savegamet:) Most kb a 80-90-es években járok, de kb a térkép 70%-a lakott :)
  • Tamás
    #437
    Köszönöm a válaszokat, próbálkozom.
  • Borg
    #436
    1. A goodsot is ugyanúgy depokba, vagy állomásokra tudod beszállítani. Egy városban minden egyes épületnek van befogadó képessége az árukból, ugyanígy goodsból is. Ha a lerakott állomásod/depód hatókörében elegendő goods-ot fogadó épület van, akkor megjelenik ott mint "acceptable". És máris fogadja a goodsot. Nagyjából az 1920-as évek környékén fejlődnek olyan szintre a városok, hogy tudjanak ilyent fogadni.

    2. Véleményem szerint, a szállított áru mennyiségétől, és a szállítás egy kockás távolságra jutó idejétől. Utóbbit megtalálod minden egyes vonatod ablakában, az utolsó előtti fülön. Minél távolabbra, minél gyorsabban, és minél többet szállítasz, annál több pénzt kapsz érte.
    Én pl passangert szállítottam épp a minap egyik sarokból a másikba, és csodálkoztam, hogy miért nem tejel a vonat, amikor megérkezik. Egész egyszerűen hosszabb időbe telt, mint amekkora távolságra vittem. Értsd: pl 295 kocka távolságba vittem, de 296 napba telt = 0 EURO haszon.

    3. Van értelme. Nekem tejeltek rendesen, de fontos, hogy egyenes útvonalakon, és waypointokkal segítve vidd a buszokat. Nagyon könnyen eltévednek, és nem is kerülnek elő.

    4. Szenet szállíts :) válassz egy területet, ahol 1 erőmű, és tö9bb szénbánya van, és több vonattal valósítsd meg egyszerre a szállítást. Ehhez bármennyi hitelt felvehetsz, mert ha egyszer beindult, pár év alatt visszahozza. Én így kezdtem.

    5. A terminálban a busz tud full loadra várakozni, és egyszerre több busz is várakozhat. A megálló, az csak megálló, megáll, és amennyi ember épp ottvan, azt elviszi.
  • Tamás
    #435
    Ja, még egy kérdés.
    Mi a különdség a busznál a megálló és a terminál között?

    Köszi, Tamás
  • Tamás
    #434
    Halihó

    Én most kezdtem játszani a játékkal, és kérnék egy kis segítséget. Még az első pályát kóstolgatom. A kérdések:
    1. Mit kell kezdeni az áruval (Goods)? Szállítok szenet meg ore-t az acélműbe, az acélt elviszem a gyárba, ami csinál árut, de ezt hová a túróba kell vinni? Láttam, hogy a városban az irodaépületnél megjelenik, mint igény, de az irodát nem tudom célként kijelölni a teherautónak, ha meg mellette építek áruletevő depót, az ugyanúgy csak embereket fogad, nem írja ki a Goods-ot.
    2. Mitől függ a performance százalék? A hálózat nagyságától, a pénztől, mitől? Az első pályán sehogy sem tudom elérni a 10%-ot, kiépítem az összeköttetést a három város meg a gyárak között, de 6-8%-nál nem megy feljebb.
    3. Van értelme buszhálózatot kiépíteni a városok között, vagy csak vastútra érdemes koncentrálni?
    4. MI a jó kezdeti stratégia? Gyorsan növekedni, vagy pénzt gyűjteni, van valami trükk a kezdetekkor?

    Előre is köszi. Tamás
  • Madw
    #433
    Nagyon szívesen! Ok, akkor várjuk!