1333
  • ibrik
    #1213
    Magadnál vagy EMBER!?!?!?
    Hol hallottál te olyat, hogy bármelyik bittorrent-en fizetni kell???

    Egyébként: IGEN: www.suprnova.org (használd a keresőjét)
  • Promi #1212
    Options/Audio/Itt a subtitlest engedd
  • vikbdh
    #1211
    heló! nekem az emporios változat van meg...leszettem a legújabb magyarítást, megcsniáltam midnent amit leírt. amikor elindítottam minden menü magyar volt viszont amikor már elkeztem egy játékot akkor nem írta ki magyarul a szövegeket :( vki help
  • takraj
    #1210
    OFF

    melyik címen? www.suprnova.org? ott fizetni kell nem?

    ON
  • ibrik
    #1209
    Ottvan az első sorában, amit írtam: suprnova
  • takraj
    #1208
    hol teláltad? melyik torrenten?
  • ibrik
    #1207
    Csak "tájékoztatásul közlöm", hogy a bittorrent-en (pontosabban a suprnova-n) megtaláltam a HL1 Source-ot, de egyelőre csak az EMPORIO-s HL2 változatban tudtam "aktiválni", a VENGEANCE-s HL2-ben még nem sikerült - de szerintem, ha rájövök, hogyan, akkor abban is mennie kellene valahogyan...

    Viszont a következőket a HL2-őt magyarítóknak mondom:
    A Half-Life Source-t is lehet magyarítani. Csak hát ugye ez a 6 évvel ezelőtti HL1 Source-motorra átírt változata, tehát szöveg sincs sok benne, mert akkoriban nem volt divat a játékok feliratozása...

    Naszóval a magyarítás annyit jelent, hogyha a HL2 magyarra van beállítva, akkor a HL1-et indítva létrehoz egy hl1_hungarian mappát a megfelelő helyen (a "hl2_hungarian"-hoz hasonlóan). Így egyrészt átvesz "dolgokat" a HL2 magyarításából, hiszen az a "keret" (menük, gombok, fejezetszámozás, stb), valamint HL1 "resource" mappájában van egy hl1_english.txt fájl, amit magyarra lefordítva és a fent említett "hl1_hungarian\resource" mappába rakva működik a Half-Life Source magyarítás is.
    Szóval ez a warez-es verzió volt, de ahogy megoldottátok a HL2 esetében is, gondolom úgy a hivatalos változattal is működni fog. Bár azt biztos sokan tudják, hogy a Half-Life Source az "ATI-kuponos" bronz verzióban nincs benne, de a drágább változatokban benne van.

    Ha érdekel benneteket a dolog, akkor keressetek.
  • Boroskóla
    #1206
    Ez itten-e
  • Davidsned
    #1205
    Lényeg, h melyik a magyarítás hivatalos oldala, és hol találok telepítős változatot (ami lehetőleg a DVD-s vengeance-al is fut)?
    :)
  • Davidsned
    #1204
    Mind1 lényegtelen...
  • [Jakuza]
    #1203
    Na akkor itt megkaptad a valaszt.
  • Mr Manson
    #1202
    itt!

    Nekem most dobta ki Steam ezt az SDK dolgot!
    Meg tölt valami bug-fixet!
  • hykao #1201
    Szerinted milyen topikban vagyunk?
  • Mr Manson
    #1200
    melyik?
  • hykao #1199
    Kijött ma az SDK?
  • 00 Blue 00
    #1198
    Így megfelel
  • takraj
    #1197
    emóció szerkesztő? melyik könyvtárban? melyik fájl?
  • HJ
    #1196
    Hmmm... nem lenne illendõ kirni a lapodra, hogy a fordítást Mr. Fusion és TSL16b készítette?
    Jelenleg a lapodról ez a (szerintem) nagyon fontos információ hiányzik! Az hogy a readme-ben benne van - az egy dolog, de aki letölti tõled - ezt akkor még nem tudhatja.
    Sõt: mivel nem jelzed semmilyen formában, hogy a lapodról a Mr. Fusion féle magyarítás tölthetõ le - akár azt is hihetik - tõled egy teljesen más kiadás érhetõ el. Volt is ilyen jellegû kérdés már:(

    Másfelõl meg egy pici udvariasság is lett volna tõled feléjük - hiszen... te az õ munkájukat publikálod csk éppen más formátumban...
    Na mindegy.
  • xj700t
    #1195
    Slapec banda, szivatja szerencsétlen luserusert :(
  • M@TriX
    #1194
    hát igen, ezért egyébként rossz potn a Valve-nak, ugyanis a Steamről noCDset, a bolti meg CDt kér. ez azért gáz...
  • xj700t
    #1193
    Nem biztos, úgy tűnik a cd-vel sz*rozik :(
  • [Jakuza]
    #1192
    De lol most meg elokerult.
    NA most vagy komoly gondok vannak a szerver adatbazis kezelesevel, vagy valaki szorakozik.
  • [Jakuza]
    #1191
    Hova tunt a "jatekmagyaritasrol tudtok e" topic ?
    Ugytunik a rejtelyek folytatodnak.
    Ha torles aldozata lett, akkor igencsak duhos leszek.
  • M@TriX
    #1190
    ajajj :)

    mondjuk akkor töröld...
  • xj700t
    #1189
    Üdv!

    Másnak sem indul el a HL2 az update óta? Én a magyarításra gyanakszom. Elképzelhető ?
  • hykao #1188
    OFF:

    Nyelves Mick-éket én is szeretem...
    Hehe, épp valami gagyi Mel Gibsonos film megy a TV2-n, és épp egy Stones betétdalt nyomtak... :)
  • hykao #1187
    Bocs, de nem egészen értem, hogy mit is akarsz...
  • hykao #1186
  • Davidsned
    #1185
    Egyébként most akkor melyik a hivatalos oldala a magyarításnak? Ami be van linkelve, vagy a bluedesign?
  • Davidsned
    #1184
    Jah, hyako #1168-ra.
  • Davidsned
    #1183
    Ettől nem igazán lettem okosabb, mind1...
    Egyébként kijött a DVD-s vengeance. Akkor valszeg azzal is minden működni fog ugye?
  • DOGMAN
    #1182
    Belenéztem kicsit a scriptekbe, ugyanaz a felépítése mint a HL1-ben.
    Soundok definiálva, hangmagasság, hangerő, maga a wav file helye,stb..
    A Hammerben meg az előre definiált esemény meghívása történik.
    A szájmozgás külső befolyásolására semmi nem utal.
    a Pre Alpha verzióban is volt anno emóció szerkesztő progi ott is automatán mozgott a száj bármit töltöttél be hangnak
    Na befejeztem már :D
  • olasz
    #1181
    Hi!Elakadtam a 10-s chapternél vagyis nem elakadtam,hanem van egy kis problémám!A börtönbe vagyok és a csaj mondja hogy rakjam le azt a három szart ami lövöldöz a katonákra és bemondja hogy katonák jönnek!Na most kb jön 5 db katona ez a max semmi több a csaj hiába mondja hogy mégtöbb katona mégtöbb katona sehol senki,pedig nincs kikapcsolva az AI!Aztán mondja a csaj hogy tartsak ki mindjárt itt van,de cseszik megérkezni!Tudna valaki segíteni?Előre is thx!

  • DOGMAN
    #1180
    Egy régi-régi TeamFortress videoban is már működött a dolog, és pl az Operation Flashpointban is ha multiban mikrofonon kommunikálsz, akkor a karaktered szája frankó szinkromban mozog.
    A DirectSound támogatja ezt szal nemtommiről beszéltek:)
    Script lehet ezer dologra hl2-ben pl az arcmimikát, frankón előre bedrótozzák, de hogy a szájszinkron ami 6 éves technika ne legyen benne... háát sztem bennevan
    majd megnézzük ha kijön az SDK
  • Bandy11
    #1179
    Skacok kösz a magyarosítást nélkületetk nem tudtam volna végig nyomni köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #1178
    Az 1. részről ezt tudtam.
    A 2. részben bizony az SDK-val kell majd kavarni - egyáltalán nem könnyítik úgy meg a modderek dolgát, ahogy ígérték...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • takraj
    #1177
    ezt melyik pályán csináltad? melyik fájllal? amúgy ebből is látszik, hogy az első rész sokmindenben jobb megoldásokat használt, mint a 2... ott nem kellett legalább ilyen scriptekkel szöszmötölni...
  • DOGMAN
    #1176
    Na itt van két video egy simán egy meg közelről ahogy mondja Dr Kleiner a wav-ot.
    Gondolod hogy ezt a fjúcsört kivették a hl2-ből?
    HL1 szájszinkron wav alapján 471kbyte
    HL1 szájszonkron wav alapján - közeli 698kbyte
  • HJ
    #1175
    Vagy a szelepesek kóstolgatják mennyire vagyunk figyelmesek?:)
  • [Jakuza]
    #1174
    Lehet attolodott errefele a Bermuda haromszog.
    Ismet adott egy rejtely, amit nem tudunk besorolni sehova.