1333
  • 00 Blue 00
    #1293
    Hy!
    Az attól függ milyen HL2 verziód van: EMPORIO v. EMPORIO Proper,
    vagy:
    VENGEANCE v. EREDETI

    mindegyik magyarító telepítő megad egy telepítési útvonalat. PL:
    (az emporio féle HL2 magyarításnál)
    C:\Program Files\Half Life2\
    ezt nem kell fix-re venni!!
    Értelemszerüen abba a könyvtárba kell telepíteni ahová Te a HL2 másoltad, mert ugyebár az emporios verzió nem telepítős.
    pl:
    - D:\játékok\half2
    - E:\játékok\half life2 stb...
    a lényeg, hogy a játék főkönyvtárába telepítsd!

    Az VENGEANCE verziónál kicsit másként van!!

    Ott ez lenne a gyári telepítési útvonal:
    C:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\USER\Half-Life 2\

    A játék főkönyvtára:
    C:\Program Files\Valve\Steam\
    ez változhat, hogy ha Te máshova teletítetted a játékot!
    PL:
    - D:\játékok\half2
    - E:\játékok\half life2 stb...
    akkor így néz ki a telepítési útvonal:

    D:\játékok\half2\SteamApps\USER\Half-Life 2\

    a lényeg hogy a "SteamApps\USER\Half-Life 2\" utvonalat NE váltztasd meg!!!

    De egyszerűbb ha oda tallózol
    meghajtó:\játék könyvtár\SteamApps\USER\Half-Life 2\könyvtárba! És ide telepíted.

    Az Eredetinél csak annyi a VENGEANCE-hoz képest, lehet, hogy a "USER" Könyvtárnak más a neve, de ez nem biztos!
    Eredetivel nem tudtam kiróbálni!








  • Takimate
    #1292
    Hi ALL !!!

    Most lép be az életembe a Half Life 2. Hála a magyarítóknak Magyarul lép be. Csak egy "kösszépen" erejéig ugrottam be az összes elkövetőt célozván !
    Szal

  • Davidsned
    #1291
    Akkor sztem fogjunk kezet és ne vitatkozzunk :)
    Egyébként elmagyarázná valaki, h hogy működik ez a telepítős önkicsomagolós izé? Mert az eredeti magyarítást elég bonyolult módon kell telepíteni szal nemigazán értem hogy működik a telepítő.
  • HJ
    #1290
    Én notepad helyett használom, ha valamit forrásban kell átirni. html,php,js,stb. szintaxis kiemelés + frissíthető php help, kicsi, gyors, nekem bejött. Kár hogy nem fejlesztik már tovább:(
  • 00 Blue 00
    #1289
    Jólvan na!
    Nem kell ennyire felhúzni magatokat, tiszta röhely ez az egész!
    Bocs mindenkinek akit megsértettem!!
    A "faszkalapok" kicsit tulzás volt.
    Megpróbálok valami értelmesebb oldalt készíteni ha sikerül, de még nem nagyon vágom ezt a témát, de majd igyekszem!
    Awfully sorry!
  • HJ
    #1288
    Kösz!
  • takraj
    #1287
    [egyetért]
  • 00 Blue 00
    #1286
  • HJ
    #1285
    Nana kiscsávó! Fogd már vissza magad!
    A tények: megcsinálták a HL2 fordítását - te csináltál hozzá egy WinRAR-os önkicsomagoló exe-t, ami nagy dolog. Csináltál hozzá egy lapot aminek 2 naponta változik az URL-je. A lap olyan amilyen - ez egy dolog. DE: amikor kaptál némi megalapozott kritikát a nagy lappal kapcsolatban, ahelyett hogy mindenki leborult volna word-ban készült html előtt akkor a kritikusokat le faszkalapozod? Már ne is haragudj, de honnan ez az alpári modor? Ha nem bírod a kritikát - az nem baj, de akkor ne csinálj publikus dolgokat! Készíts a vinyódra weblapszerű dolgokat és nézegesd. Ennyi! Alapszabály: aki a nyilvánosságnak 'termel', annak el kell viselnie a megalapozott ' kritikát is. A kritikák nem a vakvilágba mentek, hanem meg is volt indokolva miért írtuk. A válasz: faszkalapok...
    No komment!
  • 00 Blue 00
    #1284
  • IMYke2.0.0.0
    #1283
    Lassíts, mert még (f)elszállsz magadtól.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • 00 Blue 00
    #1282
    SZ
  • 00 Blue 00
    #1281
    Serintem senki!
  • 00 Blue 00
    #1280
    De ki kért meg rá hog alkoss éleményt?!?!?!?!
  • IMYke2.0.0.0
    #1279
    Sosem "faszkalapoztalak" le, Te se tedd velem, csak azért, mert mertem szólni azért, amit már mások is régen észrevettek!
    Fogd vissza magad és legalább játszd el, hogy van valami a hajad alatt.
    Bár, a véleményem már így is kialakult rólad!
    Tudod, aki a kritikát ekképp fogadja, azzal szerintem nem nagyon lehet dűlőre jutni az életben...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • 00 Blue 00
    #1278
    Frissítettem Igen. Nem vertem a mellem ,hogy milyen király csávó vagyok, nem is ez volt a szándékom, nekem nincs időm napokat, hónapokat, éveket üldögélni a gép elött mind egyeseknek, hogy kitanuljam a web minden csinját binját, nem is életcélom, hogy ott rohadjak meg a gép elött. A jószándék, hogy kicsit könnyeb legyen, egyszerü de átlátható ez az ami miatt készült! Nem az ilyen önelégült FASZKALAPOK miatt mint amilyenek Imyke és társai! Senkinek nem kötelezö nézegetnie, akinek nem tetszik ott van a jobb sarokban az X aztán ennyi!!!!
  • Davidsned
    #1277
    És az eredeti magyarítás alapján frissíted is?
    Amúgy a kritikákat meg vedd már pozitívan mert igazuk van.
  • IMYke2.0.0.0
    #1276
    Szerintem is :)

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #1275
    Winsyntax-ot nem ismerem. De utánanézek :)

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • HJ
    #1274
    Én elkötelezetten Dreamweaver MX + Winsyntax párti vagyok. Otthon és a melóhelyen is ezt használom.
  • M@TriX
    #1273
    jah ez egy tökéletes példa :)
  • Kandurex
    #1272
    Talán igazad van, ott van pl. a feliratok.hu, igénytelen, mint állat mégis oda jár fél Maqgyarország :)
  • M@TriX
    #1271
    dehogynem elég, Imyke "nonprofit" szervezet nem kell, hogy látványos legyen a honlapja, én abszolút egyetértek azzal, hogy minden elérhető legyen rajta, ugyanis az nem egy portál, csak a magyarosításokért lovagol el oda mindenki.

    A flashel az a gond, hogy ha kicsit túl méretes akkor és fárni kell a betöltésére hiába van jó intró meg menü hamar megunja mindenki, hogy ugyan azt látja és még várnia is kell.

    Sztem ha lenne egy szavazás ott, 90%-ban azt voteznák az emberek, hogy a jelenlegi design, vagy hasonlóan egyszerű maradjon.
  • IMYke2.0.0.0
    #1270
    Én Frontpage 2003-at használok. Elötte Dreamweaver 6.0-t használtam.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • HJ
    #1269
    Erről van szó! Pl. css használattal 'csodákat' lehet művelni pár kbyte-ban. Kis odafigyeléssel kompatibilis lesz minden böngészővel is.
    A word-os vackokkal 2 nagy gond van:
    1; kb 10x-es a mérete az elkészült html formátumú valaminek, mintha normálisan meg lenne csinálva akár dreamveawer-ben vagy bármelyik szerkesztőben. A notepadot most nem is említem, mert ahhoz már kell a html nyelv ismerete.
    2; Nem 100%-ig kompatibilis a megjelenítés a különböző böngészőkkel.

    Az a röhej amikor valaki összelapátol wordban valamit és elkezdi verni a mellét, hogy milyen kib@szott jó webmester...
  • IMYke2.0.0.0
    #1268
    A Flash-t azért nem szeretem, mert a mai alternatív böngészők korában - főképp, ha a felhasználó csak felteszi a Firefox-ot, Mozillát, de nem frissíti a plugineket - nem mindig jelenik meg.
    Ha megjelenik, akkor meg lassítja a betöltődést.

    Lehet, hogy maradinak tűnök, de én azért maradnék a csicsanélküliség mellett :))


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • Kandurex
    #1267
    Engem csak az zavar a gyerekbe (00 Blue 00), hogy minden topicba reklámozza az oldalát, ami, mintha nem felelne meg az oldal szabályzatainak, van elég bránner fizessen pár petákot :)

    I2k azért nem ártana egy flash -s site összedobása, oké, hogy egyszerű, gyors és szemléletes, de ma már ez nem elég.
  • IMYke2.0.0.0
    #1266
    Én már 7 éve nyomom a számítástechnikát mindennap. Az oldalaim pedig azért olyan egyszerűek, hogy a modemesek, kisvállalati vagy egyéb, de lassú nettel rendelkezők is könnyedén (a nagyon csicsás oldalakhoz képest mindenképp gyorsabban) nyithassák meg és böngészhessenek rajtuk. Tessék, az oldalaim linkjei:


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • M@TriX
    #1265
    úgy tűnik nem értette a kritikát. :)
  • HJ
    #1264
    Pontosítás: az óra nem jelenik meg Firefox-on, a lap igen
  • HJ
    #1263
    Hmmm... láttad már i2k oldalait? A hozzászólásod alapján - nem hiszem:( Egyébként a vitatott oldallal ha csak a színválasztás lenne a gond, a fene se bánná.
    DE: a lap MS Word-dal készült és aki PICIT! jártas weblap készítésben, az nagyon jól tudja: ez nem weblap, hanem valami lementve html kiterjesztéssel!!! Pár működési hiba:
    a kurzort követő óra (maximálisan felesleges - csak csicsa) IE5.5 alatt rövid idő alatt hibát okoz. Firefox-on meg sem jelenik!

    Arról nem is beszélve, hogy ennyire direkt módon hirdetni a warez verziót - hmmm... nem méltó az eredeti projecthez és a hivatalos médiák (pc-s újságok) enyhe ellenérzését is kiváltja, hiszen ők hivatalból nem nagyon foglalkozhatnak illegális cuccokat:

    Eredeti Steam & Vengeance Verzióhoz:
    Emporio & Proper Emporio verzióhoz:
    Half Life 2 © Valve EMPORIO
    Half Life 2 © Valve Proper EMPORIO
    Half Life 2 © Valve Original Steam Version
    Half Life 2 © Valve VENGEANCE
  • 00 Blue 00
    #1262
  • 00 Blue 00
    #1261
    Na Végre!! [taps]
  • Egg
    #1260
    Csinálj akkor magadnak te disznó
  • 00 Blue 00
    #1259
  • dikki*yysw
    #1258
    Persze én sem tudok jobbat csinálni, de vedd pozitív kritikának, és próbálj változtatni :)
  • dikki*yysw
    #1257
    Szerintem mindenkit zavar, mert elég gány, max más nem szól érte. De ha érdekel, igen, ronda.
  • 00 Blue 00
    #1256
    De azért kösz!
  • 00 Blue 00
    #1255
    Ez igen érdekes A 724 emberből egyedül csak téged zavar, egyébként meg kibaszottul nem érdekel hogy neked bassza a csőröd az oldal kinézete!
  • IMYke2.0.0.0
    #1254
    Nem a testzésről van szó - olvashatatlanul egybeolvad a szöveg és a háttér, a HL2 alatt pedig kibaszottul rossz, hogy ott a logo!
    Legalább valami sötét tónusú hátteret és VILÁGOS szöveget alkalmaznál!
    A HL2 logoból pedig elég egy is!

    -----------------------------------------
    [b].:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap

    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------