980
Új fejlesztőktől
  • Kandurex
    #772
    Hali,

    gondoltam kipróbálom, de arra egyelőre nem jöttem rá, h lehet fejlődni, legalábbis az erő, ügyesség stb. pontokra nem tudok rakni. Azt, h lehet? (fejlődök, meg kapok plusz tulajdonságokat, de 3 szinten még semmi pontot nem tudtam rakni)
  • fluency
    #771
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem vagyok a banyánál (gnollokat ütök), de próbáld meg a gust of wind-et: "Summon a strong wind that clears all clouds and pushes creautes back 5m, forcing them Off Balance." Esetleg thunder spelleket vagy valami olyan spellt, ami megváltoztathatja a köd jellegét.

    Utoljára szerkesztette: fluency, 2023.08.11. 20:37:23
  • hawkie22
    #770
    Most járok a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    gonosz banyánál, lementem a kandalló mögötti lépcsön, kinyírtam a három vagy négy szolgáját a barlang elején. A kérdésem a következö: ezeket a zöld spórafelhöket hogy tudom eltüntetni? Próbáltam felrobbantani öket, de nem tüntek el, viszont ha beléjük megyek, akkor meg felrobbannak és velük együtt a karaktereim is. :) 4-es szinten vagyok.
  • PiszkosFred
    #769
    88 ev karaktergeneralasra, szinte semmiseg :)
  • fluency
    #768
    Én úgy láttam, hogy csak a táborban lehet. Esetleg modot nézzél, hátha csináltak már hozzá.
  • Voltan
    #767
    A csapattagokat csak a táborban lehet cserélni? Elég idegesítő sokadszorra a "menj a táborba, küldd el azt, aki nem kell, vedd fel azt, aki kell" dolog. Két kattintással el lehetne intézni, főleg, hogy elég sokszor kell cserélgetni őket.
  • PiszkosFred
    #766
    Ezen besirtam :D
  • Voltan
    #765
    A BG2-ben eleve 7-8 szint környékén kezdesz, pontosan már nem emlékszem.
  • Voltan
    #764
    Lehet, de az már iszonyat durva. Gyakorlatilag nincs is jegyzett hero a lore-ban ekkora szinttel.
    Elminster, aki a legerősebb mágus ebben a világban pl. 26. szintű magic user (Ez nem 5. edition infó, még az én régi Forgotten Realms boxed setem alapján van az infó, de a nagyságrend ugyanaz)

    Szóval ilyen hősök nem rohangálnak nagyon.
  • fluency
    #763
    A 12+-os csapatra a videójátékokban azért volt példa. Az elődben (BG2) is nagyobb volt a max szint és akkor még ott van az NWN1-2, IWD1-2. Ha ezekben meg tudták oldani, akkor a BG3-ban is meg lehetett volna. Ez azonban nem von el semmit a játék élvezetéből szerintem. Nekem bőven jó a lvl12, ha jó a rendszer és itt nagyon jó a rendszer. Valószínűleg az lesz, mint a Solasta esetében. A DLC-k hozzák maguk után az új történetet és a max szint emelését.
  • PiszkosFred
    #762
    Van ra mod, de akkor lottek az achieknek. Remelem en is, hogy lesz ilyen opcio idovel.
  • Anonymusxx
    #760
    Azért a Bg 2-ben is azért elég nagy volt a max szint, nem tudom mennyi hírtelen, rákeresve 31-40 et írnak.
  • Monster076
    #760
    A HUD méretét tényleg nem lehet növelni, vagy csak én vagyok vak és nem találom a menüben? A párbeszédek méretét tudom növelni, de pl. a skillek és egyéb dolgok leírása magasabb felbontáson tv-n, 2-3 méterről gyakorlatilag olvashatatlan és elég gáz állandóan oda futkosni.
  • Voltan
    #759
    Egy 12+-os csapat azért már igencsak brutális, nemigen mászkálnak ilyenek minden sarkon Forgotten Realms-ben sem.
    Ha jól emlékszem, Drizzt-ék csapata volt kb. ilyen szintű - lehet, hogy 15 körül, ők pedig az egész világ talán legikonikusabb hősei, és mindent levágtak, ami az útjukba került (kivéve BG2-ben az én csapatomat, hehe).

    Itt 12-t ír pl Drizzt szintjének
  • fluency
    #758
    Azt ugye vágod, hogy ez egy D&D 5-e játék. A szabályrendszere pici változtatásokkal ugyan, de kötött. Ha már mindenáron hasonlítgatni akarod, akkor ezt inkább más D&D játékokkal tedd, teljesen más szabályrendszerekkel felesleges ezt összevetni. Olyan ez, mintha az almát hasonlítanád a körtéhez, mindkettő gyümölcs, de mégsem ugyan az.
  • JonasSandor
    #757
    Jó de akkor a csatáknak mi értelme lenne, már az 5-ös szint jön mégcsak az első részben pöcsölök csak. Nem azért nyírbálunk elleneket, hogy aztán csak kötelező azt kész. Ott a disphiles liberation is, ott megoldották a szintet. Az is olyan hosszú játék, hogy hihetetlen 57-esen járok, márcsak a hősök vannak a seregben hogy kihívás legyen benne. Azt láttam 85-ös enemy-t is, tehát sehol nem vagyok még. 125 óra van benne. 250 lesz a vége XDXDXD
  • fluency
    #756
    Ha jól van balanszolva a játék, akkor nem gond, hogy csak lvl 12 a limit. A Solasta is DLC-kel emelte a limitet. Itt is valami ilyesmi várható. Persze moddal megoldható ez is, de az miért jó?

    Amugy Sven nyilatkozott ez ügyben:
    "Vincke said that he would find it "very hard" to make an adventure that takes players from level 12 to level 20, because in D&D, those levels start awarding players with godlike powers. ...."[Level 12-20] adventures require a different way of doing things, in terms of antagonists you're going to have to deal with, which require a lot of development to do them properly," Vincke said. "Which would make this much more than an expansion in terms of development effort. A lot of D&D adventures are sub-level 12 for precisely that reason. So it sounds like neat, easy expansion material until you start thinking about it and it's not as easy as one would imagine."

    Személy szerint nem hinném, hogy lvl12-20 között félisteni szintű erőre tesznek szert a karakterek, arra ott van az Epic szint. Az inkább elképzelhető számomra, hogy a több spell és képesség bonyolította volna a játékot és hosszabbította volna a fejlesztési időt. Persze lehet tévedek.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2023.08.10. 18:43:11
  • Anonymusxx
    #755
    ja, azt sajnálom én is, azt mondták arra hogy azért, mert utána már túl erős képességek, varázslatok vannak...
    Mondjuk hátha lesz egy dlc vagy ilyesmi amiben majd lehet tovább nyomulni.
  • JonasSandor
    #754
    Ez a 12-es limit szintre elég gyengusznak tűnik.
  • lwb
    #753
    Szinte biztos, hogy benne van. De nem tudom, nekem ez nem tartott sokáig. Ha fejben eldöntötted, hogy mi akarsz lenni, akkor nincs olyan sok agyalási idő vagy választás. Csak a faj/kaszt kombót kell kitalálni.
    Régi BG-kben ugye dobni kellett a főjellemzők értékeit, ott órákat elvoltam a re-rollal :)
  • fluency
    #752
    Nagyon jó választás Fred. Meglepően jó a bárd a játékban. Van egy hireling bárd/tolvajom és "jól muzsikál". :)
  • Dodo55
    #751
    Hm. Jól gondolom, a play time-ban már a character creation is benne volna?
  • Daermon
    #748
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a végén a másik opciót választod z viccesebb, mert feléled a férje... Zombiként :D
  • Kancsalborz
    #749
    Szerintem egy ilyen játékkal így is kell játszani... :)

    Én egy Rangert "alakítok" aki belesz@rik mindenbe csak ő megússza valahogy, és nem igazán erdekli hogy kinek mi a baja, csak ha az pénzt is hoz...XD
  • Kancsalborz
    #748
    Szerintem egy ilyen játékkal így is kell játszani... :)
  • PiszkosFred
    #747
    Nem baj :) Ez a vegigjatszas olyan lesz, hogy ha almomban a csapat lelep vagy kikotoz egy fahoz es ott hagy megrohadni, akkor igy jartam. Eldontottem, hogy most kivetelesen nem gondolkodok elore es "jajj, mi lesz akkor, ha elutasitom vagy azt csinalom, hogy...", hanem zsigerbol valaszolok/dontok, aztan lesz ami lesz.

    Mivel biztos, hogy nagyon sokszor fogom elovenni a kovetkezo evekben, igy majd raerek gondolkodni a kovetkezo jateknal, itt most elore a kaosz utjan :)
  • ntex
    #745
    Nem játszottam még a játékkal de ezen hangosan felröhögtem :D

    Vigyázat, !SPOILER!

  • Daermon
    #745
    Act3-ban vagyok a fél-drow rangeremmel (Gloom Stalker). Ami, amugy nem lett túl acélos kaszt, de egyelőre nem módosítom vagy rerollolom.
    A sztori nagyon jó (nagyon nagyon szerteágazó), volt jó pár epic pillanat és boss harc (+ egy achievmentes ending is :D).
    Rengeteg döntést kell meghozni, ugyhogy tényleg nem nagyon lehet két egyforma végigjátszást csinálni.
    Elég csak ezekre gondolni (act 2 befejezéséig ne olvasd el szerintem):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - Használod-e az illithid erőket vagy sem?
    - Bizol-e az Emperorban vagy Orpheust akarod kiszabaditani?
    - Evolválodsz fél-illithiddé?
    - Mi lesz a következménye ezeknek?
    - Kilehet-e szedni a tadpolet egyáltalán vagy valójában ennyi volt?
    - A ghit Necrotic Queennel jó-e baszakodni vagy sem? :D
    - És akkor Raphael is “üzletelni” akar (egyik legjobb voice acting), ami megint kérdéses
    - Meg még sok kérdés… :)

    Egyelőre neten se kerestem rá endingekre, mert nem akarom ellőni.
  • Sunrider924
    #744
    Ha meg akarod tartani azert kenytelen leszel odafigyelni neha, nem ertem, ez olyan tipikus Larian fele marhasag, a DOS2 ben is megvolt, egy ponton hirtelen NAGYON ugyelni kelett mit is valaszolsz, mert hipp hopp "your companion left the party permanently" es halistennek itt is lesz. Nem tudom, en ezt nagyon eroltetettnek erzem (ugyanugy mint a kockadobast a quicksave-quickload elleneben... de ezt mar lefutottuk az early acces idejen), forditok LARIANBOL : a donteseidnek SULYA kell legyen, kell a KIHIVAS a jatekba, forditok SUNRIDERBOL: modernkori balfasz jatekfejlesztok...
  • militavia
    #743
    Köszi.
  • PiszkosFred
    #742
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Verszivo baratunkat ott hagytam az uton es meg orulhet, hogy nem beleztem ki ott a helyszinen. Aztan megint osszefutottam vele, de akkor mar elkuldtem a taborba, egye ott a fene.


    Apropo tabor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az pici hianyerzet, hogy egybol van, a zuhanas utan par seccel mar aktiv es nem ugy kell megszerezni, kierdemelni, elfoglalni, "ellopni", barmi/akarmi. Picit furcsa volt, hogy egy kattintas es hopp, a taborban vagyok, majd egy kattintas es vissza az utra, ahol jartam.
  • PiszkosFred
    #740
    Nem szukseges semmilyen elozetes ismeret. Ha ismered a korabbi BG-ket es IWD-t, akkor az ad nemi extra nosztalgikus pillanatot par szituacioban es talalkozasnal, de ennyi, nem tobb.
  • lwb
    #740
    Ja hát, én is hagytam a fenébe a paladint és egy drow sorcerer lett a végén a karakterem. Csak már gondolkodom a második végigjátszáson és nem látom, hogy tudna a paladinom ezekkel együttműködni. Nem spoilerkedek, de ahonnan indulunk a játék elején, az akkori tudata szerint egy asztali játéknál a LG paladin soha nem lenne egy partiban egy Shar papnővel pl. Kizárt, nincs az a kényszerhelyzet.Vagy egy félvámpírral. De egy githyankival se nagyon. Ezzel kb ki is zártuk a teljes kezdőcsapatot az act 1-ben.

    militavia

    Semennyire. Kezdj bele nyugodtan.
  • militavia
    #739
    Mennyire kell a 3. részhez ismerni az első kettőt amúgy?
  • PiszkosFred
    #738
    En egy szemetlada, onzo es csak a penzt (es elvezeteket) hajkuraszo seftes bardot inditottam, aki lesz*rja az emberek problemait es siman otthagy barkit a bajaval, ha csak nem eri meg neki (ertsd, penz vagy "egyeb") :D

    Puffog is eddig mindenki, kivancsian varom, ki meddig birja majd. A kovetkezo majd egy alaposan mindent korbejaro es megfigyelo, no meg kedvesebb karakter lesz, de most ez egy ilyen sz.rhazi.

    Igy viszont a tarsak sem idegesitenek annyira, siman megvonom a vallam es csokolom, oldd meg es/vagy hagyj beken :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.08.09. 13:20:25
  • PiszkosFred
    #735
    Nem nagy wasziszdasz, de hatha erdekes valakinek, hogy meg bo egy hetig twitchen dropkent behuzhato egy lila ruha (Twitch Camp Clothing Set, 4 darabos) aug. 3. 17:00 es aug. 17. 1800 kozott.

    2 oraig kell, hogy fusson egy dropot aktivalt stream a hatterben (nezni is lehet persze).


  • lwb
    #736
    Nekem pont az a bajom velük, hogy mindegyik olyan "eredeti" vagy méginkább Eredethy. Mint amikor 12 éves edgy kissrác először csinál DnD karaktert is nagyon szeretne egyedi lenni. Nem fogok spoilerkedni, de tényleg a 10 companionból úgy 8-nak van valami Sötét Titok a múltjában vagy Nem Az, Aminek Mondja Magát stb.
    Jó az ilyen csapattárs is érdekességképpen, de ha mindenki különleges, akkor a nap végén senki sem az. Szerintem. Kontrasztosabb lett volna, ha két edgy karakter mellé van három másik, akiknél nincs nagy csavar meg meglepetés, hanem tényleg azok, akiknek mutatják magukat.
  • Kancsalborz
    #735
    Nekem is ez az egy problémám eddig a játékkal.
    Az eddigi összes "fellelt" companion tag egyike sem kifejezetten szimpatikus. Nekem meg talán pont az a nyegle f@sz vámpír jön be a legjobban. XD.
    Shadowheart, Wyll, meg Gale untatnak, nekem borzasztóan sablonosak, Lae'zel-t meg már párszor majdnem kinyírtam hogy ne pörögjön már mint valami "agresszív kismalac" pedig az én karakterem se egy angyal hogy finoman fogalmazzak, de ő meg túlpörög mindent...

    Karlach még egyenlőre bejön, de nincs nálam annyi ideje hogy nyilatkozzak róla, de remélem a maradék a folytatásban jobb arc lesz ezeknél, mert most Astarion-on kívül csak azért viszem bármelyiket hogy meglegyen a csapat.
    Még eddig azt gondoltam inkább a történet miatt velük megyek de ha ennyire unalmasak lesznek továbbra is, viszem inkább a hirelings-eket..
  • JonasSandor
    #734
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Engem meg az orkok nagy háborújával fingattak ki majd 7 órára. Kegyetlen volt az a csata. Már feladtam volna az egészet mikor csodák csodájára az égiek megkegyelmeztek hogy a hős lent maradt, és így ki is tudtam nyírni azt a bazi sok ellent. Viszont pont mikor a végén egy ork maradt fent a kürtnél akkor lecsapta a csávót akit nem kellett volna. Mennyire van hatással ez hogy meghalt?


    A hillelés mért csak korlátozottan lehet használni?,ha így marad a végéig az kegyetlen lesz.
  • fluency
    #733
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már a bemutatása óta nem szimpatikus a karakter, vámpír vagy sem. Az meg, hogy ő lenne a leghasznosabb companion, az nézőpont, csapatösszeállítás és/vagy szimpátia kérdése. Ha van olyan karaktered, akinek van Sleight of Hand, akkor a csávó simán kihagyható szerintem. Aki kíváncsi a történetére, annak viszont jó szórakozást hozzá.