980
Új fejlesztőktől
  • Voltan
    #732
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elég nagy hiba volt, ha egyébként nincs rogue a csapatban (bár lehet, hogy azt is lehet toborozni, nemtom). Vámpír, vagy sem, az egyik leghasznosabb companion
  • fluency
    #731
    Bocsi! :)
  • MerlinW
    #730
    Használd a spoiler tag-et bamme.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.08. 15:33:26
  • fluency
    #729
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én Astariont leszúrtam, mint a xart. Engem ne harapdáljon egy vámpír. :)


    Ha paladinként nem vagy elégedett velük, vegyél magad mellé hirelingeket ideiglenesen. Én Lae'zellel és Shadowhearttal elvagyok. Monkként nem zavar annyira a jellemük.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.08. 15:32:31
  • fluency
    #728
    Köszi!
  • hawkie22
    #727
    Kicsit azért meglepett, amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    rányitottam a pajtában szexelö bugbearre meg ogre asszonykájára. Kicsit mérges volt az asszony. :)
  • hawkie22
    #724
    Ti mikor mentetek le a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    goblin városban található barlangba, ahol a Phase spiderek vannak? Engem 4-es szinten úgy elpicsáznak, hogy ihaj.


    #724: közben meglett, "megszereztem" öt is.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.08.08. 14:06:04
  • lwb
    #725
    Nem tudom, hogy másnak mi a véleménye, de nem nagyon jönnek be a csapattársak. Egy klasszikus LG paladin pl. el nem tudom képzelni, hogy együtt kalandozna: Astarionnal, Karlach-kal, Lae'zel-lel, Shadowheart-tal, Mintharával pláne nem, de még Wyll is necces, mégiscsak egy démon szolgája. Lényegében az Act 1 90%-ában nem is lenne egy csapattárs se, akit megtűrne maga mellett, legfeljebb Gale.
  • lwb
    #724
    Lementél a legaljára is? Ahol felélednek az undead scribe-ok és rádtámadnak? Ott nyílik egy rejtett fal mögött egy szarkofág, abból mászik elő.
  • hawkie22
    #723
    Igen, Withers-re. De miért nem találtam meg eddig? Mert már voltam lent a dungeonben.
  • lwb
    #721
    Undead csávó?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Astarionra gondolsz, aki ilyen fél-vámpír izé? Az a játék legelején, még a lezuhant illithid hajónál van.
    Withersre gondolsz? Az nem csapattárs, csak a campben lesz és respec-kel téged. Őt szintén a lezuhant hajónál, a templom dungeon alján tudod összeszedni.
  • TomStorm
    #721
    Így könnyebb lett gondolom a játék.
    Mondjuk Tactician-ba nagyobb csapattal nem lehet rossz.Este kipróbálom
  • hawkie22
    #720
    Közben megtaláltam, Party Limit Begone a mod neve, singleben biztos, hogy müködik, jelenleg hat fös a csapatom, azért csak ennyi, mert ennyit találtam eddig. :) Azt az undead csávót hol tudom felvenni a csapatba? Nem tudom a nevét sajna.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.08.08. 10:32:50
  • PiszkosFred
    #718
    8 emberre mar van, mintha pont tegnap futott volna vegig a nemzetkozi sajton es forditottak le a magyar "gamer" portalok is.
  • lwb
    #718
    "Nem dolgozott rajta végig 400 ember"

    Ez annyira igaz, hogy a DOS2 megjelenése után, de még a BG3 megjelenése előtt kijött vagy 3-4 féle DOS2 változat: definitive edition, current gen konzol verzió, switch verzió, ios mobilverzió (utóbbi 2021-ben). Ez, plusz ezek támogatása, meg a mai napig tartó eladások minden platformon szintén finanszíroznak egy céget.
  • militavia
    #715
    Nem dolgozott rajta végig 400 ember, sem a projekt elején, sem a végén. Mindig van egy le és felfutás.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.08.08. 08:53:45
  • lwb
    #716
    Szerintem előbb-utóbb lesz mod, ami ezt megengedi. Gondolom balance okok miatt, az egyes ellenfelek úgy lettek balance-olva, hogy 4 fős parti legyen a játékos irányítása alatt. Nem hiszem, hogy performance lenne az ok, mert vannak olyan encounterek, ahol 10-20 karakter mozog, harcol egymással.
  • JonasSandor
    #715
    https://www.youtube.com/live/OH9DxY92owc?feature=share

    Csak ilyen nehéz egy bossz
  • hawkie22
    #714
    Egy kérdés: miért csak 4 fös partink lehet? Olyan jó volt BG1-ben meg a 2-ben, hogy 6 fös csapattal mehettünk. Itt is örülnék neki nagyon, 4 fö az kevés. :(
  • Sunrider924
    #713
    Amikor valamelyik karakter a partybol eleri a max 4 inspirationt utana mar nem kap tobb inspirationt de kap xp-t helyette, innen az elteres a karakterek xp-je kozott. Nekem a partyba az inspiration 7-4-5-7, nyomsz egy P betut es megszamolod a tieidnel mi a helyezet.
  • macleody
    #712
    Mindegy, a DOS2 óta eléggé felmentek az árak, a lényeg az hogy jó lett a játék, tuti lesz rajta nem kevés haszon.
  • lwb
    #711
    AAA blockbuster játékokat hasonlítasz egy izometrikus party alapú rpg-hez. Nem nagyon értem itt az érvet. Mert a Naughty Dog játéka méregdrága volt, azért akkor a Lariané is az? Mihez áll a BG3 közelebb, a Horizon Forbidden Westhez vagy a Divinity Original Sin 2-höz? 200 millió vs 4.5 millió. De lehet nézi a PoE2-t is akár példának.

    Nem gondolom, hogy 4.5 millió lett volna a BG3, de az hótziher, hogy nem is 200 millió volt. Erre kb az életem fel merem tenni. Tippem: 60-80, max 100m. Utóbbi is már 20-szor drágább, mint bármi, amit a Larian eddig csinált. És a BG3 - bár remek játék - nem 40-szerese a DOS2-nek semmilyen téren sem.
  • macleody
    #710
    "Így tehát mindenki értesülhetett róla, hogy a Naughty Dog közel 200 munkatársa nem kevesebb mint 220 millió dollárból hozta össze a The Last of Us Part II-t. Hasonló összeget emésztett fel a Horizon Forbidden West is, a Guerilla Games színeiben mintegy 300-an dolgoztak a nyitott világú akció-szerepjátékon, melynek büdzséje 212 millió dollárra jutott."
  • lwb
    #709
    "200k sornyi szoveg van talan"

    Ez valóban nem kevés, de nem szabad elfeledkezni, hogy a Larian a DOS2-nél 74 000 sornyi szöveget csinált, voice overelt stb. Na, 74 ezer az nyilván kevesebb, mint 200 ezer, de a DOS2 budgetje nyilvános adat, ellentétben a BG3-mal.

    4.5 millió euró. Ebből 2-2.5 jött kickstarterről.
  • Anonymusxx
    #708
    13,9 millió karakter, valaki írta fordítási okokból nézett rá, és írta hogy ennyi van benne.
  • PiszkosFred
    #707
    "Ennek a budgetnek minimum a fele marketing volt, a maradék a fejlesztés meg a VA actorok meg lip synching stb."

    Tovabbra is csak tippelgetek, laikuskent, szoval kibicnek mindent szabad :) De, a BG3-ban a 170 oranyi "mozibol" az osszes sztorihoz kothetot mo-cappal vettek fel (PitStop kulso studioval kooperalva), es csak a random vagy rendszeresen ismetlodo encountereknel hasznaltak fel ujra korabbi felveteleket. Nem keves penzbe kerult ez sem, nyomta a budzset kemenyen. Illetve, ami a szoveget illeti, mar nem emlekszem a pontos szamra, 200k sornyi szoveg van talan? De arra igen, hogy kb duplaja a FO4-nek es minden korabbi rpgnek (Skyrim, Witcher, ME, stb.) es akkor itt a main karakter meg nem is beszel.

    Nagyon ambiciozus projekt ez, es nem hiaba adtak ki 3 eve, hogy kapjon egy kis "tokeinjekciot" a folyamat. (kapott is) Siman lesz ez 150+, szerintem. De, benne van a pakliban, hogy rosszul tippelek es 100 alatt maradtak. Hatha kiderul egyszer.
  • Anonymusxx
    #705
    Hát ha a 150 millát elosszuk 60-nal (amennyibe kerül a játék) akkor 2,5 millió darabszám jön ki (ha jól számoltam, akkor ennyi kell hogy nullára jöjjön ki), az nem olyan sok annyit eladnak simán. illetve már eladtak az E.A-nak köszönhetően, ha igaz amit korábban írtatok, hogy már elment 3 millió kb.
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.08.07. 16:51:25
  • lwb
    #705
    A 120-150m is nagyon sok pénz. FO4 volt annyi, ami masszívan triple A. Ennek a budgetnek minimum a fele marketing volt, a maradék a fejlesztés meg a VA actorok meg lip synching stb. És a FO4 egy masszívan AAA mainstream játék, a BG3 szerintem meg nem. Arról nem is szólva, hogy nem volt tizedannyi marketingje sem, mint egy FO4-nek. LA-ben egy egész épületet kékre festettek a kedvéért, hogy minden E3-ra érkezőt ez fogadjon, de gondolom Conan O'brien se 100 dollárba került.

    Remélem egyszer nyilvánosságra hozzák a számokat, de szerintem a 100-at sem érte el. 100m az masszívan AAA budget, annak is a felső része. 200m az a felső 1% ára. Ha tippelnem kéne úgy 50-80m körülire tenném. Ezzel máris drágább lett a játék, mint a legdrágább Tomb Raider a trilógiából, ez nem aprópénz.
  • fluency
    #704
    Van egy kicsi eltérés a karakterek között (nézd meg az xp sávot). Nálam 4-es szinten ez 30 xp különbség, ami triviális ugyan, de van.
  • PiszkosFred
    #703
    Eurogamer interju David Walgrave, executive producerrel, utolso mondata azert elorevetiti, hogy milyen kategoriaban mozognak - ha nem is 200, de 120-150m legalabb:

    - EG: Would you call it a triple-A game now, at this point?

    - Walgrave: Yes. I think, for instance what you've seen, with the lip-synching and the cinematics, the motion capturing that we're doing - I think you're still seeing it in "raw" form. But we do know what it can be, and we have again hired a couple of guys with a lot of experience. The cinematic producer and the cinematic director come from Telltale. This is what they've been doing for the last five, six years. They know what they're doing, they know what to request from the team that hasn't done anything like this before. So, if you see that - and if you see all the technical stuff that has gone into our engine - I would call it a triple-A game. It has a triple-A budget, has a triple-A team by now, and I think that is our aspiration.
  • Hegyirabló #699
    Ennyi.
  • lwb
    #701
    Még mindig ezen rugózok: Fallout 4 150 millióba került úgy, hogy 420 fős brigád dolgozott rajta bethesdánál és egy vagyont költöttek marketingre. Conan O'Brien show-jában szerepelt, Los Angelesben az E3-on egész épületet leplakátoltak neki, külön rendezvénye volt, Amerikában főműsoridőben mentek a tv reklámok stb. Ez sem érte le a 200 milliót.
  • lwb
    #700
    Szerintem nyereséges lesz az már a konzolos megjelenés előtt is.
  • lwb
    #699
    Itt egy lista a legdrágább jaték fejlesztési költségekről. 200 millióval top 3-as lenne azonnal a BG3. RDR2 meg GTA5 meg Cyberpunk elé vagy mellé. Ez irreális.
  • PiszkosFred
    #697
    Nalam ott van meg a JA3 is, mint ev egyik meglepetese a sok erotlen es gagyi spin off es "folytatas" utan vegre egy minosegi darab. :)

    Jo ev ez, na :)

    #693
    Tippelek, de ezek szerint olyan 4-5 millio eladas utan mar pluszba fordul a dolog, es ahogy kinez, az EA-ban mar meglett a fele, az elso heten meg lehet PC-n osszejon a masik fele (a Steames es gogos jutalekkal egyutt). Konzolon mar a profitot termeli szeptemberben.
  • lwb
    #697
    A létszámot nem tudod egyben átfordítani a játékfejlesztés költségeire. A Larian ma is csinál pénzt a DOS1-2-ből, ma is vannak eladások, azokból jön be pénz. A DOS2 budgetje 4.5 millió euró volt, pedig a Larian akkor 130 fős cég volt és a játék összesen 7.5 millió példányban fogyott 5 év alatt. 130x60 ezer dollár az önmagában már több, mint az egész budget ...

    A te számításod szerint már rég becsődöltek volna, ehhez képest nyereségesek voltak, a legfrissebb adat, amit elértem, az 2020-ban 6 millió euró adózás utáni eredményt mutat ki, ami nem kevés egy ekkora cégnél.
  • MerlinW
    #696
    Nálam Remnant 2 az év játéka, Diablo 4 meg az év bukása.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.08.07. 12:45:26
  • MerlinW
    #693
    Csak a 400 alkalmazott fizetése 5 évre ~120 millió dollár (átlag bruttó 60 ezer dollár/év/fő). És ezután adóznia is kell a cégnek. Aztán ott a cégfenntartás ami szintén sok pénz (ezt nem tudom megbecsülni, mert nem tudom hol, milyen körülmények között dolgoznak), esetleges juttatások, céges autók, stb stb. Szerintem - függetlenül attól, hogy volt-e máshonnan bevétel - 200 misi a minimum. És még nem is beszéltünk a külsős beszerzésekről, mint szinkronszínészek, zeneszerzők, stb.
  • JonasSandor
    #694
    Mert megnéztem és xp eltérések vannak.
  • lwb
    #693
    És ugye a Hogwarts egy óriási IP része, a Harry Potter IP jóval nagyobb és több embert hoz be, mint a DnD vagy a BG.

    És igen, 2023 jó év lett. Minden hibája ellenére most jött ki a Diablo 4 is, Hogwarts is, Jedi Survivor is, Resi 4 is, a BG3 és a Starfield mellett. Ez nem mind rpg, de mindegyik jó játék. Sőt, akinek bejön, annak ott volt az új Zelda is idénre.