2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • Shiwo
    #618
    jó, csak nagy sztem..
  • Pheaper
    #617


    ??
  • Shiwo
    #616
    csinálj
  • Pheaper
    #615
    csináljak 1 jobb bannert? -.-
  • Shiwo
    #614
    hopp..1 pici hibát vétettem benne...módosítottam..nyah, ittvan..

  • Shiwo
    #613
  • Shiwo
    #612
    1. túl nagy..modiknak nem tetszene és nem tennék be.. 650x150-est elszokták fogadni..(persze ha 1szer eljutunk odáig, hogy lesz házigazdája a topicnak, az tud már nagyobbat is betenni...)

    2. a kivítelezés nem az igazi..
  • KnightRider
    #611

    Jóak!

    Kissé félelmetes, hogy olyanok a karácsonyfaégőim, mint Prime és Megs szemei :D
  • LasDen #610
    képek hatására megjött az ihlet egy bannerhoz :D
    milyen???



  • STREEX
    #609
    új posztek
  • Optimus Prime
    #608
    Nem, az Allsaprk nem a Matrix. Amúgy az Allspark lopott fogalom, és nem tárgy, a Beast Machines-ból. És az Underbase esetre csak hasonlíthat, mert itt nem Cybertron-i eredetű az Allspark.
  • KnightRider
    #607

    Lehet, hogy hülye kérdés, de az Allspark az lényegében a Mátrix, nem? Hogyan keveredett el Prime-tól? Amúgy meg nem olyan ez egy kicsit, mint a Marvel-féle Underbase saga? (fontos cuccot kilőnek Cybertronról, "véletlenül" a Föld felé megy és mindenki magának akarja, főleg Starscream)
  • Optimus Prime
    #606
    Ezt már én is olvastam, több helyen. Ez még a régi plot alapján készült. Anno az Energon-ról volt szó, de végül az Allspark lett belőle, ami képregényben is van - már készítem a fordítását.

    Amúgy ez az ismertető több helyen is sántít:
    "egy 18-kerekű teherautó az ingkognitója" kamion és nem teherautó.
    "harcot vívnak az Energon megszerzéséért" ez igaz volt a rajzfilmben, de a film másról fog szólni.
    "Állandó csatározásaik azonban elpusztították Cybertront, és az Energon utolsó tartalékai eltűntek az űrben" ez úgy, ahogy van hülyeség.
    "az emberiség sorsa pedig immár mások kezében van" az eredeti ismeretőben azt írják Spike kezében van az emberiség sorsa.
    "fegyvereik szinte teljesen hatástalanok a félelmetes robotokkal szemben..." ez legalább jól hangzik. :)


    Amúgy igen, Megatron repülő lesz. Pontosabban Cybertronian Interstellar Jet. Van róla pletyka, hogy lesz földi-módja, de még nem erősítették meg.


    És az amerikai rövid ismertető:
    TRANSFORMERS
    Cast: Shia LaBeouf, Tyrese Gibson, Josh Duhamel, Anthony Anderson,
    Rachael Taylor, Megan Fox, with John Tuturro and Jon Voight.

    Synopsis: Our world will be transformed on July 4 when aliens make Earth
    their final battleground in "Transformers." As the forces of evil
    seek the key to ultimate power, our last chance for survival rests
    in the hands of young Sam Witwicky (Shia LaBeouf).

    Release: July 4, 2007
  • Rio81
    #605
    idézet a moziplusszról:

    "Cybertron az alakváltó robotok hazája, akik mindannyian képesek valamilyen géppé átváltozni, így álcázzák magukat. A Transformereknek két, egymással háborúban álló csoportja van: a szabadságszerető Autobotok, Optimus Prime vezetésével, akinek egy 18-kerekű teherautó az ingkognitója; és a gonosz Álcák, akiket a repülőgéppé alakuló Megatron vezet. Az Autobotok és az Álcák véget nem érő harcot vívnak az Energon megszerzéséért; azért a rejtélyes életerőforrásért és üzemanyagért, ami valamennyiüket élteti és mozgásban tartja.

    Állandó csatározásaik azonban elpusztították Cybertront, és az Energon utolsó tartalékai eltűntek az űrben. A sors fintora folytán az éltető energia a Földön landol; hogy hamarosan magával hozza a Transformereket és velük együtt a háborút. A Földön az Álcák mindent és mindenkit elpusztítanak, ami az útjukba kerül, de az Autobotok nem csak az Energonért harcolnak, hanem azért is, hogy emberéleteket mentsenek meg. Mindkét csoport latba veti hihetetlen álcaformáit, az emberiség sorsa pedig immár mások kezében van - fegyvereik szinte teljesen hatástalanok a félelmetes robotokkal szemben..."

    Mivan? :):) Megatron mint repülő? A filmben tank lesz, nem?
  • Jetfire
    #604
    He-he-he!!!!
    Egy biztos, a Norbi féle módszernél sokkal jobb.
  • Shiwo
    #603
    ilyet kitalálni is csak a japánok képesek...
  • Optimus Prime
    #602
    Azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy nekem eleinte egyáltalán nem tetszettek az Alternators figurák. Minek kell model stílus? Aki ilyet gyűjt vegyen rendeset. És mindenki máshogy néz ki, Grimlock mint egy Ford? Stb. Én csak egy autómárka reklámnak vettem, és nem Transformers figuráknak.

    De véglüis így két gyűjtőt vonz: autót model és Transformers. zon felül kiadtak azért pár jó figurát, ami közt nem szerepel a pick-up féle Optimus. Nekem, ami tényleg megtetszett az a Jaguar XK Ravage. Az már valami.
  • KnightRider
    #601

    Alternators télleg nagyon faxa. Mivel 1:24-es méretarányú a kocsi alak, feltenném a robot vázra az 1:24-es AMT Kitt makettet és lenne egy Knight Rider Transformerem.
  • Beast Machine
    #600
    Az alternatorst tessék kihagyni ebből, mert a Masterpiece sorozat után a élegjobb ötlet...
  • Optimus Prime
    #599
    Megatrond ettó ugyan ilyen Nike 7.0 sportcipő. Csak egy-két dolog más rajta.

    Az Alternators, a Star Wars Transformers is hasonlóan beteg ötlet volt (talán ez most ényleg sok).
  • Shiwo
    #598
    anyám...még 1 ilyen beteg ötletet...
  • KnightRider
    #597

    Ezt nézzétek:



    Optimusz, minden Autobotok legnemesebbike... a sportcipő. Nem kamu!!!


    Szinte látom ezek után Megatront, az acélbetétes bakancsot, Arcee-t, a balettcipőt és Acélfejt, a gumicsizmát...

  • saw123
    #596
    Szevasz tavasz!

    állítólag beugrik Johhny-5 robot is 1 jelenetre a végén galvatron ellen
  • KnightRider
    #595

    Hali!

    Olvassa valaki az Escalation képregényt? Annyira imádom az amcsikat, hogy a történetben egyfolytában a Szovjetuniót emlegetik. Ennyire nem vágják a dolgokat?

    Még ha a sztori az eredeti G1-es időkörnyezetben játszódna, azt mondanám, oké, de a Seekerek itt F-22-es Raptorok, és ez még csak a kezdet, minden modernizálva van. De, úgy látszik, Transformeréknél még vígan leng a vörös zászló :D

    Amúgy jó a történet, legalábbis nekem tetszik, többek között abban, hogy az Autobotokat is esendőnek állítják be. De többet nem mondok, mert az spoiler. Aki olvassa, úgyis tudja, aki nem, az meg szerezze be valahonnan, megéri!

  • KnightRider
    #594

    Kösz.

    Hétvégén megyek bolhapiacra, majd körülnézek :D
  • Optimus Prime
    #593
    Figurát szerezni, vagy tippet adni hol talász BB Shockwave tud. A másik fórumon, az "Adok-veszek" topicban kérdezd meg:

    Transformers fórum
  • KnightRider
    #592

    Kösz! Hiába, az angolszak... :D

    Te vagy itt a nagy TF mester, Prime, nem tudod, hol szerezhetnék be egy G1-es Mogorvát és egy Energon Arcee-t?
  • Optimus Prime
    #591
    Nagyon jó, KnightRider!
    Még rímmel is, és vissazadja a 80-as évek TV shop és reklám filmek stílusát. Kicsit fura a szöveg, de hát a Junkion-ök is :D
  • KnightRider
    #590

    Junkion szövegek, remélem, elnyeri a tetszéseteket. Saját fordítás :D

    325
    00:48:49,760 --> 00:48:56,200
    Egy tapodtat se! Se puszi, se pá, se semmi?

    326
    00:48:56,400 --> 00:48:58,600
    Az ám, az ám!
    Vagy visszanyeri a vételárat.

    327
    00:48:58,740 --> 00:49:02,770
    Csak itt, csak nálunk, csak önöknek. Várjuk hívását!


    433
    01:02:49,300 --> 01:02:51,600
    Aki benyúl, kinyúl!

    434
    01:03:50,730 --> 01:03:55,930
    Csak érzéssel, fiúk. Mi majd rákoppintunk a szaglászó idegenek orrára. Film 11-kor.


    445
    01:05:03,430 --> 01:05:11,340
    Legyen valami csodás a napod... Mi így mondjuk errefelé.

    448
    01:05:24,320 --> 01:05:29,360
    Anyám sírjára esküszöm, pajtikáim, leharcolt cimbiteket újjávarázsoljuk, 90 napos

    garanciával.

    449
    01:05:40,000 --> 01:05:42,750
    Jó utat! Kukurikú!

    455
    01:06:11,940 --> 01:06:17,370
    Az ám, cimbik, ez a stájsz, végezni Unikronnal! Nyírjuk ki az anyaszomorítót!

    456
    01:06:17,370 --> 01:06:26,020
    Még az odaégett zsírral is elbánik. Nyomás, nyomás, nyomás, a bolt mindkárt bezár.

    Csak kukkantson be és próbálja ki legújabb modellünket, kötöttségek nélkül.


    457
    01:06:26,020 --> 01:06:33,190
    Íme a Roncs bolygó gyöngyszeme, szexis, áramvonalas és könnyen kezelhető.

    458
    01:06:42,930 --> 01:06:48,910
    Az ám! Végezzünk Unikronnal! Nyírjuk ki az anyaszomorítót! Bánjunk el az odaégett

    zsírral!


    468
    01:09:48,650 --> 01:09:55,730
    ...és lakkozott. Tűz-, víz- és korrózió védelem, öt éves garanciával, minden vevő álma.

    469
    01:09:55,730 --> 01:09:58,090
    Vagy visszanyeri a vételárat!
  • saw123
    #589
    autobot vagy álca?
    megatron vagy optimusz?
    primusz vagy unikron?
    alapbázis vagy teremtőmátrix?
    sör vagy bor?

  • Optimus Prime
    #588
    Lejött a szinkron. És ez tán még szörnyűbb, mint az új. Mondatok tűnnek el, szereplők tátognak, és néhol még csak köze sincs az eredeti szöveghez. Azon felül egy szinkronizálja Optimust, Unicront és a narrátort. Arcee, amúgy RC magyarul ejtve, és nem "arcsi".
    A hangok torzítása szintén szörnyű és felesleges. Egyedül Wheelie-nél nem zavaró. Hot Rod hangját talán még el is találták volna, ha megpróbált volna színészkedni.
    Ennyi. Kész. Vége.
    A magyarok nem tudnak Transformers-t szinkronizálni.

    A feliratokat pedig feltettem a honlapomra. Az egyik egy nyers változat, és egy van, amin néha dolgozom itt-ott:

    Transformers magyar feliratok

    Amúgy például olyanokra nem találok magyar megfelelőt, hogy "burn rubber" vagy Wreck-Garr teljes szövege.
  • KnightRider
    #587

    Energon Arcee-t lehet kapni kis hazánkban? Ő is egy kitbash project része lenne Mogorva mellett, átépíteném, hogy olyan kibertroni autóvá alakuljon, mint a G1-ben...
  • KnightRider
    #586

    Na igen, de hát mit várhatunk el ezektől a japánmániásoktól? (elnézést, én is szeretem az animékat, de csak az 1970-es évek belieket :D )

    Amúgy a szinkron lejött neked? Mert nekem igen és nagyon... magyar. Varangyok! LOL Miért az Autobotokat küldik akkor ellenük, a Varangyok ellen a jó öreg McLane őrnagy volt a nagy ember :D

    Amúgy ha elakadtál a felirattal, tedd csak be ide, hátha találunk a kollégákkal valami jóféle fordítást.


    Amúgy még egy dolog: Hol tudnék beszerezni egy G1/G2 Mogorva figurát? Megcsinálnám olyannak, amilyen a War Withinben volt, hogy tankká alakuljon át...

  • Shiwo
    #585
    esetleg írd be ide, hátha találunk rá jó kifejezést :)
  • Optimus Prime
    #584
    Írtam pár észrevételet az ismetetőkbe. Hihetetlen, hogy mit össze nem kevernek. Még azt sem tudják melyik sorozat japán, vagy ki készítette az animációját.
  • Optimus Prime
    #583
    Én feltettem az oldalamra azt a háom feliratot, kettőt már javítottam is. A harmadikat húzom egy ideje:)
    A The Movie-hz is kellene egy rendes felirat, de van jó pár dolog, amit nem tudok lefordítani, vagy nincs magyar megfelelője/szinonimája.

    A link már jó, de felirat itt is csak a The Movie-hoz van, amit le is ellenőrzök milyen állapotú. Valahogy bekéne nyomni egy TF projectet a sok anime közé. Mondjuk a BW/BM kiesk, mert azok kanadai sorozatok.
  • Krizli
    #582
    Az első három részhez a felirat még egy weboldalon volt, ahonnan különböző régi rajzfilmeket lehetett letölteni szinkronosan szerintem pénzért, köztük volt a TF: More Than Meets The Eye is. de a címére már én se emlékszem.
    különben hol van az #580-adik hozzászólás?
  • Beast Machine
    #581
    faxláma, ződszar, delbanthx
  • KnightRider
    #579

    Na, íme a link az oldalhoz!

    AnimeAddicts
  • KnightRider
    #578

    Nem tudom, nekem működött. Mondjuk én is csak úgy kaptam linkben.