28330
10917302841238962806.jpg
  • B0B0
    #5355
    Mert nem az "ő embere"
  • dunga
    #5354
    Ellenpélda:
    Bodnár Laci minden meccsén kihajtja magát 100%ig.
    Csak nézd meg. Nem értem Bozsik 'mester' miért nem teszi be...
  • [ACP]aSSault
    #5353
    Ember, szerintem keress magadnak mas topicot, mert a focihoz nem ertesz. "Csupan annyi a lenyeg, hogy hajtani kene a meccsen." -> Na innen latszik hogy a mennyit ertesz hozza. 10 hajtos magyar focista [teszem hozza ilyen nem is letezik hogy hajtos magyar focista, maximum nalad] aztan sokra menne tenyleg. Rohej. Annyit latsz hogy a fiatalok kicsit jobban hajtanak. Teszem hozza az a hajtas SEM eleg amit mar ok is nyujtanak, nem is beszelve arrol hogy mar az o technikai tudasok sincs sehol egy normalis Europai szinthez kepest.
  • B0B0
    #5352
    Nana! Nem elkúrtuk! Elkúrták. Nem mi voltunk! :)
  • B0B0
    #5351
    Kapásból fel tudnék neked sorolni vagy 10 olyan magyar focistát akik hajtanak a meccseken mert én ugye hétről hétre látom őket (feltételezem, te nem).
    Tudod, azok a srácok, akikkel a magyar korosztályosok játszanak, pár évre rá a BL meccseken villognak, mert egyszer ők is felnőnek. Így hasonlítom őket össze.

    Ordítasz, hogy én nem értek a focihaoz. Az lehet, de akkor te kb. egy csecsemő szintjén állsz hozzá, mert olyan gyenge és gyerekes érveid vannak, amik egy óvodában hangzanak el.

    Én egyszer sem írtam, hogy van olyan magyar focista aki világszínvonalú játékos, csak nem játszhat. Ezt csak te mondod itt. Csupán annyi a lényeg, hogy hajtani kéne a meccsen. Dehát látom, mondhat neked az ember bármit, átmegy a fejeden. Nem is pocsékolom rád a szavakat
  • Hajnalcat
    #5350
    #5217 A vigyori pofa nélkül...
  • [ACP]aSSault
    #5349
    MAr rajottem, tegyuk meg BOBO-t magyar szov. kapitanynak b+, majd o megmutatja hogy lehet a mostani magyar focistakbol jo csapatot epiteni!
    :D
  • [ACP]aSSault
    #5348
    Aha, na es szerinted ki hajt? A fiatalok? Keves a tudasok ahhoz hogy maradandot tudjanak nyujtani az EB selejtezokon, hasonlo eredmenyeik lennenek mint a nagyvalogaottnak. Ha az megtortenne, az meg foleg nem lenne rajuk jo hatassal. A leheto legjobb amit tehetenek hogy kihuznak kulfoldre ha tehetik, ott talan kikupalodnak rendesen. Akkor talan hasznos tagjai lehetnek a nagyvalogatottnak is.
    A masik pedig hogy a felnottek kozott nincs hajtos focista.
    Innen latszik hogy mennyire nem ertesz a focihoz. Korosztalyos csapatot hogyan hasonlithatszossze egy felnott valogaottal? Eg es fold a kulonbseg a 2 szinvonal kozott Europaban.
    Legyel szives meg egyszer ne emlitsd hogy hogyan irok, mert amint mondtam nem rad tartozik. Nekem ez igy megfelel. Ha neked nem, az a te bajod.
    Viszont a teny az teny marad attol meg, hogy foggalmad nincs neked arrol mi is az hogy foci. Maximum szubjektiv otleted van.
  • edios
    #5347
    A magyar csapat meze tök szépen meg van csinálva.

    Innentől viszont segítsetek, mert kifogytam a pozitív dolgokból:)
  • B0B0
    #5346
    Még mindig nem fogtad fel, hogy mit mondok????

    Azt kéne játszani aki hajt, nem azt aki két csel után eladja a labdát!

    Így már világos focitudó zsenikém??????

    Az meg, hogy nem vagy képes intelligensen írni, nos az egy 10 éves gyerek sajátja. Halvány lila gőzöd nincs arról mi folyik a nagyvilágban.

    Ja! És nálam az nem egy szinttel jobb, ha valaki nem tud kijutni világversenyre és valaki meg érmet szerez ott.

    Vedd ki a nyalókát a szádból, még beszélni sem tudsz!
  • B0B0
    #5345
    Egy kis érdekesség a Foci VB-rõl:
    Brazília utoljára 1994-ben nyert. Elõtte 1970-ben nyertek. 1970 és 1994
    összeadva 3964.
    Németország utoljára 1990-ben nyert. Elõtte 1974-ben nyertek. 1974
    és
    1990 összeadva 3964.
    Argentína utoljára 1986-ben nyert. Elõtte 1978-ben nyertek. 1978 és 1986
    összeadva 3964.
    Ezek után egy egyszerû a megoldás - a 2002-es Világbajnok: 3964 - 2002 =
    1962. 1962-ben Brazília nyert.

    A legjobb még hátra van!
    A magyar szurkolók is örülhetnek! Mivel Magyarország még soha nem
    nyert
    labdarúgó világbajnokságot, így aztán Magyarország
    3964-ben lesz
    világbajnok.
  • [ACP]aSSault
    #5344
    Hehe. Origo hir:


    A Reuters kiemeli, hogy Málta hosszú győzelemínségnek vetett véget Ta'Qaliban, miután utolsó Eb-kvalifikációs diadalát 1982-ben aratta Izland ellen, az olaszországi Messinában. Andre Schembri a jelentés szerint történelmi gólt szerzett az 52. percben a korábbi világbajnoki döntős Magyarország ellen.

    A brit hírügynökség megfogalmazása szerint az "este legnagyobb szenzációját" szolgáltató meccsen - szerdán még 21 Eb-selejtezőt rendeztek - a világ egykor legjobb együttese újabb mélypontra süllyedt.


    Nem sult meg le a pofankrol a bor elegge, meg ez is. :D
  • [ACP]aSSault
    #5343
    Te figyelj, te megprobalsz marha okosnak latszodni, pedig kozelrol sem vagy az. Az pedig hogy milyen stilusban irok, nem rad tartozik. En is tudnek ha akarnek szepen es intelligensen irni, de nem akkor ha marhasagokat latok. Korosztalyos valogatottjaink egy szinttel jobbak a felnottnel, ami semmire sem eleg, mert a korosztalyosok sem lesznek jobbak a maiaknal ha kikerulnek a magyar felnott edzok keze ala.
    Az hogy te ugy latod hogy minden edzo a "puszipajtasait" teszi be a keretbe, nem erdemes kommentalni, mivel aki ert a focihoz [igen en ertek, de neked meg ralatasod sincsen a dolgokra en ugy veszem eszre], az tudja, hogy itt egy normalis nincsen magyarorszagon. Azt hiszem rakerdeztem hogy te kiket tennel be a keretbem, erre megint az okosnak velt szovegebol vagta be egy reszletet. No comment.
    Allits ossze egy szerinted jo magyar valogaottat es majd kommentalom. Nehez dolgod lesz, mivel itt jo focistat nem lehet talalni, de persze de biztosan fogsz, hiszen mint tudjuk roppant tehetseges labdarugoink is vannak. [rohej.]
  • B0B0
    #5342
    Egyrészt én nem beszél b+-ekkel, mint te, ez kapásból mutatja az intelligencia-szinted. Másrészt arról ne vitatkozzunk, hogy ki ért a focihoz, mert ha te értenél hozzá,akkor nem mondanál olyanokat, hogy alapoktól el van szúrva, mert a korosztályos válogatottak rendszeresen ott vannak a nagy tornákon és eredményt is elérnek (csak ugye erről te nem tudsz, mert bizonyára túl sok időd elveszi a focihoz értés).

    És, hogy kit állítanék be? Már párszor leírtam:
    "minden hol az a módi, hogy az épp aktuális edző épp aktuális puszipajtásai játszanak a pályán attól függetlenül, hogy milyen formában van, hogy épp olyan szar, hogy a lelátón minden meccsen mindenki szidja és emiatt azok az emberek akik felszántanák a pályát csak a "fakóban" futkároznak"
    Hogy lefordítsam neked:
    aki egy kis nevet szerzett magának egyszer a magyar fociban, az bebetonozza magát a kezdőbe, mertjó haverja az edzőnek, közben meg egy olyan játékos nem jut emiatt lehetőséghez, mert vagy fiatal, vagy nem olyan technikás de emellett sokkal hasznosabb lenne, mert mindent megtenne azért, hogy játszhasson ezért hajtana ezerrel.

    Próbáld magad kicsit moderálni, itt nem mindenki 15 éves és mielőtt kijelentesz valamit, gondolkozz. Azonkívül a hsz-eidből kiderül, hogy fogalmad sincs, mi és hogy megy egy magyar klubcsapat berkein belül.
  • [ACP]aSSault
    #5341
    Te figyelj ne ismeteld mar magadat, mert azt sem ertem mirol beszelsz. Mi az hogy "nem azok jatszanak a palyan akiknek kene". Mar bocsass meg b+ de Magyarorszagon EGY DARAB normalis focista nincsen. Te ki a jo istent allitanal a csapatba, na meseljen akkor Lippi bacsi.
    Ha ertenel a focihoz tudnad hogy nalunk az alapoktol kezdve minden el van bassza sacc/kb 20 eve folyamatosan.
  • B0B0
    #5340
    Épp ez a lényeg. Ott a magyar válogató versenyeken (ami a fociban borsodi liga megfelelője ugye) akkora versenyek vannak, hogy az olimpiai bajnokaink megizzadnak, hogy kvalifikálják magukat a nemzetközi versenyekre
  • B0B0
    #5339
    Sötétben tapogatóztok. Ne próbálátok megoldani a problémát ilyen tyúxaros érvekkel. Egy a lényeg. Nem azok játszanak a pályán akiknek kéne, mert az edzők nem a helyes módon válogatják be a játékosokat:

    Csak ismételni tudom magam:
    Pont az edzőkkel van a gond! Ha bele fogsz látni egyszer egy magyar csapat életébe akkor látni fogod, hogy minden hol az a módi, hogy az épp aktuális edző épp aktuális puszipajtásai játszanak a pályán attól függetlenül, hogy milyen formában van, hogy épp olyan szar, hogy a lelátón minden meccsen mindenki szidja és emiatt azok az emberek akik felszántanák a pályát csak a "fakóban" futkároznak. Pont az edzői kar a baj! Az összes "nagytekintélyű" magyar trénert el kéne zavarni a p..ba és olyanokat hozni nyugatról (akár még a belgáktól is) akik totálisan nem ismerik a magyar játékos-garnitúrát. Alapfeltétel lenne, hogy csak az játszhat, aki széthajtja magát minden meccsen, legyen tisztelettel a klub mezére és fusson amíg csak tud, ne pedig a pályája elején volt pár jó meccséből éljen meg! Rögtön lenne kondíciója a magyar focistáknak. Amíg ez nincs meg, szügségtelen a taktikával foglalkozni. Élő példa rá Waltner. Amikor berobbant a Videotonba az elején tényleg volt pár jó meccse. Aztán szépen lassan beleszürkült a magyar valóságba, mert látta, hogy miután megszerezte a hírnevet a köztudatba, semmi szükség rá, hogy minden meccsen hajtson, úgyis beállítják, mert ő a "nagy" Waltner, és megkapja pénzét. Aztán amikor már teli volt a faszuk a csapatnál továbbállt és ezt már megtette vagy 4-szer pedig még messze van a 30-tól. És ez a másik fele. Ha egy ember a harcosságával és küzdeni tudásával tartósan kezdő egy csapatban akkor nem megy el egy másikhoz, hogy előről kezdje és nem vándorolgat évente más-máűs csapathoz és még össze is szokik pár játékostársával a pályán. Ma minden játékos oda megy ahol több pénz van.
    Ez lenne a lényeg: mindenki bizonyítsa be, hogy a pályán a helye és legyen hű egy bizonyos szinten a klubjához....
    Nézd meg! Matthäus válogatottjában is játszott jópár olyan ember akik tegnap is pályán voltak és egy svéd (nem Málta!!!!) csapat ellen úgy játszottak, hogy vért izzadtak, azért a 90. percben szerzett gólért és amellett mindenki dícsérte a magyar csapatot, mert Matthäusnál csak így lehetett játszani! Nem vagyok én Matthäus-buzi, csak Magyarországon ő az egyetlen (sajnos) követendő példa. És nem azért, mert ő a nagy Matthäus. Azért mert őneki ez a természetes, ilyen focikultúrában nőtt föl. Amíg "Mezei mester" által kiképzett magyar edzők irányítják a magyar labdarúgást addig itt nem lesz változás. Mit gondolsz miért támadták annyira Matthäust? Mert látták, hogyha az az ember nyer itt, akkor nekik annyi.
    Emlékszem Bozsikra amikor először a Vasasnál edző lett. A játékosok ellébecoltak a pályán és az 1. helyről visszacsúsztak a 3.-ra és év végén mind elmentek. Miután ezt Bozsik látta ő is elment a csapat pedig kiesett jövőre. Na ennyit a nagy Bozsikról aki mindössze az apja nevéből él! No taktika, no elképzelés és ami legfontosabb, no hajtás.
  • [ACP]aSSault
    #5338
    Biztos hogy kozel nem keresnek annyit.
  • grizzly21
    #5337
    hát az lehet, és ez a szomoru.
    kajakkenusok pl világ legjobbjait is szénné verik, több aranyat szereznek mint a többi ország összesen (:D), és nem hiszem hogy keresnének annyit mint a focisták...
  • [ACP]aSSault
    #5336
    Ez csak abbol fakad, mert latjak hogy mi van itt foci cimszo alatt.
    Mellesleg jegyzem meg, ezek a taplo loszar jatekosok mint amilyenek a magyar fociban vannak is 10x annyit keresnek mint amennyit a haverjaid fognak. Ez nem kifogas. :)
  • [ACP]aSSault
    #5335
    bazz legkozelebb atnezem mit irtam.
    Tehat a helyes mondat:
    "szubjektiv velemenyek, hogy milyen Gera, ez nem igazan kotodik a magyar focihoz amugy sem."
  • [ACP]aSSault
    #5334
    *szubjektiv
  • [ACP]aSSault
    #5333
    Ah na az a Pepsi dolog is...hat nem tudom ki talalta ki, de szerintem csak neztek ott a sztarok hogy ki a faszom ez a magyar tag itt. :D
    Na mindegy, ezen nem vitazok, szubjetik velemenyek, hogy milyen Gera, ez igazan kotodik a magyar focihoz most amugy sem.
  • grizzly21
    #5332
    a legnagyobb gond ott van, hogy aki igazán tehetséges az nem megy el focistának. Elég sok ismerősöm van aki jól focizik, van aki tényleg nagyon jól, de mindenki inkább továbbtanult, mert látják hogy milyen a válogattot meg a magyar foci.
    szerintem az megy el focistának akinek más lehetősége nincs (ergo nem veszik fel sehova, mert olyan tapló)
  • grizzly21
    #5331
    :D
  • grizzly21
    #5330
    nem lassu egyáltalán,
    szerinted a Pepsi a magyar médiához tartozik?:))
    az eredmény, hogy valaki egy elsőosztályu angol csapat legjobbja legyen,
    az hogy valaki jol játszik egy német bajnokságban az szinte semmi. Lisztes is jo volt a Brémában.
  • zmeor
    #5329
    a magyar válogatott még akkor sem fog kijutni a nagyobb tornákra ha rendező lesz
  • [ACP]aSSault
    #5328
    Szerintem Geranal mindenkeppen jobb. Gerat a magyar media kapta fel, pedig abszolute nem egy nagy tehetseg, raadasul mint mondtam roppant lassu is. Mai fociban a lassusag alapbol nem kifizetodo.
  • [ACP]aSSault
    #5327
    Nem, itt minden az utanpotlasneveles mulik, es csak utana a korosztalyos edzokon. Namost nalunk az utanpotalsnevelesben elindult valami, ami meg mindig edes keves jegyzem meg, de legalabb elinudlt valami. Viszont az edzokepzes meg mindig nullszinten van, ezert ha ezek a jobb fiatalok atkerulnek egy felnott csapathoz, 1-2 ev alatt lezullenek totalisan. Ezek a tenyek. Az egesz edzoi kart meneszteni kellene, es kulfodrol behozni edzoket. Nem lenne olcso, de csak igy mukodne. Par even belul pedig mar fiatal, szakmailag elfogadhato magyar edzoket is ki lehetne nevelni. Nem lehetetlen, csak nalunk ugy latszik.
  • grizzly21
    #5326
    nem láttam, a bundásligát nem szeretem, de ez nem mentség, szarul játszott a magyar mezben és ezen nincs mit vitatkozni, azt pedig te sem mondhatod hogy Gerával egy szintű lenne, mert messze nemaz
  • grizzly21
    #5325
    ez nem igaz, rögtön nem lehet persze, de ha nem ilyen százéves faszparaszt technikátlan védőket hivnának be a válogatottba, hanem akár fiatalokat, de a lényeg h olyanokat akik játszani akarnak akkor már jobb lenne a helyzet. És ez az edzőn mulik!
  • grizzly21
    #5324
    ha kihozta a maximumot akkor mit vársz még? A maximum az aminél nagyobb nincs ha jol tudom.
    Milyen szakmáról beszélsz? én nem látok itt sehol szakmát
  • [ACP]aSSault
    #5323
    Figyelj nem erted a dolgot. Johetne ide a Marcello Lippi is b+, ha nincs egy normalis focista sem.
    SZARBOL NEM LEHET VARAT EPITENI. Regi mondas, de nagyon igaz. :)
  • [ACP]aSSault
    #5322
    LAttad Dardait Hertha meccsen? Eg es fold a kulonbseg ahogy ott jatszik es ahogy a valogatottban. Tudod miert? Azert mert ott VAN kivel focizni. A magyar valogatottban NINCSEN.
  • grizzly21
    #5321
    a másik meg hogy azt mondod 10 éven belül nem lesz jo csapat akkor mit vártál Mattheustol azalatt a kis idő alatt ami alatt itt volt? Én azt láttam hogy jobban futnak a focisták, győzelemre mennek, és van ötlet a játékukban. Persze voltak hibák, rengeteg, de azt csak idővel lehet lekűzdeni
  • [ACP]aSSault
    #5320
    Jah mint pl. mindenki kedvence Meszoly Kalman. 10-bol 8 alkalommal piasan edzoskodott. :D
  • grizzly21
    #5319
    nekem nem kell magyaráznod, hogy szar a magyar foci egy véleményen vagyok veled, és mivel az arsenalt szeretem igy az angol focit sem kell előttem dicsérni:)
    Nem tudom melyik meccset nézted, de ennek a Dárdainak egy jó passza nem volt, ugy adta el a labdákat mintha fizettek volna érte, Gera MOST tényleg nem volt jó, de hidd el hogy europai szinten ő egy átlagnál JOBB focista, nem véletlenül van benne a pepsi csapatban HEnryval és ROnaldinhoval..
    ELőző 2 magyar meccsen mindig volt rajta 3 védő és még igy is áthámozta magát, nagyon ötletesen játszik, és a cselei is szépek, sokszor zseniálisak. Vak vagy a focihoz ha ezt nem látod.
  • [ACP]aSSault
    #5318
    Nana. Gerba jobban cselez egy atlag magyar focistanal, ami oszinten szolva nem egy nagy dolog de ott meg is allt a tudomanya. Lassu mint a lassitott felvetel, sokszor rosszak a passzai, es kapura is csak veletlenul lo jol. Az hogy WBA-ban neha jol jatszott, az egy dolog, de az sajnos nem sok. Az egyik volt magyar valogatottat, valami Kiss-t most kuldtek el Cheltenhambol [angol 3. osztaly] 1 honap utan, mert NEM felelt meg. Na ennyi a magyar szintrol.

    Ahogy mondtam itt teljes megujulas kellene mindenhol. Erre eselyt sem latni sajnos. Talan majd egyszer, de hogy 10 even belul magyar csapat nem lesz VB-n [valoszinuleg EB-n sem], azt mar most megmondom, pontosan azert mert ilyen nullszint idiotak a magyar fociban mint pl. a Kisteleki, Bicskei, Varhidi meg a tobbi, a focistakrol pedig mar nem is beszelve.
  • a.carkey
    #5317
    Apja neve + a "mi" Bélánk! :)
  • DJ Bee18
    #5316
    hát az alapján írták :DD