28330
10917302841238962806.jpg
  • DJ Bee18
    #5315
    azt nem is mondtam, tudom én jól, milyen gyökerek vagyunk
  • zico87
    #5314
    Hát az elmúlt 20 évbe eléggé elkurták menjünk tüntetni az edzők ellen :D
    Változás ugyse fog történni mert hát ezek jól elvanak a langyos vízben ha a semmiért is megkapják a léjüket miért is dolgoznának ? (Végülis érthető)
    Minden az edzők hibája a sok részeg,tudatlan edző juttata a magyar focít ide.
  • mikiking
    #5313
    Én értem , és jó Gera jó focista a magyarokhoz képest . De az egész magyar foci ( válogatott, + magyar klubbcsapatok ) lófaxt sem ért.
  • mikiking
    #5312
    ez tiszta olyan mint Gyurcsány beszéde (Elkurtuk) de igy van.
  • DJ Bee18
    #5311
    hát azért mondom, ha a 3-ad osztály olyan erős, akkor Gerát nem nevezném 0-ánnak, amikor az 1. osztlyban csapata legjobbja volt. Érthető már?
  • B0B0
    #5310
    Ja, és a Matthäus féle csoport sokkalta erősebb volt, hol van egy a Görögország egy Svédországhoz képest, ne röhögtess már!
  • B0B0
    #5309
    :)
  • B0B0
    #5308
    Nálam az jegyzett eredmény, hogy a németeket megvertük 2:0-ra ;)
  • B0B0
    #5307
    Leírom neked is, hátha nem láttad, csakhogy tudd mi az igazi ok:

    Pont az edzőkkel van a gond! Ha bele fogsz látni egyszer egy magyar csapat életébe akkor látni fogod, hogy minden hol az a módi, hogy az épp aktuális edző épp aktuális puszipajtásai játszanak a pályán attól függetlenül, hogy milyen formában van, hogy épp olyan szar, hogy a lelátón minden meccsen mindenki szidja és emiatt azok az emberek akik felszántanák a pályát csak a "fakóban" futkároznak. Pont az edzői kar a baj! Az összes "nagytekintélyű" magyar trénert el kéne zavarni a p..ba és olyanokat hozni nyugatról (akár még a belgáktól is) akik totálisan nem ismerik a magyar játékos-garnitúrát. Alapfeltétel lenne, hogy csak az játszhat, aki széthajtja magát minden meccsen, legyen tisztelettel a klub mezére és fusson amíg csak tud, ne pedig a pályája elején volt pár jó meccséből éljen meg! Rögtön lenne kondíciója a magyar focistáknak. Amíg ez nincs meg, szügségtelen a taktikával foglalkozni. Élő példa rá Waltner. Amikor berobbant a Videotonba az elején tényleg volt pár jó meccse. Aztán szépen lassan beleszürkült a magyar valóságba, mert látta, hogy miután megszerezte a hírnevet a köztudatba, semmi szükség rá, hogy minden meccsen hajtson, úgyis beállítják, mert ő a "nagy" Waltner, és megkapja pénzét. Aztán amikor már teli volt a faszuk a csapatnál továbbállt és ezt már megtette vagy 4-szer pedig még messze van a 30-tól. És ez a másik fele. Ha egy ember a harcosságával és küzdeni tudásával tartósan kezdő egy csapatban akkor nem megy el egy másikhoz, hogy előről kezdje és nem vándorolgat évente más-máűs csapathoz és még össze is szokik pár játékostársával a pályán. Ma minden játékos oda megy ahol több pénz van.
    Ez lenne a lényeg: mindenki bizonyítsa be, hogy a pályán a helye és legyen hű egy bizonyos szinten a klubjához....
    Nézd meg! Matthäus válogatottjában is játszott jópár olyan ember akik tegnap is pályán voltak és egy svéd (nem Málta!!!!) csapat ellen úgy játszottak, hogy vért izzadtak, azért a 90. percben szerzett gólért és amellett mindenki dícsérte a magyar csapatot, mert Matthäusnál csak így lehetett játszani! Nem vagyok én Matthäus-buzi, csak Magyarországon ő az egyetlen (sajnos) követendő példa. És nem azért, mert ő a nagy Matthäus. Azért mert őneki ez a természetes, ilyen focikultúrában nőtt föl. Amíg "Mezei mester" által kiképzett magyar edzők irányítják a magyar labdarúgást addig itt nem lesz változás. Mit gondolsz miért támadták annyira Matthäust? Mert látták, hogyha az az ember nyer itt, akkor nekik annyi.
    Emlékszem Bozsikra amikor először a Vasasnál edző lett. A játékosok ellébecoltak a pályán és az 1. helyről visszacsúsztak a 3.-ra és év végén mind elmentek. Miután ezt Bozsik látta ő is elment a csapat pedig kiesett jövőre. Na ennyit a nagy Bozsikról aki mindössze az apja nevéből él! No taktika, no elképzelés és ami legfontosabb, no hajtás.
  • Louis Cyphre
    #5306
    Index fórumáról másolva:
    " Nincsen sok esélyünk az EB-re. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még válogatott nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végigalibiztük az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit csinálunk, az nem foci. Annyira vagyunk lemaradva Európához képest, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a magyar válogatott valaha is eléri. És közben egyébként nem csináltunk semmit sok évig. Semmit.

    Nem tudtok mondani olyan jelentős eredményt, amire büszkék lehetünk, azon túl, hogy a szarból idehoztuk a Bozsikot meg a Dárdaitt. Semmit. Ha el kell számolni az országnak, hogy mit csináltunk ennyi év alatt, akkor mit mondunk?"
  • mikiking
    #5305
    de a magyar focinál tuti jobb az angol 3. osztály, vagy a német 2. ooo simán
  • zico87
    #5304
    Igazad van Gera is egy nagy nulla vagy csak többet várunk tőle és enyit tudd,az egész Magyar foci egy nagy kabaré és ezek keresnek itt Magyarországon is Milliókat de miért a semmiért ? Amit ezek csinálnak azt akármelyik Grundon lévő srác is megcsinálja még jobban is
  • vmvr
    #5303
    Azért amatőr szinten nem kéne szvsz...
  • guardian hero
    #5302
    A Mattheus féle csoport nem volt sokkal erősebb ennél. Nem értem, miért jössz 10 éves eredményekkel... De nem is számít, hiszen én is azt írtam, hogy Mattheus kihozta kb. a maximumot a szánalmas körülményekből (játékosok, közeg, stb...), de még így sem ért el nemzetközi szinten komoly sikert. Ezzel kár vitatkozni, mert tény.

    A magyar közeg alatt meg nem a szurkólókat kell érteni, hanem a szakmai közeget, ld. edzők, MLSZ, stb... ez is egyértelmű, nem értem, minek vitatkozol velem, van annyi rálátásom a dolgokra, mint neked.
  • DJ Bee18
    #5301
    ,,Az hogy meg az angol 3. osztaly is siman jobb, ajanlom hogy nezzel meg onnan a 3. ligabol egy mecsset, vagy egy nemet 3. ligasat."

    Ezzel magadnak mondasz ellen, Gera az angol 1. osztályban 1. évében csapata legjobb embere volt, most is az a 2. osztályban. Azért ez középszintnél egy kicsit jobb szvsz.
  • zico87
    #5300
    A magyar foci kérdése egyszerű az egész Focit amatör szinten kéne üzni persze ingyen max a játékosok fizesenek hogy játszhassanak :D
    Föleg a Málta elleni kabaré után minket szerintem még a Pingvinek is lealáznának !!
  • [ACP]aSSault
    #5299
    MLSZ-t at lehetne keresztelni MHNET-ra. [Magyar Hozza Nem Ertok Tarsasaga] Szerinted erdekli oket hogy mit jatsszik a magyar valogatott? Vagy hogy milyen nullszintuek a focistaink? Ugyanmar ember. 1 dolog erdekli oket, teletomni a zsebuket, es viszont latasra. Itt kapasbol csak ugy lehetne megreformalni a labdarugast, hogyha az egesz MLSZ-t lecserelnek szakemberekre [van ilyen magyarorszagon egyaltalan?], beinditani egy normalis edzo, jatekos es utanpotals kepzest. Csak igy menne. De ez nem fog megtortenni.
  • nono84
    #5298
    Most tényleg elérkezett az az idő amikor már nyugodtam az utánpótlás capatokat egy az egyben a "felnőtt" válogatottba lehet küldeni! Ennél lejjebb már nem nagyon van! Az MLSZ is elgondolkozhatna hogy ezzel a lelketlen válogatottal a kirakatban akar Eb-t rendezni? Most már nulla az esély ,csak a szegény horvátok szívnak velünk . Gratula. A U17 is lelkesebb és küzdősebb ,mint a "nagyok" . Kösz szépen magyar foci!!
  • [ACP]aSSault
    #5297
    Bocsass meg, de Kiraly, Huszti es Gera is alacsony szintu focistanak szamit. Igen jol hallottad, Gera is. Meg egy Europai kozepszintet sem utnek meg. Talan Daradi az egyetlen aki ugy ahogy kozepszinten tud focizni, az osszes tobbi hulladek.

    Azonkivul sokat nem szamitott hogy Mattheus itt volt. Oszinten szolva nem egy jo edzo, bar a magyaroknal biztosan jobb. Mint elmondtam mindegy hogy jelenleg ki lenne az edzo, ugyanis nincsenek jatekosok akikbol lehetne csapatot csinalni. Ezen meg vitatkozni is kar, nezzel mar szet a magyar bajnoksagban. Lattal te mostanaban magyar bajnokit? Tudod mi jot rola eszembe? Az hogy meg az angol 3. osztaly is siman jobb, ajanlom hogy nezzel meg onnan a 3. ligabol egy mecsset, vagy egy nemet 3. ligasat.
  • grizzly21
    #5296
    kibaszott nagy hiba volt elküldeni Mattheust. Magyar edző itt sose fog tudni elérni semmit, mert meghivásos alapon behiv ilyen kutyaszar embereket mint akik most is vannak a válogatottban. Még csak nem is az első sportom a foci, de állítom hogy jobban helyt tudnék állni a pályán mint ott a csapat közel fele. Technikátlanok, lusták, nincs ötlet a játékukban, parasztok is, egyszóval szánalmasak. Egyedül Gerát és Királyt sajnálom, akik kiemelkednek a többi szarból, kár hogy most ők is kicsit lesüllyedtek az átlag felé.

    Mondjuk nem kéne Királyt szidni mert egyszer szarul jött ki, ha jo lenne a védelem, nem vitték volna rá 1az1 ben, kb 30szor a meccs alatt.

    A nagy baj ott van hogy ezekkel az emberekkel nem lehet csapatot épiteni. Nem tudok kiemelni senkit, mert annyira nullának tartom ezeket az embereket hogy a nevüket se tudom mindnek, de pl a védősor ugy ahogy van mehetne haza, Szabicson Királyon, Husztin Gerán kivül mindenkit kicserélnél olyanokra akik szeretik is a focit, nem csak pénzt akarnak keresni vele.
    Vagy legalább vegyenek példát Torghelléről aki szintén technikátlan, de mégis küzd, és kihozza magából a legtöbbet.
  • mikiking
    #5295
    qrvára igazad van, mindenben, de egyikhez még hozzáf1ínék valamit.
    amikor Matheus volt az edző hogy Istenítették, amikor elment utánna már beszéltek mindent hogy elkurt egy évet a magyar focitól meg ilyesmit, hát már 1millio edíője volt a válogatottnak és semmi. Nem hinném hogy az edzőkkel van a baj. Ezeket csak csufolják focistáknak, ez 0 . Mattheus elég jól vitte a csapatot, erre ASTALAVISTA Matheus . hát mnég minimum 10 évig nem lessz kint EB-n vagy Vb-n a Magyar válgatott , az fix , sőt 20 év .
    Meg lehet nézni a Szlovák válogatottat, pótselejtezőt jáccott a spanyolokkal hogy kijusson a vb-re , nem sikerült , de a magyarok mikor lesznek a csoportjukba 2.-ak ? hát sose , jó nagy szégyen ez a magyar foci, meg mult éven kiutott a bl-be az Artmedia Bratislava , megverte a Portot, az Interrel döntetlent jáccott, 5-0 ra kiütötte a Celticet , na hát ilyet magyar csapat nem fog csinálni az tuti !!!!
  • mainevent
    #5294
    Emberszabású majmok- magyar válogatott : 3-2 ! A kiválóan hajtó magyar válogatott szoros csatában maradt alul az európai elitbe tartozó Fővárosi Állat és nŐvénykert inteligens dream team-jével szemben!!!
  • [ACP]aSSault
    #5293
    lol, hat hova sullyedtunk...ez mar vicc lassan.
    A velemenyem az, hogy a magyar focit vissza kellene minositeni amatornek, a jatekosoknak csak minibalbert adni es menjenek mellette dolgozni. Profi szintre lehetne emleni a focit ujra ha megfelelo lenne az utanpotlaskepzes, es az edzok is ertenen valamit a szakmajukhoz, mert sajnos semmit nem ertenek hozza. 3-6 even belul ki lehetne nevelni egy sokkal jobb generaciot mint a mostani.

    De miert es van az hogy a magyar jatekosok ennyire szarok?

    - Futni nem tudnak, egy kozepes szintu Europai focista 10 meteren 1 metert siman rajuk ver. -> Roppant keves es futoedzes, es ami van az sem eleg intenziv.

    - Meccs utolso 20 percere mar szedelegnek a palyan, pedig alig futnak -> nem megfelelo a fizikai/kondicionalis allapotuk.

    - Kapura loni szinten nem tudnak, 20 meterrol altalaban 10-bol 8 loves 3-10 meterrel feljebb/melle megy, vagy mindketto egyszerre. -> Kozel nem gyakoroljak a kapuraloveseket eleget, sot en szerintem sokszor ki is hagyjak, mert ugye minek is azt? Majdcsak elatalalom a kaput 10-bol 1x nem igaz?

    - Cselezni szinten nem tudnak -> Hianyos edzesmunka megintcsak.

    Es meg lehetne folytatni.

    Ha ezeket atgondoljuk, rajohetunk, hogy ez itt NEM profi foci, es megis a focistak 500.0000 - 1.500.000 Forintokat is megkeresnek. Kerdezem en MIRE FEL? Az edzokrol pedig mar ne is beszeljunk, mert azok meg tenyleg semmit nem csinalnak. Ha a jatekosokat nem tudjak kenyszeriteni hogy normalisan edzenek...hogy lehet az ilyet edzonek nevezni? Sot szrintem le sem szarjak hogy melyik jatekos hogyan edz.


    A masik tema. Ide akarmilyen edzot hoznanak, akkor sem lenne eredmeny. Az osszes focista SZAR. Koszonhetjuk ezt annak, hogy 20 even keresztul leszartak az utanpotalsnevelest, illetve az edzokepzest.
    Sajnos ez van.

    Lesz-e valtozas? Oszinten? Szertintem nem, en mar leirtam a magyar focit. Ezen a Malta elleni zakon sem csodalkozom mar, megmondom oszinten.
    Hihetetlen nagy valtozas kellene itt, hogy elkezdodjon a magyar foci ujraszervezese.
  • B0B0
    #5292
    Nem ért el semmit???? Ember! Te jól vagy? Nézz már ide:

    Amit elért:
    - Harcos, élvezhető játék
    - A világelitbe tartozó csapatokkal pariban meccs mind barátságos (Németország, 2:0), mind tétmeccsen (Bulgária 1:1, Svédország 0:1, de milyen 0:1? Mindenki tudja)
    - Színvonalas ellefelek idecsábítása (Brazília, Real Madrid)
    - Szurkolók a lelátón
    - Addig ismeretlen magyar játékosok eladhatósága nyugati elitligákba (Gera)
    - Nemzetközi figyelem a magyar válogatotton (márcsak az is bizonyítja, hogy az Eurosport nemhogy élőben közvetített egy meccset (svéd), de többször meg is ismételte)

    Ezenkívül hasonlítsuk csak össze az akkori és a mostani selejtezőcsoport kiemelkedő csapatait:

    Matthäus-féle:

    Horvátország ('98-as VB-n 3. hely, nem kell ragozni, mennyire erős csapat, benne van a világranglistán folyamatosan az első 15-ben, Prso, most több világsztárt nem tudok, de ugye van még)
    Svédország ('94-es VB-n 3. hely, nem kell ragozni, mennyire erős csapat, benne van a világranglistán folyamatosan az első 15-ben, talán a horvátoknál is jobbak, Larsson, Ljunberg, Ibrahimovic, csupa világsztár)
    Bulgária ('94-es VB 4. hely, ez a csapat ugyan nem az a csapat, de a Bulgárok akkori csapata jóval erősebb és jegyzettebb játékosokból állt mint a mienké)

    Bozsik-féle:

    Norvégia (utoljára a '98-as VB-n voltak kint, de a csoportkörben elhaltak, de még így is ugye jobbak mint mi, bár közelébe nem érnek a horvátokbak)
    Görögország (egyetlen igazi eredményük a 2004-es EB győzelem, de mindenki tisztában van vele, hogy a Görög csapat messze a leggyengébb az első kalaposok közül, és ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy esélyük sem volt, hogy a VB-re kijussanak)
    Törökország (2002-es VB-n 3. hely, a legjobb csapat lehetne a csoportban, bár a szombati rendkívül gyenge teljesítmény tőlük ezt kétségbe vonja, mindenesetre a VBbronz-csapatból mindössze 2 ember maradt)

    A fentiekből látszik, hogy a jelenlegi csoport legerősebb válogatottja van kb. azon a szinten ahol a 2004-es bolgár csapat. Hogy is van ez akkor? :)

    Az meg a te szóló véleményed, hogy kivetette magából a magyar fociközeg, ha olvastál volna kicsit újságot, fórumot, néztél volna híreket, akkor tudhatnád, hogy a szurkolók 90%-a azt szerette volna, hogy maradjon
  • Oziris666
    #5291
    Ez igy nem igaz,egy jó edző simán tudna itt egy válogatottat csinálni!Persze ebböl a 11ből nem ,az igaz!Emlékezzünk Hiddink mit csinált Koreából és Ausztráliából rövid idő alatt!Tudom nem egyforma az ország helyzete de ezekkel az országokkal!De egy középmezönybe simán bekerülhetnénk!És onnan egy kis ugrás egy Eb,Vb!De ez jelenleg Mission imposible!
  • guardian hero
    #5290
    Nyilvánvaló, hogy a magyar edzői kar színvonala alulról súrolja nullát, de az is, hogy ebben a közegben, ezekkel a játékosokkal még Marcelo Lippi vagy Arsene Wenger se tudna csodát tenni (=kijutni EB-re, VB-re).
  • Kaplan
    #5289
    Nyerni nem, de megszorongatni bőven. Norvégiát megszorongattuk? Törökországot megszorongattuk? Máltát? (lol) Ez volt az a Málta aki egy évvel ezelőtt 2-0ra idegenben és 4-0ra itthon vertünk.
  • guardian hero
    #5288
    Mattheus sem ért el semmi kiemelkedőt, egy komoly csapat ellen sem tudtunk tétmeccset nyerni. Annyi, hogy ő legalább normális focikultúrában nevelkedett, és tudta hozni a minimálisan elvárhatót. Gyorsan ki is vetette magából a magyar a fociközeg.
  • B0B0
    #5287
    Erről van szó!
  • juzosch
    #5286
    Bozsik monnyonle!!!

    Olvastam a nyilatkozatait, az volt az érzésem, hogy már előre föladta a meccseket. Most már tudom.
    Ő az mlsz beépített embere, aki lerántja a csapatot mélyen a szar alá.
  • LSSAHPAUL
    #5285
    Mindenkivel egyetértek, kivéve téged.
    Bozsiknak nincs értelme edzősködnie mert nem tud bánni az emberekkel, de ezt tényekkel bizonyítom: a ZTE bajnok lett pár évvel ezelőtt. Utána ugyanaz az a keret kb 6. helyen végzett. ( nem az nb1 szinvonala nőtt meg )
    A másik: Sebők Vilit meg a Molnárt berakná szerinted ha nem a puszi haverjai lennének a ZTE korszakból?
  • juzosch
    #5284
    5-6 éve megállapítottam, hogy a mai foci mélyponton van.
    Kb egy éve visszaemlékeztem erre, és rájöttem mekkorát tévedtem, van még lejjebb.
    Most meg mr csak röhögök. 1 év alatt akkorát zuhant a színvonal, mint az előző 50 évben.


    Első lépésben Bozsikot kéne elküldeni, mert se taktikát nem tud kidolgozni, se a játékosokat feltüzelni.
    A nyilatkozataitól borsózik a hátam, az az érzése az embernek, hogy előre feladta a meccset.
  • Kaplan
    #5283
    Ezt nem igen tartom szilárd lábakon álló feltételezésnek. Gondolj bele, Matthaus miből épített várat? SZARBÓL! Bozsik mit tett? A földdel egyenlővé tette a várunkat.
  • guardian hero
    #5282
    Egy új szövetségi kapitány sem tudna semmit kezdeni a magyar játékosokkal. És nem csak ezekkel, a fiatalokkal sem. Talán 14 év alatt még van lelkesedés, és nem rontotta el véglegesen a kölkök mentalitását a nagytudású edzői gárda és a közeg, de afölött nem hiszem. Nem véletlen, hogy itthon a focista a "bunkó", a "nagypofájú" és a "nagyarcú" szavak szinonimája. És közben az "ifjú tehetség" Juhász úgy pattan le a nála másfél fejjel alacsonyabb, 164 centis máltai csatárról, mintha betonfalnak menne. Ezzel mit tud kezdeni bármilyen szövetségi kapitány? Semmit. Szarból nem lehet várat építeni. Kiutat nem látok, ez jutott nekünk, és még jó ideig nem lesz változás. Sajnos olyan a focink, amilyen az országunk.
  • viduka
    #5281
    Az az igazság, hogy régen érdemes volt még magyar focit nézni. Én még emlékszem arra az időre amikor magyar bajnoki összefoglaló volt a Euro-Sporton. Igaz az nem most volt (kb. 1986), de volt válogatottunk amelyik végig verte a világot és a nemzeti bajnokság is nézhető volt, nem úgy mint ez a mostani szar. A focistáknak nem éjszakázni és kocsikázni kellene, meg a csajokat hajtani hanem tisztességes munkát végezni az edzéseken. Azt eltudom fogadni, hogy egy játékos nem tudja levenni a labdát, passzolni és esetleg még fejelni sem, ezt nem tanulta meg és ebben a korban már nem lehet megtanítani de azt nem, hogy nem bírnak még 60 percet sem végigporoszkálni. Alapvető dolog ez és ez az edzők felelőssége. Én is fociztam és annak idején a 90 perces edzésből 65 csak futottunk. Amilyen a játék olyan legyen a fizetés is.
  • Kaplan
    #5280
    Annyival lennénk előrébb, hogy abban az esetbe ha esetleg olyan edző jönne, hozzányúlhatna a fiatalokhoz. Nyílván ha megint egy szarjancsit kapunk nem lesz fiatalitás..
  • a.carkey
    #5279
    Egyébként én a meccs után hatalmas dákóval "ellátott", bedrogozott, tök pucér, AIDS-es niggereket zavartam volna be az MLSZ székházba a meccs kapcsán, "hirtelen felindulásból" ...

    Utána már nem érdekelt volna, hogy az ott tartózkodó Kisteleki, Détári vagy Bozsik lemond-e vagy sem ...
  • a.carkey
    #5278
    Ha Gyurcsány lemond(ana), mennyire lennénk?

    Semennyivel előbbre, hisz szar az egész, de legalább más is megtenné hasonló helyzetben ...

    Kistelekivel az élen, Bozsik és Détári is lemondhatna, és nem csak látszatra, hogy majd úgysem engedik ...
  • B0B0
    #5277
    Nem is mondtam, hogy kivitelezhető ma :)

    És abban persze igazad van, hogy csak pár játékos használható, na de a többi miért van ott szerinted??? Sowunmi a Vasasban játszott Bozsik keze alatt, Vanczák a zetében....

    Na erről ennyit.
  • a.carkey
    #5276
    Csak az összefoglalót néztem (kezdtem el nézni), de amikor a geciszopó Léderer 3 perc alatt 115x mondta ki a "pompás" - csel, labda, átadás, stb. - szót, átkapcsoltam másik csatornára, pedig kiváncsi lettem volna a Király bénázásra ...