28322
10917302841238962806.jpg
  • skristof
    #30
    miért lenne gáz?
    max az a gáz, h a játékosok nem tudják utánna csinálni
  • torrente
    #29
    Valószínűleg igaz. Viszont szerintem nem gáz, hogy egy 44 éves - az aktív focit pár éve abbahagyó - világbajnok meg tudja mutatni a gyakorlatokat.
  • Hellhammer
    #28
    Ha van itt olyan aki végignézte a Magyar-Brazil meccs előtt a magyarok edzését az pls erősítse meg vagy cáfolja a következőt :)
    Szóval haverom mesélte, hogy volt egy olyan feladat, hogy 2 bólya között kellett figurázni és Matthäus megmutatta miről lenne szó. Mellel levette, majd egy megindulásos csel és a 2. bólya mellett sarokkal a lába mögött átpasszolva megkerülte a bólyát. Pár nagytudású játékosunk olyan ügyesen csinálta a dolgot, hogy Matthäus már ököllel verte a földön a labdát látván a szerencsétlenkedést...
    Szóval igazat mesélt haverom, vagy csak ferdített? Mert ha igaz, akkor az elég gáz, hogy egy 44 éves focista figurázik olyat amit a huszonévesek csak lesnek...
  • Láma!
    #27
    Nemtom hogy vagy vele,de ebből a keretből kb. 5-6 válogatott szintű,többi NBIII!
  • a.carkey
    #26
    ÓLSTARS


  • a.carkey
    #25
    A környékünkön a legközelebbi pálya, a Pannonplasté volt, vagy mi volt korábban a neve (80-as évek). Akkor a köcsög "őr" (őskomcsi smasszer) - tuti mára munkanélküli - állandóan elzavart minekt róla, hogy: "Kitaposom a beletek! Épp most locsoltam fel! Takarodjatok!!!!!!!!!!" stb.

    Ez kimaradt az életemből. A 2. komcsi rendszer (1. 1919) "bukása" után - ... - az egész "ojjektumra" és a gyárra is "leépítés" - "leépülés" - várt. Mára MUNKAGÉPEK parkolnak a területén. Zéró fű, zéró perspektíva. De ez nem csak itt történt meg. Többszáz (ezer) helyen.

    A köcsög őr meg sajnálta tőlünk - tizenévesen - a gyepet. Pedig bármi lehetett volna belőlünk! Végülis az ált.sulink adott két válogatott játékost.

    Ha tudta volna 88-ban, mi lesz a gyárral, az "ojjektummal" tíz, vagy több év múlva ...
  • pilboy
    #24
    minket is lezavartak 1 helyi pályáról, mert nem vagyunk csapattagok (egy környékbeli amatőr klubnál jáccunk, de nem akartunk fizetni az útért, meg egyébként sincs ott edzés, szal ezért inkább kimentünk a NYITOTT városi "sportcentrumba"), pedig csak hárman voltunk és egy kicsit passzolgatni, meg kapuralőni akartunk!!!
    Kérdem én: nem azért van nyitva, h bárki bemehessen???
    NINCS kiírva, h tilos a pályára lépni!!!
  • pilboy
    #23
    teccik ez a középpályássor
  • _Vegeta_
    #22
    De itt a valogatottrol van szo nem a focirol! ;]
  • ricsi1
    #21
    hát ezzel asszem egyedül vagy...

    én Fehért hiánylom nagyon
  • ricsi1
    #20
    van már olyan topik,hogy MAGYAR FOCI!!!!!!!!!!!!!!
  • OPM
    #19
    egy debreceni Sándor képességű focista szvsz jól jönne a válogatottba
  • _Vegeta_
    #18
    Szerintem Hidegkuti, meg Puskas is kellene. :P
  • Takigabi
    #17
    Király
  • zaki
    #16
    a Dombi, Plókai, Urbán triót tényleg kihagytam... nem baj, ők lesznek a cserék
  • Marcell
    #15
    Kihagytad Kovacs Kalmant, Disztl Petert, Dombit, Plokait, Urbant :)
  • zaki
    #14
    Koszta-Juhár-Hrutka-Mracskó(Sebők)-Mátyus-Lendvai-Pisont-Mírjuca(lol)-Vébergyuri-Horvátferi-Tököli
  • Marcell
    #13
    Az lenne az erdekes, ha a vilagon elosor, Mo-n a valogatott kerettagjait es kezdocsapatat nepszavazassal donthetnenk el, fel evente :)))
  • Rudee
    #12
    Babos - Gyepes (Bodor), Dragóner (Bódog), Bodnár (Pető T.) - Lőw (Huszti), Buzsáky, Lisztes, Fehér - Gera - Tököli (Kenesei), Szabics (Kovács P.)
  • Marcell
    #11
    Na latod ezzel egyetertek! Ugyanazt kellene, mint a lichtensteini focival. Hagyni amatornek az egeszet, csinalni amator ligakat, aztan aki AKKOR is jol jatszik es lelkes (mert SZERETI a focit), azt bevalogatni. Azt a sok penzt, amit most a jatekosok fizetesere koltik a klubbok (es az allam), inkabb uj palyakra (nem stadionokra!) kellene forditani, ahova az utanpotlast is beengedik. Aztan ha mar ugyes, lelkes, tudasban profi fiataljaink vannak, na majd akkor eleg lenne penzben is "profiva" alakitani a labdarugasunkat.

    Serdulo koromban tobb csapatban is fociztam, es borzaszto szar korulmenyek voltak. Fold es salak palyan fociztunk (esoben bokaig suppedtunk benne), nagyon szegeny korulmenyek kozott (csoda, hogy labdank volt).
    Nezzetek meg Hollandiat! Kevesebb lakosu, mint Mo., megis vilagszinvonaulu a valogatottja. Ott foci-iskolak vannak, ahova reggel bemesz, van egy edzes normalis palyan, aztan tanulsz, majd megint jatszol, es megint tanulsz. Ezek legtobbszor bentlakasosak es tobb szazan jarnak ide. Es sok ilyen iskola/gimi van.

    Angliaban olyan fuves focipalyak vannak, ahova BARKI bemehet jatszani. Nalunk meg, ha edzes idon kivul belogtunk a foldes palyara (mikor nem volt ott senki), a gondnok rogton lezavart minket.

    Most mufuves, kispalyas bajnoksagan jatszom amator csapatban, es ugy fejenkent 800-1000Ft egy 40 perces meccs. Most ha heti 3 meccsem van, akkor havonta 12.000Ft.
    Tehat aki dolgozik/fizet azert, hogy jatszhasson, az biztos mas hozzaallast mutat, mint aki szazezreket kap azert, hogy kocogjon napi 2 orat es leuljon a cserepadra hetvegen.
  • Marcell
    #10
    Nem szurkolok magyar csapatnak, max. amator csapatoknak. Ott sokkal nagyobb lelkesedest latok, mint a "profiknal". Eleg szanalmas ami nalunk a "profiknal" megy, es elsosorban nem a tudasra gondolok, hanem a hozzaallasra.

    Szerintem csak a hatvedsorom jatsza meg nehezebben a labdat, de egyszeru passzokra azert ok is kepesek :) Viszont ugy gondolom ezen a vedelmen nem lenne annyira konnyu atjutni, mint Peton, Lipcsein (ő meg viccnek is rossz! :), Bodnaron. Amugy ezek a Mattheus hatvedek se hiszem, hogy sokkal technikasabbak az altalam irt jatkosoknal.

    Persze ez csak az en velemenyem es kozel sem biztos, hogy bevalna ez a csapat, de ugy erzem egy probat megerne. Amugy leirhatnatok ti is, hogy kiket valogatnatok be, illetve, hogy melyik jatekosrol mi a velemenyetek! Aztan csinalhatnank egy topic-valogatottat...
  • _Vegeta_
    #9
    Magyar focistakat ki kell hajtani a francba, a magyar ligat meg feloszlatni. :>
  • pilboy
    #8
    Csak úgy kíváncsiságból kérdezem:
    Melyik honi csapatnak szurkolsz?

    Ahogy jellemezted ezeket a játékosokat, észrevettem, h egyik sem tudja megjátszani a labdát!!! Akkor miért válogatott szintűek, amikor ez az alap egy labdarúgónál...
  • Marcell
    #7
    Lendvai teljes szivvel hajt, rengeteget fut es sok labdat szerez. Nem lehet fellokni, mert nem ijed meg a sajat arnyekatol.

    Matyus egy nagy favago, de hatvednek jo a valogatottba. Senki se tudja elvinni mellette a labdat, mert ha nem talalja el a labdat, akkor felrugja, lebirkozza, stb. az ellenfelt. Nem tul elegans, de egy hatvednek ezt kell tennie :)

    Hrutka jol fejel, jol csuszik be, jo szabadokat rug. Megjatszani mar nem tudja a labdakat, de ez van, tul sokat ne varjunk el, hisz' most a magyar valogatottrol van szo..

    Sebokkel nem tudom mi a bajotok, o sincs papirbol, csuszik maszik.

    Horvath szinten hajt a meccseken, ha kell o kepes belevetodni a beadasokba. Goljai nem latvanyosak, inkabb beeroszakolja a labdat a kapuba. (Olaszoknak is lott ket golt)

    A csapat, amit irtam szerintem eredmenyesebb lenne a mostaniaknal. Ha mar (igazan) focizni ugyse tudunk, legalabb legyunk kemenyek es kuzdjunk!

    Nevetseges milyen nevek vannak a valogatottba mostansag.: Torghelle, Hercegfalvi, Vadocz, Polonkai, Farkas, Bodnar, Juhasz, Komlosi, Bojte, Babos, Vegh, Gyepes, Jozsi, Bodor.
  • pilboy
    #6
    Matyus, Sebok, Hrutka, Lendvai, Horvath F.????
  • Davidus
    #5
    Matyus, Sebok, Hrutka
  • Marcell
    #4
    Szerintem ez a valogatott lenne a legeredmenyesebb:
    Kiraly - Stark, Matyus, Sebok, Hrutka - Huszti, Lisztes, Lendvai, Dardai - Szabics, Horvath F.
    Cserek: Raboczky, Feher Cs., Tokoli, Fuzi, Gera

    De igazabol egyik magyar jatekos hozzaallasa sem melto a VALOGATOTTbeli szereplesre :(
  • _Vegeta_
    #3
    Figo
  • Nyers
    #2
    Veled kezdeném ...
  • skristof
    #1
    Nah, így a Magyar-Brazil után, a selejtezők előtt....
    Írjátok, Ti kiket hívnátok be/kezdő 11...