2417
megoldást keresek erre a problémára
  • Delila1
    #1854
    Feltételes formázást adnék az oszlopokra. Remélem, sikerül beszúrni a képeket. A C oszlop mindkét esetben piros háttért ad, a D akkor lesz színes, ha az ár az eredeti 10%-ára, vagy alá csökkent, az F pedig akkor, ha az élezések száma elérte, vagy meghaladta az 5-öt.





  • baaka
    #1853
    Sziasztok!

    Hogyan tudnám megcsinálni azt, hogy azoknak a szerszámoknak a nevét és azonosítóját írja ki amelyek 5-nél többször voltak élezve VAGY a beszerzéskori áruk egytizedét érik? Irányított szűrővel csinálom, de nem tudom, hogy lehetne kifejezni azt hogy az eredeti érték egytizedét éri már csak. Illetve hova írjam a szerszám és szerszám azonosító nevét(melyik cellába?),mert ugye vagy kapcsolat van ezért egymás alá raktam a feltételeket, de a szerszám, és szerszám azonosító melyik cellába kerüljön?

    Továbbá azt megtudom csinálni, hogy az azonos szerszámazonosítójú szerszámok összértékét, szerszámtípusonként ábrázolja egyből grafikonon(beszerzéskori ár alapján)??Vagy csináljak egy segédtáblát és abból csináljam meg a grafikont?

    ITT az említett állomány:KÉP
  • lalakov
    #1852
    Köszönöm. :)
  • norbre
    #1851
    attól függ melyik verzióban? :) nekem itt 2010 van, ott fájl/engedélyek.. a régebbiben már nem emlékszem
  • lalakov
    #1850
    Köszönöm. :) Hogyan kell levédeni az egész munkafüzetet? Korrektúra/Füzetvédelem?
  • norbre
    #1849
    ha elrejtesz egy lapot, aztán levéded az egész munkafüzetet, akkor nem lehet láthatóvá tenni az elrejtett lapokat
  • lalakov
    #1848
    Sziasztok!

    Azt látom, hogy Lapfület el lehet rejteni, de jelszóval is lehet védeni? Azt szeretném, hogy akinek odaadom az csak bizonyos füleket lásson.
  • Delila1
    #1847
    Szívesen. Így már működik?
  • kabel15
    #1846
    Köszönöm szépen :)
  • Delila1
    #1845
  • kabel15
    #1844
    Azzal próbáltam. És részben működik is. A gond ott van mikor "A" lapon lévő szám nem ugyan abban a sorban van mint "B" lapon. Szóval ha mondjuk ABC123 "A" oldalon 23. sorban van "B"-n pedig 24. ben akkor már nem jó :/
  • Delila1
    #1843
    Az FKERES függvényt nézd meg a súgóban, az illik legjobban ehhez a feladathoz.
  • kabel15
    #1842
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy excelem, van benne 2 oldalam. Az első oldalon szerepelnek számok, a 2. oldalon számok és hozzá tartozó darabszámok. Azt kéne megoldanom, hogy az első oldalon szereplő számot ha megtalálja a 2. oldalon akkor a darabszámot mellé írja az első oldalon.
    Ezt hogy tudnám megoldani?

    Előre is köszönöm.
  • lang14
    #1841
    kérdés:
    ezt, hogyan kell átalakítani,
    Sheets("másolandő").copy Before:=Workbooks("idekellmasolni.xlsb").Sheets(1)

    úgy, hogy a fájlnevet cellaértékből veszi. Mert ebből próbáltam kiindulni de nem nagyon megy. Mert ez megnyitja, ez tök jó. Köszi

    On Error Resume Next
    Dim excelFile As String
    excelFile = Range("Q25")
    Application.DisplayAlerts = False
    Workbooks.Open "\c:dokumentumok" & excelFile
  • k1571
    #1840
    tényleg buta kérdés volt...

    Range("G14:J10").Select
    ActiveSheet.Shapes.AddChart.Select
    With ActiveChart
    .HasTitle = True
    .ChartTitle.Text = ActiveSheet.Name
    End With
  • k1571
    #1839
    Kérem nem leköpködni a primitívséget
    Van több munkalapom, azokon "szabványos" módon makróval létrehozom az adatokat, majd a grafikonokat:

    Range("G14:J10").Select
    ActiveSheet.Shapes.AddChart.Select
    Range("G42:J17").Select
    ActiveSheet.Shapes.AddChart.Select

    Miként lehet megoldani, hogy a grafikonok "Címe" a munkalap címe legyen?
    (Esetleg a formázása a szövegnek, de az már a "luxus" kategória).

    Köszönet!

  • Pochok
    #1838
    Sziasztok!

    Látom megy itt a makrozás rendesen :)
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudja, hogy néznének ki excelben a következő makrók?

    Worksheetet váltok ctrl+egérgörgővel (mint a ctrl page up page down)
    Tizedesjegy mutatás tolok odébb alt+egérgörgővel (tehát page down, akkor 2 tizedes jegy, még egyet görgetek 3 tizedes jegy stb.)

    Előre is köszi!
  • lang14
    #1837
    Sub szín()
    Dim r%, g%, b%
    r% = Range("A1")
    g% = Range("A2")
    b% = Range("A3") '


    ActiveSheet.Shapes.Range(Array("Rectangle 1")).Select
    With Selection.ShapeRange.Fill
    .Visible = msoTrue
    .ForeColor.RGB = RGB(r%, g%, b%)
    .Transparency = 0
    .Solid
    End With
    End Sub
  • lang14
    #1836
    egy alakzat, teszem azt négyzet, színének rgb kdját meg lehet adni 3 cellába, hogy a makró onnan vegye az adatokat?

    beírom a 3 színt, és start. A négyszet színét pedig arra állítja.
  • Tyco007
    #1835
    Már azt hittem ez valami speciális változó tipus amit nem ismerek.:)
  • Delila1
    #1834
    Szívesen.

    Lusta voltam kiírni, hogy Dim usor As Integer, ehelyett elég az usor%.
    Azt jelenti, hogy olyan, egész típusú számnak foglaltam helyet, ami -32768 és 32767 között van.
  • Tyco007
    #1833
    Köszönöm szépen, működik :)
    A %-jel mit jelent?
  • Delila1
    #1832
    Nem figyeltem.
    A Range("A3:A" & usor%).SpecialCells(xlCellTypeConstants).EntireRow.Select
    sor
    Range("C3:C" & usor%).SpecialCells(xlCellTypeConstants).EntireRow.Select
    helyesen.
  • Delila1
    #1831
    Sub NemUres()
    Dim usor%
    usor% = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    Range("A3:A" & usor%).SpecialCells(xlCellTypeConstants).EntireRow.Select
    End Sub

    Ha nem a teljes sort akarod kijelölni, akkor hagyd ki az .EntireRow-t.
  • Tyco007
    #1830
    Köszi ez jó lesz, a rögzített makrót már tudom hasznosítani.
    De volna még egy kérdésem:
    Makróval szeretnék kijelölni több sort egy táblázatban de csak a harmadik sortól lefele és csak azokat amik a C-oszlopban nem üresek.
  • Delila1
    #1829
    Ha már kipróbáltad, makrórögzítéssel egy gombhoz, vagy gyorsbillentyűhöz rendelheted.
  • Tyco007
    #1828
    Ok. Köszi. Megnézem.
  • Delila1
    #1827
    Az általad használt verziótól függően az irányított-, vagy speciális szűrés való erre, a súgóban megtalálod a működését. Mindegyik verzióban a "Más helyre másolja", és a "Csak az egyedi rekordok megjelenítése" opciókat alkalmazd.
  • Tyco007
    #1826
    Szia. köszi a gyors választ de nem erre gondoltam csak nem fogalmaztam meg elég jól a kérdést.
    Például ha van egy ilyen oszlopod:

    számok
    1
    2
    1
    3
    2
    4

    És erre raksz egy autoszűrőt akkor a legördülő listába ez lesz:
    1
    2
    3
    4

    Nekem ez a lista kéne.
  • Delila1
    #1825
    Sub SzurtListaMasolasa()
    Range("A1").Select
    Selection.CurrentRegion.Select
    Selection.SpecialCells(xlCellTypeVisible).Copy Sheets("Munka2").Range("A1")
    End Sub
  • Tyco007
    #1824
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy makróval hogyan tudom kigyüjteni egy autoszűrő listájának elemeit mondjuk egy tömbbe?

    előre is köszönöm.
  • Delila1
    #1823
    Szívesen.
  • tigerbácsi
    #1822
    ohhh köszönöm! már működik így! :-)
  • Delila1
    #1821
    Be kell hívnod a Karaktertábla programot. Kiválasztod a Windsor betűkészletet (ha nincs, a http://best-font.com/font/WindsorBT1730.html címről letöltöd, és telepíted). Kijelölöd és másolod a kis hármast a 6. sorból.
    Átlépsz az Excelbe, és megadod a C3 cella formátumát az egyéni formátumban:
    0" m3", csak a három beírása helyett Ctrl+v-vel viszed be az előbb másolt, kitevőben lévő számjegyet.
    Utána már csak a képletet kell megadnod az E3-ban, ami összeszorozza a C3 és D3 cellák értékét. Oda már formátum másolással is beviheted a C3 formátumát.
  • tigerbácsi
    #1820
    Sziasztok!

    olyan kérdésem lenne, hogy tudom megoldani, hogy mondjuk az C oszlopban beírt adatok m^3 dimenzióban legyenek(köbméter)(a hármas felső indexben legyen)és utána számolni is tudjak vele.
    pl.:
    C3 -as cellába beírom a 2 ami úgy jelenik meg hogy ott a dimenzió. /2 m^3/
    D3 -as cellába beírom 5-öt
    E3-as cellában jelenjen meg a 10.

    az excel 2010-es

    előre is köszönöm.
  • Delila1
    #1819
    A lapodhoz kell rendelned az alábbi makrót (lapfülön jobb klikk, kód megjelenítése – ezzel bejutottál a VB szerkesztőbe, a jobb oldalon lévő üres lapra másold be)

    Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 1 Then
    Application.EnableEvents = False
    Range(Target.Address) = Left(Target, 2) & "." & Mid(Target, 3, 2) & "." & Right(Target, 2)
    Application.EnableEvents = True
    End If
    End Sub
  • obajan
    #1818
    Segítséget kérnék vagy tanácsot, ha valaki tud ilyet adni...

    A problémám az, hogy egy adott táblázat első (A) oszlopában lévő számokat átírjak más formátumra illetve már beíráskor módosuljon. Konkrétan a következőképpen:

    A beírást szeretném úgy megoldani, hogy ne kelljen közben az elválasztó pontokat kitenni, hanem az excel írja át. (Beírom 012236 >> excel javítja 01.22.36 -ra, legalábbis jó lenne )

    A táblázat többi oszlopa (B; C; D;) már foglalt más adattal. Az automatikus javítás funkcóval én ezt nem tudtam megoldani, mert mindíg változóak a számjegyek.
  • Elnora
    #1817
    Üdv mindenkinek!
    Az alábbi problémám egyedi, vagy más is találkozott már vele?

    Adott egy régebbi xls kiterjesztésű fálj, ami használva van 2010es Excelben. A formázásokhoz használt színek már az Office 2010-es "színpalettájából" származnak.
    a fáljba cellákat (sorokat/tartományokat) szúrok be. Az Excel hibaüzenetet ad, amelyik kb. úgy hangzik, hogy kevés a memória... sajnos nem tudtam lementeni, de a lényeg, hogy még egy cellát sem enged beszúrni.
    Fálj mentése innentől nem lehetséges, csak az Excel összeomlásával zárható be. Ha volt biztonsági mentés és/vagy mentettél magad, nem ér semmit, a fálj újranyitáskor az előző megnyitáskori állapotba áll vissza.
    A fálj újranyitása esetén az Excel nem megbízható forrásúnak jelöli meg a fálj, de a továbblépés ad lehetőséget.
    Ám itt jön a feketeleves: a teljes fálj elvesztette minden formázását. Szín, betűtípus, cellakeret, cellaformátum, oszlopszélesség. Mindent. a Dátumok helyett a klasszikus 42ezres szám, stb.
    A cellák újra formázhatók persze, de mentés-újranyitás esetén (hibaüzenet nincs) újra elvesznek. Ez sehogy nem javítható. Úgy tűnik, hogy maga a fálj formázást tartalmazó része sérült meg.

    Ezt nekem eddig 4-5 fáljom játszotta el. ))o:
    Juci
  • Delila1
    #1816
    Szívesen.

    Ez az e-mail címeken kívül arra is jó, mikor letöltesz egy linket Excelbe, amin hivatkozások vannak.

    Szerintem is adhatnának a fejlesztők választási lehetőséget, nem a felhasználóknak kellene utólag reszelgetni.
    Engem az automatizmusukban az zavar, hogy a dátumokat alapból évszám nélkül hozza, pedig a dátum formátumban a hosszú megjelenést favorizálják. Minden esetben át kell állítanom.
  • soskajoska
    #1815
    Köszönöm! Ez tetszik és működik!
    Az azonban egy idiotizmus, hogy ezt a lehetőséget a "PiciPuha" fejlesztői nem rakták bele és ha [email protected] szerepel akkor kérdezés nélkül berakja a hiperlinket. Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy választok egy nem használt szimbólumot, mondjuk: Ð és a bevitel végén használom a csere funkciót (Ctrl H) és átcseréltetem @-ra az összes előbbi karaktert.
    A makró azért is jobb, mivel bent maradhat a fájlban és ha utólag javítok, beírok, vagy csak azért visszateszi a hiperlinket, mert kimásoltam a mail címet, akkor egyszerűen lefuttatom a makrót és rendbe teszi.