2417
megoldást keresek erre a problémára
  • rooney8
    #2054
    no közbe eszembe jutott, hogy word-ben ki lehet cserélni bizonyos karaktereket, így megnyitottam a .txt fájlt word-ben, kicseréltem a pontokat vesszőre, majd beimportáltam excel-be és most már jó minden :) köszi a segítséget :)
  • rooney8
    #2053
    ha szám formátumra állítom, akkor is átvált dátumra.
    viszont most próbálgattam és ha vesszőt írok, akkor marad úgy. de az a baj, hogy egy .txt fájlból importálom be az adatokat (minden tört számnál pont van) és kézzel átírni a pontokat vesszőre, temérdek idő lenne. erre valami ötlet? :)
  • bardocz
    #2052
    Ha már dátum. Van egy oszlopom(A) dátumokkal (év,hó,nap, dátum függvényt hazsnálva), és mellette, hogy aznap mikor kezdtem, mikor végeztem, és ez hány óra munka. Melyik függvénnyel tudnám hónap szerint összesíteni? Tehát adja össze azokat, amik pl január 1. és 31. között történtek. Van olyan darab függvény, amiben lehet kritériumot írni, de sehogy sem sikerült rendesen beírnom. Nem nehéz függvény nélkül sem összegezni, csak akkor már így csinálnám inkább ha lehet. Bár lehet egyszerűbb lenne minden hónapra külön sheet-et csinálni.
  • Delila1
    #2051
    Eleve általános-, vagy szám formátumra kell állítanod a cellát, oszlopot.

    Sajnos így írták meg a fejlesztők, túlzásba vitték a felhasználó kiszolgálását a dátumok beírásának megkönnyítésére.
    Csak azt nem értem, ha már a dátum formátumok között az 2015.01.15 formátumot ajánlják – helyesen, akkor ők miért jan.15 formában írják ki az 1.15-öt.
  • rooney8
    #2050
    üdv újra

    olyan kérdésem lenne, hogy ha egy cellába beírok egy tört számot, jelen esetben 1.15-öt, akkor az excel dátumra formázza át (jan. 15). visszaállítom általánosba a cellatulajdonságot, de akkor meg egy irdatlan nagy számot mutat. újra beírom az 1.15-öt, de megint dátumként fogja fel. hol lehet ezt kikapcsolni, hogy ne állítsa át magától?
  • Delila1
    #2049
    Szívesen.
  • cool123
    #2048
    Kedves Delila!
    Nagyon szépen köszönöm ez tökéletes lett!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Delila1
    #2047
    A lenti makrót a lapodhoz kell rendelned, amelyiken a rejtést, felfedést végre akarod hajtani. Lapfülön jobb klikk, "Kód megjelenítése". Bejutottál a VBA szerkesztőbe, ahol a jobb oldali nagy fehér mezőbe másolod be a makrót.

    Célszerű előre elrejteni a 11:35 sorokat.

    Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Not Intersect(Target, [B11:B35]) Is Nothing Then
    If Target > "" Then
    Rows(Target.Row + 1).EntireRow.Hidden = False
    Else
    Rows(Target.Row + 1).EntireRow.Hidden = True
    End If
    End If
    End Sub
  • cool123
    #2046
    Sziasztok!
    Olyan problémám lenne excel 2013-ban hogyha a B11-es cella üres akkor az egész 12. sor legyen rejtet, ha nem üres akkor természetesen legyen látható a 12. sor és ez a 35. sorig működjön. Tehát ha a B11-be írok látható legyen a 12. sor és ha a B12-be írok akkor látható legyen a 13. sor és így tovább.
    Előre is köszönöm!
  • Delila1
    #2045
    Nincs mit.
  • kkonrad
    #2044
    Tökéletes, köszi szépen!
  • Delila1
    #2043
    =INDIREKT("A" & DARAB(A:A))
  • kkonrad
    #2042
    Sziasztok!
    Létezik olyan függvény vagy arra megoldás, hogy A oszlopban folyamatosan töltődnek fel a cellák számokkal egymás alá és pl C2 cellába mindig az éppen aktuális A oszlopban lévő legalsó (legutolsó) számot írja ki? Végignéztem a függvényeket de nem nagyon találtam megoldást.
    Esetleg valami ötlet?

    Válaszokat előre is köszi.
    Utoljára szerkesztette: kkonrad, 2014.11.15. 12:55:53
  • mczoli
    #2041
    elküldtem priviben a táblát
  • Delila1
    #2040
    Még mindig nem egészen tiszta nekem.
    Az oszlopokban egyes cellák háttérszínét módosítod, és csakis ezeket összegezze a Teljesült sorban oszloponként? A csatolt képen nem látok más színű cellát.
  • mczoli
    #2039
    a Teljesült sorba kellene összszámolni az adott oszlopban valamiképp (háttérszín más lenne v. betűszín más lenne) megjelölteket. Aztán ezt már ki tudnám vonni a Kapavitás lekötés-ből és az íratom be a z Új terhelés sorba
  • Delila1
    #2038
    A aktuális utolsó sor alá kellene egy képlet, ami az első sor értékéből kivonná a másodikat?
  • mczoli
    #2037
    A

    A melléklet táblában az 1. sorban SZUM K5:K1000 van. a 2 sorba szeretném összegezni ha valami elkészült, ezt vagy háttésznezéssel vagy betűszín változtatással kellene jelölni. a + sorban az 1-2 sorok erdeménye jelenne meg mint hátralévő feladat. Delila-tól olvastam a neten egy makrót de nekem nem igazán működik.
    Ha tudna valaki segíteni, nagyon jól esne
  • mczoli
    #2036
    Köszönöm a kedvességed.. innen már megy... nagyjából már adatiokkal is feltöltöltöttem és jól működik
  • Delila1
    #2035
    Örülök, hogy sikerült. Ha megadod, hogy a Kalkulál lapon melyik oszlopban milyen adatot vársz a másik lapról, segítek a képlet megírásában.
  • mczoli
    #2034
    Kedves Delila
    nagyon köszönöm a segítséget. Ezeket nem ismertem nagyon hasznos volt a segítséged
  • Delila1
    #2033
    Privátban tegnap elküldtem, de a címsor hiányos mindkét lapodon, ezért csak az N oszlop képletét tudtam helyesen megírni a Kalkulál lapon.
  • mczoli
    #2032
    https://www.dropbox.com/s/6c2yweqg9exvbly/KALKUL%C3%81L%C3%93%20t%C3%A1bla.xlsx?dl=0 itt ha igaz megtalálod (remélem jól csináltam)
    Előre is köszi
    mczoli
  • Delila1
    #2031
    Az INDIREKT és a HOL.VAN függvénnyel kell operálni.
    Tedd ki a füzetet elérhető helyre a nem publikus adatok törlése után.
  • mczoli
    #2030
    Lehet nem jól írtam le: a kalkulál lapon F oszlop magadja, hogy G oszlopban miből lehet választani. A G oszlopban kiválasztotthoz kell megkeresni az anyagok lapon a megfelelő anyagokat: pl: Ha Kalkulál lap G= MH durvalemz 02 akkor C: F mezőben kell keresni. ha G= laposacél akkor a Anyagok H:K oszlop lesz a tartomány és így tovább a többi katgória szerint...


    köszönettel
  • Delila1
    #2029
    A Kalkulal lap N8 cellájába a következő képletet írd: =fkeres(G8;Anyagok!H:K;2;HAMIS)

    A G8 cella értékét keresi a másik lap H:K tartomány első (K) oszlopában. Megtalálja a megfelelő sort, és a H:K tartomány második (I) oszlopából jeleníti meg az értéket. A HAMIS paraméter, ami helyett írhatsz nullát is, azt mondja meg a függvénynek, hogy pontos találatot vársz.
    A súgóban találsz mintát az IGAZ, vagy 1-es paraméterre is.
  • mczoli
    #2028
    az anyagok így néz ki perszevízsintesen minden kategóriának vannak táblázatrészei
  • mczoli
    #2027
    Kalkulal lapon F és G oszlopban a kiválsztás után az Anyagok lapon lévő táblázatokból kellene kiolvasni az egységtömeg, mértékegyég és egységár adatokat
  • Delila1
    #2026
    Nem vagyok biztos benne, hogy jól értem a problémádat.

    Az első érvényesítésben (A1 cella) kiválasztod a kategóriát, a másodikban (B1 cella) a konkrét anyagot.
    Az FKERES függvény keresési értéke a B1 cella legyen. =FKERES(B1; tartomány; oszlop; HAMIS)
  • mczoli
    #2025
    Nagyon köszönöm Delila!
    mivel ez így nagyon jól működik (soha nem jöttem volna rá, mert nem tanultam excelt, csak ami ragadt rám) , rögtön bekajáltam a következő problémát. Eddig egy a pincéig érő oszlopban voltak az anyagok , mellettük az egyégtömeg (kg/m2 vagy kg/m) és az egység ár. A számoló táblában az FKERES-sel simán megtaláltam öket és tudtam velük tovább számolni! De most melyik függvénnyel fogom megtalálni? vagy egyáltalán megtalálom? Előre is köszi
  • Delila1
    #2024
    Beírod egymás alá az egyes kategóriákhoz tartozó adatokat, pl. az idomacélokhoz L idom, T idom, Zárt szelvény, stb. A tartománynak nevet adsz, mégpedig pontosan azt a nevet, amelyiken az első lapon ki tudtad választani a kategóriát. Ebben az esetben idomacél lesz a tartomány neve. A másik 5 kategóriához is elvégzed a fentieket.

    Kiválasztod az idomacélt, mellette a B oszlopba érvényesítést viszel be. Megengedve: lista. A forráshoz =INDIREKT(A1) – illetve az a cella szerepeljen paraméterként a függvényben, amelyikben a kategóriát kiválasztottad.
  • mczoli
    #2023
    Hello Excel guruk!
    :
    Az első mukalapon létrehozott "A" oszlopban létrehozok egy adatérvényesítést(ennek nevei amásodik munkalapon vanna) pl. 6 katagóriában (Lemez, Rúdacél, idomacél..) a "B" oszlopban az "A" oszlop szerinti kategória szerint szeretnék kapni egy listát (adatérvényesítéssel egy másik munkalapon lévő táblázatrészből, ahol az A oszlopnak megfelelő anyagok és tulajdonságaik vannak megadva) . Majd az így kiválasztott anyag tulajdonságaival szeretnék az első munkalapon számolni

    Köszi előre is bárkinek is!


    Ez megoldható? vagy teljesen más módszert kell keresni
  • Delila1
    #2022
    Szivi.
  • rooney8
    #2021
    tényleg, ez eszembe sem jutott, pedig ismertem ezt a függvényt, köszi :)
  • Delila1
    #2020
    Ha a formátumnál állítottad be a tizedesek elrejtését, továbbra is a törttel számol. A KEREK, KEREKÍTÉS, KEREK.LE, és a KEREK.FEL függvények közül használd azt, amelyik az igényednek megfelel. Még az INT függvényt is megnézheted a súgóban.
  • rooney8
    #2019
    üdv

    olyan kérdésem lenne, hogy beállítottam a celláknál a kerekítést nulla tizedesjegyre (tehát egész számra kerekít), azonban ha számolok az adott cellával, akkor nem a kerekített összeget veszi, hanem a tört számot (pl. nem 4-gyel számol, hanem 3,89-cel). valahol át lehet állítani, hogy a kerek számmal számoljon?
    Utoljára szerkesztette: rooney8, 2014.09.21. 14:45:12
  • tigerbácsi
    #2018
    persze :-D én mosolygom :-DDDD
  • Delila1
    #2017
    Szívesen.
    Reméltem, rájössz, hogy a "címsor közére" címsor közepére akart lenni, és nyertem.

    (nincs itt egy valóban mosolygó figura?)
  • tigerbácsi
    #2016
    köszönöm! erre gondoltam! :-)
  • Delila1
    #2015
    Ha egy címsor közére helyezésére gondolsz (egy sorban), akkor írd be az első cellába az adatot, jelöld ki a tartományt, aminek a közepére akarod helyezni. A cellaformázás Igazítás fülén a vízszintes elrendezésében "A kijelölés közepére" paramétert jelöld be.
    Utoljára szerkesztette: Delila1, 2014.09.15. 12:39:59