2417
megoldást keresek erre a problémára
  • norbre
    #2014
    ha csak a megjelenítés miatt kell, akkor a kijelölt cellákra nyomj egy fehér háttérfestést, illetve egy keretet csak kívülre
  • tigerbácsi
    #2013
    Hello!

    régebben segítettetek nekem, de nem találom most a hsz-t. Ajánlottatok a cellaegyesítés helyett valamit, ami ugyanúgy jeleníti meg, mintha egyesítve lenne több cella. pl A1, A2, B1, B2. megtudnátok nekem mondani mivel tudom azt elérni? 2010 az excelem.

    köszi!
  • norbre
    #2012
    hali.. nem tudom korábban volt-e már kérdés (és nem tudok konkrétan ebben a fórumban keresni).. szóval kimutatással kapcsolatban lenne kérdésem..

    ha a forrás adatok közt vannak üres cellák, akkor a kimutatásnál azt írja hogy "(üres)".. meg lehet valahogy adni hogy ezt ne írja ki? csak maradjon üres a cella..
  • Delila1
    #2011
    Ha jól látom, a betűjelet a B oszlopban adod meg. Az =HA(HOSSZ(B1)=1;KÓD(B1);B1) képlet az A oszlopban van, az fkeres-es pedig akárhol.
    Az utóbbiban a tartományt fix értékekkel kell megadnod, nem vegyessel. A keresés tartománya $A$1:$C$20, nem $A1:$C20. A B1:B20 tartományban nem ismétlődhetnek a betűjelek.

    Érdekes megoldás, hogy a keresett érték, és a segédtábla részben fedik egymást.
  • czs1
    #2010
    Igen. A kóddá alakítás előtt meg kell nézni, milyen hosszú (hány akarkterből áll) a keresett adat. Ha csak egy karakter, akkor az ASCII kódját adja vissza, ha több, akkor magát a keresett adatot.
    Tehát:
    =ha(hossz(B1)=1;Kód(B1);B1)

    Az fkeresben pedig szintén: = fkeres(Ha(hossz(B1)=1;kód(b1);B1);$A1:$C20;3;0)
  • Delila1
    #2009
    Elmeséled?
  • czs1
    #2008
    Köszi a fáradozást, de egy máshonnan kapott segítséggel megszületett a megoldás :)

    Köszi mégegyszer.
    czs1
  • Delila1
    #2007
    Elkéstem a hsz módosításával, de valószínűleg magadtól is rájöttél, hogy az 1 karakterből álló kódoknál kell – ott is csak ha kis- és nagybetű változatuk is szerepel – a segédoszlopban az ASCII változatot megadni.
  • Delila1
    #2006
    2007-es verziótól ez a képlet jó lesz.
    =HAHIBA(FKERES(KÓD(A1);F:G;2;0);FKERES(A1;F:G;2;0))

    Régebbinél:
    =HA(HIBÁS(FKERES(KÓD(A1);F:G;2;0));FKERES(A1;F:G;2;0);FKERES(KÓD(A1);F:G;2;0))
  • czs1
    #2005
    Köszi a választ, de sajnos ez a megoldás (KÓD függvény) sem vezet eredményre, mert - bár az általam említett két adatot (h,H) tartalmazó táblázatnál működik - a teljes táblázatom nem csak ezt a két adatot tartalmazza, hanem vannak egyéb betük is:

    h 10
    H 20
    fc 15
    gaa 41
    fx 101

    Az "fc" esetében pl. máris hibás értéket ad a KÓD függvény, mert az csak az első karakter ASCII kódját adja vissza, s ez esetben az "fc"-nek és az "fx"-nek is ugyanaz lesz a kódja (102). Ez pedig megint csak hibás eredményt jelentene.

    De értékelem a megoldási javaslatot :)
  • Delila1
    #2004
    Akkor ezt javaslom:
    =FKERES(KÓD(A2);F:G;2;0)

    A segédtábla első oszlopába (F-be) ne h-t és H-t írj, hanem a nekik megfelelő kódot, 104-et és 72-t.
  • czs1
    #2003
    Ahogy mondtam is a két betűt nem változtathatom, azok fixek, így a pont a betű után nem megoldható (pl. a "h." nem egyenlő a "h"-val, ezért ez a megoldás másban okozna hibát).
  • Delila1
    #2002
    Próbáltam Index-be ágyazott Hol.van, és Keres függvénnyel, de ugyanaz az eredmény.
    Az egyik h után tegyél pontot, akkor jó a találat.
  • czs1
    #2001
    Sziasztok! Az alábbi problémában kérném a szakavatottak segítségét:

    Adott egy eszerű táblázat:

    h 10
    H 20

    Egy másik táblázat adott cellájába szeretném beíratni FKERES függvénnyel a fenti táblázat adott értékét. Azaz, ha a másik táblázaban pl. A23 cella "h", akkor a B23 cellába az FKERES függvénnyel be kellene írni a 10-es értéket és "H" esetén a 20-ast. A gondom az, hogy az FKERES nem kezeli a "h" és a "H" közötti különbséget, mert mindkét esetben a 10-et írja be (az van előrébb az FKERES referencia táblázatában).
    Tudtok valami megoldást erre? (a két betű fix, nem változtathatom meg másra!)

    Előre is köszi!

    czs1
  • littleNorbi
    #2000
    Sziasztok! Adott egy excel táblázat amiben a munkások szerepelnek és több sheet-ből áll. Minden sheet-ben ugyanazok a munkások szerepelnek csak más sorrendben vannak rendezve. Szeretnék egy egységes oszlopot létrehozni, amiben az a dátum szerepel mikor a munkások elkezdtek dolgozni. Szóval ha bármelyik sheet-ben (vagy akár csak a "főben") kijavítom a dátumot akkor mindenhol megváltozzon, természetes valamilyen módon tudja, hogy az adott évszám melyik munkáshoz tartozik.Hogy lehetne ezt megoldani? Előre is köszönöm!
  • norbre
    #1999
    hmm.. értem, kipróbálom majd köszi ;)
  • Delila1
    #1998
    Nem kell másolgatnod a képleteket és a formázást, ha a meglévő területedet listává (2003-as verzióig), vagy táblázattá (2003 fölötti verziók) alakítod.
    A területet kijelölve Ctrl+r-rel teheted meg legegyszerűbben. Új sor bevitelekor automatikusan másolja a fölötte lévő sor formázását, a képleteket, és még az érvényesítéseket is.
  • norbre
    #1997
    ezerpárszáz sorom van, és egy csomó feltételeles formázás.. és minden új tételnél másolgatni kellene a képletet.. a kimutatásban elegánsabb lenne, meg kevesebbet is számolna
  • Delila1
    #1996
    Mi a baj a segédoszloppal?
  • norbre
    #1995
    ezt is próbáltam.. de pl ezt nem hajlandó elfogadni se így se úgy:
    =SZUMHA('beérkezett';">0";'db')
    =SZUMHA('beérkezett';'';'db')

    .. lehet nem fog ez így menni

    azért köszi
  • Delila1
    #1994
    Szívesen.

    Norbre: a számított mezőben nem lehet az egyes sorok adataira hivatkozni, csak a teljes oszlopra, a címe szerint.
  • Roy Manson
    #1993
    Köszönöm!
  • norbre
    #1992
    hmhm.. hibásnak értékeli :/
    kicsit úgy tűnik hogy nem minden képletet szeret a kimutatás számított mező parancs.. de ha van valami elegánsabb ötlet az is jó lehet
  • Delila1
    #1991
    Megvan.
  • Delila1
    #1990
    Akkor a számított mezőbe írd be a képletet.
    Hogy tudsz bekukkantani a galériámba?
  • norbre
    #1989
    ok megnéztem a képet a galériádban :)
    nem egészen erre gondoltam.. az adattáblába nem szeretnék plusz képletet felvenni.. a képletet magában a kimutatásban gondoltam, van ott olyan hogy "számított mező"
  • Delila1
    #1988
    Mindig meggyűlik a bajom a kép feltöltésével.
    Az utolsó oszlop képlete:
    =HA(DARABTELI(A$2:A2;A2)>1;SZUMHA(A:A;A2;C:C)*100/SZUMHA(A:A;A2;B:B);"")

    A HA függvény nélkül többször szerepelne az egyes megrendelésekhez tartozó százalék, és a kimutatásban ezek összegződnének.
  • Delila1
    #1987
  • Delila1
    #1986
    Ilyesmire gondolsz?

  • norbre
    #1985
    hali

    van egy rendeléskövető adattáblám a következő mezőkkel (egyszerűsítve):

    projekt
    db
    tétel
    beérkezett

    a 'projekt' mezőbe írom a rendelés projektszámát
    a 'db' mezőbe írom a rendelt darabszámot
    a 'beérkezett' mezőbe pedig a dátumot amikor az adott tétel bejött.. amíg nem jön be, addig üres a mező

    ebből a táblából szeretnék egy egyszerűen áttekinthető kimutatást csinálni, ahol az egyes projektekhez tartozóan látom hogy hány %-on áll a rendelés..
    ehez egy sorcimkének felvenném a "projekt" mezőt, és az értékmezőnek pedig egy számított mezőt

    gondoltam beszúrok egy olyan számított mezőt, hogy:
    =100*DARAB2('beérkezett')/DARAB2('db')

    .. de nem akar működni, mert mindig 100-at kapok eredménynek..

    van valakinek ötlete?
  • Delila1
    #1984
    A másik oszlopba átírást egyszerűen el lehetne intézni a JOBB függvénnyel, de az első oszlop értékének a változtatásához már makró kell.

    Sub HB()
    Dim sor As Long

    For sor = 2 To Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    If Right(Cells(sor, "A"), 3) = "_HB" Then
    Cells(sor, "B") = "_HB"
    Cells(sor, "A") = Left(Cells(sor, "A"), Len(Cells(sor, "A")) - 3)
    End If
    Next
    End Sub
  • Roy Manson
    #1983
    Sziasztok!

    Egy kimutatást kell készítenem Excelben. Ezzel nem is lenne gond, de a táblázat letisztítása nem megy. Pl.: van az "A" oszlop és 1000 soron keresztül vannak benne megnevezések: alma001, alma002, stb. De van sajnos olyan is, hogy alma002_HB. Az lenne a feladat, hogy mind az 1000 sorról, ahol van _HB, az eltűnjön és a "B" oszlopba kerüljön át. Ha valaki tudná a választ annak nagyon örülnék, mert én nem jöttem rá.
    Előre is köszönöm.
  • Delila1
    #1982
    Szívesen.
  • lalakov
    #1981
    Köszönöm, pont ezekre van szükségem. :)
  • Delila1
    #1980
    Nézz szét itt:
    http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/a-munkalap-es-a-munkafuzet-elemeinek-vedelme-HP010078580.aspx#BMprotectworkbookelements
  • lalakov
    #1979
    Erre se jöttem volna rá egyedül. Köszönöm.

    Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mit véd le a Füzetvédelem? Azt észrevettem, hogy az Elrejtett lapfüleket nem lehet előhozni ilyenkor, ami kell is nekem, de van még más hatása is?
  • Delila1
    #1978
    A lapvédelem előtt jelöld ki az összes cellát, a callaformátumnál a Védelem fülön vedd ki a pipát a Zárolt négyzetből.

    Most a védeni kívánt oszlopokat tedd ugyanitt zárolttá, ezután levédheted a lapot.
  • lalakov
    #1977
    Szeretnék egy munkalapon bizonyos oszlopokat védetté tenni. Office 2013-at használok. Kijelöltem az oszlopokat, majd lapvédelem, beállítom a jelszót és kész. A gond az, hogy nem csak a kijelölt oszlopokat védi le, hanem mindent. Hogy kéne jól csinálnom?
  • lalakov
    #1976
    Szuper, köszönöm.
  • norbre
    #1975
    én ezt még így nem egészen értem.. képernyőkép, meg egy kicsit részletesebb magyarázat? szűrni szeretnél a sor/oszlopokban, vagy egy sort/oszlopot megjeleníteni csak?