2417
megoldást keresek erre a problémára
  • Brutal
    #1
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
    Van egy táblázatom, ami azzal foglalkozik, hogy fizetéseket vittem fel táblázatba. A fizetések mellé ki kellett írnom, hogy milyen címletekben lett kifizetve. De ha valahol nem szerepel egy bizonyos címlet (pl. 5000-es 0 db), akkor nem szeretném ezt kiíratni a táblázatba. Magyarul: ha egy adott címletből 0 darab van,akkor ezt ne írja ki nekem.
    Hogyan vagy milyen paranccsal/képlettel lehetne ezt megoldani?
  • VinylToy #2
    If függvény, azt hiszem! :)
  • Dzsini
    #3
    magyarban HA()
    a címletezést te írod be, vagy a táblázat számolja?
  • Brutal
    #4
    Azt függvénnyel a progi számolja
  • Dzsini
    #5
    akkor egy sima ha függvény, és ha az érték 0 akkor üres szöveget írsz, ha meg nem 0, akkor kiírod, hogy 5000.. ezeket szépen egymás után fűzve meg lehet csinálni hogy "3 db 20000Ft, 2 db 10000Ft, 1 db 500Ft"... ilyesmit akarsz?
  • Galy
    #6
    tök jó, hogy nyílt ez a topipk, mert kérdésem van:

    Excel -> rajz -> nyíl

    meghúzom a nyilat, de nem tudom változtatni a színét. Illetve tudom, csak nem változik át a szín.

    Ötlet?
  • VinylToy #7
    Kijelölni a nyilat, jobb egér, alakzat formázás, szín, nekem bepirosozta :)
  • Dzsini
    #8
    (és ez mind elméletileg a felhasználói főcsoportba kellene...)
    színek passz, nincs office-om
  • Brutal
    #9
    Jah pont ez kell....
    Konkrétan is tudsz példát írni nekem?
    Tehát egy függvénnyel?
  • Galy
    #10
    nekem marad az eredit (automatikus) szín
  • Dzsini
    #11
    huhh, lehet, hogy hibás lesz, de az elv kb ez: (nem tudom itthon kipróbálni)

    =ide lehet, hogy kell valami sztrting-összesítő fv(HA(C1=0,"",C1+"db 20000Ft "),HA(D1=0,"",D1+"db 10000Ft "),... és így tovább) ahol C1, D1, stb-ken vannak a címletszámok felsorolva... ezek mind szépen 1-1 szöveget dobnak vissza, vagy üreset, vagy hogy hány darab milyen éppen az, ezeket egymás után fűzve meglesz a mezőben a szöveg...
    Vinyl majd mindjárt mondja a frankót :)
  • Brutal
    #12
    Jah még valami:
    Ezt ugy kell elképzelni, hogy van mondjuk 100 ember, akinek ebben a táblában van a fizuja...
    Lehet, hogy 6 embernél nincs ötezres címlet, de lehet hogy 94 embernél igen.
    Tehát ha 6 embernél az érték nulla, akkor ne írjon semmit, de a többi 94-nél ki kell hogy irja,mert ott létezik az adat.
  • Brutal
    #13
    Sikerült valamit?
  • VinylToy #14
    Szenvedek :(
  • magnum
    #15
  • VinylToy #16
    Meg van, de bonyolultabb mint gondoltam :()
  • Brutal
    #17
    nem baj
  • VinylToy #18
  • Brutal
    #19
    EZZZZZZ AZZZZZZZZZ!
    Erre volt pont szükségem!
    Örök hála!
    Jövök neked egy -el
  • Brutal
    #20
    Szóval egy sörrel:D
  • VinylToy #21
    Nem tudom van-e egyszerűbb megoldás, várnám én is, mert így macerás, ugyanis, ha egyszer te beírod, hogy milyen címletben van akkor ezzel az erővel ahol nincs oda nem írsz! :)
  • VinylToy #22
    Nem élek vele :)
  • Brutal
    #23
    Akkor maradunk a virtuális kézszorításnál....
  • rish
    #24
    sziasztok! hogyan lehet 3 cella tartalmát másolni egy negyedik cellába, úgy, hogy a negyedik cellában levő adatot ne írja felül? a 3 cellának a tartalmát egyszerre szeretném másolni, nem egyenként.
  • Dzsega #25
    miért jó az ha nem egyszerre másolod bele??? több cella tartalmát csak több cellába lehet rakni. ha meg nem akarod felüliratni akkor a cellák fölött van egy sor ahova lehet gépelni és oda beilleszted.
    jobbat nem tuok.
  • rish
    #26
    azért köszi! most az összefűzzel próbálkozom, hátha kevesebb kattintás lesz úgy
  • Roll
    #27
    Sziasztok! A kérdésem a köv.:
    Van több ezer cellában egymás alatt hosszú termék megnevezés, és nekem mindig csak a cella végében lévő rész kell. Meg lehet-e azt csinálni, hogy törölje a cellák elején lévő egyező részt? Egyesével elég szivatás.
  • Roll
    #28
    Sziasztok! A kérdésem a köv.:
    Van több ezer cellában egymás alatt hosszú termék megnevezés, és nekem mindig csak a cella végében lévő rész kell. Meg lehet-e azt csinálni, hogy törölje a cellák elején lévő egyező részt? Egyesével elég szivatás.
  • rushman
    #29
    már ha a cella tartalmának egy részét akarod törölni, akkor arra ott a JOBB(karakter száma) és a BAL() függvény. Mindkettő egy előre meghatározott karaktert vág le a rekordból.Pl: A1 tartalma: supergamez, akkor a JOBB(A1,2) értéke: supergam és így tovább. Remélem, erre gondoltál
  • rushman
    #30
    rosszul példáloztam, tehát a függvény eredménye helyesen: ez
  • Roll
    #31
    Köszi szépen, baromi sokat segítettél.
  • units
    #32
    Szerintem segített is csak te nem is próbálod ki amit írt!
    Kicsit elirta te meg leszúrod.
    Tehát ha az "A1" cella tartalma supergamez és mondjuk te csak az utolsó 3 karaktert akarod látni a "B1" cellában akkor ráálsz a "B1"-re és ott "JOBB" fügvény ahol a "szöveg" az "A1" a "Hány_Karakter" az "3"
    Az eredmény = mez
    ugyanez a szitu pl: ha "A1" értéke
    01-01234-235 "B1" eredmény = 235
    01-01234-356 "B1" eredmény = 356
    Aztán már csak kitöltöd egérrel.
    Sajna csak akkor ajánlom, ha a szükséges rész mindig ugyanannyi karakter.
  • Roll
    #33
    Tudom, hogy segített, félre értettél.
  • Tetsuo
    #34
    Nekem is lenne 1 problémám.
    A táblázatban a sorokat ABC-rendbe rendezem, hol az egyik, hol a másik oszlopba írt karakterek szerint.
    Szépen át is rendezi a legtöbb oszlopban a sorokat, csakhogy a legutolsóban nem. :(
    Most mit csináljak? Légyszi segítsetek mer' begolyózok! :) Kösz!
  • Cujo01
    #35
    Jelöld ki, amit át akarsz rendezni!!!
  • TillZ
    #36
    Jelöld ki egész rendezendő tartományt és Adatok menü Sorba rendezés...
  • Takezó
    #37
    Üdv! Kérdésem lenne: azt szeretném, ha egy adott tartományon belül összeszámolna nekem egy bizonyo karakterláncot. Példa: az A1:G17 téglalapban számolja össze, hogy hány darab "pityuka" szó van és a darabszámot írja ki a H1-be. Milyen függvényt használjak? :S
  • units
    #38
    Klick a H1-re és...
    =DARABTELI(A1:G17;"pityuka")
  • Takezó
    #39
    köszi, müxik
  • Takezó
    #40
    2 dolog: legördülő menüt tudok-e benne létrehozni? (gondolom beépített Visual Basiccel...)
    és hogyan tudom azt elérni, hogy egybe számolja a "pityukákat" és a "kakadukat"?, mert a =DARABTELI(A1:G17,"pityuka;kakadu") nem müxik, szal 1 értékre hogy adok meg két azonosítót?