445
  • Hunnenkoenig
    #244
    Kicsit figyelmesebben olvasd el a koncepciot :-)
    Tisztaban vagyok vele, hogy nem csinalhat lvl1-es kari uber cuccot ezert irtam, hogy jo cuccot magas kari csinalhat es azt csak olyan szintüek tudjak hasznalni.

    Az egböl az esöhöz:

    (most az SWG-t veszem alapul, mert az jol tükrözi a problemat)

    Az emberek gyartjak a cuccokat, mert xp-t szeretnenek. Ha el akarod kerülni a grinding (ugyanaz a müvelet monoton ismetlese xp szerzes celjabol. Craftereknel a legjobb targy keszitese es elpusztitasa) csapdajat, akkor minden targyat valahogy el kell tudnod passzolni. Mivel gyenguszabb dolgokat esetleg nem akarna megvenni senki, igy azert lehetne öket visszaadni loot-kent.

    Az emberek szeretnek lootolni es az SWG-ben ez a baj, hogy mindenki inkabb elpusztitja a gyengebb cuccokat, mert tudja, hogy senki nem veszi meg es az alacsonyabb szintü crafterek csak grindolnak esz nelkül, mig el nem erik a master fokot, mert akkor tudnak olyat csinalni, amit el is tudnak adni. Szoval nincs loot, es mindenki ugyanabban a szarban rohangal (a skill alapu fejlödes hatulütöje!)

    Szoval, ha mi lootkent visszaadjuk a gyenge vagy hasznalt targyakat, akkor kielegitjük a jatekosok gyüjtesi szenvedelyet és nem kell NPC cuccokat adni lootnak, ezaltal sebezve a craftereket, de mivel sok ember sok cuccot csinal, egyertelmüen a loot is magas lesz, ha csak nem ugy csinaljuk, hogy a lootolhato dolgok csak nehany %-at adja vissza a rendszer...

    Szoval tuti, hogy szazaval fognak szanaszet feküdni a cuccok a bazarban es a lootban (ha hasonloan lesz, ahogy en leirtam).


    -------------------------------------

    Mas:

    Egy ötlet loottal kapcsolatban. En imadom latni es hallani, ahogy valami kipottyan egy mob-bol, szoval jo lenne, ha ez ugy lenne megcsinalva, mint a diablo!

    Ne rakattintassal nyiljon loot-ablak, hanem pottyanjon ki a cucc es adjon egy jellegzetes hangot, hogy tudjam, mi pottyant :-)

    Persze csak az vehesse fel, aki megerdemli (az aktualis rendszer alapjan)!

    --------------------------------------

    Questekhez:

    Ha lehet, akkor ne a snassz es szokvanyos nagy felkialtojel legyen a quest-giver feje felett es ne benan alldogaljon földbegyökerezett labbal!

    Jo lenne, ha csinalnanak is valamit. Mondjuk egy favago vagja a fat es ha megszolitod (vagy meglat), hagyja abba es forduljon feled stb.

    A masik, hogy illeszkedjen a vilagba az NPC (kombinalni is lehet az elözövel, hogy megismerd, hogy ez egy quest-giver). Gondolok olyasmire, hogy ha egy jatekos az NPC közelebe er, akkor az NPC kezdjen el szaladni es kiabalni: "Van itt egy crafter?" vagy "Segitseg! Megtamadtak" stb.

    Ha megszolitod, akkor elmondja a sztorijat, ha nem, akkor tovabbszalad.

    Vagy mondjuk a favago karomkodjon hangosan es ha megszolitod, akkor hagyja abba a munkat es meselje el a sztorijat, stb.

    Ez kivitelezhetö, mert az SWG-ben is csinaltak hasonlot, csak nem müködik. Vagyis senki nem tudja, mit kene csinalni.

    Mindenki imadja, de ilyen csak 1-2 van a jatekban es azok sem müködnek es nagyon ritkan spawnolnak.

    Szoval jo lenne, ha itt ez lenne az altalanos es nem a birkan acsorgo nagy felkialtojelek. Szerintem az tudja az embert legjobban kirantani a hangulatbol...
  • DonSmith
    #243
    Nem törvényszerű az hogy a fegyvereknek és a tárgyaknak úgy kell potyogniuk a szörnyekből mint égből az esőnek!
    Amúgy el lehet különíteni normál tárgyakat és fegyvereket, valamint varázs tárgyakat és fegyvereket is. Normál tárgy potyoghat ki szörnyből és lehet előállítani. Varázstárgy monjuk meg csak előállítható sok vagy különleges nyersanyagból, esetleg fejleszthető a normál fegyverekből különleges nyersanyagok felhasználásával (mint az általd is írt sárkányfog) vagy igen nagyhatalmú szörnyektől nyerhető, amit nem tud egy ember legyőzni hanem csoportok, vagy seregek kellenek az elpusztításához és még akkor sem bizti hogy varázstárgyat fog dobni. Szóval minden csak a jól felépített rendszer fügvénye.
    Amúgy az sem túl jó egy játékban ha mindenki nagyhatalmú varázstárgyakkal szaladgál, és még egy LVL1-s kari is előtudja állítani. Onnantól kezdve elveszti azt a funkciójátz amit annak idején szántak neki, azt hogy ritka legyen és ne a boltban beszerezhető tömegcikk.
  • Hunnenkoenig
    #242
    En ezt ertem, de ne egy MUD-bol indulj ki, hanem egy online jatekbol, ahol targyak ezrei fekszenek szanaszet jobbnal jobb modositokkal. Senki nem venne meg, de a keszitöje beleölt egy csomo idöt, penzt es munkat.

    Ha mar ragaszkodunk a mellekhatasokhoz, akkor annak egyidöben egy nagy bonuszt kell adnia valami mashoz, hogy erdemes legyen megvenni.

    Szoval ha egy fail van kiserletezes közben, akkor kapjon egy minuszt mondjuk eröre, de egy sokkal magasabb pluszt mondjuk varazslatra vagy skillre attol, amit azon a szinten, azokkal az anyagokkal lehetne kapni normalis körülmenyek között.
  • DonSmith
    #241
    Egy tárgy "mellékhatása" nem "büntetés". Az életben sem minden jó, szép és tökéletes amit használsz, és ez egy nagyon rossz bevett szokás hogy a varázstárgyaknak csak pozitív tulajdonsága lehet! ajánlom mindenki figyelmébe a MOKHARA - A MÁGUSTORONY című írást ami nagyon jól megmutatja, hogy a varázstárgyak között nem csak jól sikerűlt darabok vannak. Amúgy ha egy varázstárgy mondjuk 3xos sebzést ad nem fogja érdekelni a tulajdonosát hogy -1-t kap az erőre. Persze ha a tárgyakhoz csak pár nyersanyag kell akor eldobja a fenébe és csináltat ujjat, de ha 20-30 órai játékkal szedi össze a szükséges nyersanyagot akkor már nem is bizti hogy zavarja az a kis "mellékhatás". Ha itt is meg van a jó egyensuly akkor lehet használni negatív módosítokat is.
    Uff én beszéltem
  • Valen
    #240
    És a veszélyesebb helyeken értékesebb ásványokat lehet bányászni, melyeket magasabb skillen is nehezebben tudsz finomítani :)
  • Valen
    #239
    Az EVE Online-ban tudsz bányászni mindenféle képpen, meg finomítani is, csak a hatásfoka lesz jobb vagy rosszabb

    pl:

    Bányász skill-nél a következő szintű bányászlézerhez már skill 4-kell, amit 37 óráig tanulsz (szerencsére offline is tanulsz)

    A refinery ugyanaz, hogy tudsz finomítani, csak nagy lesz a veszteséged :)))

    ill. a marketben is tudsz venni alapanyagot venni más playertől vagy NPC-től

    a vásárlásnál szintén bónuszokat kaphatsz a Trade skill-től (de csak NPC-kel szemben :))
  • Hunnenkoenig
    #238
    Ja es a finomitas ne a mennyisegre menjen, hogy ha finomitom, akkor többet tudok kihozni belöle, mert azt meg tudom egyszerüen oldani a lelöhely szabalyozasaval is. Ha nem akarom, hogy sok legyen belöle, akkor kevesebb unitot hagyok kibanyaszni egy adagbol. Esetleg veszelyesebb vagy magasabb szintü helyeken (kerdes, milyen a jatek felepitese) többet tudok banyaszni. Szoval erre szerintem marhasag elpazarolni.
  • Hunnenkoenig
    #237
    Hat ez a finomitas akkor erdekes, ha akarunk külön banyasz szakmat csinalni, de szerintem meg akkor is fölöslegesen komplikalja a dolgokat.

    Az SWG-ben peldaul volt banyasz szakma, azutan kiszedtek, mert szerintük unalmas volt. Most az emberek szeretnek a szapmat visszakapni es szerintem is lenne ertelme, de akkor az külön szakma legyen es LEHESSEN finomitani, ne pedig a craftingolas KÖVETELMENYE legyen!

    Akkor ha jobb anyagra van szüksegem es epp nem talalok a termeszetben olyat, akkor meg tudjam venni az üzletben, de ne nekem kelljen vele bibelödnöm.
  • Valen
    #236
    Halkan jegyzem meg, hogy a finomítás nem rossz ötlet, ha normálisan van megcsinálva !!!

    pl. EVE-Online-ban:

    Alapból tud mindenki refinery-t, de a kibányászottt érc finomítása során az alacsony skillel rendelkezők kevesebbet tudnak kifinomítani belőle, mint a magasabb skillel rendelkezők, ergo az alábbiakra spec emberekre van szükség az oprtimális gyártáshoz:

    1. Magas bányászati és egyéb bányász skillel rendelkező egyén. (pl. 3-4 fő)
    2. Nagy teherhajót vezetni képes + magas refineryvel + magas trade bónusszal rendelkező szállító (1-2 fő)
    3. Magas gyártási képességgel rendlekző tag, aki képes emberi áron, emberi időben legyártani a cuccot (1 fő)


    Meg pl. Az EVE-Online-ban a skill tanulási rendszert érdemes alapulvenni, mert nagyon korrekt.

    Gyk. csak a kezdésnél kapott skilleknél számít, hogy mivel kezdtél (szakra vonatkozóan), mert menet közben kemény pénzekért és sok-sok valódi óráért bármit meg tudsz tanulni, ergo kisebb az esélye hogy nagyon elbazd a karaktert.
  • Hunnenkoenig
    #235
  • Hunnenkoenig
    #234
    Tudtam, hogy összebassza....
  • Hunnenkoenig
    #233
    Na, kicsit raneztem a Horizonsra. Hááát.....
    Elsö benyomasra ezek a komplikaltsaggal akartak elhitetni, hogy ez a craftingrendszer komplex.

    Elöszöris banyasznod kell, utana a nyersanyagot egy olvasztotegelyben megmunkalni es csak utana craftolhatod.

    Minden szar alsogatyara külön meg kell tanulni a formulat es csak utana tudod elkesziteni. Ez mondjuk annyiban jo, hogy ha csak Kalvin Kline alsogatyakat akarsz gyartani, akkor eleg csak azt megtanulni, de lenyegeben csak extra munka es vagy 3 ablakon kell atkattintgatnod magad, mig megtanultad az alsogatya gyartasat.

    Ahhoz, hogy kicsit jobba tegyed, megint külön valamiket kell tanulnod, amit vehetsz vagy küldikkel kaphatsz, de mar megint 4 ablak elkattintgatasa es 5 menü szükseges hozza.

    Szoval lenyegeben a rendszer nem jobb, mint amit en felvazoltam, csak sokkal komplikaltabb es hosszadalmasabb.

    Csak összehasonlitaskeppen (remelem a forum nem csusztatja össze):

    Horizons..............................Én rendszerem

    Craftolhato Cuccokat kapod
    cuccokat külön a szinttel
    meg kell tanulni


    Anyagok minösege Anyag minösege szamit
    nem szamit az item
    tulajdonsagaba


    Anyagot külön meg kell Anyag egyböl
    munkalni es csak azutan craftolhato
    craftolhato

    Bonuszos cummokhoz Bonuszok egyböl
    külön kepesseg kell kiserletezhetöek
    vagy lootolhatoak


    Rengeteg menü es ablak egyszerü es gyors
    kezelöfelület

    Sokfajta item legalabb ugyanannyi
    fele item
  • Valen
    #232
    Ebben van vmi :))
  • Hunnenkoenig
    #231
    A lineage2-ben beta-elösködö verpistikek rohangalnak. Azok sosem fognak ertelmesen viselkedni :-)
  • HUNrricane
    #230
    Nekem nagyon tetszett a Morrowind-ben az időjárás. Hirtelen eleredő eső, vihar, feltámadó szél stb...
  • Hunnenkoenig
    #229
    Epp ezt mondtam en is, hogy a büntetös cuccokat nem akarna senki hasznalni, mivel tudja, hogy a következö sarkon kap egy ugyanolyat büntetes nelkül. Szoval nem sok ertelme van. En mint mondtam, ellene vagyok a bünteteseknek. Minimalis korlatozasok kellenek az egyensuly miatt, de konkretan büntetni szerintem nem kell a jatekost.
  • Hunnenkoenig
    #228
    Az biztos! :-)

    Egyebkent a Horizon-t most lehet ingyenesen tesztelni 7 napig!
    Epp töltöm le. A következö napokban belemerülök annak a craftingolasaba es gyüjtöm az ötleteket :-)

    A civil munkak fontosak az biztos! Azert is szeretnem, ha nagyon jo crafting es kidolgozott gazdasag lenne a jatekban, mert az az alapja egy jo jateknak :-)

    Nem mindenki szeret folyton csak gyilkolni...

    Bar gondolom a fejlesztök azert tisztaban vannak az MMORPG alapszabalyaival (a Lineage nem igazan RPG hanem hack 'n slash PvP-re kihegyezve), különben nem alltak volna neki, szoval evidens dolgokat szerintem nem kell magyarazni, csak ötleteket adni hozza :-)
  • Valen
    #227
    A karakter generálásnál meg talán fel lehetne használni pár elemet a EVE Online című Scifi MMORPG-ből is :))
  • I.C.ram
    #226
    Túl vagy fűtve kicsit szexuálisan, nem? :DDD
  • RPG Killer
    #225
    DOLGOZUNK es FIGYELUNK
  • Valen
    #224
    Ja mégvalami :

    A foglalkozások / boldogulási módok

    Nagyon fontos része egy MMORPG-nek

    az L2 nagy hibája hogy két dolgot tehetsz: Ölsz MOb-t vagy Árulsz gyártott itemet.

    De egy normál MMORPG-ben Pl. SWG, EQ, NEOCRON stb.. van lehetőség civil munkát is vállalni pl.:

    - Bányászat, mezőgazdaság
    - Árú és ember szállítás
    - Cég alapítás (nem klán!!!, mert az ettől független)
    - Fejvadász (körözött bűzöző elfogása (gyk. PK írtás pénzért)
    - Árú gyártás (pl. fegyver, használati cucc)
    - Bérgyilkossság, szabotázs (Cégek/emberek bérelnek fel, hogy megszivasd a másik céget/embert)
    - Kalózkodás (bár ez evidens)
    - és még amit kihagytam :))
  • Valen
    #223
    Hunnenkoenig:

    ez a chat ablak nem rossz ötlet, de a LineAge 2 -ben is van ilyen direkt, de vhogy mégsem használják a dolgot, inkább mindenki beordibálja a normál chat-be :))

    Egyéb:

    Az item craftnál a hibákról, elrontásról:

    Lehet beleteni, de elötte jól meg kell beszélni, mert pl. a Diablo II-ben volt főleg az hogy egy item adott 40 Hp + 2 to all-t + -1 Strenght.

    S pl. ekkor nem biztos hogy használni fogja a tárgyat az illető, hizsen a strenght elég fontos dolog egy RPG-ben!!!

  • Hunnenkoenig
    #222
    Ami meg jo lenne es eddig egy jatekban sem talalkoztam vele: erotika!

    Jo lenne, ha vegre valaki merne erre valalkozni es egy felnötteknek valo jatekot csinalna. Ugyis altalaban azok jatszak az ilyesmit.

    Ha valaha eljutunk arra a pontra, hogy az erotikat, ami termeszetes dolog, nem szegyeljük jobban mint a gyilkossagot, ami nem termeszetes, akkor az biztos, hogy europabol fog jönni. Sajna eleg keves ilyen jatek keszül europaban. Legyünk mi az elsök, akik meg merik tenni ezt a lepest! :-)
  • Hunnenkoenig
    #221
    Tradechat az jo ötlet, mert altalaban az a problema, hogy az emberek a rendes csatablakot spammeleik tele az ordibalasukkal, hogy mit arulnak. Erre mindenkepp jobb lenne egy külön chat. Igaz mindig lennenek olyanok, akik megis a simaban spammelnek, de azert a nagy resze atmenne oda szerintem.

    Az, hogy lemaradsz valamiröl, a te bajod, de ha nem lattad a hirdetest, nem is tudod miröl maradtal le :-)

    A valo eletben sem tudsz minden learazasrol es jo üzletröl, ami a varosban eppen folyik :-)
    Azonkivül ha valamiröl lemaradtal, majd jön a következö jo dolog, ami erdekel.
  • pityogo2
    #220
    1.viszont annak nemjó, aki el akarja adni.
    2. fórumon is uyganúgy elvihetik
    3. és akkor már nem tök mind1???
  • Bucser
    #219
    Miért te nem útálod mikor kinézel magadnak valami hűdeqrvajó dologt aztán az orrod elől viszik el mert nem jártál arra és nem vetted észre??? Vagy minden pillanatban lesed a chatet egy jó cuccért egy pillanatra szól valaki a családból lemész és félóra alatt 40 olyan dolog talál gazdára ami érdekelt volna és utánna 2 hétig megint semmi érdemleges nem lesz a trade chatben... Csak erre mondtam, hogy a chat borzasztó idegesítő lenne.... Én jobban szeretem azt amikor van idő tárgyalni és lehet lassabb a lefolyása de van esélye mindenkinek aki akarja, hogy ránézzen....
  • Bucser
    #218
    Honlap még mindig nincs......
  • pityogo2
    #217
    hát szívta, ha lekésett. szerintem a fórum nem jó, mert marha lassú dolog.
  • Bucser
    #216
    Akkor inkább Trade fórum.... Mert ha valaki nem figyel a chatben akkor lemaradhat egy jó kis cumóról:))

    Esetleglehetne árverési értékesítési forma:)
  • pityogo2
    #215
    valami
  • Hunnenkoenig
    #214
    Na, nem ir senki semmit? :-)
  • DONGUBA
    #213
    hy
  • pityogo2
    #212
    vagy:
    lennbe külön egy trade chat, ahol az emberek nyugisan közölheték az eladni kívánt tárgyakat.
  • pityogo2
    #211
    szerintem nem rossz ötlet, amit csnáltak l2-ben, csak az voplt a baj, hogy nem volt kijelölve külön nekik hely, meg nem volt levéve a karik grafikja oylankor.
    még1 ötlet az áruláshoz:
    kikéne jelölni minden városban egy kis területet, ahova be lehet menni, pl piac felirattal, és ott lenne 1 szabad terület, ahova efeküdhetnek az emberkék, és onnan árulgathatnák úgy, hogy a karijuk grafikját lentebb vennék.
    vagy úgy simán npc-nek, hogy a karizmától+a cserélgetés skilltől fuggő értékben tudod eladni a kereskedőnek, de a legkisebb bolti árnál még ígyis olcsóbban (annak elkerülése végett, hogyha valaki már drágábban tudná eladni, mint megvenni, akkor venne belőle milliót, és eladná 2x-es áron... nem kóser.)
    na mind1.
    szerintem alapjában véve úgyis vannak a fejlesztőknek erre is ötleteik, de ha nem, egyszer össze leehtne gyűlni egy chatre, ahol meglehetne beszélni, emgvitatni az ötleteket, mert szerintem csak úgy alakulhat ki egy jó kis rendszer elle, ha összeülnek a fejlesztők és a játékosok, akik egyött kitalálnák.
    na mostanra csak ennyit.
    bocsi az elírásokért:)
  • Hunnenkoenig
    #210
    Az eladasi rendszert nem elemeztem, mert nem konkretan a kraftolashoz tartozik :-)

    Az SWG-ben es mas amerikai/europai jatekokban ez megközelitöleg igy van, ahogy te leirtad, csak az azsiaiak szerencsetlenkednek ezzel a leülösdivel. Persze szemelyes trade-nek kell lennie ket karakter között.
    Ezen a fejlesztök biztos gondolkodtak mar :-)
  • HUNrricane
    #209
    Hunnenkoenig
    Jó ötleteid vannak ( az a Craftolás javító cuccok „Sárkányfog” azokat nagyon jó ötletnek tarom)


    Pár ötletet én is leírok:
    A craftolásnál ne csak elrontani lehessen a készíteni kívánt tárgyat, hanem a vártnál néhány %-kal jobb tárgy is sikeredhet. (pl. 56 páncél helyett, 59 páncél lesz, vagy +12% jég ellen állás) De ez függjön a készítő páncélkészítés Skill-jétöl. Egy 5 szintű páncélkészítés skillel rendelkező karakternek 1% esély legyen, hogy a készített armor-hoz kapjon +defet (1-4 –ig).
    De egy 10 szintű páncélkészítés skillel rendelkező karakternek 4% esélye legyen hogy készített armor-hoz kapjon +defet (1-8 –ig).


    A karakterek tárgy árulási rendszerre is lenne egy ötletem. A L2-ben úgy oldották meg, hogy a karaktereket kiültetek a város közepébe, és úgy árulták az eladni kívánt áruikat. Ezt nagyon rossz ötletnek tartom, mert nem csak zavarja a városban közlekedő embert, aki megpróbál eljutni pl. a kovácshoz, hanem még a sok karaktertől szaggat is.
    Ezt úgy oldanám meg, hogy lenne egy épület (lehetne warehouse) ahol az eladni kívánt tárgyakat a karakter berakná. Be kellene írni az árát, hogy mennyiért adják. De hogy a tárgyak ne halmozódjanak fel, ezért minden nap 60arany-ba kerülne a tárgyak hirdetése. Rakhatnál be pénzt a warehouseba (pl. 600 aranyat, ez 10napra hirdetésre lenne elég) Ha ez elfogy, akkor a tárgy árából vonna le naponta 100 aranyat, és ha 3napig így se vinnék el, akkor az ár elkezd feleződni(ez megoldás lenne azon balfasz emberek ellen, akik 2millio ért hirdetnék meg tárgyakat) .
    De ha már a berakott pénzed elfogy, akkor a tárgy elvitt összegének csak a 75%-át kapod meg, a többi 25%-át pedig a warehouse kapná.
    Warehousebe is úgy tudnál vásárolni mint a kovácsnál.pl. Páncélok >könnyű Páncélok > Bőr páncélok és akkor a lista a legrégebben berakott tárgyal kezdődne.


    A diablo 2 BN-ben még nagyon tetszett a karakterlista, ahol legfelül a szerveren legmagasabb karkter volt(mellette név és szint),. Erre a karakter listára a legerősebb 10000 játékos kerülne fel.
  • RPG Killer
    #208
    OK thx
  • Hunnenkoenig
    #207
    Ha valami kerdesed van, irj nyugodtan egy e-mailt.
    Persze mint mondtam ez egy elsö valtozat es biztos at lesz dolgozva es bövitve lesz.

    Rajta maradok mindenkeppen :-)
    Ha megyek pestre, akkor szemelyesen is megvitathatjuk majd bövebben :-)
  • RPG Killer
    #206
    Hunnenkoenig:Koszonom a cuccot most fogom attanulmanyozni a napokba.Ahogy igy atneztem egesz jo de majd rendesen atnezem.Addig is irjatok ha barmivel kiegeszitenetek vagy otletek is jo.Sok a munka most is nem tudom mikor tudok feljonni legkozelebb. (bocs az ekezetekert)
  • Hunnenkoenig
    #205
    Naja, ezeket meg majd meg kell vitatni. Ugyis a fejlesztök fognak dönteni, de en ezeket eppmostanaban tapasztaltam az SWG-ben. A sikertelen kiserletezes benne kell, hogy legyen, de nem szabad tul gyakorinak es magasnak lennie, mert az emberek elvesztik a kedvüket.

    Vedd figyelembe, hogy a jateknak elsösorban szorakoztatnia es nem frusztralnia kell. Persze azert nagyon könnyünek sem szabad lennie.

    Esetleg ugy lehetne megcsinalni, hogy kezdö karik gyakrabban hibaznak, mint magas szintüek.

    A minusz hatasnak semmikepp sem vagyok hive.