445
  • DonSmith
    #285
    Az RPG is lehet hack&slash a kettő nem zárja ki egymást, sőt a többsége inkább az utóbbi kategóriába tartozik mint a szószerint vett RPG-be. Ahhoz túl kevés "logikai feladvány" van bennük hogy ne H&S kategória legyen, nem nagyon kell bennük nyomozgatni, rejtéjeket megoldani, vagy ha mégis azt az esetek túlnyomó többségében erőszakos módon. Az RPG-ben szereintem a harc az csak másodlaos fontosságú.
  • Hunnenkoenig
    #284
    Yellowcab: A baj az, hogy egy jateknak mas dinamikaja van, mint a valosagnak!

    Ugyanugy mint a filmeknek. Ott sem szeretem, ha valaki elkezd szak-kinaiban magyarazni, hogy ez vagy az a jelenet miert nem valosaghü...
    Azert nem az, mert ugy nem nezne jol ki, nem lenne szorakoztato, unalmas lenne stb.

    Ha jatszottal Sims-t, akkor tudod, hogy mennyire dögunalmas, hogy reggel el kell menned a wc-re, fogat mosni stb. ahhoz, hogy tovabbjuss (nekem sosem sikerült).

    Egy jatek ne arrol szoljon, hogy orakig, napokig egy lofaszsagot kell tanulnom/csinalnom, csak mert az eletben is ugy van!

    Ha egy Battlefield 1942-ben elöbb több honapig kene tanulnod a tankok vezeteset, mint az eletben, szerinted jatszana vele valaki?
  • pityogo2
    #283
    ez most rpg, nem pedig hack & slash.
  • pityogo2
    #282
    jól beszéltél, testvér :)
  • yellowcab
    #281
    Amit minden játékból hiányolok(legalábbis amivel találkoztam,kivéve a sacred)az az autoloot,ill. a loot shortkey:(((
  • DonSmith
    #280
    Minden csak attól függ hogy a fegyvereknek mennyi szintje van, milyen a képzettségrendszer.
    Az a rossz hogy mi itt csak ötletelgetünk, de semmi konkrétumot nem tudunk hogy mibe kellene beilleszteni az ötleteinket.
    Nem is merjük a progi képzettség rendszerét, fegyvertípusait, semmit. Így csak az általunk kiötlött dolgokat osztjuk meg egymással, "álmodunk magunknak egy világot" és majd az "élettől meg kapunk egy pofont". :)
    Jó lenne már valami konkrétumot is tudni!
  • yellowcab
    #279
    leragadok a konkrét példátoknál,a kovács
    ahhoz hogy kovács legyen valaki fel kell építenie mind a tudást,mind az anyagi hátteret
    tanulás,gyakorlat,ház,üllő,kályha,víz stb-stb(ezek a valós életben is így működtek)
    mikor ezekkel megvagy jönnek a kitalát világ jellemzői:ilyen +,olyan varázslat stb
    de ezt nem csak a kovácsra lebontva,hanem minden másra
    számomra az lenne egy teljes játék,ha nem kéne elkezdeni öldökölni,hanem felderítenéd a lehetőségeket,és ami tetszik hozzáfogsz
    ill. egy "kiöregedett harcos",aki tisztában van azzal,hogyan kell megmunkálni egy kard markolatát,milyen súlyozásokkal legyen ellátva, lényegesen jobb kardot tudna készíteni,mivel ő volt az aki a fegyvert és a páncélzatot használta a csatákban,ő tudja előnyeit és hátrányait
    esetlegesen ötleteit továbbadhatja skillpontért cserébe
    de az soha nem tűnt valószerűnek egy játékban sem,hogy jáccottam 2 órát és craftingelhetek(nem mintha csinálnám)
    Még akkor sem,ha előtte bármilyen quest teljesítése kell
    Na mind1
    Most lusta vagyok sanos tovább fejtegetni
    Talán tiszta mire gondolok,talán nem...
  • repro
    #278
    Igen, de vannak ilyen szamuráj szerű harcosok, mint amit te írsz és vannak olyanok, akik mindent hozzávágnak az ellenhez, ami a kezük ügyébe kerül, hetente mást fegyvert ragadnak, vagy többféle fegyvert tartanak maguknál.
    Sztem ezért felesleges ez az egybeolvadás, mert van aki nem olvad egybe :) (sőt sztem sokan mert talál egy jobbat akkor eldobja a régit.)
    Maximum sztem fajtára lehessen szakosodni (kiskard, nagykard, markolat-nélküli kard, stb).
  • Hunnenkoenig
    #277
    Ja, vegülis ertettem, de nem tudom ez mennyire kivitelezhetö...

    Ötletnek nem rossz :-)
  • DonSmith
    #276
    Szerintem itt nem a fegyver értékei hanem a fegyverforgató értéke az ami változik!
    Úgy is lehetne fogalmazni hogy a harcos egyé válik a megszokott fegyverével, ismeri minden kis rezdülését, előnyét, hátrányát, lelkének egy darabjának, testének meghosszabításnak tekinti és ezt az egy fegyvert ami már kötődik hozzá hatékonyabban tudja forgatni. Nem vonatkozik ez máisk ugyan ilyen fegyverre csak erre az egyre. Ha ez tönkre megy vagy másnak eladja akkor ott nem kapja meg ezt a bónuszt csak X idő után. Természetesen ez nem zárja ki azt hogy a fegyvert fejleszthesse, de akkor valamilyen szinten ez a kapcsolat megváltozik, mivel már nem teljesen ugyan az a fegyver, így veszít a kedvezményből amit kap rá, de X idő elteltével ismét növekedhet majd neki. szerintem LawaHun így értette.
    Uff én beszéltem :)
  • Hunnenkoenig
    #275
    Ismerte valaki azt az oldalt, ami a diablot epitette fel html-ben es csak szöveg alpu volt?

    Az ellensegek különbözö website-ok voltak. Az egyik unique monster a microsoft.com volt :-)

    Hat azzal en rengeteget jatszottam! Tök elvezetes volt!
    Lehetett szintet lepni, fegyvereket szerezni stb. mint a diabloban.

    Sajna bezartak. De jo lenne, ha valami hasonlo ujra indulna...
  • Hunnenkoenig
    #274
    Oh yeah! :-)

    Csak egy kis flash tudas kell meg html es mar mehet is!
    Grafikanak meg jo lesz a palcikaember :-)
  • Hunnenkoenig
    #273
    Ezek nagy resze biztos megvalosithato, a többi meg valszeg megvalosithato, csak eddig senkinek nem jutott eszebe :-)

    Mint mar meg lett jegyezve, mi magyarok sokkal ötletdusabbak vagyunk, mint barki mas! :-)

    A honlapot mar en is nagyon varom, de legyünk türelemmel...

    Ja, ha meg valosagot akarsz, akkor menj ki az utcara :-)
    Ezt nem igazan ertettem, mire mondtad... :-)
  • repro
    #272
    Ezeket amiket mi írtunk egyáltalán nem nehéz leprogramozni. adabázis az egész. A bevitele lehet sok idő és sajna a mérettel is számolni kell.
    Azért beszélgetünk ezekről, mert mi másról?
    És szerintem a lehetőségektől lesz valami életszagú.
    Sok játékba látható, hogy egy kiválasztott kaszt, egy kiválasztott felszereléssel, egyfajta tulajdonságokkal a legerősebb abban a játékban és kész. ezért a legtöbben arra hajtanak.
    Azért kell sok lehetséges út, hogy ha valamelyiken elindulsz sose tudj lemaradni, zsákutcába kerülni a többiekkel szemben.

    Ötleteinket osztjuk meg egymással, mert lehetőséget kaptunk és ha esetleg nem jön össze ez a project majd megkeresem Koeniget és Lawa-t és csinálunk egy 2D MMORPG-t amivel játszanak majd 50en.. :)
  • yellowcab
    #271
    kicsit kiábrándítóan hatnak az írásaitok,ha ez mind megvalósítható lenne,miért nem találkozunk velük?Azért kiábrándító,mert akkor lenne igazán szerepjáték,ha minnél több elem emlékeztetne a válóság ill. a szerzői világokra.Nem tudom, mikor látunk ilyet,de én már nagyon várok rá.
    Nem akarom lenézni a magyar fejlesztőket,de néhány ember nem fog még fél évet szarakodni ezekkel a megoldásokkal.És lehet,hogy ez a topic mostmár inkább azért van,hogy saját ötleteinkkel kápráztassuk egymást,az indító célja az rpg felveztetése volt.
    Most már azért villanthatnának valamit a műből.A webdisegnereteket megdobjátok a szőnyeg alá,szerda mi?
  • pityogo2
    #270
    ja igen
  • pityogo2
    #269
    erre ott van jópéldagént a DS
    próbáljátok ki. nekem volt ot egy lvl sok magaem. nagyon elhúzott a varázslása, és mikor próbéltam fejleszteni az amatőr harcolását, kb 2x tovább tartott egy szint azon a kicsi szinten, mint 1 a mágiával.
  • Hunnenkoenig
    #268
    Igen, ez logikusan hangzik! :-)
  • Hunnenkoenig
    #267
    marmint
    300+(2*300)
    300+(2*300)+(3*300)

    Igy akartad irni, igaz? :-)
  • repro
    #266
    ezért kell a szimpla szakmásoknak magas szinten valami nagyobb dolgot összehozni, mint a hibridnek.
    pl.: 1/1lvl kovács/vari(szakma) az tud már valami varázslatos tárgyat (pl világít), mint a 2lvl kovács aki pl. a tartóssághoz tud adni párat.
    Ezért kell, h a szimpla szakemberek sokkal tovább tudják feljeszteni és magasabb szinten túlszárnyalni a hibrideket.
  • pityogo2
    #265
    itt van még 1 lehetőség a keresztezéshez. :
    pl 1 "ünertápnagymesterség" az mondjuk 300 óra (csak hogy lássátok, nem konkréten így gondolom az eltelt időt. legyen már vmi mértékegység:) )
    ha pl az egyik mesterséget szeretné keresztezni a másikkal akkor az első mesterség+ahanyasik mesterség*300 óra
    pl: kovácsolás + alkímia = 300+2*300 =900 óra
    pl: kovácsolás + alkímia + díszítés = 300+2*300+3*300 óra.= 1800 óra.
    stb stb
    ha emg csak külön-köülön tanulná a mesterségeket, nem keresztezésa miatt, akokr emg mindegyik 300 óra lenne.
    nemtom hogy érthető-e ez :)
  • Hunnenkoenig
    #264
    Ez vegülis jo ötlet, hogy hiresse teheted a kardot es a neved.

    Hat ezt majd a fejlesztöknek kell eldönteni, hogy tetszik-e nekik az ötlet es, hogy meg tudjak-e valositani?
  • Hunnenkoenig
    #263
    Ertem. Szoval, ha az alkimiat felvetted a karaktergeneralasnal, ako´kor az az erösebb es jobban tudsz magaiat kiserletezni, de jobbat a fegyvernel is, mint az a kovacs, aki kovacskent generalodott es az alkimiat csak felvette.

    Hat ez sok balancingot követel, de igy van ertelme :-)
  • Hunnenkoenig
    #262
    Bar azt hiszem, a legtöbb ember a varazslatosat reszesitene elönyben, mivel inkabb az összkepesseget nezne, nem csak egy tulajdonsagot.

    Szoval en hasznalok egy kisebb ütöerejü kardot, ha van rajta meg 3 bonusz, mint ha nincs rajta bonusz, de egy tulajdonsagban többet tud.

    Altalaban a bonuszokkal nagyobb ütöeröt tudsz összehozni, mint bonusz nelkül.

    Bar ez csak egyensulyozas kerdese. Ha sikerül jol megoldani, akkor lehet ertelme...
  • repro
    #260
    Folytatás: (bákker)

    És _mindkettőből_ el tudja érni az "übertápnagymester" szintet, de természetesen ettől függetlenül se lesz egymáshoz közük.
  • repro
    #259
    Folytatás:

    Aki _felveszi_, nem pedig keresztezi az alkímiát a kovácsolás mellé az a szipiszupi kardot tudja majd legyártani és az alkímiája is külön fog fejlődni a kovácsolástól (pl. tekercs készítés)
  • pityogo2
    #258
    de nem értesz... szted ha te megtanulsz valamit, azt másik is megtanulja?...
    lehet hogy bugokhoz vezetne, de sztem jó ötlet.
    vagy lehet az is, hogy simán edződne a fegyver ugyanígy, és akkor mondjuk ha leváltod azt a bizonyos fegyót, akkor eladhatod jobb áron.
    és mondjuk ha már sok ilyen tárgy lenne, amit te edzettél, akkor leeht hogy híressé válnál, esetleg hőssé.
    erről jut eszembe... lehetne iylen rang, pl hogy :
    ismeretlen kalandozó, átlag kalandozó, ismert kalandozó, világi kalandozó, hős, isteni ember, isten.
    vagy ilyesmi
  • Hunnenkoenig
    #257
    Ez jó!
    Igy valoban valaszut ele allnal: akarok jo magikus targyakat csinalni vagy csak simat de akkor az a legjobb?
  • Hunnenkoenig
    #256
    Ja, persze akkor növekedne a szintje is, igy nem hasznalhatna Vérpistike lvl 1-en.
  • repro
    #255
    Ez az összeolvadás nem rossz, viszont akkor akinek csak 1 szakmája van az is tudjon valami különlegeset!!!
    Különbséget kellene tenni szakma felvétel és szakmák keresztezése között.
    Pl. aki keresztez 2 vagy több szakmát az ne tudja elérni egyikből se az "übertápnagymester" szintet, csak az, aki azt az 1et műveli.

    Például:
    Valami varázslatos szakma (pl. alkímia) keresztezése kováccsal: lángoló kard (+sebzés, állandó fákyla) - különböző mágikus szerek segítségével állítja elő.

    "Szimpla" kovács kb. hasonló szinten: szipiszupi kard (+sebzés) - semmi mágikus tulajdonság, mivel a szakértelmével/tapasztalatával tudja úgy megmunkálni az acélt, h átvág mindent.
    stb.
  • pityogo2
    #254
    pl :
    Átkozott hosszúkard.
    30 sebzés
    60 durability
    -2 erő
    +1 ügyesség.
    namost. van esély rá, mondjuk hogy a 100. óránál +1 erőt adna, ezért márcsak -1 erő levonás van, és így kiüszöbölhető lenne az, hogyha valaki sokat szenvedett egy tárgy elkészítésével, akkor ne vágja ki a p*csába, hanem sokat harcoljon vele, amiután a tárgy negatív tulajdonsága megszűnik.
  • Hunnenkoenig
    #253
    A kovacshoz el kell vinni, mert ez egy online jatek es a közössegre epül! Mindenki függjön masoktol! Ez a lenyeg!

    Ha csak te kapnad a bonuszt, az mar komolyabb dolog es az valoban bugokhoz vezethetne. Ha konkretan megvaltozik a targy tulajdonsaga es megmarad akkor is, ha te eladod, az egyszerübb a kivitelezesben.
  • pityogo2
    #252
    szerintem eggyáltalán nem kéne elvinni a kovácshoz. nem azt mondtam, hogy fejleszthetővé válik, hanem hogy megedződik a fegyver, a használója nagyon jól ért már hozzá, ezért lesz jobb neki.(a többiek tök ugyanúgy nem konyítanak hozzá, azért nem növeli nekik)
    A + dolgok meg véletlenszerűek lennének.
    mondjuk minden 50. vagy 100. óra használat után valami bónusz.
  • Hunnenkoenig
    #251
    Hat talan nem olyan bonyolult. Csak egy countert kell beepiteni. Ha megvan az oraszam, akkor megjelenik egy szöveg, hogy a kard fejleszthetö. Akkor el kell vinni egy kovacshoz es az megint tud kiserletezni a meghatarozott tulajdonsagon. Nem tudom, milyen a programkod felepitese, de feltetelezem, hogy adatbankokkal dolgozik. Akkor meg egyszerüen atirodnak az ertekek es kesz.
  • repro
    #250
    Húúú azért gondolj a programozókra!!! az ötlet végülis nem rossz, de elég nagy bugveszély :)
  • pityogo2
    #249
    Szerintem normál tárgyakból is lehessen varázstárgyat, vagy edegyi tárgyat csinálni. pl ha egy kardot valaki nagyon sokáig használ, akkor kezd hozzáértő lenni, így CSAK ő kap arra az adott tárgyra bónuszokat.
    Ha pl egy lvl 1-es már kezdetektől mondjuk rövidkardot használ, és mondjuk már 100 órányit azt használja (online)
    akkor pl a használó választhat neki egy nevet. pl: Oclubus of murkurus (lol)
    a többi embernek ez csak egy neves tárgy, de a hasyználójának, aki használta a 100 órát, ez egy igen is jó tulajdonságokkal rendelkező tárgy. pl: +2 erő.
    de pl ha már 500 órát használta, akkor meg még ad mondjuk %-os damage növelést, stb.
    remélem érthető :)
  • Hunnenkoenig
    #248
    Ja, de ertsetek mar meg, hogy nem lesz mindenkinek übertap +40-es kardja, mert ha van is neki, nem fogja tudni hordani a szintkülönbseg miatt.
  • Hunnenkoenig
    #247
    Ah, ez jo!

    Szoval, ha egy kovacs melle olyan szakmat is felveszünk, ami magiat tud hasznalni, akkor tudunk + skilles/varazslatos targyat csinalni, ha nem, akkor csak sima tulajdonsagokat tudunk növelni kiserletezessel.

    A felvehetö szakmak szamat korlatozhatnank, hogy ne minden crafter legyen szabo, bördiszmüves, fegyverkovacs, varazslo stb. es minden targyat el tudjon kesziteni. Igy lehetne az embereket ravenni, hogy specializalodjanak.
  • Hunnenkoenig
    #246
    Erthetö volt.

    Mondjuk meg lehet ugy csinalni, hogy a varazslatos targyakat csak olyan kovacs tudja, aki extra "sarkanyfogat" beletett, vagy epp varazslatot is tanult (van olyan szakma, hogy varazslo?), de a targyakat kiserletezes soran mindenkepp kell, hogy kapjon a targy bonuszt. Ez mondjuk ne + 4 "savasesö" legyen, de magasabb tartossag, nagyobb (normal) vedelem stb.
  • repro
    #245
    Én Don-nal vagyok! :)
    Sőt az is lehetne, h csak _nagyon_ kevés tárgy adjon _csak_ pozitív tulajdonságokat!
    Pl.
    alap var.tárgy: + 1ehez, -1 ahoz.
    frankó tárgy: +3 ehez, -1 ahoz.
    extrafasza tárgy: +4 ehez (akinek van az hackelt :P).
    És a varázstárgyakból nem kell elárasztani a világot.
    Sokkal életszagúbb egy olyan világ, ahol megtalálható a mágia, de nem minden szatócsnak van "Végzet kardja +30 übertáp" :)
    Olyan világ a jó, ahol el tudjuk hinni, h tényleg elámulnak mielőtt valaki rájuk küld egy "Savaseső az alsógatyába" varázslatot :)
    Így értelmessebbé lehet tenni a szakmákat is, mert nem minden kovács készít varázs-hátvakarót, sőt! nagyon kevés!!
    És a bányászat egyáltalán nem függ össze asemmilyen mívességgel (kovács, ékszer, stb)
    Láttatok már bányászt gyűrűkkel babrálni???
    A bányász ipari méretekben termel nyersanyagot és abból él meg, h vagy bazi sok vasat termel, vagy éppen ritkaságokat tud eladni jópénzért.

    remélem érthető volt :)