4192
  • riviera
    #630
    És ami a lényeg ennél a játéknál valóban azt érzem, hogy igen, ez a pirates! Rengeteg klón volt eddig és mindig vmi hiányzott számomra belőlük de ez teljesen hozza a régi feelinget számomra.
    Nosztalgia rulez :-)
  • riviera
    #629
    Sajna valóban túl könnyű volt eddig igaz csak közepes fokozaton indultam neki. Osztások miatt már swashbuckler vagyok de a harcokon ez alig változtatott vmit.
    Most úgy próbálom nyomni, hogy 1600ban kezdem amikor iszonyatos nagy a spanyol befolyás és bár átállhatnék, nem teszem. Így talán bejön nehezítésnek, hogy nem kapok minden kikötőben elég embert stb. meg a spanyolok az elfoglalt városokat hamar visszafoglalják. Igaz ez nem az igazi megoldás de talán így nagyobb a kihívás.
    A tánc viszont nekem nagyon bejön, ilyet még nem láttam számítógépen és igaz kicsit gyerekes meg bugyuta de nagyon ott van a hangulata.
  • grebber
    #628
    Ja de nem neked akartam hanem hykao-nak.

    Seaman néven vagyok.
  • riviera
    #627
    Maximálisan egyet értek ez valóban egy hiánypótó game.
  • davos80
    #626
    Milyen néven vagy?
  • davos80
    #625
    Mármnint nforce-on?
  • grebber
    #624
    Sorry látom te is 10-essel szavaztál én is :)
  • hykao #623
    olvass vissza!
    milyen op.rendszered van?
    értelemszerűen valszeg a legutolsó lesz mindig a daemon-os...
    amúgy megnézted azt a rohadt képet amit beraktam?
  • davos80
    #622
    He?
  • Mozes
    #621
    nem megy :(((((
    1, beállítom regisztry-t, itt nincs olya key amit mondanak....de beállítom a scsi2-n a permission-t
    2, felmountolom
    3, installálom
    4, hagyom a 2-es CD-t felmountolva

    mit csinálok rosszul?
  • hykao #620
    #604 :)
  • Raisthlin
    #619
    SZtem túl könnyű a játék, a kis sloopommal simán elfoglaltam 1 fast galleont, úgy, hogy fele annyi emberem volt, mint nekik... Régen ez azért nem volt ennyire sima.

    A városok is elég gyengén lettek megcsinálva szerintem, a kocsma mindenhol ugyan olyan, kicsit egysikú a városokban tartózkodás.

    Remélem a későbbiekben kicsit nehezedik azért a játék.
  • Botond #618
    én azt kaptam amit vártam,Pirates!-t szép grafikával,egy kis extrával,de azért a régi játékmenettel,kicsit túl könnyüre sikeredett,de majd meglátjuk a patch-ek mit hoznak ki belőle
  • grebber
    #617
    2004-11-25 Sid Meiers Pirates (c) Atari NOGRP 69x15 MB 8.4

    Normális vezsön.
  • PiszkosFred
    #616
    En csak annyit mondanek, hogy oruljunk. Ez egy remake, az alapok XXI. szazadi kontosben. Hogy mi a jo oldala? Hogy a jatek kesz van, es innen mar csak egy ugras az esetleges folytatas, vagy nagyobb update. C64es es PCs alap Pirates!hez voltak peccsek? Ugyehogy nem. Ehhez viszont lehetnek, ha a garda foglalkozik a reakciokkal. Aki nem jatszott az alapjatekkal, az talan fintorog, lehet hogy jogosan, nemtudom. De aki jatszott vele, az orulhet, mert ujra elojottek a regi szep emlekek. Reszemrol orulok, es csak remelem, hogy ez egy folyamat elso, de nagyszeru lepese... ;]
  • hykao #615
    Szerintem egy reméknél kicsit több (árban is), egy következő részhez viszont kevés...
    A 3D-s motor sztem sokkal több kalandelemre adott volna lehetőséget, mert elég pofás azért (kaland és stratigia fronton persze...), valamint a szereplők beszéd helyetti nyammogása is furán hat a mai füleknek, viszont szvsz a háttérhangok, zenék, nóták elég jók, bár némelyik olyan, mint a 20 évvel ezelőtti számítógépes játékok zenéi (kicsit szimplák...)

    Összességében azért mindenképp felüdülés, és talán hiánypótló is, ebben a szörnyek, elfek, rovarok, mutánsok, zombik, s ki tudja még mi egyebek övezte játékkorszakban...főleg, ha valaki nem ismeri az előzményeket...
  • Mozes
    #614
    valami gáz van mert unmount-olni sem tudom CD2-t, azt írja lock-olva van. :(((
  • Mozes
    #613
    melyik emulálja daemon
    safedisc
    securom
    laserdisc
    RMPS
    ???
  • hykao #612
    azt kell, amelyiket a daemon emulálta (értelemszerűen!!!)
  • Mozes
    #611
    daemon-ba be vagy ki kell kapcsolni az emulációkat?
  • Mozes
    #610
    ezt csinálom és nem megy. de nekem ennél több scsi port-om van az nem gáz akkor is a 2-et kell deny-olni?
  • hykao #609
    1. #508
    2. nem
  • Mozes
    #608
    Vazze,
    Nekem nincs a regisztribe egyik scsi port-nál sem az a string ami kellene! :( ekkor is a scsi2 nél kell a permission-t beállítani?
    install után vissza kell állítani a registry-t?
  • tomo
    #607
    hat, ja, remake. en csak azt gondolom, hogy ha mar foglalkoztak vele, par ujitast beletehettek volna, amikor lattak hogy mennyire rovideletu egy jatek. igy eleg rokabor szaga van a dolognak, sid batyo nem errol hires.
  • Botond #606
    szerintem is nagyon ott van :-)
  • Lacc
    #605
    Jó kis játék ez nem értem mit vártatok egy remake-től.
  • davos80
    #604
    Van az nforce-on egy crack-es verzió, valaki feltötlené a krekket?
  • Kandurex
    #603
    Azért ez kiábrándító :(
  • tomo
    #602
    a jatek alapelemei ua mint c64 en, csak 64 en azert jatszottunk vele rengeteget, mert iszonyu lassu volt a gep (tobb perces toltodesi idok) . igy a mai gepeken ha jok a reflexeid nem tart sokig a jatk vegigjatszasa ( max ha sokat hajozol szelcsendben , szellel szemben ).

    meg szerintem a c64 es verzio eseteben a fantazianak sokkal nagyobb szerepe volt, talan ezrt is szepul meg az emlek ( 5 perces toltes csata elott es utan hagyott az embernek idot gondolkodasra) most meg nagyon hirtelen kovetkeznek az esemenyek.

    ezt a kings ounty pc verziojanal vetem eszre, 64en hetekig jatszottuk pcn meg vegigjatszottam 2-3 ora alatt. amikor ujra bekapcsoltam 64em , kkor lattam meg hogy mennyire lassu volt az.

    igy tehat, keves ez a pirates igy az eredeti elemekbol epitkezve, talan szerencsesebb lett volna ha kicsit fejlesztenek rajta
  • Csuhai G
    #601
    :D 601.
  • dr Kotász
    #600
    600.
  • Madmaxx
    #599
    Akinek WinME vagy W2K-ja van és nem megy a game ne a regeditet használja hanem a Regedt32.exe-t futassa. Itt keresse ki a megadott bejegyzést és Biztonság menü alatt megtalálja az engedélyezést. A drága NFOból kimaradt hogy csak az XP-ben van együtt a Regedit és Regedt32 a régebbi ablakokban nem :)
  • CS@
    #598
    Ha netán valami őrült(rajtam kívűl) használ még WinME -t akkor ott ne keresse az NFO -ban leírt reg kulcsokat mert nem ott vannak. Igazából fogalmam sincs hol vannak ,de nem is kell mert megy alapból.
  • grebber
    #597
    Na elindult, nagyon bejön a game!!
  • Attiska
    #596
    Sziasztok,

    Olvastam az egyik korábbi hozzászólásban, hogy nem egészen ugyanaz a járék hangulata, mint a C64-es, vagy az Amigás változaté. Miben tér el? Nagyon félek tőle, hogy meg sem közelíti a korábbi változatokat.

    Abban is bízok, hogy nem tettek bele ilyen előregyártott küldetéses marhaságokat, na az a halálom.
  • Lacc
    #595
    Tényleg jobb
  • Botond #594
    lol
  • Hmuda
    #593
    Nem gond, megnyugtat a tudat, hogy jobb mint a tied (ha már cseszegetjük egymást ).
  • Botond #592
    jaja,ezt mondom én is :-D
  • Hmuda
    #591
    Ez csúnya volt.