17220
  • moyothomas
    #14510
    Hello.

    Nekem nem téglalap, hanem egy befelé ívelt (a 4sarkából kőr van kivágva)
    formára szeretnék a szélétől kb 5px-re keretet, de szaggatott vonalat.

    5let?

    köszi
  • Spészgószt
    #14509
    Írok egyszerűbbet:
    1:ctrl+shift+n
    2: ctrl+A
    3: edit/stroke
    4: ctrl+t és a W - H rublikákba beírod a pixelt (eredeti-10,20 akármennyi)
    (a végén mielőtt kétségbe esnél, hogy nem tűnik el a kijelölés, katt a képbe és úgy enter)
    Kész is vagy
    itt látod hova írd be, ha nem pixelbe van az érték akkor jobbklikk a kis ablakra és átpipálod pixelre!
  • Shortstop
    #14508
    Másféle arányú képből (pl.4:3) szeretnék vágni 16:10-es képet. Ha a kép bizonyos részét bukom, nem zavar csak a 300dpi-s felbontás maradjon meg. A mérete már megint másodlagos.
    Nikon Capture NX szó nélkül tudja és kíváncsi vagyok, hogy a PS-ben ezt hogy lehet előcsalni..

    -Ok beírom pl. hogy 1680x1050px legyen csak akkor a méretet kezeli elsőként és nem az arányt mivel azt én adtam meg. Úgy szeretném, hogy beírom hogy 16 és 10 és akkor az egérrel tetszőlegesen húzhatom ki azt a részt amit ki szeretnék vágni.
  • pxxl
    #14507
    tehát megvan a kép, egy 16:10-es arányú kép, amiből kivánál, és maradjon meg a 300dpi. ilyenkor azt szoktam, hogy a crop-al (semmti enm írok be) kijelölöm az egész képet, és utána arányosan csökkentem a kívánt méretre.

    ha meg eltérő arányú képet akarsz kivágni, pl nagy 4:3-as képből egy fullhd méretet, akkor kell beírni a crop-nak, hogy 1920 px 1080 px, és vágni a méretet :)

    ha pedig az egész képet akarod kicsiníteni, de az arány/felbontás maradjon, akkor az image size-ban kell átírni így
  • Orionk
    #14506
    bocsi elirtam előző HSZ-ben:

    A 10-el kisebb height-et is 418-ra teszi, nem pedig 428-ra, ahogyan irtam.
  • Orionk
    #14505
    Igen, megtaláltam, mostmár értem. :) , de mégis van egy apró baj. :)

    Alul van a kép.
    Létrehoztam az uj layert, látható is, hogy azon csinálom a kijelölést az M-el.
    Az eredeti képem mérete: 757/width/ X 428/height/ pixel
    --A PS alján nekem ezt valamiért cm-ben írja ki. Ezt át lehet váltani, hogy pixel legyen?

    Szóval az új layer-en M-el egy kis téglalapot csinálok. Ezután Fixed size, és beállítom a 10-el kisebb width-et: 747-re, és a 10-el kisebb height-et: 428-ra.
    Ekkor a kijelölés, amit M-el csináltam, az megváltozik, ez látszik is a lenti képen, de a jobb oldal, és a lenti oldalnál mégis ott marad a kép szélénél a kijelölés.
    Ezt mi miatt van?, mert kipróbáltam és a stroke ot is a kép jobb szélére és aljára teszi.

    A bal szélén, és a kép felső szélénél viszont jó 10 pixel-el bentebb teszi.

  • Shortstop
    #14504
    Na ez így még nagyobb hülyeség ez lenne a fontos:
    az arányt és a 300pixel/inch felbontást tartsa!
  • Shortstop
    #14503
    Ok viszont én pont azt szeretném, hogy a felbontáshoz ne nyúljon. Csak a képarányt tartsa. A méret nem számítana. A lényeg hogy az arányt és a 300pixel/inch felbontást tartsa!
    Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.
  • pxxl
    #14502
    nem önkényesen rakja utána, az éppen aktuális vonalzó egységet írja be (változtathatsz rajta utána).

    nem mind1, hogy mekkora a mérete, mert a 16 10 amit beírtál, az is egy arány, amit tart is szépen. kell egy méret, pl 1920x1200px, és arra a méretre vágod meg, de, ha a képed kisebb, mint a vágandó méret, akkor felnagyítja a képet. szükséges tudni, hogy mekkora képből vágsz, és mi a cél amit el akarsz érni. érdemes az eredeti méretnél kisebbre vágni, és nem belenagyítani, hiszen akkor romlik a minősége a képnek. egy 800x600as képet is meg lehet vágni 1920x1080-ra, de az olyan is lesz. szval a lényeg, hogy az nem csak az arány számít.
  • Shortstop
    #14501
    Hello!

    CS4-ben vágásnál hol tudok oldalarányt beállítani úgy hogy az eredeti felbontást (pixel/inch) meghagyja?
    Próbálta, hogy beütöttem hogy 16 és 10 de akkor önkényesen utánarakott mértékegységi egységet (cm vagy inch). Na ez az ami nekem nem kellene. Méret mindegy mekkora csak az arányt tartsa.
    Előre is köszönöm!
  • pxxl
    #14500
    pörög a topig :D
  • Spészgószt
    #14499


    ide kiszámolod egyszerű matekkal!
  • Orionk
    #14498
    Igen, a képméretet megtaláltam a kép alján is, csak nekem először nem az volt ott és pixxel útmutatójával is :)

    ezeket meg értem:
    " 1:van egy alap kép
    2:ctrl+shift+n kapsz egy üres layert! a lényeg az ÜRESEN VAN!
    3: megcsinálod az M es részt :) NEM kell kivágni semmi csak jelölj ki egy négyzetet!!!
    4: edit stroke ...beállítgatod ahogy akarod
    és kész is! az üres layer re is tehetsz stroket!!! nem kell hozzá kép! "

    A probléma az, hogy , ha én M-el készítek egy négyzetet, akkor az a négyzet, vagy téglalap nem lesz mindenhol ugyanakkora távolságra a kép szélétől.

    Azt értem, hogy M-el négyzetet kijelölök, akkor az EDIT-->Stroke menüpont tud ez a kijelölt négyzet belsejébe keretet tenni. Így oda tehetem az eredeti képemen a keretet, ahova akarom, mert oda rajzolom be M-el a keretet, ahova tetszik.

    De a baj az, hogy nem lesz mind a 4 szélétől ugyanakkora távolságra a keret.

    Ezért kellene valahogy megadni, hogy mind a 4 szélénél pl. 10 pixel-el legyen bentebb. Ehhez mostmár megtudom nézni, hogy mekkora az eredeti kép, de kell még tudnom a keretet jól elhelyezni:
    Gondolom, hogy ehhez kellene, amit ITT IRTÁL, de nem találom a menüsorban a style alatt a fixes size menüt, ahol ezt megtehetném, hogy oda teszem a keretet, ahol minden szélétől megfelelő távolságra lenne.
  • Spészgószt
    #14497
    ha nem a dimension van ott akkor értelemszerűen ráklikkelsz a kis fekete nyilra a jobb szélén és kiválasztod!
  • Spészgószt
    #14496
    nem nem nem :)
    NEM kell új kép!
    1:van egy alap kép
    2:ctrl+shift+n kapsz egy üres layert! a lényeg az ÜRESEN VAN!
    3: megcsinálod az M es részt :) NEM kell kivágni semmi csak jelölj ki egy négyzetet!!!
    4: edit stroke ...beállítgatod ahogy akarod
    és kész is! az üres layer re is tehetsz stroket!!! nem kell hozzá kép!
    a kép dimenziója:
  • pxxl
    #14495
    1. AltGr + i
    vagy ctrl + alt + i
    vagy alt + i + i
    2. már egyszer leírtam/leírtuk, olvass vissza

  • Orionk
    #14494
    aha, az első módszer, az M-es az sikerült.

    A másik módszernál értem, hogy valamennyi pixel-el kisebb képet csinálok egy másik layer-en, és akkor annak adok keretet, így a keret is bentebb lesz, mert a másik layer alapból kisebb.

    PS-ben hogyan tudom megnézni, hogy az eredeti kép mekkora pixelben?

    És, akkor hogy is van ez a 2ik módszer?:
    Létrehozok egy uj layert, azt kitöltöm valami színnel, a FILL-et 0%-ra veszem.
    és ezután kell keresni a menüsorban a style alatt a fixed size-ot?

    A menüsorban nem találok Style-t. Csak Layer-->Layer Style--> de itt meg nincs fixed size
  • Spészgószt
    #14493
    sőt még új layer se kell, csak akkor bukod az eredeti képet! és nem tudod módosítani később rajta lesz a keret!
  • Spészgószt
    #14492
    Na ezt kell egy új üres layer-re tenni :D
    nyomsz egy M-et és kézzel simán kijelölsz egy négyzetet találomra, vagy a menüsorban style alatt kiválsztod hogy fixed size és beírod a pixeleket (pl 800*600 a kéed és a keretet 10 pixelel bentebb akarod akkor 790*590 et jelölsz)
    utána meg stroke ahogy már korábban is írták!
    ennyi
  • Orionk
    #14491
    köszi

    ILYEN KERETET hogyan lehet csinálni?

    Csak a fehér vékony csík a keret, és nem a kép szélénél van, hanem beljebb. Viszont a fehér csík után maga a kép széle van.
  • pxxl
    #14490
    igen, nagy képeknél ami pl netre megy, ott le lehet venni 10-re is akár (hogy ne fogjuk a juzer netjét nagyon), az még nem annyira gáz, de ha lejjebb veszed, akkor nagyon romlik a minősége, mert tömöríti a képet a kisebb méret érdekében. mentsd el 1-esen is, és nézd meg mi a különbség.
  • Orionk
    #14489
    SZia !

    köszi, ez a módszer is tetszik, de pixxel megoldása is szimpatikus.

    Itt a te megoldásodnál a megnyitott kép layer-ét muszáj background-on hagyni, különben a Canvas-ban nem lehet a keret színét beállítani.
    De sikerült ez a módszer is.


    Amikor elmentem a képet, akkor érdemes maximum-ra tenni a minőséget?

    minőség maximumon
  • pxxl
    #14488
    hát jah ez is egy megoldás :D ahogy kb mindenre van sok változat.
    (ezért is írtam h fapados megoldás amit írok)
  • yokel
    #14487
    A 2-esre nem tudod a választ?, hogy a canvas hol van és mire jó?

    Ez a módszer CS5-be már nem müxik, azért nem jött elő neked ott semmi.
    Jah és amit leírtam módszer nem vág le semmit se a kép tartalmából.
  • yokel
    #14486
    Hmm nem is gondoltam volna, h ekkora "probléma" kerekedik ki az egyszerű kérésedből...

    A feladat roppant egyszerű, össz-vissz annyi a történet, h háromszor növeled a canvas size-t a megnyitott képeden. Röviden ennyi!

    Részletesebben:
    1. megnyitod a képed
    2. megnyitod a canvas size panelt (alt+ctrl+c)
    3. megadod a belső fekete keret méretét (0,3cm), a Relative opciót bekapcsolod, h 0,3-al növelje meg a képet és alul beállítod a keret színét (Black)
    4. ismét alt+ctrl+c és megadod a fehér keret méretét (0,3cm), a Relative opciót bekapcsolod, h ismét 0,3-al növelje meg a képet és alul beállítod a keret színét (white)
    5. ismét alt+ctrl+c és megadod a külső fekete keret méretét (1,5cm), a Relative opciót bekapcsolod, h most 1,5-el növelje meg a képet és alul beállítod a keret színét (black)
    6. megkapod a kívánt keretet!

    Nem kell semmi plussz layer, meg effect, meg tököm tudja, csak 3 canvas size és kész!
    Remélem ismét tudtam újat mutatni!


    És mindez képen:



    Jó gyakorlást!
  • pxxl
    #14485
    azt pl úgy hogy.

    1. így hagyod ahogy van, és az alsó layert bekicsinyíted. ehhez nyomod a crtl+t-t, ezzel transform módba lépsz, meg fogod a sarkát, és behúzod közép felé (de hülyén hangzik), de közben nyomod a shift+alt-ot is, így arányosan egyszerre csökkenti minden oldalról, majd ha kész, elengedsz mindent, és enter.

    2. mondjuk hogy 25 pixeles keretet akarsz a képre (fehérrel együtt), akkor jön az elöbb említett canvas size menü, és ott megnöveled a kép méretét alul, felül 50 pixellel ( 2 oldal 25 pixellel az 50 ugye) és utána csinálod a #14481-es módszert
  • Orionk
    #14484
    Igen, valóban sikerült. :)

    ILYEN LETT

    Viszont ezzel az a baj, hogy ez a két stroke, amit a layer1 és layer2-re tettem, ezek kitakarják a kép-nek a szélét. Annak a képnek, ami a layer0-áson van, és ez volt a backgroung layer, amikor megnyitottam.

    Hogy lehet megoldani, hogy az eredeti kép széléből ne vágjanak le a stroke-ok?

    köszi
  • pxxl
    #14483
    layert kiválasztod, és Shift+F5. azért nem látszik, mert nincs semmi a layeren, és a semmire nem tud rakni keretet :)


    a canvas size meg az Image menüben van (vagy Ctrl+Alt+C)

  • Orionk
    #14482
    köszi a segítséget. A 2-esre nem tudod a választ?, hogy a canvas hol van és mire jó?

    ---------
    Egyébként meg megpróbáltam azzal a módszerrel, amit mutattál, de nem jó valami:
    Megnyitottam a képet. Egyből a background layer-en volt, de sima layert csináltam belőle.
    Ezután létrehoztam a két layert.Feltölteni nem tudom ,hogy hogyan kell őket bármilyen szinnnel.
    Ezután a Fill-t nullára állítottam.
    Mindkettő layer-nek létrehoztam a stroke-ot.

    A képen látszik, hogy még mindig nem látható a keret. Nem tudom, hogy mit rontottam el. :(

    A képen a layer 1-nek a stroke-ja látszik:
  • pxxl
    #14481
    3. ctrl+alt+z (de ott van az edit menüben is...)

    4. sehogy, az olyan, ha KIFELÉ megy a keret

    5. amikor állítod a stroke-ot, ott van hogy position, az Inside legyen.

    _____________________________


    egyébként egyszerű az a megoldás is (kicsit fapados), hogy van az eredeti képed, létrehozol 2 új layert, mindegyiket feltöltöd fehérrel (vagy amivel akarod, mind1), mind a két layert átállítod, hogy Fill: 0%


    az első fehér layernek adsz az előbbi módszerrel pl 30-as fehér inside stroke-ot


    a másodiknak (felsőnek) meg egy 25-ös fekete inside strokeot, és kész

  • Orionk
    #14480
    megnyitom a képet. A background layerből csinálok sima layert:
    ahogyan írtad, jobbról lent a layer-eknél.

    Ezután, ha ctrl+a val kijelölöm az egész képet, és úgy hozok létre új layert, akkor sem lesz az uj layer-en rajta az edigi kép. hanem csak sima négyzet mintás kép lesz. itt látszik az uj layer

    2ik probléma:
    "Aztán jobb klikk felül a képed keretére (ahol a fájlnév is látszik), majd a Canvas size" Jobb klikkre itt nem látok Canvast, pedig ott klikkelek, ahol mondod, hogy látszódik a kép neve.

    3ik:
    Photoshop-ban mindig csak 1 műveletet lehet visszavonni?
    Mert csinálok csomó mindent, és akkor is csak az utolsót vonja vissza a ctrl+z kombinációval.

    4ik:
    HA itt létrehozok a layer-en új stroke-ot, akkor hogyan kell beállítani, hogy a keret széle ne legyen lekerekítve?

    5ik:
    Létrehoztam próbára ezt a fekete outside stroke-ot.
    De nem látszik a stroke/keret, csak, ha alrébb mozdítom a képet.
    Alrébb mozdítottam a képet
    Nem lehet ezt valahogy beállítani, hogy mindig látszódjon minden?

    Mármint, ha hozzáillesztek valamit a képhez, mint itt egy stroke-ot, akkor az is látszódjon?


    sok a buta alap kérdés, de lassan majdcsak... :)

    köszi
  • NessieGraf
    #14479
    Ha engem kérdezel, megnyitod a képet, a History palettán megnyomod alul a baloldalsó logót és az után az új képen kezdesz dolgozni, hogy az eredetit ne ronthasd el.

    A background layer kicsi képére a Layers palettán rá kéne duplán klikkelned, hogy normál réteggé alakítsd, esetleg rétegmásolatot is készíthetsz róla ugyanott. De ha ctrl+a -val kiválasztod a teljes képet, majd a Layers palettán egy új réteget hozol létre, azon akkor is tudod a Stroke eszközt használni, ha meghagyod backgroundnak. (A Stroke eszköz feltétele, hogy valami ki legyen jelölve a rétegen. Vagy az egész terület, vagy csak annak egy része.) Ugyanúgy új rétegre teszed a másik keretet is.

    Jó megoldás lehet, ha először csinálsz egy réteget, amire mondjuk 4 pixelnyi fehér keretet teszel inside (belül) módon. Aztán jobb klikk felül a képed keretére (ahol a fájlnév is látszik), majd a Canvas size (keret, vagy vászon mérete) módszerrel mindkét irányban 20-20 pixelnyivel megnöveled a méretet. Ilyenkor a PS nem változtatja a kép méretét, lesz mellette egy üres csík. Ekkor ráállsz a kép rétegére és úgy hozol létre egy új réteget (megvan a helyes réteg sorrend alapból). Ezt a réteget megint kijelölöd a ctrl+a billentyű kombinációval, majd stroke feketével, inside, 16 pixel. Ekkor azt látod: van egy 10 pixel széles fekete csík, aztán a fölötte lévő 4 pixeles fehér kitakar belőle 4 pixelnyit, majd egy két pixelnyi fekete csík látszik megint.

    A keretek szélességét, csak hasamra ütve mondtam, de a módszer működik, a hány pixel széles meg legyen a te dolgod. :)
  • Orionk
    #14478
    Eddig nem sikerült, mert:

    Ha új munkát készítek, és beteszek egy képet, akkor az a background layer-en van, és le van zárva nem lehet csinálni semmit.

    Még az EDIG-->Stroke menüpont-ra sem birok rákattintani, mert el van halványulva. Igy nem tudok keretet sem csinálni.

    PróbLtam egy olyat, amit SpészGószt mondott, hogy csinálok egy új layert.

    Ekkor meg elkészítem az új layert, és már rá birok kattintani az Edit-Stroke-ra, de akkor meg azt írja ki, hogy nem tudja stroke-olni a layert, mert nincs mit stroke-olni.

    Ezen az új layer-en szürke-fehér kockás kép van.


    köszi, aki tud segíteni.
  • MANOWAR
    #14477
    Nincs mit :)
  • balvin
    #14476
    köszi szépen, több nem is kell
  • MANOWAR
    #14475
    Ennyire futotta tőlem.
  • balvin
    #14474
    Szevasztok!
    A segítségeteket kérném egy fénykép javításához, én magam nem tudom, miket lehet bűvészkedni, hogy jobban nézzen ki.

    ez volna a kép, a kutyám emlékére csinálnám... :/
    a feliratokat már meg tudom oldani, csak ha a zajt megszüntetné vki az már szinte tökéletes volna. Előre is köszi!
  • Kovács legény
    #14473
    Tessék:
    videjo
  • moyothomas
    #14472
    bocs, mit is szeretnél?
  • sanya200
    #14471
    nekem is tud valaki akkor segíteni?