17220
  • moyothomas
    #14550
    Ez egy segítség kérő topik, és ahogy látod sokan segítenek is!!
    De hidd el, ha meglátogatnál 1-2 odalt, pl. amit ajánlottak, tutorial.hu, vagy a videosmart-ot, stb. akkor az alapokat hamarabb megtanulnád, mert akkor és annyiszor olvasod, nézed meg amennyiszer akarod és ha vmit mégsem értesz, kérdezz.

    De van, amit 7x írtak le és úgy sem fogadod el!

    Tehát nyugodtan kérdezz, de hamarabb megtanulsz sokmindent, ha olvasgatsz és magadtól jössz rá erre-arra.

    További sok sikert!
  • Orionk
    #14549
    nem kell aggódni, nem ezzel foglalkozom, nem is tudnék én PS-el munkát kapni.
    Egyszerűen csak azt a pár dolgot akarom megtanulni, ami a saját képeimhez kell.

    Keret készítés, arc csere, képek összevágása, és olyan képek készítése, hogy: a képen csak 1-2 dolog tartsa meg a saját színét, és a többi legyen egyszínű.

    Eddig is ezeket kérdezgettem tőletek.
    Szeretek fotózgatni, és nekem ezek a fenti dolgok kellenek. Ez csak egy saját hobbi.
  • Spészgószt
    #14548
    "Kicsit upgrade-elem magam PS-ből és weboldal készítésből."
    Amennyi tudást leszűrtem eddig rólad...hááát igazán van önbizalmad!
    csak pont az ilyenek ölik meg a piacot és sz*ré h*gyé elviszik a melót...persze a beruházó csak később jön rá hogy a minőséget meg kell fizetni...!
  • repvez
    #14547
    3d studio max, Maya3D, vagy egyéb 3D modellezö programmal és abban lerendelerik a képeket és ez lesz a végeredmény.
  • Orionk
    #14546
    Igen, az lesz, amint lesz több időm, akkor tutorial.hu-ozni fogok.
    Kicsit upgrade-elem magam PS-ből és weboldal készítésből.


    Szerintetek hogyan készülnek Az ilyen 3D rajzok?

    Milyen programmal, programokkal készítenek el mondjuk egy ILYEN RAJZOT ?
  • Dobronski
    #14545
    xD
  • kérdő58
    #14544
    köszi
  • artschi
    #14543
    adobe.com
  • kérdő58
    #14542
    helló! meg tudná valaki mondani hogy honnan lehet letölteni a photoshop cs2 cs3 tejes verziót?
  • NessieGraf
    #14541
    Ugye emlékszel még arra, mikor javasoltam, mielőtt bármibe kezdesz, csinálj az eredeti kép rétegéről másolatot? Az eredeti réteg láthatóságát kikapcsolod, a másolaton dolgozol. Akkor mindig megvan a kiindulópontod, vagy az a réteg, amiből a feleslegesen kivágottat pótolhatod.

    Amúgy igen, saját kezeddel, a lasso eszköz pontatlanabb, toll eszközzel egész jó eredményt lehet elérni. Próbálhatod a maszkolást is, akkor valójában semmi nem veszik el a képből.
  • MANOWAR
    #14540
  • Kovács legény
    #14539
    vagy a másik lehetőség, hogy átnézi a tutorial.hu-t
  • MANOWAR
    #14538
    Tényleg kicsit túl bonyolítod, amit én írtam az akkor jó ha már a keret és a kép egy layer.(Nem csodálom, hogy spaceghost kezd elege lenni:))
    De akkor még egyszerűbb a dolgod:
    Jelöld ki azt a layer-t amin a keret van és Ctrl+U és állítsd át az alsó csúszkával.
    Gondolom ezek után az lesz a bajod hogy a keret több rétegből áll és csak az egyiken állítódott át.:)Két lehetőséged van, fogod a keret részeit tartalmazó rétegeket és egyesíted őket majd azon használod a Ctrl+U ,vagy a kerethez tartozó mindegyik réteget egyesével átállítod ugyan akkora mértékben.
  • Kovács legény
    #14537
    azt linkeltem, tele van az oldal tutorialokkal a körbevágás is köztük van
  • Orionk
    #14536
    egyébként ezt gondoltam, hogy körbevágom, de milyen tool van a PS-ben, ami pontosan körbe tud vágni egy emberi alakot?

    saját kezemmel csináljam? hát akkor tuti belevágok
  • Orionk
    #14535
    NEM PS-es tutorialt szerettél volna linkelni? :)
  • Kovács legény
    #14534
    1 körbevágod jobb klikk layer via copy
    2 körbevágod jobb klikk free transform jobb klikk perpektiva
    mivel lesz még vagy ezer kérdésed arra gondoltam, hogy a tutorial.hu-t nézd át ott képekkel és videókkal frankó leírások vannak az ilyen alap kérdésekre, van keresője is, hamar rátalálsz mindenre. Szánj rá egy bő hetet csináld meg az ottani tutorialokat.
  • Orionk
    #14533
    Igen, valóban a hátteret is összehúzza :S

    Hogyan kell külön layer-re tenni?
    Egy emberi alakot szeretnék a filter-liquify vel alakítani


    valamint 2-ik ként ide tartozóan azt kérdezném, hogy a liquify az oldalra, tehát jobbra és balra mozdítja a felszínt. Viszont mivel tudok olyat, hogy előre énfelém mozdítja, úgy mintha kicsit kijönne a monitorból?

    köszi köszi köszi :)
  • Spészgószt
    #14532
    frame.psd
    ....sry
  • Spészgószt
    #14531
    Tölt le inkább egy keretező plugin-t, ha má ennyit szenvedsz vele és ott olyan keretet állítasz amilyet csak akarsz...van egy csomó előre beállított stb, vagy keress rá a pl "farme.psd"-k re és tölts le kereteket amit rá tudsz tenni külön layeren!
  • Kovács legény
    #14530
    a keret rétegén jelölsz aztán áttérsz a kép rétegére
  • Orionk
    #14529
    A vékony fehér keretet ezzel a módszerrel csináltam, amit SpészGószt írt
  • Orionk
    #14528
    nem sikerül.
    mondjuk beszéljünk erről a képről

    Megnyitok PS-el uj képet, aminél nincs keret, nincs semmi. Sima background layer-re teszi.
    Ekkor a backgroundból layer 0-át csinálok.

    Létrehozok egy layer 1-et, és ezen létrehozom azt a keretet, ami a fenti linken levő képen a vékony fehér színű keret.
    TEhát ez a keret külön layer-en van, és layer 0-án megmaradt az eredeti kép. Ezen a layer-en, amin a keret van, azon csak a vékony fehér keret van.

    Most szeretném megcsinálni a vékony fehér kerettől a kép széléig a homályosítást, azaz világosítást.

    Ekkor kezdem el, amit te írtál, pontról pontra:

    1-Képet már megnyitottam, a fent írt módon két layer van, így tudtam létrehozni a vékony fehér keretet.
    M téglalap kijelölőt megnyitom.

    2-Keret nélkül jelöljem ki a képet? ezt hogy? a vékony fehér csík/keret/ a másik layer-en van.
    Itt elakadok
    és még hátralenne a 3-as 4-es pont
  • Kovács legény
    #14527
    az egyesnél olyan mintha egy fehér keret lenne rajta 10% opacityval a másodiknál ugyan ez csak nem fehér hanem barack a harmadiknál pedig külön rétegen van a keret és le van véve nullára a szaturáció.
  • MANOWAR
    #14526
    Persze:
    1- képet nyisd meg és nyomj M-et(téglalap kijelölő)
    2- jelöld ki vele keret nélkül a képet
    3- fordísd meg a kijelölést (a keret legyen kijelölve)ehhez nyomj Shift+Ctrl+I
    4- Ctrl+U és a csúszkákkal tudsz színt,világosságot állitani neked az alsó kell.
  • Orionk
    #14525
    igen, azt értem, hogy külön réteg kell.
    ha a kereted állítod, hogy mennyire legyen átlátszó, az oké, de itt a képek szélei vannak állítva valahogy.
  • Orionk
    #14524
    leírnád lassabban, és pontosabban? :)
    köszi
  • Kovács legény
    #14523
    itt nem canvassal csinálta hanem külön rétegen van és az átlátszóság le van véve, ha stroke-t használsz akkor ott is belehet álltani hogy mennyire legyen átlátható a keret.
  • MANOWAR
    #14522
    Én nem tudom ki hogy csinálná, de nem sokat szórakoznék vele.Téglalap kijelöléssel kijelölném a képet keret nélkül megfordítanám a kijelölést, hogy a keret legyen kijelölve aztán Ctrl+U és a legalsó csúszkával állítanám ennyi.
  • Orionk
    #14521
    Egy újabb kis feladvány a képkeretezésre. :)

    KÉP 1
    KÉP 2
    KÉP 3

    Ezeken a képeken olyan keret van, hogy a kép szélétől visszafelé van egy vékony csík. Ezt meg tudom csinálni, az előbb segítettetek itt. :)

    Viszont ezen vékony csíktól a kép széléig halványosítva/elszinezve van a kép, de mégis átlátszó.

    Ezt hogyan kell?

    köszi
  • Orionk
    #14520
    thx
  • NighTMare01
    #14519
    Ezt nevezem :D

    F@szák lettek, köszi mind a kettőtöknek!
  • moyothomas
    #14518
    Mértékegység váltás:

    Edit - Preferences - Units & Rulers
  • Orionk
    #14517
    Mind a kettő nagyon profi kép összevágás lett.

    Grat
  • MANOWAR
    #14516
    Oh sorry! Legközelebb aki csinálja az írjon ide egy "csinálom" megjegyzést vagy valamit okés?
  • kifli
    #14515
    ÍGY jólesz? :)

    Nem vagyok nagy psmájszter, úgyhogy lehet vannak hibák

    szerk: látom le is késtem már :D
  • MANOWAR
    #14514
    Tessék.
  • Orionk
    #14513
    kösz szépen !
    Ez most teljes egészében érthető volt, és sikerült ! :)

    -- Miért nem működhetett az előző verzió, amikor csak a kép bal és felső részén csökkentette beljebb a kijelölést? A lenti képen látszik

    -- Ja, és nálam a PS alsó részén miért centiméterben írja a kép nagyságát? hogy állítsam pixel-re? Ez is látszik alsó képen:
  • NighTMare01
    #14512
    üdv!

    Valaki segítene összevágni egy képet? Csináltam több sorozatot, csak sajnos önkioldóval tudtam és a legjobb képen hiányzik a bal lábamon a cipő nagy része :( Néhány képen teljesen látszódik de azokon meg más hibák vannak...

    Az alapkép: http://img132.imageshack.us/img132/5435/photoshop01.jpg

    A lenti rész: http://img709.imageshack.us/img709/6170/dscf2882v.jpg

    A kettő képet kellene valahogy összevágni... Ha valaki segítene azt megköszönném.

    előre is kösz.
  • moyothomas
    #14511
    megoldva