17220
  • papi08
    #14670
    Ha ezen múlott a vidámságod, akkor szívesen:D:D

    ----Más:

    Közben nézegettem táblákat, és ezeket találtam egy kezdő szintjéhez mérve:
    BLUESTORK BS-GTAB-58
    GENIUS EASYPEN I40
    TRUST SLIMLINE DESIGN TB-5300
    TRUST TRUST SLIMLINE DESIGN TB-6300
    WACOM BAMBOO TOUCH

    Ezek közül melyikről van valakinek is tapasztalata? Előre is köszi!:)
  • sanya200
    #14669
    nem tesz semmit, és tényleg ne haragudj csak, olyan poénosan jött ki az egész, szereztél nekem vele egy jó percet, legalább nevettem egy jót ma:)
  • papi08
    #14668
    Igen, tudom az előbb már indokoltam:D

    És köszönöm a válaszokat!:)
  • sanya200
    #14667
    Ne haragudj nem akarok bunkó lenni de feltűnt hogy ez az aláírásod:)
    "Csak azokat veszem komolyan, akik tudnak helyesen írni."
    Erre ly-al írod hogy fogja
  • sanya200
    #14666
    videó
    Itt láthatod is ha esetleg nem lenne világos
  • papi08
    #14665
    Ne pislogj xD
  • pxxl
    #14664
  • papi08
    #14663
    Elírtam...sikerült aludnom este 3 órát. Szóval: Fogja* :)
  • pxxl
    #14662
    foglya?
  • papi08
    #14661
    Aha, értem, köszönöm, szóval ahol van a kurzor, attól a ponttól foglya mozgatni a tábla?
  • sanya200
    #14660
    A linket meg elfelejtettem bocsi
    Genius.hu
  • sanya200
    #14659
    Lényegében az egér kurzorját helyettesíti, átveszi az irányítást felette de az egeret is tudod használni ugyanúgy ha leteszed a ceruzát.Egyébként teljesen lehet helyettesíteni vele mindenhol működik akár játszani is tudsz vele, kipróbáltam a mass effect 2-ben:)Igaz baromi gyors de hát nem is arra való, de én az ölemben használom és ilyenkor nem is használok egeret a windowst is lehet vele tökéletesen kezelni.
  • sanya200
    #14658
    Na nekem is van ilyen táblám, úgy működik az egész hogy usb-n rákötöd a gépre elindítod a ps-t és a monitoron látod csak a kurzort és ahogy mozgatod a ceruzát úgy mozog a kurzor is.Ennyi.Persze lehet kapni olyat ami képet is megjelenít de az nagyon drága.
    Ezek közül érdemes válogatni nekem i608-am van nem nagy de kezdőknek bőven elég és meg is vagyok vele elégedve, egyedül talán hangja egy kicsit zavaró ha színezek valamit, ahogy a ceruzát húzom a táblán de nem vészes meg általában úgyis zenét hallgatok közbe:)
  • papi08
    #14657
    Sziasztok!
    Felteszek egy kérdést, ki lehet nevetni, meg lehet kövezni, de nem jöttem még rá:D

    Szóval, ha van egy digitális rajztábla(persze az olcsóbb fajtából), ugye vannak olyanok amin megjelenik a monitor/képszerkesztő felülete, de amelyiken nem jelenik meg, ott honnan tudom hol a kurzor? Vagy csak tippre kell eltalálni? Vagy hogy?:D

    Köszönöm annak aki elmagyarázza:;):D
  • Chryst64
    #14656
    Sziasztok!
    CameraRaw-ban egy kepet 3 felekepp lehet vilagosabba tenni: Exposure, brightness es a fill light.
    Melyiket milyen esetben celszeru hasznalni? mi a kulombseg?
    koszi elore is a valaszokat
  • sanya200
    #14655
    nem tudtok esetleg olyan tutorialt ahol a festést mutatják be?Digital art.Nézelődtem youtube-on de azok általában gyorsított 4-5 perces videók, olyan kéne ahol elmagyarázza milyen ecsetet érdemes használni milyen méretben...stb
  • sanya200
    #14654
    Na addig eljutottam hogy el tudom forgatni bármilyen irányban, csak annyit szeretnék kérdezni hogy a sugarát hol lehet megadni mert nem fér ki a dokumentumra csak az egyik felét látom ha elforgatom hogy lássam a másik felét akkor nem látom mintha kilógna a képről ha értitek mit mondok.Meg annyi hogy hogy adjam meg hogy mennyire görbüljön?Azt úgy tudom hogy alapból egy olyan alakot csinálok ami kicsit görbébb?Remélem érthető volt:)
  • sanya200
    #14653
    Igen NAGY mass effect 2 fan vagyok.Tulajdonképpen emiatt álltam neki a ps-nek.Nem vicc tényleg így van persze azóta már más témában is készítettem képeket.Valahogy kicsit pontosabban nem tudná nagyjából elmagyarázni valaki vagy egy tutót belinkelni.
    Ha jól értem akkor annyi hogy csinálok egy ilyen 2d-s téglalapot és azt tudom forgatni 3d-ben vagy hogy érted?
  • Spészgószt
    #14652
    Nagy masseffect Fan vagy te úgy látom :D
    cs5 extended 3d ben lehet hülyéskedni ilyenekkel és a szöveg ilyesmit még előtte rakd rá me utána szarabb! de 3dben ez sem gond me lehet textúrázni és akkor magának torzítja ahogy kell...bővebbet nem tudok me én is csak egy két tutót láttam azokban volt hasonló!
  • sanya200
    #14651
    Sziasztok szeretnék kérni egy kis segítséget.Persze csak ha nem gond.Akarok egy adatlapot csinálni ps-el és animációt akarok vele, tulajdonképpen arról lenne szó hogy van egy lekerekített végű téglalap és azt akarom hogy forogjon körbe, ha értitek mire gondolok.Meg tudom talán csinálni de 1-2 dolog nem megy.Először is amikor ugye körbeforog akkor mindig más szögbe van és minden egyes pillanatok ugye meg kell rajzolni hogy milyen szögben áll épp.De mikor hajlítom akkor megtörik a vonal és kicsit kockás is lesz miatta.Ebbe tudtok valahogy segíteni vagy túl nagy fejszébe vágtam a fejszémet?Időm van bőven szóval nem zavar ha napokig tart csak legyen jó.Még annyi hogy ezek ilyen holografikus felületek akarnak lenni és akarok rá szöveget és/vagy képet is rakni hogy azzal együtt forogjon.Azt ráérek utána is rárakni ugye az egyes elemekre és nem előtte kell mielőtt hajlítom, mert akkor ugye eltorzulhat a cucc ami rajta van.
    Na ilyen most a cucc.De még nagyon kezdetleges csak próbálgatom egyenlőre hogy meglehet-e csinálni.
    kép
    Innen van az alapötlet.
    ötlet
    Na hasonlót akarok csak azzal a különbséggel hogy forogjanak lassan.
  • sanya200
    #14650
    És ez?
    A medálnak kéne valami fémes hatást kölcsönözni meg üveget akartam rá de a fehér rész az annyira nem sikerült jól.Úgy csináltam hogy simán befestettem fehérre levettem az opacitást és állítottam a stiluson is.
    Raktam rá mintát is utólag de lehet az nem kéne.
    Mintával
    minta nélkül
  • sanya200
    #14649
    Az automata fényerő ki van kapcsolva engem baromira zavart, de amikor vettem akkor még nem volt betervezve hogy ps-t használok, majd lecserélem valamikor ha lesz rá.Egy ips panelesre gondoltam.
  • Spészgószt
    #14648
    "Különleges képessége, hogy fényérzékelőjével képes minden esetben az ideális szintre beállítania a háttérvilágítást," ezt azonnal kapcsold ki! Ha jót akarsz! :)
    "Színhűség terén viszont csak átlagos, a színátmeneti skálákon némi darabosság is megfigyelhető."
    Na jó ez nem egy grafikus monitor, másra való!
    Ég és föld lehet színhűség, kontraszt stb terén egy faja kalibrált monitorhoz képest!
    Sajna ez probléma ia lehet, amikor megcsinálok egy képet az én monitoromon aztán valami szutyok elállított képernyőn megnézi valaki és jönnek a "ez mé sötét, ez mé ilyen fakó...stb " szövegek! :)
    Csak szóltam lehet valami nem stimmel...nálam legalábbis "sötétek" amiket csinálsz!

    (kalibrált EIZO-m van valszeg ami nálam fekete vagy sötét az fekete meg sötét is!)
  • sanya200
    #14647
    Hát ezt még nem mondták:)
    LGW2253V-m van, és amit az iponon ajánlottak beállítást a tesztben azt használom.
    teszt
  • Spészgószt
    #14646
    te figy má csak egy apró észervétel!
    Kurva sötétek a képeid állandóan...a monitorod nem lehet a legjobban belőve...szerintem nekem legalábbis ez jön le!
  • Evin
    #14645
    Ha gondolod, de szerintem elég azokat linkelned, amelyről szeretnéd kikérni mások véleményét, hogy mit javíts rajta stb.

    pixxel
    Nem akartam mindenbe belekötni, csak a legszembetűnőbbe. :)
  • pxxl
    #14644
    plusz még mindig leugrik a képről a motor, a körbevágás sem jó, vanak fehér foltok még.
  • sanya200
    #14643
    Jah már mondták:)
    De mint mondtam ez egy korábbi akkor nem értettem annyira hozzá még a psd fájl meg már nincs meg azt hiszem:(Haveromnak csináltam még akkor neki meg így is nagyon tetszett, úgy hogy így maradt:)
    Nem tudom hogy érdekel-e benneteket a többi képem de ha igen akkor felrakom őket egy .rar-ba és adok linket.De nem akarom senkire ráerőltetni.
  • Evin
    #14642
    Az árnyékon lehetne még javítani, nagyon a motor alá van csúszva.
  • sanya200
    #14641
    De itt egy korábbi munkám ha esetleg érdekel valakit.
    alap motor
    Ilyen lett.Átfestés volt nagyrészt meg a plexinél kellett megoldani hogy látszódjon a mögötte lévő rész is.
    készitett kép
  • sanya200
    #14640
    Teljesen ugyanazt a technikát használtam csak a szín lett más, ugyanúgy csináltam ahogy a tutorial-ba esetleg az értékek térnek el kicsit, ha totál egy az egybe lemásolom akkor olyan mintha nem is csinálnék semmit.Így megpróbáltam megcsinálni másik színnel hogy tudjam megy-e.Mert ha a zöldet használtam volna ugyanazokkal az értékekkel akkor nem tanulok belőle annyit mintha ugyanazt megcsinálnám csak más színnel.De mintha sárga egy kicsit sok lenne nem? Vagy csak én látom úgy?
  • MANOWAR
    #14639
    Jó lesz az, de miért kerülted ki a zöldes témát azzal, hogy narancssárgásra változtattad a fényeket? :) Az lenne a tutor értelme ha végig csinálod, abból tanulnád meg a technikát vagy rosszul látom ???:)
  • sanya200
    #14638
    Sorry az előző az effektes amit a tutorialba csináltak, az effektek nélküli kép az ez.
  • sanya200
    #14637
    Persze
    alapkép
  • MANOWAR
    #14636
    Az eredetit is linkeld.
  • sanya200
    #14635
    kép
  • sanya200
    #14634
    Sziasztok ezt csináltam most.
    Vélemény?A tutorial anyagát csináltam meg igazából csak a fényeket csináltam rajta a labdacsok már megvoltak.
  • JagFater
    #14633
    Egy új rétegre átrajzolnám a gyűrődést, aztán azt elmented psd.be, majd filter - distort - displace.
  • NessieGraf
    #14632
    Bocs, textúránál is kell rétegmód hozzá.
  • NessieGraf
    #14631
    Textúraként, vagy rétegmód változtatással ráteszed, látszik ami alatta van, de nem jó megoldás az se, mert az anyag gyűrődéseit nem fogja követni a minta.