17220
  • NessieGraf
    #14718
    Ha Shape Layerként teszed oda a szín és a rétegstílus is kiválasztható előre. Ha módosítani akarod a színt, akkor duplán kattintasz a layers palettán a réteg képére és kiválaszthatod a színt, amivel kitöltse. Ha a stílust, a Layers palettán alul az Add a layer style gombnál teheted meg.

    Ha Pathként rajzolod fel, azt mindig olyan színnel töltöd ki, amilyennel akarod. (Jobb klikk a képre, mikor valamelyik Path eszköz van kiválasztva, fill path.)

    Ha Fill pixel módon teszed fel, vagy raszterizálod, akkor olyan színt öntesz rá amilyet akarsz, de igen szőrös lesz a széle.
  • BEE LEE
    #14717
    köszi, tehát a raszterizáció a megoldás!!
    De ha nem raszterizálom, nem tudom átszínezni.

    nem jól tudom?
  • Jim Morrison
    #14716
    w3
  • Spészgószt
    #14715
    simán kijelölöd a quickselection tool-al aztám (q) gyorsmaszk és festegetve kiegészited ahol nem jó, aztán nem kell kivágni és új layer-re tenni elég ha küldesz rá egy maszkot!!! sőt az a jobb!! mert ha cs5öt használsz akkor a "mask" palettán refine edges, smart radius ...stb és faja lesz a széle, utána egy új layerre csinálsz letöltesz stb egy keretet! ennyi jah a keret layer-nek kell alul lenni!
  • Spészgószt
    #14714
    Hi!
    Valaki segítsen Pls nem fotósopp, de van itt sok webes is!
    Dreamweaverben nem tudok vízszintes scroll-t létrehozni!
    Az oldal szélessége fix és kellene egy olyan ablak amiben vízszintesen lehetne húzni a scroll-t, akármit csinálok, mindíg függőlegesen rakja a képeket!!!
  • Orionk
    #14713
    Sziasztok !

    Ismét a nagy tudásotokhoz fordulok. :)

    ITT EZ A KÉP
    Ebből a képből egy olyat terveztem csinálni, hogy az emberalakot rárakom egy hófehér képre. Tehát minden hófehér legyen, és csak az emberalak legyen a képen.
    Ezután pedig egy keretet rajzolni az emberalak köré. Úgy rajzolni a keretet az emberalak köré, hogy:
    ---Az alak bal keze és háta a keret egyik szélét támasztja
    ---a bal lába a keret alsó részén áll
    ---A jobb lába a keret bal oldalát támasztja
    ---a jobb keze pedig fogja a keretet felülről.

    Ezt így tervezem.

    1. PS-ben körbevágom az emberalakot
    2. Ezt az körbevágott részt rádobom egy hófehér háttére.
    3. Ezután meg odarajzolom a keretet körbe, és valahogy igazítom, mintha a valóságban egy stúdióban is ott lett volna a fotó készítésekor.

    Kérdéseim, hogy mindezt hogyan és lehet-e így?, vagy van jobb megoldás? :)

    *--PS-ben mivel tudok ennyire pontosan körbevágni valamit?, és ezt a körbevágást, ha egérrel kell csinálnom, akkor akár 1 órán át is eltarthat, hogy pontosan körbemenjek?

    *--Ezután ha körbevágtam, akkor gondolom, PASTE val rádobom egy új layer-en, hogy hófehér háttér-re.

    *--Majd milyen ötletetek lenne a keret elkészítésére a végén?


    Köszönö szépen, hálám örökké üldöz benneteket. :)
  • NessieGraf
    #14712
    Igen. A psd-ben felesleges is a raszterizálás szerintem. Átméretezni meg nem a kész képet kell. A path is ugyanúgy méretezhető. Viszont ha egy nagyon kicsi képet csinálsz, mire meglátod tuti pixelesen látszik. :)
  • pxxl
    #14711
    de ha a Rounded Rectangle-t használod, akkor azt nagyíthatod, mert addig vonalasként kezeli, míg nem raszterizálod.
  • NessieGraf
    #14710
    Én 600 px/inchen csinálok ilyesmit. De azt se felejtsd el, hogy fontos a nagyítás mértéke is. Sokszor készítés közben szőrösebbnek látszik a dolog, mint amilyen valójában.
  • BEE LEE
    #14709
    köszönöm.
    300px-en is +próbáltam, ez kilőve, mert nem az igazi.
    Jelenleg corelből inkább át exportálom, így vmennyvel jobb.

  • NessieGraf
    #14708
    Van. Nem 72px/inch felbontásban kell dolgozni egy pixelgrafikus programban, vagy vektoros programot kell választani.
  • BEE LEE
    #14707
    köszönöm. vmennyire vágom a ps-t és ez idáig is +volt, de ha újból átszínezem a már színes alakzatot, a sarkai olyan pixelesek lesznek, hogy csak na.

    szóval, vmi jobb megoldást keresek. ha van.

  • NessieGraf
    #14706
    A Tools palettán találsz vonalhúzó és más eszközök között Rounded Rectangle eszközt. Előre beállíthatod a kerekítés mértékét és a méreteket. Lehetőséged van arra, hogy alapból kitöltött alakzatként, vagy Path módban tedd fel (ez kitöltethető egyszerűen). Utóbbi esetben ha a fájlt átméretezed, a path is átméreteződik, így az alakzat bármilyen méretben torzulás nélkül töltethető ki újra.
  • BEE LEE
    #14705
    Sziasztok!!!

    Az lenne a kérdésem, hogy a PS-ben, hogy tudok szép kerekített sarkú 4zetet rajzolni??
  • Orionk
    #14704
    Köszönöm szépen mindannyiótoknak. :)
  • Spészgószt
    #14703
    2 perc
    jobbra alul (kis fekete-fehér kör) korrekciós réteg black and white, teszel rá egy maszkot (kis feketefehér meletti téglalap kis körrel) rákattintasz a maszkra a layerek között és szépen fekete brushal festesz oda amit nem akarsz feketefehéren! Kb ennyi gyorsan!
  • moyothomas
    #14702
    1
    2
  • MANOWAR
    #14701
    Gyorsan ide katt :)
  • MANOWAR
    #14700
    Pen tool/toll eszköz-el körbe jelölöd magad a képen (zárd a kijelölési kört), jobb klikk, alakítsd át kijelölésé a görbét. fent insert/kijelölés majd inverz/fordított kijelölés, hogy ne te hanem a kép többi része legyen kijelölve. CTRL+U és alsó csúszka teljesen szélre. Persze vannak bonyolultabb kijelölési technikák.... Ha kell azok is jönnek :)
  • MANOWAR
    #14699
    nem
  • papi08
    #14698
    Még egy kérdés visszatérve a tegnapi kérdéseimhez, a BAMBOO TOUCH ugyebár érintős(újjal), az nem pontatlanabb, mint pl. egy ceruzával vezérelhető?
  • Orionk
    #14697
    Hali !

    Egy kérdésem lenne, valamilyen részletesebb leírást kérnék szépen, segítséget, hogy EGY ILYEN KÉPET hogyan kell megcsinálni?

    Konkrétan arra gondolok, hogy azt hogyan kell megcsinálni, hogy a Rubik kockának megmaradjanak a saját színei, de minden más szép fekete-fehér legyen?

    szeretnék magamról egy ilyen képet csinálni, és ezért kérdezem.

    Előre is kösz
    ÜDv.,
  • pxxl
    #14696
    alapok
  • szobipeet
    #14695
    Sziasztok. Meg szeretném talulni a PS használatát. Egyszerű kérdésem lesz, és nem kinevetni:D Hogy kezdjek hozzá? Valami linkeket esetleg tudnátok linkelni az alapokról?
  • MANOWAR
    #14694
    Akkor tényleg ennyit lát, bár nekem akkor is sok ...:D Külön rétegre dobd, akkor később tudod csesztetni.
  • sanya200
    #14693
    öhm gondoltam rá csak..na mindegy ez a kép sokat segíthet.
    Na ennyi a látótere a sisaknak kb.
    sisak
    Egyenlőre csak azért fekete mert csak még a beállításál tartok ha az jó utána már ráérek textúrázgatni festeni meg minden hülyeséget.
  • MANOWAR
    #14692
    Nekem soknak tűnik a keret, ha felvesz egy ilyen sisakot vagy mit szerintem nincs ennyire messze a szemétől, úgy értem nem kellene hogy ekkora részt takarjon a látható felületből. Mondjuk egy 50% opacitással és scifisre megcsinálva lehet többet dobna rajta az a keret.
  • sanya200
    #14689
    Sziasztok kell egy kis help vagy tanács inkább,akarok készíteni egy belső nézetes képet(FPS), csak arra lennék kiváncsi hogy ez szerintetek így jó?A beálíltás hogy menyni látszik meg hogy jó szögbe van-e...stb.Ez még csak nagyon alapkép egyenlőre be akarom állítani rendesen ehhez kéne a help, utána állok csak neki az egész
    képnek.A játék alapból TPS szóval nincs fogalmam róla mennyit lát a sisakon keresztül, csak körülbelűlre tudom megsaccolni.
    FPS nézet
  • Chryst64
    #14682
    koszi, bar amit konkretan kerestem az ezekbe nincs benne, de most meggyotortem kicsit a kepeimet es mar latom melyik mire valo jobban. Eddig is hasznaltam oket, de a praktikumara voltam kivancsi.
  • Chryst64
    #14681
    Nekem egy Bamboo Pen van. kiprobalni vettem meg, nagyon bejon. ha lesz penzem egy intuos4 A5 re benevezek
  • MANOWAR
    #14680
    A5-öst használok, de ahogy néztem ti sem szenvedtek kézi rajz hiányban otthon :)
  • sanya200
    #14679
    Én most a digitális festést próbálgatom de amilyen tutorialokat találtam abban nem mutatják hogy mit hogyan csinálnak csak egy gyorsított videó.Ember legyen a talpán aki kitalálja ebből hogy milyen ecsetet meg éltelenítést meg mit használ.
  • Spészgószt
    #14678
    Intuos4 S méretre elég ez is, egérrel is egy 10*10 négyzeten mozgtam kb (pedig az egérpad 25*30as), kivéve ha levettem az érzékenységet minimálra és patholtam, akkor néha még a 30as padis kevés volt :D
    De gondolom a nagyobb méret neked jó a szabadkezi rajzhoz, nekem fölösleges...
  • MANOWAR
    #14677
    Űrszellem te mivel tolod?:D
  • MANOWAR
    #14676
    Camera Raw 1 a benne levő linkeket is nézd meg.
    Camera Raw folyt.
    És a többi :)
    Remélem tudnak segíteni videók,leírások,képek, stb...
  • Chryst64
    #14675
    esetleg, ha valaki a tablas kerdes elotti hozzaszolasomhoz is mondana par szot..
    koszi
  • Spészgószt
    #14674
    csak a Wacond a nyerő! Intuos4 a jó, de az kezdeni drága, arra jó a bamboo is! Az ár-érték arány a wacom mellett szól!
    Én wacond párti vagyok!
  • MANOWAR
    #14673
    Elemet nekem sem kellett cserélni (1 év) de a hegyet igen. Az egér azóta a fiók mélyén rohad bár sima egérnek is gyatra. A scroll gyárilag nem forog csak gombként funkcionál egy nagy LOL :) A szkennerem kb 1 m magasról sarokkal telibe verte egyszer az aktív felületét, de meg sem kottyant neki, a szkenner sarka megrepedt. :D
    Tanulság: Ön dönt iszik vagy szkennel :)
  • sanya200
    #14672
    nekem hála istennek nincs gond a geniussal valamikor tavaly nyáron vettem azóta ugyanaz a fej és elem van benne(mármint a tollban).És van hozzá még 2 elem meg 2 tartalék fej.Az egeret meg nem használom felesleges.
  • MANOWAR
    #14671
    Válaszd az utolsót. Nekem az uccsó előtti van de a toll kezdi megadni magát (nem az elektronika hanem a műanyag burkolata). Bár a bamboo-nak csak fele akkora nyomásérzékenysége van, de ez ne zavarjon kezdésnek tuti lesz.