17220
  • sanya200
    #14630
    Sziasztok lenne még kérdésem de ez ps-es.Bocs hogy titeket zargatlak de az oldal ahol fórumozni szoktam kényszerszüneten van:(
    Na annyi lenne a kérdésem hogy adott egy fénykép és a képen lévő nőnek a ruháját szeretném átalakítani de mintával, na az a gond ugye ha kijelölöm a részt ahova mintát szeretnék akkor ugye rárakja de csak simán fűggőlegesen nem veszi figyelembe az íveket, idomokat próbálkoztam a minta hajlításával de nem igazán sikerült, van még a cseppfolyósítás amivel lehet akár mellett növeszteni is:)De azzal meg az a baj hogy ahol domborítani kéne a minta nagyon elnyúlik.Mi lehet a megoldás?
    itt a kép amit szeretnék megcsinálni.
    yvone
    és hogy ilyen ruhában legyen.
    miranda lawson
    A 2 nő ugyanaz abból a szempontból hogy az igaziról mintázták a karaktert.
  • sanya200
    #14629
    Ennek tényleg útána kell néznem de egyébként kód alapján történik.Mikor készítesz egy arcot ahhoz egy kód passzol,minden beállításnak más kódja van pl szemszín...stb.A kód alapján történik az exportásás de hogy elmenti-e maga az arcot azt nem tudom.
    Ezt sikerült összehoznom a facegen-el, nem tökéletes mert alapból nem fényképből lett csinálva hanem rajzból.
    http://noob.hu/2011/01/17/23.jpg
  • MANOWAR
    #14628
    esetleg még megkeresheted a játék telepítésben az arcképet de tuti valami speckó kiterjesztése van, de ennek már utána kell nézni.(fájl típusa, mivel lehet in/exportálni,ráncok-haj-borosta stb lehet generálva van nem a kép része)
  • sanya200
    #14627
    Ja valami hasonlót csak az a gond ugye hogy amit akarok arról nincs fénykép azt lehet hogy a nulláról kéne kezdeni, úgy meg nehéz megcsinálni hogy az arcszín megmaradjon de legyen élethűbb ha értitek.Mert ha leszedek egy fényképet teszem azt annak már alapból más az arc színe meg hasonló ugyanolyat meg nehéz találni.De mindegy nem akarlak zargatni benneteket állandóan majd nézegetek tutorialokat meg megpróbálok még ezt azt azért köszönöm a segítséget.
  • MANOWAR
    #14626
    Még egy és két help, de akkor már nem ehhez a topikhoz tartozik....:)
  • MANOWAR
    #14625
    Ilyeneket szeretnél csinálni?
  • sanya200
    #14624
    Röviden annyi hogy azt akarom megtanulni hogy hogy lehet ilyen textúrát gyártani mint amilyen az alsó kép kb csak nem festve ha érted.A lényeg hogy szeretnék szép viszonylag valószerű arcot csinálni bármilyen játékból készített screenshoot-ból ez az utolsó kép csak egy példa volt.De ez már kezd hasonlítani egy igazira.
  • sanya200
    #14623
    Hát annyi hogy szeretnék legalább egy olyan miőségű képet összehozni mint amit lejjebb linkelten, csak úgye az a baj hogy alapból nem fénykép ugye hanem játék beli kép és amit most linkeltem az is inkább renderelt félig meddig mert animációból van a játékban kicsit gyengébb.próbáltunk javítani az arcán itt is próbálkoztak többen de igazán azt modnták nem nagyon lehet mert az alap textúra gáz.
    De most megcsináltam facegen-el a karakter arcát erre kéne valami textúra de ilyet még nem csináltam ps-ben.Láttam hogy van valami zbrush nevű progi is azzal lehet készíteni textúrát vagy letölteni egy készet és azt ráhúzni?Bár ez már inkább 3D mint Ps.
  • MANOWAR
    #14622
    Az alsó cg festett, a felső meg renderelt. Mit is szeretnél ezekből kihozni? Konkrétan írd le, és megpróbáljuk megcsinálni de így hogy hol világos hol nagyon sötét persze mindegyik másik szögben van nem nagyon érthető hogy mit mivel szeretnél összehozni.
    Esteleg jobb minőséget kapnál a renderelteknél ha mindent full-ra állínál (élsimítás,+pici gamma,vagy a karaktert világosabb helyre viszed,stb)
  • sanya200
    #14621
    Na az arcos képre visszatérve csináltam valamivel jobb screenshootot ezzel már lehet kezdeni valamit?
    Igaz kicsit sötétebb a környezet miatt de valami hasonlót nem lehet összeeszkábálni, vagy amit 2-vel lejjebb linkeltem olyat kéne, nem is igazi de nem is rajz a 2 között valahol.
    kép
  • Spészgószt
    #14620
    ps
  • sanya200
    #14619
    Gyerekek annyi kérdésem lenne hogy ez a kép mivel készülhetett ps vagy valami más?Nekem nagyon tetszik az arca itt már egész jól néz ki:)
    Mass Effect 3 miranda
  • MANOWAR
    #14618
  • LaliK
    #14617
    Jólvanna csak beleolvastam :D
  • pxxl
    #14616
    elégedetlen pötch
  • MANOWAR
    #14615
    pff xD Fekete és nagyon nagy párban nincs? :)
  • pxxl
    #14614
    kis piros hangszórót, átvehted az sg.hu portáján.
  • MANOWAR
    #14613
    És mit nyertem?:D
  • Spészgószt
    #14612
    Ott a válasz!
    A weboldalt a párom csinálja, a retusálást mindketten!
  • MANOWAR
    #14611
    Mind kettő lehet :D -->> "A munkám a hobbym....fótókat retusálunk a párommal"
  • LaliK
    #14610
    Sg adatlap:
    'Neme: fiú
    Teljes név: Attila'

    Honlapod: 'Vittman Hajnalka vagyok professzion...'
    Akkor melyik nem Te vagy? :D
  • bbeni93
    #14609
    épp ezért írtam e-mailt hogy továbbiakban ott rendezzük
  • Spészgószt
    #14608
    thx mindjárt írom a választ!
    de szerintem innentől ne itt írkáljunk!
  • bbeni93
    #14607
    Szia! Küldtem mailt a honlapodon lévő e-mail címre.
  • Spészgószt
    #14606
    rengeteg jó fotós van csak jó helyen kell őket keresni!
    persze kellő tapasztalat is kell, hogy megkülömböztesd a kóklert a profitól, attól hogy valakin fehér köpeny van nem tuti hogy orvos és főleg nem tuti hogy jó orvos!
  • bbeni93
    #14605
    Hát arra azért kívánicsi lennék, bár ki tudja... xD
  • pxxl
    #14604
    attól még telefonnal is jobb képet csinálok ennél.
  • bbeni93
    #14603
    persze tisztelet a kivételnek!
  • bbeni93
    #14602
    Amúgy igen, sajnos nem sok minőségi fotóssal rendelkezünk ebben az országban...
  • bbeni93
    #14601
    oké köszönöm

    Bár a fej alatti rész az nem sokat változott De legalább világosabb lett és így összeolvad jobban. Az a baj, hogy az a hülye ív látszódik

    Megnéztem a honlapod, lehet hogy érdekel a retusálási szolgáltatás két képem van amely őszintén szólva ráférne egy kis igazítás, és úgy tűnik erre a képre is. Elküldöm majd a másik képet is pm-ben, hogy átnézhesd mit lehetne vele kezdeni és akkor megbeszélünk egy árat a retusálásra
  • Spészgószt
    #14600

    felüldtem ide is!
    tessék
  • bbeni93
    #14599
    szeva!

    Még nem kaptam meg az új pmed, vagy csak én nem tudom honnan tudom letölteni a javított képedet? :) Amúgy kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lett. amúgy ja, tudom milyen a fotósok majd ezt is kifejtem csak most eléggé sok dolgom van és kapkodok így ezt majd később leírom
  • Spészgószt
    #14598
    javítva az is ment pm-ben!
  • Spészgószt
    #14597
    küldtem egy pm et!
    tényleg szar! nem csak a háttér
    gyakorlatilag bőröd nem sok van úgy ki van égve a karod!
    jó elbántak a képpel!
  • bbeni93
    #14596
    Ezt hogy érted? Lehet, hogy rossz a minősége, de nem egy New York-i ügynökségnek megy...
  • moyothomas
    #14595
    Szerintem itt nem az a két megjelölt hely, hanem az egész háttér gáz!
  • bbeni93
    #14594
    Sziasztok! Valaki segítene eltűntetni az alábbi portfólió képen a háttéranyagon lévő két felgyűrődést? Szeretném ha szintbe lenne a háttér és nem lennének ilyen kiemelkedések elég zavaró az két sötőt felgyűrődött rész...

    Itt bejelöltem a képen hol a probléma:



    Itt meg az eredeti kép: http://img638.imageshack.us/img638/5395/45151531.jpg

    Előre is kösz a segítséget!

    Üdv!
  • BEE LEE
    #14593
    Sziasztok!

    Szeretném megtudni, hogy ebben a menüben a csíkok úgy készültek, hogy egy sötétebb szürke vonal pl. 1-2px magas és közvetlen alatta egy ugyanolyan széles vil.szürke?



    Lenne még egy kérdésem, ha van egy téglalapom, v. vmi forma és szeretnék a szélétől 5pxre befelé adni neki egy konturt, de szaggatott vonallal, azt hogy tudom megoldani?

    köszi
  • sanya200
    #14592
    Jó annak a szeme nekem tetszik, a kép minősége mondjuk nem a legjobb de majd linkelek olyat amin jól néz ki, majd csinálnom kell screenshhotot, a játékból de még csak most fejeztem be az első részt.
  • Johnny021
    #14591
    chao. Régóta keresek egy olyan tutorialt, ami segítene nekem egy videot készíteni, ahol a fejeket kitudnám vágni és fénykép fejjel helyettesíteni :) így leírva és vissza olvasva kuszának tűnik, szóval én valami olyasmit szeretnék, mint az NBA bobble head-es videokban lehet látni, nem tudom ismeritek-e?! :) Azt olvastam, hogy sony vegas-al lehet készíteni ilyeneket, de nem találtam hozzá semmit, y-tube-on is kérdeztem, de nem nagyon kaptam rá választ :) előre is köszönöm a válaszokat :)