17220
  • sanya200
    #14430
    Sziasztok szeretnék segítséget kérni, egy pattern-re lenne szükségem nincs egy linketek vagy hasonló ahonnan le tudnám szedni, vagy legalább abban segítsetek hogy mi a rákot írjak be a google-be.
    A képen a kék csajszinak ilyen minta van a bőrén mintha hűllőszerű lenne vagy nem is tudom , na ilyen patternt szeretnék szerezni valahonnan.
    Kicsit halványan látszik de ott van, segítségeteket előre is köszönöm, remélem nem hiába:)
  • Kakaduduka
    #14429
    1, nézd meg hogy az opacity illetve a flow 100%-on van-e(felső panel)
    2, jobb egérgomb a layeren (a kereten) blending options és ott lesz egy olyan hogy drop shadow, azt bepipálod, és beállítod ahogy szeretnéd, ha jól értelmeztem a dolgot, ez a cél, de lehet hogy nem.

    No, próbálkoztam ezzel a car rendering cuccal, ez lett az eredmény:
    Rajz
    Vélemény?
  • BEE LEE
    #14428
    szóval: látszódjon :)

  • BEE LEE
    #14427
    Hy, azt szeretném tudni, hogy...

    1, az ecsetet használva, mindig "halványan" jelennek meg a texturák, ezt hogy tudom erősíteni? Hogy éles kontúrjai legyenek, és jól k élátszódjon?

    2, ha van pl. egy 200x200px négyzete, aminek a belső mérete 150x150px.
    (vagyis...csak egy keret.) Ennek szeretnék befelé árnyékot adni. Ezt hogy tudom megoldani?

    Hogy érthetőbb legyen: az alsó layeren van egy fotó, a fölötte lévőn lesz az árnyék és a legfölsőn egy keret.

    köszi a segítséget.
  • Spészgószt
    #14426
    Tanfolyamon nem tanulsz semmit! Max 12órában a ps bekapcsolását... :D
    tutorialokból 1000X többre jutsz!
    Kitartás!
  • Kakaduduka
    #14425
    megint elnéztem, ezt ismerem, bár már lassan délután 4 óra, még mindig fáradt vagyok....viszont azt hiszem megvan mit is akartam, szóval tárgytalan a dolog, elnézést hogy húztam az agyatokat...
  • Kakaduduka
    #14424
    A helyzet az, hogy kb. 6 éve foglalkozom a Photoshoppal, sajnos eddig nem volt, és most sem nagyon van, illetve lehet hogy már nem is érdemes, lehetőségem arra hogy tanfolyamra járjak, így magamtól tanulgattam. Még egy könyvet sem olvastam róla, ez lehet az oka annak, hogy vannak egészen alap dolgok amiket nem tudok. A layer témát épp vágom, nem ezzel van bajom, gondoltam hogy kiemeli valaki, kissé hosszú lenne leírni mire is gondolok. Az illető két monitoron dolgozik, az egyiken csak az eszközök vannak, és a másikon rajzol, ezért nem látunk rajta semmit. Ezt a görbe érintős dolgot viszont nem tudtam, ezt köszönöm szépen.
  • Spészgószt
    #14423
    a pen toolban is lehet geometriai formákat használni nem csak szabadkezi rajzot (sőt az a legjobb bene, ő is azt használja)Ha lenyomod a ctrl-t tudod húzgálni a pontokat, de akkor még csak mindíg egyenes vonalak vannak, ha azt alt-ot tartod nyomva, akkor kapod meg a GÖRBE érintőit és azokat mozgatva tudod alakítani!
    Ha a layereket meg nem érted hozzá se kezdj!
    Alap hogy amelyik layeren rajzol a fölötte lévőkre nincs hatással... XD
    (de te azt nem látod a videón, hogy hol melyiken áll ők se hülyék megmutatni mert úgy egyszerűen le lehetne másolni!)
    Ha így fejest ugarsz és egyből ilyen komplex dolgokat akarsz leutánozni a büdös életbe nem fog sikerülni!
  • Kakaduduka
    #14422
    persze, de nem "kézzel" teszi, hanem főleg a pen toolt használja. Viszont a kerék esetében mit használ, hogy ilyen kijelölést kap? mert nem a kijelölőt, valami pen tool félét, mivel valami path-t kap a végére.
  • moyothomas
    #14421
    nem teljesen értem a kérdést, mert itt mindent megrajzol,
    árnyékol, radíroz, stb...
  • Kakaduduka
    #14420
    Illetve sokszor nem értem a rétegek kezelését sem, bár ez fel van gyorsítva, de van hogy úgy érzem, mintha csak az adott rétegen lévő dologra tudna rajzolni, a réteg többi részére nem, kijelölés nélkül. Mert ugye hiába van nekem egy kör az egyik rétegen, én a kör mellé is tudok rajzolni, ugyan azon a rétegen. Nincs esetleg ilyesmihez valami jó kis tutor? A CarBodyDesign oldal nagyon jó, bár még nem találtam olyat ami ehhez hasonlón mutatta volna be hogy is kell.
  • Kakaduduka
    #14419
    Bocs, mellényomtam: Videó
  • Kakaduduka
    #14418
    Sziasztok!
    Mostanság autókat próbálok "renderelni" PS segítségével, ahogy már biztos sokan láttátok itt-ott a neten (persze nem az én rajzaimat:P). Sajnos kevés sikerrel, valahogy nem érzem még a dolgot, remélem idővel kiforr. Viszont ami miatt írok, az egy eszköz, vagy trükk, amivel még nem találkoztam. Az alábbi videóban, ennek a segítségével csinál az illető kereket:
    Mi lehet ez?
  • MANOWAR
    #14417
    :)
  • moyothomas
    #14416
    amúgy megoldva
  • moyothomas
    #14415
    ja, bocs...
  • Met
    #14414
    Ez PS topic, nem HTML....
  • moyothomas
    #14413
    B.U.É.K. Mindenkinek!

    segítene vki abban, hogy ezt a 2divet megcseréli?

    css
    html

    már mindent (amit én tudtam) megpróbáltam, de nem jön össze.
    amint felcseréltem a diveket, minden jó, de a scrollozható rész, (most a #right) már nem lesz az.

    köszönöm.



    a css tetején az ie6 kód van, de ezt ti úgyis vágjátok :)

    köszi a segítséget
  • moyothomas
    #14412
    PS felső részére 2x rákattintottam és eltünt.
    hiába nyitom meg, elindul, de sehol nem láiom, hogy aktív lenne.

    5let?

    köszi
  • Shortstop
    #14411
    :)
  • LaliK
    #14410
    Képpel együtt könnyebb dolgunk lenne :D
  • Met
    #14409
    Úgy szeretem az ilyen kérdéseket :)
  • Kovács legény
    #14408
    kész
  • edyna
    #14407
    sziasztok!
    Vki nem tudna nekem segíteni egy képet megcsinálni?
  • Spészgószt
    #14406
    filter/liquify
  • Kovács legény
    #14405
    Filter/Liquify/Pucker Tool
    arra figyelj, hogy a hátteret is összehúzza, külön rétegen dolgozz az alakkal.
  • Orionk
    #14404
    A PS-ben hogyan lehet karcsúsítani?
    Karcsúsítani valakinek az arcát, vagy a testét, főleg derék tájékon?

    köszi
  • Kovács legény
    #14403
    vagy ugyan erre a háttérre is vissza lehet rakni kicsit megnövelve a testet.
  • Orionk
    #14402
    köszönöm a tippeket
  • MANOWAR
    #14401
    de azért figyelj oda hogy a te fejed is ugyan abból a szögből kapja a fényt.(még ha nem is vagy kopasz akkor is az arcnál észre vehető lesz)
  • Spészgószt
    #14400
    Arc csere: tök egyszerű...
    1: elég ha nagyjából körberántod az arcod, úgy hogy a bőrfelület közepén haladjon a körbevágás (legyen elég hely összemosni a két kép éleit)
    2: egy új layerre teszed aztán az alatta lévő Malkovics fejet szépen leradírozod egy jó nagy és "puha" ecsettel (hardnes 0) vagy teszel rá egy maszkot és kitakarod
    Az arcod méretet pedig ctrl+t és akkorára húzod amekkorára kell, célszerű valami hasonló méretűt és perspektívájút használni alapból!!!
    a komplett fejcsere sokkal egyszerűbb csak a nyaknál kell összekalapálni :)
  • Spészgószt
    #14399
    Mire használod azt a bizonyos vizjeles "képszerkesztőt"...?
    Ha már olyan "bonyolultabb" dolgot akarsz, mint a vízjel eltávolítása, akkor egyszerűbb ha magát azt a folyamatot tanulod meg amit a gagyi szerkesztőddel csinálsz...bármit meg lehet csinálni PS-ben is nem kell trial szutykokkal bajlódni!

  • moyothomas
    #14398
    ha lesz ps-ed és kicsit gyakorolsz, könnyebb segíteni, mert tudod mit írnak itt. és ha most leírnak neked bármit, de nem tudod csinálni, nem sok értelme van.

    ha ott lenne előtted a ps és közben teszed is, ami tippet kapsz, úgy neked is 1xűbb.
  • moyothomas
    #14397
    én azt tenném, hogy a fickón kívül mindent kitörölnék.
    aztán a fejét körbevágnám, a tiedet szintén és odailleszteném.
    azt összekell dolgozni, és az egészet betenném vmi klassz háttér elé.
  • Orionk
    #14396
    igen, én is ezekre gondoltam, hogy csak lefejezni és kész... :)

    de körbe kell vágni az ő fejét?

    meg, ha a sajátomat odateszem, akkor gondolom, hogy nem lesz pont akkora a fejem :) , és akkor oda kellene rajzolni a háttér színeket, mert kisebb lesz a fejem és akkor maradna ott üres/fehérség.

    ezeket pontosan hogyan kellene?

    thx
  • moyothomas
    #14395
    hát gyorsan cseréld le. :)

    a photoshop is 30napig használ6ó. ha nem veszed meg.
  • moyothomas
    #14394
    ez 1xű. hogy ne kelljen sokat szórakozni, annyit próbálj meg, hogy a fej állása kb olyan legyen (nagyjából arra nézz).

    utána lefejezed szegényt, a tiedet pedig beilleszted :)
  • Esthy
    #14393
    Nem, egyébként arról van szó, hogy van 1 demó verziójú képszerkesztő programom...és amikor ezt használom... (speciel saját fotóra célzok), akkor vízjelet rak rá...és ezért akartam kérdezni, hogy Photoshoppal, hogy lehet konkrétan rendbe rakni. :)
    Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
  • Orionk
    #14392
    semmi baj.

    Egyébként a html,css,... topicban is beszéltünk :)
  • Orionk
    #14391
    Addig is, ameddig nem birok még PS-el foglalkozni, addig kérdezek :) :

    -PS-ben meg lehet olyat csinálni, hogy egy fényképen levő szinésznek az arcát lecserlélem az én arcomra? :)

    Ha igen, akkor hogyan kell?, és milyen fénykép kell a saját arcomról hozzá?

    Például, ha EZEN a KÉPEN SZERETNÉM kicserélni Malkovich arcát az enyémre. :D

    köszi