17220
  • moyothomas
    #14470
    Orionk: sikerült a keret?
  • SZilaJMaGGoT
    #14469
    Sztem inkább 3d-ézz :D
  • JagFater
    #14468
    Amíg ezen rágódsz, 150 képen csinálod meg a keretet.
    Nem mindegy neked, hogy a végeredmény 2 csíkból van, vagy 3?
    A meló ugyan annyi vele, ha nem több, hogy a fehéret x pixellel eltold...

    A feketére tett fehér nem választja ketté. A kép szélétől indul a balhé.
  • Orionk
    #14467
    tehát akkor nem tudok olyat készíteni, hogy létrehozom a széles fekete keretet, és arra teszem rá a fehér keretet?

    mert ha a széles fekete keretre ráteszem a fehéret, akkor a fehér csík két részre választja a feketét:
    -egy szélesebb feketére és egy vékony fekete csíkra.
  • JagFater
    #14466
    Ctrl + Shift + N
    A fénykép szélétől nincs fekete csík, csak ha csinálsz.
  • Orionk
    #14465
    köszi
    Hogyan kell külön layer-t létrehozni, és arra ráhelyezni valamit?



    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1070456584&no=14463]pixxel-VIP-#14463[/URL]:
    Igen, azt látom, hogy fekete-fehér-fekete keret van.

    De én ezt úgy gondoltam, hogy a fénykép szélétől számítva csinálok 1 darab hosszabb fekete keretet, majd ezután már csak 1 darab vékony fehér keretet kell csinálni, mert azt nem rögtön a fénykép szélétől indítom, hanem kicsit alrébb, hogy megmaradjon 1 vékony fekete csík.

    Így nem lehet?
  • Spészgószt
    #14464
    Ha a fehéret külön layerre teszed, javaslom a feketét is (1 könnyebb 2 nem a képből törölsz le hanem pluszban teszed oda!) a fehérnek tudsz adni egy dropshadow-t vagy glow-ot és akkor szebb!
  • pxxl
    #14463
    azért mondta, mert a képen amit mutattál fekete-fehér-fekete keret van :)
  • Orionk
    #14462
    köszi, de miért kell a végén mégegy vékony fekete?

    én úgy gondoltam, hogy egy széles feketét csinálok, és arra teszem rá a fehéret.
  • JagFater
    #14461
    Szóval Stroke*. :-)
  • JagFater
    #14460
    Edit menü - Storke.
    És igen, először egy vastag fekete kell, aztán egy vékonyabb fehér, majd megint egy vékony fekete.
  • JagFater
    #14459
    Közben meg lett, shape kell, nem marquee tool.
  • Orionk
    #14458
    Hello !

    Szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet PS-ben olyan keretet adni a fényképnek, MINT EZEN A KÉPEN LÁTHATÓ

    Gondolom, hogy csak annyi lenne, hogy a kép köré húzok kb. 1cm széles fekete csíkot, és bentebb meg oda helyezek még egy fehér színű vékony keretet is, mint a képen.
    De mindezt hogyan kellene?

    köszi

    Azért kérdezek ilyen alap dolgokat, mert én csak ilyen alap dolgokra szeretném használni PS-t, de nem értek ehhez a progihoz.

    köszi
  • JagFater
    #14457
    Egy-két amatőr kérdésem lenne, az istennek nem találok rá a megoldásra.
    Egy kör select ívére akarok szöveget írni. Valamelyik gomb lenyomására lehet ezt megtenni, de nem találom.

    Illetve előre megadott méretű kör selectet lehet valahogy létrehozni?
    Tehát mondjuk 1500 pixel átmérőjű legyen a select.

    Kép.

    Kösz,
  • sanya200
    #14456
    Nekem nem menne de látom akkor ezek szerint ti még jobban is megtudnátok csinálni.
    Akkor az lenne a kérdésem hogy játékból készült képet, egy karaktert fel lehet-e úgy javítani hogy viszonylag élőnek hasson, persze teljesen élethűre nem lehet de minél realisztikusabb legyen.Ha tudtok valami tutorialt örülnék neki, igazából az arc textúrát szeretném megtanulni, megcsinálni.Megtehetném azt is hogy egy fényképről kivágok részeket és beillesztem a képre de az már nem lenne ugyanaz szerintem.
    Erről a képről lenne szó a fegyveres csajszit akarom minél hihetőbbre megcsinálni.
    kép
  • pxxl
    #14455
    semmi xtra, fénykép, kékre színezve, és elég bénán megcsinálva a többi részlet.
  • Spészgószt
    #14454
    ezen semmi durva! kb 10 perc vagy annyi se!
  • sanya200
    #14453
    Hát ha másra nem is gyakorolni jó volt vagy 1.5 napot szenvedtem vele.Találtam egy nagyon jó képet de nem tudom eldönteni hogy PS-el készült-e vagy befestették a csajt.Mondjuk azt írják hogy PS-el készült de elég durva:)
  • MANOWAR
    #14452
    Nincs mit, az elejétől kezdve halott volt a dolog csak nem akartam elvenni a kedved tőle.:)A következőnél keres jobb alap anyagokat hozzá, vagy mindent te csinálj rajta.
  • moyothomas
    #14451
    Próbálj ki több mitát, mindegyik halványan fest e, mert van halványabb és erősebb.
  • sanya200
    #14450
    Hát gyerekek elég gyér lett nekem nem tetszik igazából:(
    kép
  • moyothomas
    #14449
    igen, a link egy kiinduló, hogy egyáltalán mit kellene a gugliba pötyögni, hogy vmi kézzelfog6ót kapjon.
    Gondoltam ennyi már csak megy a link után...

  • sanya200
    #14448
    köszöntem:)
  • pxxl
    #14447
    jah a retus az egyik legnehezebb dolog. főleg embert, testet retusálni (arányok miatt pl) sok év, meg sokszáz kép kell ahhoz hogy biztosan tudd, hogy mikor mihez kell nyúlni, és hogy :) de persze valahol el kell kezdeni
  • Spészgószt
    #14446
    Jah pont úgy

    "Mintha megradírozták volna a bőrét, így nem látszanak a pattanások, apró szőrszálak/szőrpihék, stb..."
    LOL
    A linken lévők csak az eszközök ezeknek a kombinált használata + még 10-20 féle egyéb bonyolult trükk :D és kb felénél jársz a RETUSÁLÁSNAK
    ez olyan mintha elmennél a boltba vennél vásznat meg ecsetet +némi festék, odaállítasz egy csajt és megkérdezed tőlünk hogy fessél monalisát belőle :DDDDDDD

  • MANOWAR
    #14445
    Ilyesmire gondoltál?
  • moyothomas
    #14444
    http://help.adobe.com/hu_HU/Photoshop/10.0/help.html?content=WSfd1234e1c4b69f30ea53e41001031ab64-760c.html
  • Orionk
    #14443
    köszi, és hogyan kell photoshop-ban retusálni?

    mármint pl. EZ A CSAJSZI is retusálva van.
    Mintha megradírozták volna a bőrét, így nem látszanak a pattanások, apró szőrszálak/szőrpihék, stb...

    köszi
  • sanya200
    #14442
    Az alapképet nem én csináltam de jól jön minden segítség igazából a térdét nem tudom csak megcsinálni valahogy nem tudom hogy milyen szögbe lenne jó az a páncéllemez, meg megnéztem az arcár tényleg látni rajta hogy nem arányos, eddig igaz nem vettem észre.Megköszönném ha azt a részt berajzolnád, mármint a térdére hogy be tudjam fejezni.Utána még persze finomítok rajta a fém részekre rakok megvilágítást hogy fémnek tűnjön meg ilyenek de legyen kész először teljesen utána ráérek finomítgatni.
    Itt a kép:
    kép
  • MANOWAR
    #14441
    Ha az alap(esetedben) grafit rajz arányos akkor tized annyit kell dolgoznod a textúrákkal, persze ahogy lentebb is írtam a textúrával is lehet segíteni rajta de akkor vágnod kell az arányokat. Linkeld ide az alaprajzod (nem baj ha nincs vagy hiányos a feje). A rajzot is te csináltad? Először csináljuk meg a grafit rajzot arányosra aztán a srácok is tuti elkezdenek segíteni a különböző ötletekkel/technikákkal. Azért annyira nem pörög ez a topik.:)
  • sanya200
    #14440
    Elnézést rossz a link helyet nem akarok pazarolni ezért nem rakom be a képet csak a linkjét.
    Kép
  • sanya200
    #14439
    na eddig jutottam egyenlőre de a jobb térdével nem tudom mi légyen valahogy nem tudom elképzelni milyen szögben állhat rajta az a fém
    [IMG][imgw=http://noob.hu/2011/01/03/liara2.jpg][/IMG]
  • MANOWAR
    #14438
    Nem a szemével van a gond hanem az egész jobb (neki) arc féltekével, ha meg lesed az orrát akkor látod a difit, kb a felének kellene látszódnia vagy legalábbis nem ennyire.Vagy az orrát vagy a jobb felét az arcnak javítani kell.Mielőtt tovább folytatod nézd csak meg a bal csípőjét ormótlan azt is tessék javítani, nincs meg az a nőies alkata hacsaknem 3 gyerekes anya.:) a jobb térdére/combra rálóg a textúra. Bal lábfeje szerintem kisebb mint a jobb (ennyire nincs messze a másiktól).A vállak fordítva lennének arányosak -a bal kellene egy kicsit nagyobbnak lennie a látószög miatt. Azt azért látom, hogy van benne melód de a hibákat a textúrázással kitudod javítani pl.: fénylések, alak.
  • BEE LEE
    #14437
    Tudna nekem vki ecset ügyben segíteni?

    itt linkeltem képet: #14432
    csak halványab tudok texturákat festeni.

    köszi.
  • sanya200
    #14436
    hát jobban nem tudtam sajnos de majd próbálkozok még és lenne még egy kérdésem elkezdtem egy rajzot kitölteni textúrákkal és érdekelne a véleményetek még közel sincs kész csak amit eddig csináltam az jó-e úgy nagyjából arra lennék kiváncsi, pl nem áll-e ferdén a szeme meg hasonló apróságok.

  • MANOWAR
    #14435
    Nekem bejön, egyetlen szőrszálhasogató dolog van benne ami nekem szemet szúrt az ovális jel alján és tetjén a vízszintes csíkok.
  • sanya200
    #14434
    ezeket nem lehet leszedni de mindegy ps-el is lehet hasonlót festett üveggel.
    Itt a legútóbbi 2 munkám ha érdekel valakit.:)


  • BEE LEE
    #14433
    ja, a Mode-dal próbálkoztam, azért van: dark-on.
  • BEE LEE
    #14432
    köszönöm. az árnyék sikerült, viszont az ecset gond, továbbra is fennáll.



  • karajjj
    #14431
    katt
    katt