17220
  • bbeni93
    #14349
    UP-olom a kérésemet ha nem baj
  • moyothomas
    #14348
    köszi, a radius beállítást még nem is figyeltem.
  • pxxl
    #14347
    csa!



    valszeg azért töredezett a széle, mert kis felbontású a kép, nyiss egy ~2-300 dpi-s képet, akkor szép ívet ad. :)
  • moyothomas
    #14346
    Csőváz.

    Szeretnék 1kis segítséget kérni.
    Ps-ben hogy tudok szép lekerekített sarkú 4zetet készíteni?
    Ami adott eszköz, az olyan töredezett ívet ad nekem.

    köszi.
  • böröczk
    #14345
    hali, hátha valaki hasznát veszi,
    aki festegetni akar fotosottyban, rajzolni, és nem csak fotómanipulálással, stb foglalkozni.

    loish FAQ

    ilyesmiket, ha még tudtok, én szívesen fogadom.
  • bbeni93
    #14344
    szerk.: a bal oldali váll helyett a jobb oldalit akartam írni csak véletlenül szemből néztem a képet és az alapján mondtam.
  • bbeni93
    #14343
    Üdv! Valaki tudna nekem segíteni? Két képen kellene 2 db módosítást végrehajtani, próbálkoztam de sajnos kevés sikerrel...

    Csináltam 2 fotót egy hátraterített vászonnal de sajnos pár hibával sikerült csak.

    1. fotó:

    Két probléma van vele. Az első, hogy a bal oldali részen van egy nagy fényesség, amit próbáltam leszedni de nem sikerült... Azt szereretném, hogy egyenletes legyen a háttér színe, és ne legyen olyan nagy részen egy akkora fényesség.

    A másik probléma, a fej alatt, és a bal oldali váll között lévő felgyűrődött vászon... Valahogy alulról próbáltam klónozni mert úgy lenne természetes hatású, nem igazán sikerült. Fentről gyűrödött le, vagyis a lenti rész az alapháttér... Szerintem jól látható, olyan mintha oda lenne másolva egy teljesen más helyről egy részlet a háttérről :S

    http://img146.imageshack.us/img146/2201/48112993.jpg

    2. fotó

    Szintén ugyanazon a helyen fel van gyűrődve a vászon csak itt már nagyobb területen...

    A másik, bár nem olyan nagy baj, hogy a kép bal oldalán klónozni kellett a vásznat mert nem ért végig a képen, és az a vékony kis csík oldalt elég hülyén néz ki, olyan mintha meglenne toldva a háttér, és ugyanúgy néznek ki egymás mellett a minták... Nem tudom hogyan lehetne természetes hatásúvá tenni, mintha nem azt a hatást keltené hogy megvan hosszabbítva a háttéranyag.

    http://img802.imageshack.us/img802/8900/57999951.jpg


    Ha valakinek az ideje engedi, és segítene azt nagyon megköszönném, remélem nem túl nagy feladat. Igazából egy kész portfólióba szeretném beiktatni a képeket, csak így még nem igazán elég jók és nem tudom kinek a segítségét kérni.

    Üdv!
  • moyothomas
    #14342
    Én sajna ebben nem tudok segíteni, ugyanis nekifeküdtem, hogy megnézzem, mi a helyzet, de nálam a 300dpi 857x857 méretű képet
    1:1ben ugyanazokkal a paraméterekkel hozza be.
  • morcosqtya
    #14341
    Valami a szűréssel van kapcsolatban, mert ha FSViewer-el újraméretezés pontban valódi méretváltoztatás nélkül újraszűröm (bicubic, bilinear, stb) akkor lágyul a kép, (felskálázás???) és az eredetihez válik hasonlatossá, viszont automatikusan (a képtulajdonságoknál látható) fel is ugrik a 75 dpi 300 dpi-ra (tudom, ez csak nyomtatásnál fontos)



    A kérdés az, hogy a PS ha megnyitja a képet, miért "rontja el" ezt a "szűrést" már beemeléskor???
    Hol kell ezt beállítani, hogy "szépen" nyissa meg a képeket?
  • morcosqtya
    #14340
    Kis képrészlettel bemutatva:

    Ugyanaz a kép:
    PS-el való megnyitás ELŐTT:




    PS-el megnyitva: (és mentve) felbontás tehát ugyanannyi maradt!! mégis más a kép!! (vörösek szélét nézzétek!)

  • morcosqtya
    #14339
    Üdv!

    A következő miért van?

    Adott egy kép, a tulajdonságok szerint 300 dpi, 857x857 pixel.
    Megnyitom PS-sel és máris 72 dpi-s lesz, pixeles mint az állat.
    Ha elmentem akkor ugyanúgy 857x857 px marad, de láthatóan borzasztó pixeles (nem mosódnak össze mint a forrásképnél)

    Ha pedig a PS-ben már megnyitás után (amikor már elbaszta a képet pixelesre) beállítom, hogy legyen 300 dpi-s a kép, akkor csinál egy 3575x3575 pixeles. 5 megás képet...

    ?????????????
    Hogyan lehetne ezt megoldani??
  • Kovács legény
    #14338
    köszi
    tudom, oda akartam berakni de elbénáztam.Ide csak a #14336 postot szántam volna:)
  • Toto652
    #14337
    Tök jó lett, de erre ez a fórum való ;)
  • Kovács legény
    #14336
    Első sorban az a bajom, hogy elég fapados a psem, nem igen vannak ecseteim, tud valaki valami jó gyűjtőhelyet ahonnan le lehet szedni?
    Meg kész színpaletták is érdekelnének:)
  • Kovács legény
    #14335
    Üdv! Első digitális rajzom:
    is
    Kérnék pár tanácsot a kövi munkákhoz!
  • Toto652
    #14334
    Egyébként hadd kérdezzem meg. A CS3 pack támogatja a négymagos processzort vajon? Honnan tudhatnám meg ezt?
  • Toto652
    #14333
    32-bitesem van. Kipróbáltam MP4-el is... ezt nem fogadja el, így átírtam a kiterjesztését mpeg-re és már működik is...
    Erre most jöttem rá, hogy a Premiere Pro is tud GIF-et csinálni videóból
    Köszi a segítséget!
  • kifli
    #14332
    ez a rész asszem 64bit-es verzióban nem működik tökéletesen, próbáld 32bit-es ps-el.
  • PJack
    #14331
    haló
    imagereadyvel kapcsolatban itt lehet kérdezni?
    mert annak a topikja enyhén szólva is ki van halva...

    nem igazán vágom még, de lényegében csak arra lennék kíváncsi, hogy hogy tudom egy gif összes képkockáján a színeket/kontrasztot módosítani egyszerre, mert amikor ezzel próbálkozok, mindig csak egy frame-t módosít.

    remélem valaki tud segíteni azért.

    htx
  • KicsiMonkey
    #14330
    Nálam szokott működni, bár még csak mp4 formátumú videóval próbáltam. :D
  • Toto652
    #14329
    Nincs mit... igen ez az! És úgy, hogy ne csak fehér képkockák legyenek, hanem valóban a videó képkockái? :D
    Vagy nálad működik? o.O
  • KicsiMonkey
    #14328
    #14325, #14327 köszi szépen mindkettőtöknek :)

    #14326 File->Import->Video frames to Layers... ?
  • yokel
    #14327
    itt van 2 verzióban a logód png-be, háttér nélkül:

    fekete, fehér (ott van az, csak a fehér a fehéren nem látszik)
  • Toto652
    #14326
    Azt tudja e valaki, hogy lehet egy videó képkockáit beimportálni Photoshopba?
  • Toto652
    #14325
    Jé, No Comment! Unokahúgom is itt táncolt! :)
    Trükkösen megoldható. Nyisd meg, jelöld ki -> Edit -> Define pattern
    Csinálja rétegére egy mask-ot, vedd elő a "festékesvödröt", válaszd ki a fejlécben, hogy Pattern-nel akarsz festeni (eredetileg Foreground). Válasz ki az imént létrehozott mintát. A maszkot töltsd ki ezzel.
    Kész. Nem tökéletes a végeredmény, de jobb mint a semmi... ;)
  • KicsiMonkey
    #14324
    Sziasztok! :)

    Hogyan tudnám azt megoldani, hogy e képnek a fekete részei átlátszóak legyenek, pont úgy, mintha áthúznám egy másik képre és a rétegstílust Screen-re állítanám? Color range-el már próbálkoztam, de nem lett az igazi. Tulajdonképpen ennek a logónak az átlátszó hátterű verzióját szeretném létrehozni:>



    Előre is köszönöm a segítséget. :)
  • Mészy
    #14323
    Köszönöm a segítséged. Nagyjából megoldottam.
  • sanya200
    #14322
    rá lehet tenni kivágod az arcot rárakod a nyúlra majd lejjebb veszed az opacítást akkor nem üt el annyira.Csinálhatsz neki egy maszkot majd ott az ecsettel radírozhatsz hogy jó legyen ha meg elrontod az se baj mert váltasz feketéből-fehérre vagy fordítva és visszarajzolja.
  • Mészy
    #14321
    Sziasztok!

    Hogyan lehet rétegek találkozását összemosni? Mit kell használni?
    A konkrét dolog, amit szeretnék egy nyuszira egy gyerekarcot rátenni, de ha csak simán rápattintom elég hülyén néz ki.
    Van valami jó tanács?
    Köszönöm.
  • Toto652
    #14320
    Az üveggel nincs nagy baj, csak az árnyéka zavaró és hamis. Nézd meg a lány könyökét, a fény jobb oldalról jön nem hátulról. Az üvegcsének olyasmi árnyhatást próbálj ki amilyet a leányzó is vet... :)
  • sanya200
    #14319
    :)
    Megan Fox
  • MANOWAR
    #14318
    én a papírhoz már nem nyúlnék inkább a kirívó hibákat javítanám: üveg és toll ha már azt szeretnéd, hogy rólad álmodozzon a csajszi.
  • sanya200
    #14317
    Meg azon gondolkodtam hogy a papír az kicsit régebbi hatású legyen pl egy keret neki valami régi stílusú ami kódexekben szokott lenni ha már a font abból van meg a feliratot lehet lecserélem PHOTOSHOP-ra.Az üveget igazából azért raktam oda mert az illik a témához de lehet tényleg elüt egy kicsit, meg szerintem közpre tolom a csajt is kicsit a papírt meg feljebb hogy látszódjon az egész.
  • sanya200
    #14316
    hm mondasz valamit lehet megcsinálom azt is:)
  • MANOWAR
    #14315
    A felírat a papíron fajántos lett. Az üveg és a toll látszik, hogy nem oda való. Esetleg kapd ki a tollat és rakd a csajszi bal kezébe még az ujjai is úgy állnak mintha tollat fogna kisebb betű színű pacákat dobsz a toll alá aztán csók, lehet az üveg nem is kellene.
  • sanya200
    #14314
    Na csak megoldottam de mindegy is ahogy látom elég kihalt a topic az eredmény ez lett ha esetleg érdekel majd valakit, jó lenne ha írnátok róla véleményt,kritikát.
  • sanya200
    #14313
    sziasztok szeretnék kérdezni valamit elakadtam a ps-ben, annyi gondom lenne hogy a szöveget nem tudom torzítani az alakításnál, le van tiltva az az opció tudjátok miért?
    Az alábbi képen kéne a papírhoz igazítani a szöveget.
  • Toto652
    #14312
    Oké... most nézem, hogy elég értetetlenül fogalmaztam...szóval:
    Egy videó képkockáit akarom berakni Ps-be, hogy Gif-et csinálhassak belőle. Miután bevitte a videót, az összes képkocka fehér.
    Mi lehet a probléma?
  • zvaragabor
    #14311
    Szuper! Tökéletes, ilyenre gondoltam. :) Nagyon szépen köszönöm! ;)
  • yokel
    #14310
    Én EZT tudtam tenni az ügy érdekében...