998
  • kobra223
    #798
    vannak oldalak ahol lehet tölteni az angol nyelvi fájlokat és szerezned egy buberált region.lua fájt és feltudod tenni a az angol pach-et
  • popovbl
    #797
    csőtök nekem egy olyan problémám van hogy megvettem a a Homeworld 2-őt magyarul de ahhoz hogy tudjak multiban játszani kell hozzá patch de mikor raknám fel a patch-et akkor kiírja hogy nem találja a játékot!!
    Gondolom azért mert a játék magyar a patch pedig angol vagy amcsi.
    Ha valaki tudna segíteni ebben az ügyben akkor az írjon az E-mail címemre:
    [email protected].
    előre is köszy
  • Toroco
    #796
    köszi
  • nothes
    #795
    Csak a HW2 van magyarul, de én a "légvédelmi fregatt"-os agyrém után lecseréltem angolra.
    Nekem a HW1-2 eredetiben van meg, de a HWC-t sehol sem találtam, úgyhogy letöltöttem:
    Tessék, válogass
  • ollie
    #794
    Nincs magyarul. Nekem eredetiben van meg, szóval a letöltésében sem tudok segíteni.
  • Toroco
    #793
    HW 1 van magyarul, meg a cataclysm? Esetleg honnan lehetne letölteni, mert én nem találom itthon. wanadoon nincs, esetleg valakivel nem tudnánk megoldani hogy feltölti, én letöltöm?
  • ollie
    #792
    A Homeworld 1-ben sokkal többet számít a taktika.
  • Toroco
    #791
    Most hogy olvasgattam, jöttem rá, hogy én még nem is játszottam a homeworld1el. akkor még nem volt magyaritás hozzá, és nem is tudtam angolul rendesen. a Cataclysmet sem is merem. ezeket ki fogom próbálni minél hamarabb. A HW2 értékelésében teljesen egyet értek Nothes-el, bár szerintem csak egy két pálya volt nehéz a játékban.
  • ollie
    #790
    Nekem meg nagyon bejött a Cataclysm, nem tudtam abbahagyni. De hát nem vagyunk egyformák...
  • nothes
    #789
    Elsőként leszögezem, hogy amit írni fogok az szigorúan imho.
    Naszóval: Ismerem, le is daráltam pár nap alatt, de az igazat megvallva nem nagyon jött be. A története nem igazán eredeti, azzal az asszimiláló beastal enyhén szólva is a borgra hajaz. Ez még nem is lenne baj, hisz a HW1-re meg mondhatnánk, hogy Battlestar koppincs, de valahogy nem igazán tudtam beleélni magam a történetbe. Volt egy pár jól elem, de mellette sok nevetséges is. Amikor a bentusik elkezdtek sipákolni vagy amikor az a lény hörögve megszólalt, komolyan mondom eldobtam az agyam.

    A hangok szörnyűek, a main-narrátoré meg különösen idegesítő. Nem igaz, hogy nem tudtak volna valami finom, lágyhangú csajt keríteni a helyére..
    A párbeszédeket is sikerült enyhén túljátszaniuk a delikvenseknek.

    A grafika a HW1 szintjén maradt, bár ez megbocsájtható, azonban az új hajók szörnyűek voltak. Hogy is mondjam... ha a HW1-ben és 2-ben ránéznél egy hajóra, akkor különösebb gondolkodás nélkül meg tudnád indokolni, hogy az meg az miért van ott/miért néz ki úgy. Nem csicsáztak fölöslegesen a készítők, a hajók okkal(ahogy azt a funkció kívánta) néztek ki úgy, ahogyan kinéztek, nem pedig azért mert úgy tök faszán mutatnak.
    HWC: Kaptár fregatt...... micsoda hülyeség. Nagyon látszik, hogy nem a HW1-es fiúk és lányok csinálták a Cataclysmet.
    De hogy jót is mondjak: pl. az a mimices dolog tetszett, jól lehetett vele taktikázni..

    Magyarán szólva a Cataclysm eléggé kilóg a sorból. A HW1-2 olyasmi világháborús játék az űrben. A beszédstílus , a történet, a kitűzött feledatok és a hajók alapján egész reálisnak tudod elképzelni a helyzetet, tisztára mintha egy igazi háborúban lennél. Csak a folymatos taktikázással nyerhetsz, nincs bennük siege cannon féle szuperfegyver, ami egy csapásra végez az ellenséggel.

    A Cataclysm egyébként pöpec kis game lett volna, ha nincs az előtte az, hogy Homeworld....
  • ollie
    #788
    A Homeworld: Cataclysm-et ismered?
  • nothes
    #787
    Ok, lehet, hogy lamaság, de én csak kb. egy hónapja eszméltem fel, hogy van HW2-is. :) Anno nagyon tetszett az első rész, de valahogy elfelejtődött, aztán nemrég amikor a cuccaim között turkáltam, megláttam a HW1-es cdt és gondoltam guglizok egyet, hogy van-e vmi folytatása a cuccnak.

    Na mindegy. Kínkeserves volt, de végigvittem. Eszméletlen nehéz, az 1 ehhez képest piece of cake. Úgy a 4-ik pályán jöttem rá, hogy az ellenség száma hozzám igazodik, úgyhogy ezután már megszokott volt a pálya végi leszerelés. :) Már ha volt idő persze, mert itt nem én indítottam a hiperugrásokat, ami szerintem irgalmatlan nagy kicseszés volt a fejlesztők részéről.
    A formációk közöl szerintem az volt a leghasznosabb, amikor a csatahajók kerültek előre és úgy haladt a flotta. Az ellen szinte mindig a destroyereknek és a cruisereknek ugrott neki, amik ált. jól bírták a tüzet. Nem nagyon engedtek át egy hajót sem, így mögöttük lévő ion és torpedó fregattok lazán leabálták az ellenséges hajókat. Ha meg átjött pár hajó azokkal a hátul lévő vadászok és bombázók gyorsan végeztek.
    A dreadnought úgymondván sz.rt sem ért, egy cruiser sokkal erősebb volt nála. Sajuk is csak a rakétakilövők ellen volt jó mert páncél az semmi.
    (Egyébként ahogy azok a platformok "fészkelődtek", azt hittem majd vmi durva halálsugarat lőnek majd ki vagy mi. Elég nagy csalódás volt, amikor azok az agyaggalambok jöttek elő)

    Amit nem értettem, az az anyahajó. Ezúttal minek kellett? Ez 1-ben érthető a kolonizáció miatt, de itt azon kívül, hogy pöpec, nem sok értelme volt szerintem. A legnagyobb hajót már nem is tudta legyártani.
    Inkább adtak volna egy kikötőt.

    A grafika gyönyörű, még mai szemmel is, a kezelhetőség meg szerintem messze a legjobb, gyorsan kiigazodtam rajta. A hangokat és a zenei aláfestést is jól eltalálták, egyszóval fasza a játék. Egyedül az AI nehézsége ütött be egy kicsit az élménybe, de mint írtam ettől függetlenül élveztem.
    Kár, hogy csak négy év után találtam rá
  • Carbine
    #786
    Simansky... Valameyik mod-nak nincs indító ikonja, ezért a HW2.exe-hez kell csatolni a paramétereket, hogy melyik fájlal írja felül a program alap tulajdonságait. Ez általában, egy .big kiterjesztésű fájl. Az adott readme-ben lévő kitételeket másolod. A Start Menü/Futtatásban, betalozod a HW2.exe-t, és annak végére bemásolod a parancssort, majd indíthatod is :D
  • Simansky
    #785
    Helo, tudna nekem segíteni valaki, problémám a következő lenne, patcheltem a Hw2-tőt 1.0 1.1-re, és szeretném kipróbálni a különböző modokat, a readmeben írja hogy valamit át kell írni, de nem tiszta hogy mivel és pontosan hol, help meee!
  • pepino90
    #784
    http://games.moddb.com/54/homeworld-2/mods/
  • W726
    #783
    Szevasztok! Valaki sorolja már fel az összes Homeworld2 MOD-ot, meg kiegészítőt (amennyit tudtok) lécci...
  • ollie
    #782
    hogyan?
  • pepino90
    #781
    :)
  • kobra223
    #780
    na sikerült megoldanom problematikát
  • kobra223
    #779
    kösz bevált csak az nem fér a fejembe hogy dobb ki vissza miután elindul
  • Masakari
    #778
    próbáld azt ki hogy az utolsó sor után nyomsz 1 entert még...én ezt csináltam ma reggel és végre felpeccslte..lehet köze nincs az enterhez de nekem bevált:D
  • kobra223
    #777
    kurva kibaszott átíróm erre még mindig bassza az anyját azzal kurva fájl
  • pepino90
    #776
    http://w3.externet.hu/~balogcrisan/region.lua
  • kobra223
    #775
    homeworld 2-höz kéne a region.lua fájl
  • Masakari
    #774
    átirt region.lua nekem is jöhetne a [email protected] -ra

    1cerűen 1 fos ez a szar..átirom és baszik felpeccselni..hogy a görcs vigye el a kib*b*szott magyar forgalmazókat..
  • ollie
    #773
    Most melyik játékról beszélsz? A Cataclysmnál nekem is ilyen az eredeti patch-el, de ha feltettem crack-et, akkor már nem.
  • ollie
    #772
    Nem. Eredeti.
  • kobra223
    #771
    valaki tudna küldeni egy átírt region lua fájt?
    [email protected] a e-mail címem
  • kobra223
    #770
    az természetes hogy elindul és kidob vissza?
  • kobra223
    #769
    nem tudnád elküldeni nekem?
  • ollie
    #768
    De, nekem.
  • kobra223
    #767
    helo valakinek nincs meg a Home World : Cataclysm
  • Masakari
    #766
    ááá..látom nem vágod:D

    küld már el a [email protected] -ra
  • pepino90
    #765
    ez enyemben ugyanez van :S
    pasz
  • Masakari
    #764
    ááááááááááááááááááááááááááá na most a region.lua-val van baja.....átirom arra amit a forumon találtam

    -- format:
    -- distributionID = nnn
    -- where nnn is the distribution ID for a region of Homeworld2 as given by GameSpy
    -- US distribution id is 842
    distributionID = 842
    locale = "english"

    de valami nem tetszik neki.....ezt a file-t hogy kell pontosan átirni???v át tudja valaki küldeni...?
  • Masakari
    #763
    ja..megvan..majd most fogom megcsinálni...este nem volt rá időm..
    végre kiv leszek a bsg mod-ra^^
  • pepino90
    #762
    eddig netes multihoz nekem se volt :S
    az enyem magyar, es 1.1-es...olvass vissza, le van irva, hogy kell megcsinalni, ha magyarod van, akkor se para, meg csinalhatod angol patchel is
  • Masakari
    #761
    pont erre voltam kiv hogy van-e külön magyar patch...
    amugy a neten csak angol patch-et találtam...szal ez igy gáz ha nem tudom majd felpeccselni..

    viszont összeránthatnánk pár embert multi véget..még nem nagyon volt hozzá szerencsém...
  • pepino90
    #760
    nem, van hozzá német is :) de megoldhatod a magyar 1.1-et is, leiraser olvass vissza, parszor leirtak..
    en nem talaltam hozza servereket sajna :( pedig en is baromira tolnam neten :S
  • Masakari
    #759
    amugy csak angol 1.1-es patch van ugye?