998
  • False
    #838
    Olyan problémám lenne vele,h néha iszonyat belassul,pedig egyrészt régi game,másészt a vas se szar alatta /q6600,hd4870,3gb ram/,és legujabb driverek és ilyenek.5let?
  • kobra223
    #837
    sziasztok van valami friss hír a harmadik részt illetően hogy kiadó csere volt
  • droidka
    #836
    Meg mintha olyasmit is kellett volna csinálni, hogy a három cirkáló hajtóművét ki kellett lőni, hogy ne egyszerre támadjanak, hanem lehetőleg szétválasztani, egyenként elintézni a rombolókat, fregattokat, hogy ne adódjon össze a tűzerejük, és akkor könnyebb volt kinyírni őket...

    Meg az volt qrvaállat, hogy ki lehetett lőni az alrendszereit, fegyvereit a cirkálónak... A kisebb fregattgyártó hajóját támadtam először, mert azt relatíve hamarább kiszedte, mint a kikötőt(shipyard). Annak asszem' először csak a csatahajógyárát lőttem ki a bombázókkal...

    Meg amikor a mozgékonyabb flottával előretolva harcoltam, akkor néha a légvédelmi- és a rakétakorvettekkel, vagy a vadászgépekkel célszerű volt (asszem') elcsalni a szállítókra és a bombázókra veszélyes fregattokat, egységeket.

    Meg később a felderítéssel meg kell találni a sokkal messzebb, a háttérben lévő gyárakat.

    Mondom, Gamespoton érdemes nézgelődni, mert szerintem ott van a legtöbb, legrészletesebb leírás általában a játékokról...

    Jönne már egy harmadik rész!:)
  • droidka
    #835
    És először a legközelebb lévő gyárait lőttem ki, mert így megnyúlt az utánpótlásvonala, hosszabb idő alatt ért oda az erősítése a harcba...
  • droidka
    #834
    Cső!
    Már azóta lehet, hogy megcsináltad, de pár dolgot mondok, mert jó visszaemlékezni... (Meg most tolom az első részt).

    Már nem emlékszem mindenre, de én ezt asszem' úgy csináltam meg, hogy aknarakót gyártottam az előző küldetés végén (vagy ötöt) és azután amikor kezdődött az csata, akkor körbeaknásítottam az anyjahajót annyi ''szeretetcsomaggal'' :) amenyivel csak bírtam!...(Háromdimenzióban is ki lehet jelölni az aknamezőt ugye:)...) Ez poén volt, mert úgyis egy irányba jöttek a hajói, csak az aknarakó kúrvetteket:) hátra kelett mozgatni ha valamelyik nekitámadott volna, majd vissza...

    Közben használtam a pajzsgeneráló fregattokat, mint állat!Felváltva kapcsolgatva a pajzsaikat, míg az egyiket (hátrébb vonva) töltött,a másik védte az istencsászárkirály dreadnoughtot!Az nagy zúzás volt!Közben meg a nyersanyaggyűjtőkkel javítgattam a hajók sérülését.

    Az volt a taktikám, hogy megpróbáltam mihamarabb kiütni az utánpótlását, a gyárait... Hogy kisebb legyen a nyomás a védelmemen (és hogy ne szedje el a nyersanyagot előlem), és ez működött is!

    Ehhez létrehoztam egy mozgékonyabb támadóerőt, lényegileg bombázókból és szállítókból (mover, gép többjátékos / gép elleni módban a vaygr lézerkorvettjével azonos kategóriájú egység, 350-es sebzéssel... Ez volt a kecvencem:) ).Ezeket kiegészítve pár korvettel, vadászgéppel...

    Ezt több hullámban(3?) kellett a frontvonal mögé küldeni, mert ezeket feláldoztam.
    A lasabb fregattokat és rombolókat és a dreadnoughtot az anyhajó védelmére hagytam.Már nem emlékszem, de lehet hogy a szállítókat az első támadóhullám ellen még lehet, hogy be kellett vetnem, mert ez igencsak megszedi a fregattjait, nagyobb csatahajóit:).

    IGN-en és a GAMESPOTon vannak hasznos infók, végigjátszások (walktrough).



  • SlyDers
    #833
    Sziasztok nincs valakinek végigjátszása? Vagy tipp, hogy a 12-es küldit hogyan lehet megcsinálni? Amikor ki kell szabadítani Soban parancsnokot, és megjelenik a vaygr anyahajó is.
  • lammaer
    #832
    Anno ilyesmit olvastam róla egy újságban :)

    Mission 11: Sacrifice

    A Bentusi anyahajó megsemmisülése után feladatunk a belőle megmaradt hyperspace core megszerzése. Sajnos 3 darabra szakadt, ráadásul a darabok megint radioaktív felhőt hoztak létre maguk körül. Rögtön a küldetés elején figyelmeztetést kapunk, hogy lehet, a vaygr flotta érzékelte a nagy robbanást. Nos, nem lehet, hanem biztos :). Emiatt egyenlőre ne foglalkozzunk a core darabjainak megszerzésével – erre majd ráérünk a vaygr flotta megsemmisítése után.
    Bombázóinkkal, vadászainkal, az anyahajóval valamint a csatahajóinkkal azonnal induljunk meg a középső core darab jobb oldalához – ide fog ugyanis megérkezni a vaygr flotta egyik fele – 1 carrier, 3-4 destroyer és fregatt kíséretében. Maradék erőinkkel (fregattok, korvettek, 1-2 carrier) irány a bal oldali core darab – ide egy shipyard érkezik, díszkíséretben. Az itteni anyahajóval termeljünk le pár ion/gun platformot, hasznos segítséget jelentenek. Amint a vaygr erők megérkeznek, mehet a csata – elsősorban a vaygr carriernél figyeljünk a harcra, ott lesz nagyobb kavarodás – ügyeljünk rá, hogy csapataink egy csoportban maradjanak és ne bóklásszanak a radioaktív magok körül . Ha időben indultunk, a BC-k és a Dreadnaught jó kis mészárlást rendeznek az ellenséges destroyerek között. A másik oldalon a vaygr shipyardot minél előbb elimináljuk, így gyakorlatilag megszűntetjük a vaygr utánpótlást. Még egy csapat bóklászik a térképen – a középső core darab fölött. Ez egy BC-t és néhány missile fregattot jelent. Destroyereinket és BC-inket javítsuk meg, majd végezzünk először a fregattokkal aztán a vaygr csatahajóval. Ezzel a nehezebb részen túl is vagyunk.
    Harc közben amint üzenetet kapunk, fejlesszük ki a sugárzásvédő pajzsot – ezután gyártsunk 2 defense field fregattot. Ezekhez csapjunk 2-3 resource collectort, és menjünk begyűjteni a core fragmenteket. A pajzsot csak akkor kapcsoljuk be, ha a mag közelében járunk – ez védelmet ad a sugárzás ellen. Felváltva használjuk a két fregattot, akkor veszteségek nélkül kihozhatjuk a darabokat. Ha mindhárom megvan, a küldetésnek vége – azonban az utolsó megszerzése előtt kicsit alakítsuk át flottánk összetételét. A következő küldetés ugyanis – tapasztalatok szerint – annál nehezebb, minél több egységünk van a flottában, mert a gép ennek megfelelően alapból több csapattal indul. Ezért tegyük a következőeket: bontsuk le az összes fregattot és destroyert. Ha voltak vadászaink, azokat is zúzzuk be – helyettük építsünk kizárólag bombázókat, amennyit csak lehet (14 darab). Maximáljuk a korvettek számát is – főként gunshipeket építsünk. Végül legyen legalább 3 carrierünk, és mindegyik tudjon weapon platformokat, bombázókat illetve korvetteket építeni. Ezen kívül maximáljuk a moverek/resource collectorok illetve a szondáink (sensor distortion probe) számát is. Miután így felkészültünk, gyűjtsük be az utolsó core darabot, és már megyünk is a következő küldetésre.
  • matis
    #831
    A bentusiak romjai közül kell elvinni 3 magot
  • Masakari
    #830
    asse tom meik a 11-es pálya:D talán leirnád mit kell ott csinálni?
  • matis
    #829
    kössz! Még v.ki tudna más egyebet mondani?
  • mojito10
    #828
    én tudom, de nem modnom meg :P
  • matis
    #827
    csá
    nem tudnátok megmondani, hogy a 11. pályát hogyan lehet megcsinálni??
  • kobra223
    #826
    na ja de jó lenne a hiperűr kapukban szabadon lehetne vándorolni mint a freelancerben nagyon tetszene
  • ZSOOLT2
    #825
    A 3. részben meg lehetne oldaní, hogy az egységek modulokból álljanak, amiket meg lehet változtatni, pl a "csatahajó" csak egy váz lenne, és külön lehetne hozzátervezni hatóművet-reaktort-pajzsgenerátort-fegyvereket ,és az egészet egy külön képernyőn lehetne elvégezni mint pl az IG2 -ben.

    Egy űrhajóban a legénységet is számon lehetne tartani, és mennyiségük befolyással lenne azűrhajó működésére, mint pl a Star Trek: armada 1-2c. játékokban.

  • nothes
    #824
    Csak most hallottam a hírt:)
    Egy biztos, az elsőt hangulatban utolérni nem lehet, szóval én inkább gyönyörű grafikai megoldásokra és egy közepes történetre számítok. Azt nagyon remélem, hogy a hiperűrrel kezdenek majd valamit, mert ha a 3.-ban is egy blueprintbe "süllyesztik" be a hajókat, akkor kitépem a hajam:)
  • Döme1975
    #823
    Hi. Tul jutottam rajta.Nagyon elvezem a gamet.Remélem ilyen jó lesz a 3 rész is!!
  • Döme1975
    #822
    Olyan, mintha hiba lenne a játékban mert nem észleli szerintem,hogy felépítettem a szállító gyárat.
  • Döme1975
    #821
    Szia!
    Már lebontottam az összes corvettet, de így sem engedi, hogy szállító hajót építsek. Elakadtam. De lehet újra kezdem az egészet.
  • ollie
    #820
    Mert túl sok egységed van abból a fajtából, amibe a szállítóhajó is tartozik. Valamelyiket meg kell semmisítened, hogy újat gyárthass.
  • Döme1975
    #819
    hi! Nekem olyan gondom volna nem enged szállitó hajot gyártani.Meg van hozzá minden.De még is azt dumálja nem tudunk több egységet fenttartani meg a szokásos.Segitséget elöre is kösz!!
  • ollie
    #818
    A HW2 nem jelent meg újságmellékletként, úgy tudom. Viszont ha lehet kapni, fillérekért árulják.
  • MURopi
    #817
    sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem. régen meg volt magyarul a játék 1 pcs ujság mellékletéből de most már csak az angolul beszélő változat van meg, valaki nem tudna segíteni hol tudom meg venni a magyarul beszélőt? a 2. részről beszélek persze =)
  • kobra223
    #816
    sziasztok jó lenne ha a harmadik részben a hiperűr kapu rendszerben flangálni. szerintem ki telne ma úgy is dvd-re adják ki a játékokat.
  • Esrohnoil
    #815
    Angol végigjátszásokat könnyen lehet találni a neten, de magyar is előfurdul, bár azt nehezebb megtalálni.
  • krsz
    #814
    Tud vki. vhol végigjátszás leírást, elakadtam a 4. küldetésben :(
  • kobra223
    #813
    hát az igaz
  • ZSOOLT2
    #812
    A HW2 történeténél valamivel jobb történet+ "hyperspace" gomb a küldetések végén (te dönthetted el, mikor kezded a köv. küldetést)+ nyersanyagok begyűjtése amikor minden feladattal végeztél a pályán + a vadászgépek és korvettek csoportokban készülnek el + !!!support frigate!!! (első részben volt ilyen, nagyon hasznos egység volt) = Hát ilyennek kellene lennie a HW 3-nak szerintem.
  • ollie
    #811
    Mondjuk én jobban örülnék, ha a folytatás jobban hasonlítana az első részre, mint a másodikra, de a második sem volt rossz.
  • kobra223
    #810
    jjjjjjjjjiiiiiiiiippppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiii álljanak hozzá hegeszteni a játékot akkár ki is lesz a fejlesztő csapat nagyon örülnék ha relic csinálná meg ja meg hogy igaz legyen a hír
  • ollie
    #809
    Váááá, legyen 3. rész! :)
  • Esrohnoil
    #808
    lol
    Na, erre kíváncsi lennék.
    Mondjuk THQ-tól nekem bejött a Red Faction, meg a Summoner is.
  • ZSOOLT2
    #807
    Jöhet a HW3
  • ZSOOLT2
    #806
    THQ megvette a Homeworld licencet: link
  • kobra223
    #805
    szombaton este ráérek:DD
  • W726
    #804
    Szevasztok! Kobra223-nak üzenem, hogy nyomnék én is multit Hamachival, és aki akar az jönni az erre jöjjön!!! Meg is csináltam...

    szeró: Homeworld2-HUN-public
    jelszó: sg

    Jöhet akárki! Ritka ha ritkán nézek fel Hamachira!
  • martin1992
    #803
    ok kösz már megkaptam
  • ollie
    #802
    küldtem...
  • martin1992
    #801
    hy valaki el tudná küldeni a persist 10 fájlt a játékból
    \SIERRA\Homeworld2\Bin\Profiles\Profile*\Campaign\ASCENSION
    itt található
    [email protected]
  • kobra223
    #800
    akit érdekel a hw2 multi irjon privbe
  • kobra223
    #799
    ja még valami itt egy link ahol meg található az angol nyelvi fájlok és az angol pach:
    http://www.homeworld2complex.com/lastversion.htm


    region.lua fájl tartalma amit be kell másolni a fájlba:
    -- format:
    -- distributionID = nnn
    -- where nnn is the distribution ID for a region of Homeworld2 as given by GameSpy
    -- US distribution id is 842
    distributionID = 842
    locale = "english"

    ezután pach

    játsz