998
  • ollie
    #51
    nekem amúgy sem volt semmi probléma ;D
  • [NST]Cifu
    #50
    Közben megoldódott a probléma, driver uninstal, majd csonttisztára kellett tisztitani a registry-t az ATi-s dolgoktól, restart és utána fel a friss drivert. Ennyi, innentől semmi anomália, semmi fagyás...
  • Braveheart
    #49
    A fene... már harmadszor fagy ki multi közben... ez vmilyen bug? Csak gondol egyet és pá... Nagyon idegesítő. Talán a detonátor miatt van?
  • Borg
    #47
    Ne felejtsük el, hogy a DEMO-ról beszélünk még mindig csak.
  • [NST]Cifu
    #46
    1.: A játék maga tutkó 32 bites nálam, csak a "háttérűr" tünik úgy, mintha 16 bites lenne. De egyébként tényleg jobb volt a HW1 setup-ja, lehetett D3D és OpenGL között váltogatni, szinmélységet állítani, stb. Itt meg annyira leegyszerűsítettek mindent, hogy az csúcs....
    Egyébként még a .CFG file-ban se láttam színmélységállítási lehetőséget...

    2.: Nem is azzal van gondom, hogy az űrhajókat tisztán űrbéli, avagy légűrhajóknak álmodták meg, bár anno a HW1-ben még erre is voltak példák (pl. a .PDF-ben volt egy kép egy Kushan Fighter-ről, amely légköri repülést végez), hanem hogy ránézve mennyire tűnik űrhajónak az, mennyire célszerűen van kialakítva...
  • ollie
    #45
    Én nem láttam bugokat a 3.7-es catalysttel, bár az is igaz, hogy "csak" 9600 pro-m van.
    De nálad is úgy néz ki a gáma, mintha csak 16 bites lenne a képernyő? Mert nálam olyan és sajna sehol nem láttam erre beállítási lehetőséget.
  • ollie
    #44
    egyetértek veled, bát az űrben bármilyen forma müxik, hiszen nincs légellenállás ;D borg kocka rulez!
  • [NST]Cifu
    #43
    Kissé erősen fogalmaztam visszaolvasva, maxima mea culpa, de tény, hogy a Haeg. és a HW nem azonos stilus...
  • [NST]Cifu
    #42
    Tudja fene, az a gond a netes game-el, hogy csak ISDN-em van, azzal meg sajna az ilyen játékok kínszenvedések...

    De bizti ki fogom próbálni :))

    Amúgy egy Sapphire Radeon 9800Pro-m van, 6xAA és 16xAF mellet játszottam. Amit viszont nem látni, hogy olykor szabályosan lefelejti a textúrákat az objectekről, ezt említettem meg, mint grafikai anomáliát. Csak arra nem tudok rájönni, hogy a 3.7-es Cataclyst okozza-e, vagy valami apró beállítás...
  • [NST]Cifu
    #41
    1.: A kép átméretezést nem ismered? Muszáj széttolni a topicot??? Nem véletlenül linkeltem a saját képeket...

    2.a.: És az ilyen űrhajó-desing-októl tudok röhögőgörcsőt kapni, mi ez a rondaság?!? Az IG3/GA és a HW2 űrhajódesing-jai messze verik/verték volna a Haeg és a Solon stilusát (mondjuk ez személyes meglátás kérdése...).
    Annak örülnék, ha 1x kijönne egy olyan játék, amelyben olyan desing-ok vannak, amelyek valóban működnének is - a való életben...

    2.b.: Ilyen poligonszámú hajóból lesz 50db a képernyőn? Nem? Akkor meg miért hasonlítod a HW2-höz?! Szvsz nem közvetlen közelről kell überjól kinéznie, hanem olyan nézetben, amilyenben legtöbbszőr látod. A HW2 esetén ez szvsz tökéletes...
    Amúgy ne mond, hogy ilyen közelről fogod nézni a hajókat játék közben...
  • StarFist
    #40
    Akkor gondolom, vevő vagy egy internetes hentre a megjelenés után. :) Vagy előbb lezavarod single-ben és csak utána?

    Mondjuk kérdés, hogy a 16-i launch után hány hónappal szíveskednek behozni a magyar forgalmazók (lásd Unreal 2).

    Egyébként milyen video karin toltad a demót?
  • Braveheart
    #39
    Jó az tény hogy a grafikája lehetne jobb, de nekem még így is tetszik!!! Sztem hagyhatnánk már a grafika témát. A lényeg: jó a hangulata és a játékmenete! A haegemoniaát azért hagytam abba, hiába volt a grafika igen jó, bugos volt mint a fene meg nem is tudtam a történetben annyira elmélyülni.
  • gonosz
    #38
    nem azert mondom, par eve meg elment volna ez a gfx is, de hogy jobb lenne..

    csak egy kep osszehasonlitasnak (sztem vhogy igy kell kineznie egy szep urgamenak 2003-ban):



    amugy imadom hw-t, nem arrol van szo, csak nagyon elavult a gfx. a regi engine kapott 1-2 uj effektet.
  • Hmuda
    #37
    Már azt fel lehet írni mint pizitívumot, hogy nem lehetetlen az, hogy minden transzporthajót megmentsünk, nem pedig az, hogy egy biztosan elpusztul, mint a HW1 hibernácoós kapszulái közül egy (legalábis nekem még soha nem sikerült mind a hatot megmenteni).
  • ollie
    #36
    Rohadt jó ez a játék! Megjegyzem nekem nem volt semmi probléma a demójával (lefagyások, bugok, stb, sőt végig is nyomtam), hacsak nem számítom azt, hogy egyszer kereste a gyári cd-t... De mentségére szól, hogy csak 0.99-es verzió :D
    De gyönyörű (sokkal szebb a hw1+catalystnél) plusz még az interfészen is javítottak (bár el nem tudtma képzelni, hogy még lehet!). Az igazz HW feeling is megvan!
    Alig várom, hogy a kezeim között legyen a full verzió!
  • [NST]Cifu
    #35
    Már aranyon van, és Szeptember 16. a megjelenési dátum.
  • [NST]Cifu
    #34
    Van Human vs CPU is, ott gyárthatsz Fregatokat is (Torpedo Fregate, Flak Fregate és Ion Fregate), capital shipekből csak Carrier-t, de van kétféle Gun Platform (sima ágyús és Ion).

    Csináltam pár képet is, hát dunno, de nekem ez a grafika jobban bejön, mint a Haegemonia-é, tehát szvsz szebb a HW2, mint a Haeg...

    Egy györnyörűséges Carrier
    Hát nem csodaszép az Anyahajónk?
    Elkészült az első Torpedó Fregattom
    Itt pedig egy Flak Fregatt
    Ezt csak úgy :)
    A Gunship közelről
    Variációk egy témára: Srága/Fekete anyahajó
    Itt az új kedvenc hajóm: a Torpedó Fregatt
  • Borg
    #32
    Hát nálam 8500al mindent maxra rakva 1024ben tökéletesen megy...
    Gyártottam ezt azt kutyafuttában, meg egy csapat interceptorral megtámadtam az ellent, de igéretes:)
    Csak bele kell jönni...
  • [NST]Cifu
    #31
    Azért van egy-két különbség a Haeg és a HW között. A Haeg esetén bolygómenedzselés is volt, míg a HW-ben a rp megszerzése sokkal egyszerűbb (aszteroida ill. gázfelhők bányászata). A Haeg harcrendszere elég gáz volt, gyakorlatilag csak a stratégiai térképen lehetett rendesen levezényelni egy csatát, ami miatt a látványos űrcsatákból semmit sem láthattunk. A HW-ben sokkal átláthatóbb volt a csata (amíg nem lett 50+ egységünk :)), és a HW2-ben csak tovább finomitottak rajta. Szóval a HW tisztán a harcra megy rá, míg a Haeg esetén bolygó- ill. naprendszermenedzselés is volt a feladatunk.

    Plusz még hozzátenném, hogy a Haeg űrhajóitól a hányinger kerülgetett, a HW és a HW2 űrhajó már sokkal "űrhajóbb" kinézetűek.
  • dikki*yysw
    #30
    Homeworld '99ben már volt, Haegemonia még nem, ergo a haeg tűnik ugyanúgy űrstratégiának, mint ez.
    Grafja annak szebb volt igen. Itt elsősorban a hihetetlen hangulatra, történetvezetésre építenek.
  • Braveheart
    #29
    mert ez még csak demo
  • GabiWong
    #28
    sziasztok
    miben külömbözik ez a játék a haegemoniátol?
    nekem a demo alapján ürstratégiának tünik ugyan ugy mint haeg., csak annak szebb a grafikája sztem.
  • [NST]Cifu
    #27
    Cataclyst 3.7-el?
  • [NST]Cifu
    #25
    Igen, sajnos a demo egyik nagy átka az, hogy úgytünik "kissé" problémás...

    Nekem úgy kezdte, hogy az "english" file-okat rossz helyen kereste, aztán folytatódott azzal, hogy olykor lefagy induláskor (a profile-ban valami zűr van a log szerint), és csúnya grafikai animáliák vannak 9800Pro-n...
  • Braveheart
    #24
    A sérülsémodelről annyit, hogy a "legszebb" sérülések a nagyobb hajókon láthatóak csak, a fregattokon meg korvetteken csak elektromos kisülések meg füst és tűz látszik, a vadászokon meg szinte semmi, de nagyon kircsi a game... nálam mondjuk 1óránként kifagy de igen tetszik, sztem a missionok is izgalmasak.
  • Borg
    #23
    Bazeg eza szar nem indul el DX9 nélkül.
    Most felteszem, de ha gond lesz belőle szijjevágom az biztos...
  • WiZZaRD
    #22
    hat szvsz nem sokat fejlodott, meg grafikailag sem:(
  • Hmuda
    #21
    Na egy utolsót a grafikárol, csak úgy 'szvsz' szinten.

    Sokkal több poligon, szebb textúrák, extra effektek, árnyékok. Nekem ez már kimeríti a szebb grafika fogalmát, de mondjuk egy ilyen játéknál a játék maga a lényeg és nem a grafika (bár nem mellékes szempont). :-)
  • Borg
    #20
    Hmm ezt találtam:
    "It's official! Homeworld 2 has gone gold and will ship to North American retailers September 16, 2003. "

    Remélem akkor jövö hétig legkésőbb meglesz ez is :D
  • ollie
    #19
    Azt hittem, már megjelent...
  • Borg
    #18
    Apropó a teljes verzió mikor lesz?
    Mert inkább le se szedem, ha belátható időn belül nem jön ki a teljes...
  • dikki*yysw
    #17
    Én nem azt mondom, hogy ronda a játék, hanem hogy a '99es elődhöz képest nem látok túl nagy újítást. Nem ronda, csak 2003ban talán többet várna el az ember.
  • [NST]Cifu
    #16
    Jah, és tetszik, hogy a HW:C-ből áthozták a fejleszthető anyahajó dolgot....
  • [NST]Cifu
    #15
    A demo meghozta a kedvemet.

    Nyugodjon meg minden Homeworld fan, a második rész nemcsak szép, de igéretes törénetileg is!

    Akik meg a grafikát fikázzák, azok valószinüleg nincsenek képben. Ebben a stilusban a legszebb űrhajókat láttam eddig (khmm... najó, az szerencsétlen IG3/Galaxy Andromeda szebb lett volna) a Demo-ban, a Mothership tényleg fantasztikusan néz ki, a sérülések pedig döbbenetesen jól néznek ki. Persze tény, hogy teljesen ránagyítva a hajókra, sajnos a textúrák pixeljeit már látjuk. Amit egyedül kritizálni lehet, az a "háttérkép", mert azok továbbra sem meggyőzőek, sőt, kissé idegesítőek is szeritem.

    Szóval HW-fanok, eljött a mi időnk :))

    ps.: megjegyzem töccös kis őszünk lesz, HW2, HL2... :))
  • ollie
    #13
    húúúúúú, már töltöm is!!!!!
  • gonosz
    #12
    ja es nem kell szemuvegert kuldozgetni az embereket ha mas velemenyen vannak. szerintem is, 2003 vegefele ez nagyon-nagyon keves grafikailag.



  • Borg
    #11
    banyek, és én melóban vagyok:((
    Erre a progira várok már mióta:)
    Bár a full jobban tetszene...
  • gonosz
    #10
    hat a grafika tenyleg maradt ott ahol volt. szinte teljesen. az effektek szebbek, a hw-igen nagyobb. ennyi. Viszont ezzel veget is ertek a jatek gyengei.

    szupi lesz. remelem :) a demoban szinte semmi nem volt meg, de tuti lesznek erdekes dolgok.
  • [NST]Cifu
    #9
    Én a teljes küldetéssorozat hangulatára leszek kiváncsi. Az eredeti HW ebben volt kegyetlen ütős, tényleg brutális volt ahogy az egész történet kikerekedett.

    A HW:Cataclysm már kevésbé jött be nekem, zavaros küldetések, nem túl szép új hajók, stb.
    A HW:C-ben talán a legnagyobb dobás az volt, hogy végre az anyahajó nem csak egy veszteglő, gyámoltalan gyár volt...
  • Tomcat
    #8
    Kircsó nagyon. Mondjuk nálam a a vidkari miatt csak 800x600, no fsaa, stb, Grafika ennek ellenére szép, mondjuk így tényleg nem különbözik annyira a HW-től. DE azért pölö robbanások sokkal-sokkal, textúrák meg csak szimplán jobbak (szar videókarin) :) Az is tetszett, mikor az első missionben az ellen bombázói megszórták az "oupostot", s látszódtak a becspódásoknál az elszineződések. Persze lehet elnéztem valamit, sok helyen nemtudták megszórni :D

    Hangulat fullosan ott maradt a toppon. Ha mással nem, akkor ezzel eladják a cuccost... :)