8956
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Lockheed
    #434
    Jaja látom, azért kérdeztem...
  • Kata
    #433
    Rajzokat keresgél mindenki (még azok is segítenek a kutatómunkában, akik amúgy nem értenek a modell elkészítéséhez) a neten és volt, hogy tengerészeti múzeumok archívumaiból keresgéltek és készítettek másolatokat. Itt a mi modellünk mellett és alatt is láthatod a bescannelt tervrajzolkat.
  • Lockheed
    #432
    Igazán szép munka! Véégre kijön AZ MMO amire évek óta várok! :) Repülés után a másik nagy szerelmem a hajózás virágkora! :) Megkérdezhetem esetleg, hogy honnan veszitek az anyagot a modellhez ? Mármint a pontos adatok, leírás ilyesmi...
  • Kata
    #431
    Köszi! Az, méghozzá egy 54 ágyús 3rd rate. Tervbe van véve egy 104 ágyús 1st rate is. :)

    (a miheztartás végett: én csak az uv mapokat és a textúrázást csinálom)
  • Lockheed
    #430
    Nice! Ööö LineShip ?
  • Kata
    #429
    Jelenleg ezen dolgozunk:

  • Botond #428
    Én is megnéztem,nem rossz a disney cucc,csak valóban fiatalabbaknak való. Sok szép átvezető videó meg minden.
  • Kata
    #427
    Lehet több hajód, de nem furikázik mindegyik veled egyszerre mint a sid meier's piratesben. Ha bemész egy kikötőbe, ott tudsz váltani a hajóid közül.
  • Chris
    #426
    Amúgy itt lehet egynél több hajóból álló "flottád" mint -ha jól tévedek- a Pirates!-ben volt? Tehát mondjuk a csatahajó mögött jön a teherszállító merchant hajó libasorban, ami a zsákmányt szállítja? Ott azt hiszem lehetett azt csinálni, hogy kikötőbe vitted és jópénzért eladtad.

  • Kata
    #425
    Megnéztem. Szerintem sem akkora nívójú játék, hogy konkurenciája legyen ennek. Ahogy néztem kicsit gagyi grafika, aránytalan hajókkal, meseszerű. Gondolom inkább a 14-16 év alattiaknak készül. Ez azért jóval komolyabb és szebb játék, nem igazán tartom méltónak összehasonlítani a disney-s mesejátékkal. :)
  • cain
    #424
    ronda. más meg nem derült ki róla. érdemben.
  • Bucser
    #423
    nem tudom szerintem a 2 nem túl hatalmas konkurencia. Az egyik egy mesét vesz alapul és egy mesevilágot a másik meg a történelmi időszakot.

    Jó hajós hajós. És szerettem mondjuk a filmeket, de a világ maga nem vonz.
  • Botond #422
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1115195213

    Beindult a konkurens béta.
  • Kata
    #421
    KORREKCIÓ: A játékos játékos hajóját nem lophatja el. Egyelőre pirate nemzetiségűek lophatnak hajót NPC-ktől. Ellenben ha kalóz vagy és elsüllyedsz, a hajód nem kerül vissza veled, hanem eltűnik, újat kell lopnod.


    Amiket itt leírtam, nem állandó dolgok, folyamatosan változik minden. Lehet, hogy már pár napja (1-2 hete) megváltozott olyasmi a játékban, amit nem használ az ember minden nap, és nem tud róla. Így az alant leírtak nem végleges dolgok, informatívan tessék kezelni. Az alap dolgok természetesen nem változnak, csak akkor, ha valami nagy hülyeségnek jön ki a játékban. Finomítások szinte óráról órára vannak. Ha valami új hírem van, és fontos az előzőekben leírtak miatt, akkor közzéteszem (ha el nem felejtem közben). :)
  • Kata
    #420
    Ha a karid meghal, visszakerül a legközelebbi "friendly" kikötőbe. Ha a hajód elsüllyedt, az is. Viszont minden elsüllyedés után a hajód maradandó(permanent) sérülést is szenved (a durability maximuma csökken), de ezt már leírtam. A hajód ha kalózok ellopják, akkor az a hajód eltűnik tőled, és vagy van másik hajód, vagy ha nincs, a játék automatikusan ad egy "kezdőhajót".

    A gépigényről nem tudok nyilatkozni, nem értek ennyire a számítástechnikához, csak azt tudnám bemásolni, amit a hivatalos oldalon is írnak minimális ill. ajánlott gépigénynek.

    A játék inkább küldetés-xp, termelős-kereskedős, és erősen PVP alapú, a grindelést igyekeztek a lehető legjobban kiküszöbölni a játékból, hogy a játékos ne napokig tartó kardozgatással vagy mondjuk favágással tengesse idejét (nincs ilyen a játékban, csak példa). A fejlődésekkel kapcsolatosan nincs korlát, minden játékos azt fejleszt és azt csinál, amit akar. A nemzetek ki vannak balanszolva mellesleg.

    Nincs szabályozva az összetétel (még), de felesleges amiatt aggódni, hogy mindenki angol nemzetiségű privateert játszik. Elég ha belegondolunk, hogy amerikai a játék, és az amcsik nem csípik az angolokat, abban a korban pedig pláne nem. Az amcsi srácok pl. többnyire franciákkal nyomulnak a játékban (későbbi háborúkban is szövetségesek voltak, mikor már volt olyan, hogy usa). Spanyol is van szép számmal, angolt főleg az angolok és közép/kelet európaiak játszanak. És a nemzeteken belül sem mindenki privateer kalóz, sokan navy, merchant vagy adventurer életet élnek. Kalóz nemzetségből megint rengeteg játékos van. Értem a kérdésed egyébként, de nem tudom, hogy lesz-e limit hogy egy szerveren belül milyen lehet a nemzetek aránya. Ellenben ha valamely nemzet elfoglalja az összes kikötőt, akkor resetelnek az adminok, és a kikötők visszaállnak a játék kezdeti státuszába, és újra kezdődhet az egész. Egyébként erre nem valószínű hogy valaha sor kerülhet, ugyanis minél kevesebb városa marad egy nemzetnek, annál nehezebb őket elfoglalni, mivel az összes erejük akkor arra a pár városra koncentrálódik.

    PVP terület gyakorlatilag az egész tenger. A PVP-ket már leírtam, ha figyelmesebben elolvasod.
  • cain
    #419
    még valami: mi történik karihalál esetén? mer ugyi ahol fát vágnak, ott hullik a forgács... =)
  • cain
    #418
    felcsigáztad az érdeklődésem, frissítettem a konfigom és a jelnetkezésem is, hátha besorsolnak a bétába. =)
  • cain
    #417
    megmondom őszintén, én már a cancelt vártam.
    kérdéseim: erőműigény, és hogy ezért mit kapunk cserébe a marketingdumán kívül, ingerküszöb, amin elindul és elmászik a játék játszható sebességgel. grafika-teljesítmény skálázhatósága, gyorsgombokkal, stb.
    mi az a konfiguráció, ami a készítők szerint minimálisan szüskéges a játék futtatásához, mi az, ami alatt a teszterek szerint nem érdemes próbálkozni, mi a minimális konfig, amin a legdurvább beállításokon is zökkenőmentesen fut a játék, amikor 1, 6, 12, 24, 40 hajó van a képernyőn, nyugalomban, és harcban?
    küldetés-xp, vagy grind-xp alapú a játék (azaz pl. pre-cu swg vs. eq2)? az tudom, hogy milyen volt, a kérdés az, jelenleg milyen? van valamilyen korlát a fejlődésekkel kapcsolatban, pl. a választott nemzet előnyben részesít/megtilt valamit a polgárainak, ami miatt ők jobban fejlődnek/nem választhatják azt a skillt? van-e lehetőség egy másik nemzethez való átállásra (ne szépítsük, árulásról van szó), és ha igen, ez milyen következményekkel jár?
    milyen a community ingame és irl összetétele, szabályozva van-e ez valahogyan? hogy mire is gondolok: nem biztos, hogy szeretnék egy olyan játékkal játszani, ahol az karakterek 98%ban angol kalózt alakítanak. mennyire önállóak a játékban szereplő nemzetek? úgyértem, vannak-e kisebb-nagyobb események a játékosok által művelteken kívül? az előző játékosösszetételt feltételezve ugyanis idő kérdése csupán (a készítők által feltételezettnél mindenképpen jelentősen rövidebb idő), hogy a 98%nyi angol kalóz elfoglalja az összes nem-angol települést, és amennyiben ezt a játék nem kompenzálja, és foglalgat vissza kikötőket, akkor meghalt a játék.
    milyen pvp-t terveznek a játékba? mi számít pvp területnek, és mi nem?
  • Botond #416
    Ízlések és pofonok. Én például jobban szeretem az ilyen jellegű dolgokat, mert játszottam olyan mmo-t ahol ömlesztve volt a nép,és bár a 800vs800 csata valóban mókás,ha bírja a gépe az embernek, de a 150vs21 vagy a 200vs3 már kevésbé, főleg,ha az ember a 21be vagy a 3ba keveredik bele, szóval az egyenlő létszám miatt én bg/instance párti vagyok, de azt is el lehet szúrni ezzel azzal, lásd mondjuk wowos bg/aréna rendszer. mivel a srácok többsége csak ezt ismeri, ezért fanyalog ilyen erősen. Én azért előbb megnézem aztán formálok véleményt.
  • Kata
    #415
    OK. :) Azé szerintem nem olyan rossz megoldású.
  • s0n1c
    #414
    Köszi!
  • Botond #413
    Na végigolvasva, a válaszod az, hogy igen, maradt az instance/aréna/bg rendszerű kikötőfoglalás. :-)
  • Botond #412
    Guildwarsban is instance van. Amikor bemész egy xp vagy küldi helyre (csak ködösen emlékszem,mert én csak bétáztam azzal,de te úgy tudom aktívan toltad,szóval majd korrigálsz,ha szükséges, csak az instance fogalmát próbálom érthetően körülírni) és ott választasz npc segítőket,meg ott vannak a parti társak és bementek és hent. Na az az instance, mert ott az nem a világ része,nem gyalogol át a pályán a másik 1000 játékos aki a szerveren van és kereskedni lehet velük a városban stb. Tehát az instance az egyfajta lekerítés adott célra. Sok mmo-ban a pvp ilyen, van ahol csak pvere használják(kincses barlang,ilyesmi). Arról is felismerni, hogy töltőképernyő van közben többnyire. :-)

    A többit végigolvasom,aztán reagálok,ha szükségesnek érzem. :-)
  • Kata
    #411
    Nincs beépített speaker program, marad a TS vagy ventri.
  • Kata
    #410
    1. Nem tudom mit jelent az instance, nem játszottam még olyan mmo-val, amelyben találkoztam volna a fogalommal, inkább leírom hogy is zajlik ez. Nem egy gyors és rövid folyamat egy kikötő elfoglalása. Minden kikötőnek van egy úgynevezett nyugtalansági pontja. Ezt két dolog befolyásolja: egy belső, hogy mennyire boldogok vagy boldogtalanok a lakói, és egy külső, hogy mennyire veszélyesek a környező vizek, mekkora a környéken a bűnözés. Ez a nyugtalanság nő, ha játékosok támadják a kikötő nemzetéhez tartozó hajókat a környéken. Szintén nő, ha más nemzetek kereskedői nagy mennyiségű v. értékű árut hoznak és adnak el a városban. De pl. csökken ha a saját nemzetébe tartozó hajók árut, gyógyszereket hoznak a kikötőbe. Ez a nyugtalanság nőhet a kalózok miatt is. Ettől kezdve a kikötő környéki vizek "pirate pvp+"-nak számítanak, ami annyit jelent, hogy a kalózok itt bármely nemzet hajóit megtámadhatják, sőt akár egymást is.
    Ha a város nyugtalansága elér egy kritikus szintet, megkezdődhet a küzdelem érte. A küzdelem open battle jellegű, és két nemzet vehet részt benne: a kikötő tulajdonosa és az a nemzet, aki a legtöbb nyugtalansági pontot termelte. A harc a kikötő tulajdonosa számára innentől elkerülhetetlen.
    Mielőtt a csata megkezdődne, van pár lehetőség, amivel befolyásolható a kimenetele. Van úgynevezett hódítási pont, amire bárki szert tehet. Ezeket a pontokat lehet kapni a jobb logisztikáért, a több támogatásért a hátországtól stb.
    Azonban a helyzet nem egyszerű, ha küzdelembe kerül egy kikötő. Nemzetek érdekei is ütközhetnek, így egy-egy kikötő elfoglalása elnyúlhat sokáig. Pl. a franciák minden angol hajót elsüllyesztenek a környéken, hogy a spanyol kikötő nyugtalansági pontját növeljék. Ekkor az angolok pl. kérhetik a kalózok segítségét, akik megakadályozzák a francia támadást. És oda-vissza mehet ez, egyre szélesebb méreteket ölthet a küzdelem.
    Ha eljön a végső csata ideje (a kikötőért), a játékosok, akik részt vettek az előzetes meghódítási eventekben, helyet kaphatnak az ostromnál. (Mellesleg a városért folytatott nyugtalansági pont növelő eseményekért is jár hódítási pont, ez is beleszámít ilyenkor). A résztvétel besorsolós alapon megy a csatához, de mindenkinek van rá esélye. (Feltételezem ezt a játszhatóság kedvéért alakították így, hogy ne legyen 1000 játékos egy helyen, és diafilmet nézzen).
    A csata végkifejlete pedig a kikötő tulajdonosán múlik innentől. Ha elűzi vagy elsüllyeszti a támadó hajókat, akkor sikeresen megvédte a várost, a nyugtalansági pont visszaesik 0-ra. Ha a támadók elfoglalják a várost, új helytartót kap, és a nyugtalansági pont ugyancsak visszesik 0-ra.
    Még valami. A kalózok nemzetségének ugyanúgy megvan a lehetősége a hódításokra. Azonban nincs érdekeltségük a kikötőket huzamosabb ideig meg is tartani. Ezért ők úgynevezett pirate raid-eket csinálhatnak, azaz betámadnak, és kifosztják a várost, megisznak minden rumot és megdugnak minden nőt, majd eltüznek. Ez sokkal gyorsabb folyamat, mint a nemzetek városfoglalósdija, nem köti annyi szabály, mivel a kalózokat nem érdekli ilyesmi, és a várost megtartani sem fogják.
    Kb. ennyi a kikötős dolog röviden, tömören. :)

    2. Igen bárki megtámadhat bárkit a pvp területeken, legalábbis most még.

    3. Ezt speciel nem tudom, de valószínűleg a hardcore pvp-sek élete meg lesz keserítve.
  • Since
    #409
    Tehát gyakorlatilag olyan mint SWG-ben...Ott is megvan határozva egy bizonyos loot limit és abból lehet gazdálkodni. Beépített speaker programra gondoltam :-) Egyébként köszi a válaszokat :)
  • s0n1c
    #408
    1. város/erőd elfoglalása, hogy történik szföldön/vizen? instanceolt e?
    2. vízen/szföldön bárki megtámadhat e bárkit? avagy, hogy van kiküszöbölve a "low lvl gank" :)?
    3. kalózokra kiszabható e vérdíj?

    elsőre kb. ennyi
  • Kata
    #407
    Elég sokat írtam róla a "wall of textben". Mi érdekel konkrétan még a témáról?
  • s0n1c
    #406
    Akkor én is megkérdezem, mert még reménykedem, hogy nem vagyok büntiben, meg mert érdekli szerény unatkozó személyemet eme igen fontos kérdés!

    Kifejtenéd bővebben, hogy milyen a pvp?
  • Chris
    #405
    Ahogy látom számodra is misztikus a dolog...
  • Chris
    #404
    Nem tudom milyen sértő dolgot képzeltél a hozzászólásaimba, de semmi olyan nem volt bennük. Finoman közölt korrigáláson nem illik vérig sértődni.

  • s0n1c
    #403
  • Kata
    #402
    Nem véletlenül ignoráltam a kérdéseit, nem strapálom magam feleslegesen unatkozó emberek hülyeségei miatt.
  • Kata
    #401
    Mi az hogy in-game voice? Van-e hangja a karaktereknek, npc-knek? Vagy hogy van-e beépített speaker program a játékban?

    A "professionokat" gyakorlatilag leírtam. Ha a nyersanyagtermelésre gondolsz, az pedig nem profession alapú, hanem minden játékos meghatározott számú lots-al (telekkel) rendelkezik, ahova építhet magának favágó tábort, bányákat, fűrészmalmot, kovácsműhelyt, szárazdokkot stb. De ezek fejlesztése már rád van bízva, hogy melyikbe fordítasz több pénzt és energiát.

    Igen, mindent a játékosok csinálnak. Player owned economy - így is hirdetik. Gyakorlatilag annyit jelent, hogy az egész gazdaságot a játékosok irányítják áraikkal és az áruk eladási ill. vételi mennyiségével.
  • Chris
    #400
    Azért reménykedünk benne.
    Tetszik, hogy a kacsintós szmájli és a felvezetés ellenére igazi női reakció volt. :D
    Nehari, nem kell mindent támadásnak venni. :)

  • s0n1c
    #399
    na most majd jól nem kapunk választ miattad
  • Chris
    #398
    Sikerült az egyetlen lényegtelen hozzászólásra reagálni. :D
    Foglalkozzunk inkább az az előttivel, pvp?
  • Kata
    #397
    Igazad van, elírtam, tán betudható az időpontnak és a fáradtságomnak. Kösz a kötözködést.
  • Kata
    #396
    - Saját készítésű hajókat valószínűleg csak most lehet a játékhoz beküldeni a megjelenés előtt (egyet én is most csinálok egy sráccal). A zászlókat, vitorlákat valószínűleg megjelenés után is lehet, de a fejlesztők döntése szerint kerülnek be munkák, nem tesznek be minden szart még most sem. De nem tartom biztosnak, hogy a contest megmarad a megjelenés után is.
    - Valószínűleg következő kiegészítők ezt fogják szolgálni, de ennyire ne szaladjunk előre, ez még csak találgatás, az alapjáték sem jelent meg.
  • Kata
    #395
    erre nem válaszolhatok