8956
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Kata
    #474
    cain: bele, de csak az ázsiai szervereken lesz. Ők ugyanis kínai tengereken fognak játszani, ahhoz kapnak térképet is. Európa és Amerika karibi mapot kap, és a normális hajókat.

    És egy rossz hír: természetesen késik a megjelenés, nem tudják tartani júniust. Mindenkinek tele a hócipője, mindenki morog, de ez van, még kotlani szeretnének rajta. A fejlesztők nem nyilatkoznak, annyit sem mondtak, hogy idén nyáron, ősszel vagy csak karácsonyra lesz kész... De ha így folytatják, becsukhatják a boltot, az fix, mert mindenki más játék után fog nézni, nem várnak rá tovább.
    Magánvéleményem, hogy gyakorlatilag már most el lehetne indítani a játékot hivatalosan, és folyamatosan updatelni (ahogy ezt sok más mmo-nál is megtették 95-98%-os készenléti állapotnál), mert úgyis mire mindenki felfejlődne odáig, hogy a még fejlesztés alatt álló dolgokban kompetenssé válna, addigra kész lennének vele. Nem értem miért nem ezt csinálják.
  • cain
    #473
    az a csodálatos napelemes koreai úszó tégla tényleg bekerült a játékba?
  • Kalinka
    #472
    a tenger fenekére küldelek, szárazföldi patkány...!!!!4
    :P
  • Chris
    #471
    Nem kell mindent túlkomolykodni. :D
    Píszlávjuniti.
  • Kata
    #470
    Erre inkább nem reagálok semmit a béke érdekében.
  • Chris
    #469
    Amúgy erről a segítségnyújtásos történetről főnyelvészünk Grétsy Kalinka tudna mesélni pozitív dolgokat a wow arena ratingek meg lootelosztás terén. :D
  • Chris
    #468
    Megjártuk mi már azt a status quo-t is... ;D
  • 0Fritz0
    #467
    Sebaj, elég egy közös vegyigyümis ivászat és máris hepi a tali. :)
  • Kata
    #466
    Lehetséges. :) De ne szólíts szóvívő asszonynak, mert örihari lesz. :P
  • Chris
    #465
    No, ez az információ pl. számomra új volt.
  • Chris
    #464
    Rossz helyen szerezte a tapasztalatait a Szóvivő Asszony az utóbbi eszmefuttatás vonatkozásában. ;)
  • Kata
    #463
    Erről a fosztogatásról már írtam korábban bővebben, minden most felmerült kérdésedre választ találsz benne.
    Játékostól csak árut tud rabolni a támadó, a hajót és a pénzét nem. Ellenben bevett szokás, hogy a kalózok bribe-olnak, azaz bizonyos összeget lecsengetsz neki, és akkor nem lő rommá, nem foszt ki.
    Ha kalóz nemzettel vagy, npc hajót elfoglalhatsz ha legyőzöd, ellenben ha elsüllyesztenek (bárhol, bárki), a hajód odavész teljesen, újat kell lopnod. Ha más nemzettel vagy, nem tudsz ilyen módon hajót szerezni, ellenben ha elsüllyesztenek, a hajód megmarad.
  • s0n1c
    #462
    yes-lifer ahhhahaha
  • Kata
    #461
    Nem csak a kockák foglalnak várost, ne aggódj. Abba a pár napba sok esemény közrejátszhat, mire egy városfoglaló harcra sor kerülhet. A kockák amúgy sem szeretik a folyamatos adrenalinos akciót, ők inkább alfában ülve szeretnek patkányt ölni bot-tal vagy autofire-val. :)
  • Kata
    #460
    -mennyit kell a skillekhez grindelni és mit(hajó építés, puska/ruha/szerszám készítés stb)
    Mint minden mmo-ban, ebben is van grind, de elég tűrhető mértékre minimalizálták, hogy ne ez tegye ki a játékidőd nagy részét. A WoW-nál messze kevesebb grind van, de a Guild Warsnál pl. több.

    -azt mondták az árakat a valós kereslet/kínálat határozza majd meg a játékban...ezt, hogyan bontják le kikötőkre? mármint az összes kikötőben más és más az ára mindennek vagy nemzeteken belül van csak árrés ilyesmi
    Ahány kikötő, annyi ár és feleség. :) Igen, minden árat a játékosok alakítanak, nem az npc-k. Ha valami nem fogy, annak hamar padlóra megy az ára, ha valamit visznek mint a cukrot, az nagyon drága és nem is mindig lehet kapni. Érdemes emiatt olykor várni napokat is ha valamit venni akarsz, elvégre nem hajt a tatár, hogy pl. már ma meglegyen az új hajód. Szóval kikötőnként más az ár, és találkozni nem ritkán olyan esettel is, hogy saját nemzete játékosainak olcsóbban adja a holmit az ember.

    -a szakmákon belül meléyik a nagyon fontos és kevésbé az?
    Mindegyik egyaránt fontos, közvetve vagy közvetlenül. Minden szakma és termelés a saját guilded és nemzeted erejét, gazdagságát befolyásolja.

    -mindegy hogy melyik irányt választom a karakternek egyformán jól lehet velük pénzt keresni, vagy egyértelműen a kereskedő hozza a legnagyobb bevételt is?
    Nem igazán, mint ahogy a valóságban sem. A legtöbbet a kereskedelemmel lehet keresni minden esetben. A hajók fosztogatása azért nem jövedelmező annyira, mert nem látod mit visz, így belefuthatsz üres hajókba is. A termelés, gyártás is jó kereseti lehetőség, nagyobb mennyiségben, de olcsóbban fel szokták vásárolni kereskedők, aztán hordják szét a nagyvilágban. Ebből is látszik, hogy nem mindenki csinál mindent maximális szinten, ezért van ráutalva mindenki mindenkire.

    -hajót elfoglalni/csákjázni a legjobb bevétel?
    Lásd előző válasz.

    -tudom hgoy teszt, de mennyire gyakori a player kalóz falkák? többen össze verődnek, vagy inkább egyesével vadászgatnak?
    Vannak szép számmal most is, főleg, hogy még viszonylag szabadon, extrémebb szankciók nélkül lehet fosztogatni, játékosokat ölni. Bár többnyire azért NPC-ket vadásznak a kalóz játékosok is, kicsit könnyebb prédák. Van egyedül bóklászó kalóz is, amolyan potyázó: minden nála gyengébbnek látszó, egyedül kószáló hajót megtámad. Igazán nem tud belőle profitálni, mert a saját hajójának ereje szab korlátot, hogy mit tud megtámadni, így gyakran fut be filléres cuccokkal hajózó játékosokba. Inkább csak bosszantani akarja az alacsonyabb szintű játékosokat - vagy nyugtalansági pontokat gyűjt valamelyik város számára. Az igazi zsákmányra vadászó kalózok már csapatban mozognak, és ők nem félnek megtámadni egy hadihajókkal védett konvojt sem, főleg hogy ott igencsak tetemes zsákmányra tehetnek szert.
    Ellenben a kalózokra is sokan vadászgatnak, szóval ők sem tudnak ölbe tett kézzel várni a mellvédig merült kereskedőhajókat.

    -magasabb karakter mennyire tud segíteni kis karinak pve-ben? értem itt a játékot nem csak hogy ad neki x pénzt...
    Tud segíteni nagyon is, mint sok más mmo-ban. A questek során tud segíteni erősebb hajójával, ha npc hajókat kell legyakni, nagy rakterű hajóval tud segíteni a merchant questeknél cipekedni a kicsinek (nem kell 10-et fordulni), és erős karakterrel is tud segíteni, ha valami npc kalózkapitányt kell legyakni. Ezen kívül pénzzel, nyersanyagokkal is lehet segíteni.

    -lesznek pve insták?
    Nem tudom milyen a pve insta, itt küldetések vannak, amit elmész és megcsinálsz egyedül, vagy társaiddal.

    -mennyire támogatja a groupolást a játék? értem ez alatt hogy simán szólózva is lehet jól fejlődni, vagy rákényszerül az ember a többiek segítségére?
    Természetesen szólózva is lehet fejlődni, de csapatban kábé kétszer olyan gyorsan. Hozzáteszem - mivel az általános magyar mentalitás igencsak ellenszegül efféle gondolkodásnak - az egymás segítése akkor hatékony, ha néha lemondásokat teszünk. Pl. ahelyett, hogy eladnánk jópénzért a kitermelt vagy feldolgozott fát, odaadjuk a másiknak, hogy azzal is előbbre jusson (hosszabb távon a cuccért kapott arannyal semmire nem mész úgysem). A másik ugyanígy segíthet viszont valami másban. Pl. most az amcsi játékosok (főleg francia nemzettel játszanak) csinálják ezt nagyon jól, nem is lehet őket utolérni fejlődésben. Sok más ország játékosai nem látnak tovább az "én"-en. Ők az újoncokat is feltápolják hamar, és mindenki ad, nemcsak 1-2 mentor játékos van, mert érdekük, hogy minél hamarabb beérjék őket, amikor már ők is hatékonyan tudnak segíteni a guildnek és a nemzetnek. Kis befektetéssel később minden könnyebb lett nekik, és ha bizonyos holmit 20-100 ember dob össze 1-2 helyett, már bagatel összegre jön ki fejenként.
    Igen, egyértelmű, hogy ilyen kölcsönös segítőrendszer kialakítása az elején lassabb fejlődést biztosít az állandó megosztás miatt, de később utoléritek azt, akik veletek egy időben kezdtek - csak szólóban, majd ugyanazzal a lendülettel le is hagyjátok, és soha nem érnek utol titeket. Elnézést a kissé off rizsáért, csak ismerem az általános magyar harács-gondolkodásmódot az online játékok terén (mondjuk a valóságban sincs másképp).
  • Chris
    #459
    Pedig röpködnek a magas labdák kedves Zoltán... :D

    Amúgy ez tényleg egy érdekes kérdés, a kalózkodással más játékostól elrabolt pénz, hajó, rakomány hogy jelenik meg terhelésként a kifosztottnál? Gondolom vmilyen százalékkal kalkulálódik az összvagyonból. A "nála lévő kp" lehetőség kicsit vadnak tűnik, mert ha nincs mondjuk vmi bankszerűség a játékban akkor gatyára lehet bárkit vetkőztetni, ha meg van akkor meg gyakorlatilag 0 összegeket lehetne rabolni.
    Meghát ugye ha túl jól jövedelmez a kalózkodás akkor meg bejön a képbe a durva tömeggank. Erre kíváncsi lennék, hogy ezt hogy egyensúlyozták/egyensúlyozzák ki.
  • cain
    #458
    anno (domini) volt egy interjú a játék készítőivel, ahol szó volt a fejlődésről. akkor elhangzott az egyik dev szájából, hogy nem grind, hanem quest alapú lesz a fejlődés, mert az nekik nem tetszik, hogy attól lép szintet valaki, hogy leöl 10 patkányt.
    mondjuk azt nem tudom, hogy ebből mi igaz.
  • Chris
    #457
    Okok, 4 óra alvás után munka közben olvastam miközben fejjel lefelé volt a laptopom és rásütött a nap. :D

    Tudom, hogy még mindig instanced, de wowos tapasztalatok alapján úgy féltünk ettől a hírtől mint a tűztől, nehéz kenyér ez az instanced pvp.

    Eszerint akkor csak az igazán kockák fognak várost foglalni high pop szerveren, mi yes-liferek meg nemigen. Viszont gondolom ez a 24 órás intervallum majd idővel le fog szűkülni mikor a live szervereken már többen lesznek.

  • Kalinka
    #456
    -mennyit kell a skillekhez grindelni és mit(hajó építés, puska/ruha/szerszám készítés stb)
    -azt mondták az árakat a valós kereslet/kínálat határozza majd meg a játékban...ezt, hogyan bontják le kikötőkre? mármint az összes kikötőben más és más az ára mindennek vagy nemzeteken belül van csak árrés ilyesmi
    -a szakmákon belül meléyik a nagyon fontos és kevésbé az?
    -mindegy hogy melyik irányt választom a karakternek egyformán jól lehet velük pénzt keresni, vagy egyértelműen a kereskedő hozza a legnagyobb bevételt is?
    -hajót elfoglalni/csákjázni a legjobb bevétel?
    -tudom hgoy teszt, de mennyire gyakori a player kalóz falkák? többen össze verődnek, vagy inkább egyesével vadászgatnak?


    -magasabb karakter mennyire tud segíteni kis karinak pve-ben? értem itt a játékot nem csak hogy ad neki x pénzt...
    -lesznek pve insták?
    -mennyire támogatja a groupolást a játék? értem ez alatt hogy simán szólózva is lehet jól fejlődni, vagy rákényszerül az ember a többiek segítségére?

    Krisz ne köss belém és a fogalmazásba :P
  • 0Fritz0
    #455
    "Mondjuk egyedül csak azt nem értem, hogy az mehet be várost foglalni aki előbb odaér? Itt is inkább vmi nemzetenkénti aktivitást kellene nézni, mert kicsit esetlegessé teszi ez a foglalást."

    Erre gondolsz?:
    #451

    "Ha eléri a nyugtalanság az 1000 pontot, akkor a város elfoglalhatóvá válik. Az a nemzet indulhat érte harcba, aki elsőként elérte ezt a pontot."
  • Kata
    #454
    Chris:
    A város foglalás most is instance (jelenleg 25 vs 25, de nem tőlem hallottátok), de lehet hogy ez a későbbiekben nőni fog ha már többezer játékos nyírja a szervereket. (A jelenlegi teszter létszámnál még ez is sok szokott lenni néha, alig találnak rá embert az adminok). Nem az foglal várost, aki előbb odaér, hanem akik résztvettek a nyugtalansági pontok szerzésébe. Amint írtam, az 1000 pont elérése után még 24 órád van, hogy bóklássz másfelé is, illetve visszaérj a városhoz. Közben még érdemes a fenntartott fullpvp alatt conquest pontokat gyűjteni, ha mindenképpen részt akarsz venni a városfoglaló ütközetben. Ha addig nem voltál ott, és nem növelted a város nyugtalansági pontjait, úgysem lesz ticketed, amivel besorsolhatna a program a végső harcba. Egyébként a városért folytatott végső ütközet meg szokott lenni fél-egy óra alatt, míg a nyugtalansági pontok 1000-re tornászása napokig, néha egy-másfél hétig is eltarthat, az az igazán izgalmas része. Hiding-raiding ftw. :))

    Kalinka:
    A gazdaság már rég megvan, ki van forrva is, a macska meg fel van mászva. :) A gazdaságról már írtam, miként működik nagy vonalakban, így nem tudom mi érdekelne igazán, kicsit konkretizáld a kérdést pls. A megjelenést úgy néz ki, tudják tartani.
  • Kalinka
    #453
    köszi szépen jó kis írás volt :)

    esetleg a gazdaságról van már vmi infó, mennyire van kiforrva? és milyen hogy néz ki? ;)

    a megjelenést tartják még?
  • Chris
    #452
    <3 Remek "wall of text", imádunk és kérünk még!

    Amúgy mostanra már kicsit átgondoltabbnak tűnik ez a pvp rendszer mint amilyennek hónapokkal ezelőtt tűnt. Baromira riasztó volt az instanced városfoglalás híre, de ez így ebben a formában tetszik.
    Mondjuk egyedül csak azt nem értem, hogy az mehet be várost foglalni aki előbb odaér? Itt is inkább vmi nemzetenkénti aktivitást kellene nézni, mert kicsit esetlegessé teszi ez a foglalást.

  • Kata
    #451
    Sok újdonság nincs, mennek az apró változtatások, alakítások. Most a pvp és a városfoglalás volt soron legutóbb.

    A játék térképe (nem minden kikötő van jelölve). Minden kikötőnek van egy default nemzetisége (ami a játék során a foglalásokkal természetesen változik).
    Itt vannak a már említett nyugtalansági pontok nemzetenkénti megjelenítéssel, ki mennyit ért el éppen. Ilyen pontot kétféle módon lehet szerezni:
    1. az adott város nemzetiségéhez tartozó hajókat süllyesztesz el. Minél nagyobb szintű hajót, annál több nyugtalansági pont jár érte (reszkethetnek a nagy hajóval rendelkező játékosok). NPC spawn is van természetesen, ezekért a hajókért is jár pont, de feleannyi mint játékosért. Azért számít az NPC hajó is, és azért van folyamatos spawn, mert bevédhették korábban a várost azzal, hogy nem - vagy csak nagyon ritkán jártak arra hajóval a játékosok.
    2. néhány speciális quest nyugtalansági pontot is ad díjként. Méghozzá főként gazdasági küldetések ezek, pl. folyamatosan szállíttotok egy bizonyos árut A-ból B-be, aminek vmi köze van a városhoz, aminek a nyugtalansági pontját növelni szeretnéd (mondjuk jó közel van hozzá). :)

    Ha a város nyugtalansága elér bizonyos fokot (most a bétában ez 500 pont még), akkor egy úgynevezetthotspot jelenik meg a térképen és a radaron a város körül. Ettől kezdve kalózkodós státuszba kerül a környék, ami annyit jelent, hogy minden kalóz apríthatja egymást szabadon a területen belül. A kalózokon itt értsük a kalóz nemzetséget, és a más nemzetek kalózait (privateer). És a kalózok minden nemzetséget megtámadhatnak, viszont is támadhatod őket természetesen, de nemzet nemzet ellen nyíltan nem küzd.
    Na most 500 ponttól indul a kalózkodás, de 400 pontra kell lecsökkenteni a nyugtalanságot a város birtokosainak, hogy ez a hatás elmúljon. Ha tovább nő a nyugtalanság és eléri a 700 pontot, akkor a kalózozós-szabad-prédás területen belül megjelenik egy kisebb kör, amelyen belül már teljes pvp szabadság van, azaz bárki támadhat bárkit válogatás nélkül. (Itt jönnek majd be a nagy sorhajók és tesznek kurvavilágot). :) Ha eléri a nyugtalanság az 1000 pontot, akkor a város elfoglalhatóvá válik. Az a nemzet indulhat érte harcba, aki elsőként elérte ezt a pontot. Ezután 24 órán belül megtörténik maga a városfoglalás. Amíg azonban nem történik meg maga a városfoglalás, továbbra is fullpvp marad a város környéke - azé, mer jó poén.
    Ha a várost valami oknál fogva a kalózok foglalnának el, akkor 48 órára raided állapotot kap, ugyanis a kalózok nem tarthatják meg a városokat. Ez idő alatt a nyugtalansági pontok nem csökkennek. A 48 óra után a raided állapot lejár, és a város visszakerül eredeti tulajdonosához, a nyugtalansági pontok is visszaállnak 0-ra.

    Aztán ahogy már korábban leírtam besorsolós meg conquest pont meg anyámkinnya alapon kerül be az ember magába a városfoglalásba - természetesen csak az a nemzet játékosa indulhat, akik elnyerték a jogot a város elfoglalására. A conquest pontot gyakorlatilag az alapján kapod, hogy mennyire voltál aktív a nyugtalansági pontok szerzésekor. Minden 10 conquest pontért kapsz egy jegyet (1-10 conquest pontnál is kapsz 1 db-ot), és minél több jegyed van, annál nagyobb eséllyel sorsol be a gép a végső harcra. Így azoknak van a legnagyobb esélyük a városfoglaló harcra, akik a legtöbbet tették ennek eléréséhez. Magyarul nem az van, hogy nemzeted kapitányai ott küzdenek, te meg a végén odaballagsz fehér ingben, és jelentkezel a városfoglalásra.
    Ha a program besorsol a csatába, akkor kapsz egy értesítést, és hogy elfogadod-e. Ha igen, egy ún. Ready Roomba kerülsz, ahol megnézheted a csata térképét, felkészítheted magad és a hajód az ütközetre. Ja és nem csak az ellenfél hajóit kell megsemmisíteni ilyenkor az öbölben, hanem a kikötőt védő bástyákat, erődöt is. Ha nem fogadod el a besorsolást, a gép automatikusan továbbsorsol, veled többet nem foglalkozik. A Ready Roomból is a csata megkezdését követő 1 percen belül el kell indulni, különben kidob a gép az egész csatából, és máris egy emberrel kevesebbel harcol a te oldalad. A harc után - bármilyen kimenetele is legyen - természetesen a szerzett jegyei mindenkinek eltűnnek, nem lehet beraktározni más városfoglalásokhoz.

    Valahogy most így néz ki a dolog, ezeket machinálták az utóbbi időben az adminok, minden részletével még én sem vagyok tisztában. Egyébként ha a végső ütközetbe nem is kerül be valaki nem olyan nagy ban, az azt megelőző pvp-zés a város környékén sokkal izgalmasabb, és hosszabb.
  • Kalinka
    #450
    vmi új hír?
  • Chris
    #449
    A régi mmosokkal sokan ismerjük egymást és nem egy, nem két ilyen closed béta account cserélt már így gazdát, hacsak rövid időre is.
    A szerződési feltételek mindig szigorúak, de a kutya sem foglalkozik vele ki használja az accot. Ezért írtam.
  • Lockheed
    #448
    kb 3190 Ft sztem még mindig baráti ár! :)
  • a.carkey
    #447
    Szerintem igen.
  • cain
    #446
    biztos vagyok benne, hogy vonatkozik. eq2nél legalábbis ki kell fizetnünk az eu-s adót, és nem tudom, hogy ez mennyiben különbözne tőle.
  • Kata
    #445
    a.carkey: gondolod, hogy az ilyen szolgáltatásokra is vonatkozik? Mert ha jól tudom a többi online játék esetén is minden országban ugyanannyit fizetnek havidíjnak.

    Chris: valószínűleg a megjelenés előtti napokban lesz open beta (ami a mostani hivatalos kiírás szerint június). Ennél a játéknál kallódó closed beta kód pedig nincs (legalábbis sehol nem olvastam, nem láttam ilyet), aki bekerül az örül neki és játszik ezerrel. Elég komoly szerződési feltételek vannak egyébként a closed betasoknak, és nagyon kevésért is nagyon gyorsan repülnek kifele az emberek, volt már rá számos példa - úgyhogy nagyon vigyáznak azok a kulcsukra, akik játszani szeretnének bétában. Akarok ezzel utalni arra, hogy nem valószínű, hogy bárki is bratyiból, kipróbálásból megdobjon a kódjával.
  • Chris
    #444
    Open beta mikor lesz? Kipróbálnám már ezt is, mert a Voyage Century annyira nem kötött le.
    Esetleg van vkinek egy kallódó zárt bétás account vagy lehetne vkinek az accountján karit csinálni próbaképp?
  • a.carkey
    #443
    +17,5%-os EU-s adó itthon ...
  • Lockheed
    #442
    Szerintem teljesen elfogadható ár! Az igazat megvallva meglep, mert nem ehhez vagyok szokva, ( nemcsak MMO -val kapcsolatban ) így nem is ennyire számítottam...
  • Kata
    #441
    új hírek:
    Újabb összeg merült fel a játék leendő havidíjával kapcsolatban, a korábbi 5 euro (1270 Ft) helyett 15 dollárt (2715 Ft) kezdtek el csiripelni a madarak. Mondjuk még mindig jóval kevesebb, mint a WoW és a most elindult LOTRO havi 4000 Ft-os díja.
    A jó hír viszont, hogy nagy valószínűséggel lesz open beta elindulás előtt, ahogy a LOTRO-nál is.
  • Freeeee
    #440
    Köszönöm.
  • Kata
    #439
    Nem tudom mennyi idő, mire nagy hajója lesz az embernek, de nem gyors folyamat természetesen. Azért már látni nem kevés sorhajót.

    Igen, a piacrendszer nagyban hasonlít a wow-éhoz, de nem csak abból áll.
  • Freeeee
    #438
    A kidolgozott piacrendszer olyasmi mint a wow-ban az AH?
  • Freeeee
    #437
    Gondolom ezeket a komolyabb hajokat nem lehet egyböl megszerezni. Mennyi idö mire valakinek elfogadhato flottája lesz:)
  • Freeeee
    #436
    Én már azota várom ezt a játékot mióta hallottam róla. Remélem jo lesz:)
  • cain
    #435
    /respect