8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Lockheed
    #8436
    Sosem volt túl nehéz csak trükkösebb. Sokkal értelmesebben manővereztek, nem adtál le 3-4 broadsideot párhuzamosan hajózva velük. Egyébként 2-3 patchel előtt jelentősen megnőtt a gold és az XP ami a pvp után jár így nem sok értelme van ezzel kínlódni. :)
  • Jockey
    #8435
    pláne ha még az oda/vissza utat is beleszámolom..
  • Jockey
    #8434
    mivel az AI meccs a szüksége rossz az én szememben, így én nem bánom ha bénák az AI hajók, annál gyorsabban haladsz az xp-el...ha egy 150xp-s missionert 1 orat kene lavirozgatni, hogy kapjak öszesen mondjuk 350 xp-t, no az tuti kibaszna nalam a biztosítékot, pláne mondjuk ha 20k-50k-ra kéne mennem...
  • Torzonborz
    #8433
    Az AI ugyan akkor fos mint volt. Most harcolok 2 Constival és ugyan úgy összevissza csámborognak mint eddig. :(
    Unalmas.
  • Trucker39
    #8432
    OFF, de mégiscsak hajós téma:

    Link
  • Lockheed
    #8431
    Hát ugye ruszkik azért. De én őszintén megmondom nem bánom milyen hajókat raknak bele, amíg folyamatosan jönnek. Nekem teljesen mindegy, bár szivem szerint jöhetne még vagy 25db 28-44 ágyús fregatt... :D Szarok én a Lineshipekre, a Fregattok a szerelmeim. Surprise, Trinco, Essex, Frigate. Nagyon jó hajók, oda vagyok értük.
    Amúgy ha jól tudom egy egy 64 ágyús hajó amik az 1800-as években vissza lettek minősítve 4th rate-nek szóval fura.

    És igen azt én is néztem, hogy elég erős rés van. 350fő majd 650. De az, hogy az előbbinél 20k xp kell az utóbbi nál 50k lol. The grind is real... :D

    @yossarianHUN:

    Jaja, lebontani jobban megéri sztem de én konkrétan 2x snow-t raktárnak használok... :)
    Utoljára szerkesztette: Lockheed, 2016.03.31. 15:40:05
  • yossarianHUN
    #8430
    Az elfoglalt kereskedőhajókkal (Trader's Brig, Trader's Snow) mit érdemes csinálni? Eladni csak apróért lehet őket. Szétbontani őket kraftolás miatt?
  • Torzonborz
    #8429
    Hmm de miért ruszki 3rd rate!? Jójó igazából tudom a választ. :D
    Ebbe már bele is tudnék ülni.
    Mondjuk azt se értem, hogy a rankkal járó legénység között miért van miért van ekkora holttér: Commandeur-Kapitein 350 fő aztán Vlaggenkapitein 650 fő.
  • Lockheed
    #8428
    Ingermanland - 470 crew, BP drops from Frigate.

    Le Gros Ventre - Cargo hold: 4800
    20 x 9pd max (10 cannons per side), drops from Belle Poule and Renomee

    patch log
    Utoljára szerkesztette: Lockheed, 2016.03.31. 12:15:13
  • Lockheed
    #8427
    Két új hajó a mai patch-el...

    Ingermanland - Russian 3rd Rate

    Grosse Ventre - kép

    A második egy 20 ágyús trader és véleményem szerint igen csinos hajó lett. :)

    A mai patch-el változtattak valamit a PVE missionokon. Sokkal közelebbről kezdünk egymáshoz képest, eltűnt a kacsázás az AInál. Más változást nem vettem észre náluk, nem tűnnek sokkal eszesebbnek sajnos... :D

    Utoljára szerkesztette: Lockheed, 2016.03.31. 11:57:11
  • Torzonborz
    #8426
    Nem mondtam, hogy PB-ről tiltani kell őket, csak ne tudjanak foglalni. Raidben ugyan úgy PB lenne csak végeredményként nem elfoglalnák az adott várost hanem kifosztanák. ;)
  • Lockheed
    #8425
    Ha valamit letiltasz róluk senki nem lesz kalóz és csak a sírás megy. Nyilván az kell mindenkinek ami nem elérhető. :) Szerintem ne tudjanak Lineshipet építeni (1st-3rd rate) de tudjanak foglalni. Így lesz is nekik de csak 1 durával. Ha letiltják őket a port battle-ról akkor nekik gyakorlatilag nem lesz endgame content, ami szintén nem jó megoldás. Szerintem a port raid jó lenne, kapnak egy rakás goldot meg amit egyenlően szétoszt a résztvevők között (vagy akár dmg alapján) és mondjuk a port amit kifosztottak x ideig (néhány napra gondolok) nem termel semmit, így érdekében állna egy nemzetnek megvédeni. Van pár jó ötlet felsorolva a vonatkozó topicban szinte egészen biztos, hogy lesz változás az ügyben.
  • Torzonborz
    #8424
    De egy constit már 350es legénységgel is lehet használni.
    De oké, legyen foglalható de a kalózok ne tudjanak beleülni se portot foglalni csak kifosztani. :P
  • Cimbi
    #8423
    Foglalható 3rt nélkül a kis nemzetek hamar meghalnának, a PB-n pedig nem változtattna mert most ugye minimum hajó a 3rt (amihez Flag-captain szint kell) akkor meg a Consti lenne (szintén Flag-captain).
  • Lockheed
    #8422
    Hát ha a Poll 3. állását kőbe vésnék annak örülnék. :) Aszerint csak 3rd ratet tudnának craftolni (legyen nekik karácsony) de semmit afölött, és csak raidelni tudnának kikötőket foglalni nem. (nézd csak meg a mapot).

    Ha rajtam múlna a Line shipek (1st-3rd rate) nem lennének foglalhatók csakis piratek számára 1 durával, az összes többit craftolni kéne. Abban a pollban igen nagy a részvétel, kb 600 fő adott választ minden egyes kérdésre. Szerintem ennek lesz még következménye. :)

    Briteknél voltam az Open World kezdete óta, majd az utolsó wipe után átjöttem holland oldalra látván, hogy itt van a magyarok többsége. Még nem vagyok klántag mert meló miatt most elég rendszertelenül tudok játszani de majd idővel. :) Leginkább Coqui és Macanao környékén szoktam pvp-zni ezeken a helyeken mindig van némi content. :)
  • Torzonborz
    #8421
    Igen, erről tudok, szoktam is szavazni bár szerintem vannak olyan kérdések amikről nem a játékosoknak kell döntenie lásd kalóz kérdés. Még hogy rate hajókat (1,2,3) tudjanak craftolni meg azt használni, persze. Brrr

    Amúgy Te melyik nemzet zászlaja alatt hajózol?
  • Lockheed
    #8420
    Srácok ezekről folyamatosan van szavazás és a devek figyelik az eredményt, legtöbbször ők rakják ki a pollt. Nagyon sok minden dőlt már el így ebben a játékban. Hála istennek a devek figyelembe veszik a nép véleményét... :) Ez a módja a változtatásoknak, azért van a fórum, hogy ötletek és javaslatok kifejtésével, valamint a bugok/explooitok kigyomlálásával jobbá tegyük a játékot.

    Poll 1.

    Poll 2.

    Poll 3.


    Érdemes figyelni a suggestion szekciót, itt jelennek meg az ilyesmik.
    Suggestions Forum

    Legutóbb arról kérdezték a népet, hogy mi legyen a fejlesztés iránya, mit szeretnénk a közeljövőben leginkáb látni. Nyilván mindenre sor kerül majd de amit a legégetőbbnek érzünk arra fekszenek rá most. :)
    Utoljára szerkesztette: Lockheed, 2016.03.30. 06:52:06
  • alexklein1966
    #8419
    Maximálisan egyetértek veled a magam részéről pusztán a gesztusra utaltam. Természetesen a cél nem más mint hogy
    magunk fejlődjünk. Ez is mint minden más időbe telik. :)
  • Torzonborz
    #8418
    Szerintem meg baromi nagy hiba, hogy lehet sorhajót foglalni. Pont emiatt nincs megfelelő értéke e 3rd rate-nek se. Ha csak gyártással juthatna hozzá játékos akkor biztos nem adná csak úgy oda, bármilyen szép gesztus is (és egyébként tényleg az).
    A port csatákba is többen jutnának be ráadásul a gazdaságot is sokkal jobban megpörgetné .
    Arról már nem is beszélve, hogy még a kalózok is beleülhetnek ilyenekbe ez meg aztán teljesen nonszensz.
    Persze még alfa a játék, ezeken talán változtatnak.
  • alexklein1966
    #8417

    Sziasztok!

    Ez egy nemes gesztus és biztos hogy nem az első és az utolsó. Biztos vagyok abban hogy mi "Magyarok" is képesek vagyunk
    hasonló tettekre. :) Őszintén szólva öröm volt olvasni! Én németországban élek számomra kellemes érzés lenne a "honfitársaimmal"
    játszani de egyenlőre ezek még távlati tervek. Sok mindent nem értek még és az angol sem éppen az a nyelv mellyel komoly
    barátságban lennék. Ahogy olvasgattam az eddigieket majd 3.as szint magasságában jelezni fogom hogy szívesen csatlakozom
    Hozzátok "nagyokhoz" néhány kellemes órát elcsatázgatnék.

    Alex!
  • yossarianHUN
    #8416
    Na szereztem egy 3rd Rate-et. Becsatlakoztam egy csatába, amiben egy szintén 3rd Rate-es csóka egy ugyanilyen, brit NPC hajót abajgatott. Megkérdeztem kell-e neki segítség, mondta, hogy nem, de menjek nyugodtan, jut elég XP mindkettőnknek. A munka oroszlánrészét persze ő végezte, én közben legjobb tudásom szerint szurkáltam a nagy dögöt a Renomee-mmal, aztán egy ponton megkérdezte a srác, hogy nem kell-e a hajó, mert akkor megboardolja, neki már úgyis áll három másik a garázsban, azokkal se tud mit kezdeni:D Szépen el is intéztük, ő szétkartácsozta a legénységet, meg lelőtte az egyik árbócót, én meg leszaggattam róla a maradék vitorlákat, aztán szépen megcsáklyázta, elfoglalta, és otthagyta, hogy lenyúlhassam:) Nagyon rendes gyerek volt. Egyébként nem tudom, hogy a frakció teszi (franciák), vagy csak az alfa státusz miatti szűrt játékosállomány, de eddig csak jófej, barátságos, és segítőkész emberkékkel találkoztam a játékban. Ez csak egy volt a pozitív tapasztalataim közül.

    Mondjuk még a Renomee-t is fél legénységgel hajózom, úgyhogy nem ma lesz, hogy előveszem a bestiát, meg foglalt hajó lévén csak egy durája van, úgyhogy nem nagyon fogok vele PvP-zni, de akkor is nagyon örülök neki, és tényleg baromi rendes dolog volt a kollegától, hogy gyakorlatilag megszerezte nekem.
  • Carmang
    #8415
    off

    Gondolom nézitek a Black Sails-t. Elég közepes lett ez az évad, az utolsó két rész kivéve, amik viszont elég ütős következő évadot vetítenek előre :)
  • Lockheed
    #8414
    Üdv srácok! :)

    Hoztam némi guide-ot megint. Sajnos magyar nyelven nem sok írás jelenik meg a játékhoz bár szerintem ez manapság már nem meglepő.

    Ezt itt érdemes a kedvencek közé rakni steamen, folyamatosan updateli a srác az egyes rankokhoz tartozó hajókról szóló igen részletes leírást. Nagyon hasznos cucc.

    Captain Collister's Ship Guide

    A 9.65-ös patchel sikeresen elbaltázták az NPC AI-t. Nem kicsit, nagyon. :D Mentségükre legyen szólva, hogy piszkálták a PhysiX-et nem kicsit, mert elég könnyű volt bizonyos hajókat felborítani. Továbbá az ágyúk súlya nem adódott hozzá a hajók össztömegéhez, így a patch után minden picit lassabb lett. Nem jelentősen de mást mutatnak a számok, mint eddig. Ez így jól is van szerintem nem viszont ennek következtében vagy ettől teljesen függetlenül az AI meghülyült, össze vissza kacsázik ha egy másik hajó van a közelében és azzal párhuzamosan halad... Vannak azok a missionok amikor 2v1-ben kell küzdeni 2 másik hajó ellen. Ott jól látszik, ahogy az elején egymással szemben haladunk, hogy mindketten kicsit kacsázva jönnek felém. Borzalom. :D Ugyanez a helyzet, ha valamelyikkel párhuzamosan hajózunk. Ráadásul visszaállt a régi helyzet ami a Sea Trials-ok alatt volt, hogy párhuzamosan hajózva velük manőverezés nélkül agyon lehet verni őket. Néha kifordulnak de nem jellemző. Továbbá az ágyúk ROF-ja nagyon megnőtt, szerintem ez így nagyon gáz. :/ Egy második világháborús csatahajó lőtt ilyen tempóban lol. Remélem ezt visszaállítják vagy jelentősen megnövelik a hajók HP-ját. Előbbi könnyebb lenne szerintem.

    Többen említették, hogy nehéz a 2v1 mission. Ha én missionoket veszek fel szinte csak az eggyel magasabb rangút csinálom mert ha már erre adom a fejem akkor legalább maximalizálom a hozamot. Simán hozható ágyús (nem carronade-es) setuppal. Rühellem a carronade-et, főleg soloban. Nagyon jó dps support fleetben, de soloban életveszély. Öltem már Constit egy Surprise-al és bár egy élet munkája lereszelni, de esélye nem volt a long ágyúkkal szemben hála a carronade-ek rövid lőtávjának. Persze ha ágyús akkor egészen más lenne a helyzet. Én egyáltalán nem használok carronade-et még akkor sem, ha csak egy missiont megyek ki lelőni mert lehet, hogy bár én nem tervezek PvP-zni de attól még rám kényszeríthetik. Főleg a mostani ágyú ROF-fal amikor a long ágyúk olyan gyorsan reloadolnak, mint régen a carronade. :) Az egésznek az a titka, hogy lehetőleg minél hamarabb szabaduljunk meg az egyik hajótól (lelövöd az egyik oldalt az összes hp-t, majd szépen elvitorlázol, ha kell javítasz és amikor elsüllyed visszajössz elrendezni a másikat) ezzel is csökkentve a bejövő dps-t és mindig használjuk ki a lehetőséget arra, hogy mindkét broadside-ot ellőjük rá mialatt csak egyet szenvedünk el. Tipikus 2:1 helyzet ami a mostani retardált AI-val nevetségesen könnyedén hozható. A titok a manőverezésben rejlik. Kicsit olyan ez, mint a sakk. Jó előre el kell dönteni mit akarsz csinálni és aszerint felépíteni a manővert. Minél előbb sajátítsuk el az ágyúk minél hatékonyabb használatát. Képesnek kell lennünk találatot elérni amikor az ágyúk készek a lövésre, hogy adott idő alatt minél nagyobb damaget tudjunk okozni. Ez PvP-ben nagyon fontos ezért érdemes ezt az NPC-ken begyakorolni amin a carronade használata nemigen segít. Most minden adott erre ( buta NPC-k és irgalmatlan ROF ) érdemes kihasználni annak akinek ez még nem annyira megy. Előző oldalon írtam a különböző rolling broadside-ok (front/back) használatáról és linkeltem guideot is, akinek ez nem tiszta az olvassa el. A helyes beállításon múlhat (a range settings ugyanilyen fontos), hogy mondjuk 16 ágyúból összesen 2 talál vagy csak 2 nem. :)

    Itt egy Work in Progress Guide A link a PDF-re a topicban. Nagyon hasznos cucc szintén csak kezdőknek, ami nagyon sok infot tartalmaz nem csak a játékról de a vitorlásokról egyaránt. (kifejezések magyarázata, egyéb infok, etc...) Érdemes átolvasni. :)


    És aki még nem tette, szavazzon!
  • alexklein1966
    #8413
    köszönöm
  • alexklein1966
    #8412
    bingo ezt speciel nem tudtam. 8asból vettem most az a helyére is került
  • Torzonborz
    #8411
    Cutterra max 18 fontost lehet tenni.
  • alexklein1966
    #8410
    A hajó basic cutter 7es osztályú és az ágyú is 7 osztály. :(
  • yossarianHUN
    #8409
    Arra szerintem nem megy rá. Portban nézd meg az equipment résznél az ágyúkat, van mellettük zárójelben két szám, pl. (8-9). Ez mutatja, hogy hányas szintű ágyúkat tudsz rárakni. Nézd meg shopban az ágyúkat, és asszem bal oldalt tudod kiválasztani a különböző osztályokat. Ha magasabb osztály ágyút (carronade-et) vettél, mint ami a hajóra rámegy, akkor nem fogod tudni rátenni.
  • alexklein1966
    #8408
    cutter
  • yossarianHUN
    #8407
    Milyen hajóra akarod rátenni?
  • alexklein1966
    #8406
    Úgy látszik ez nem az én napom megvettem az ágyúkat (carronade 7class 18pd) és nem engedi betenni a helyére. Visszadobja a raktárba.

  • alexklein1966
    #8405
    2x 11 plusz elöl hátul ágyú
  • alexklein1966
    #8404
    ott is többségében 2 nagyobb hajó van 11 ágyú 120 fő lgénység
  • gstup
    #8403
    Akkor csak a 84 xp-et.Az fogja dobni a legkisebb szintű ellenfeleket.
  • alexklein1966
    #8402
    talán most lesz annyi pénzem hogy vásároljak olyan ágyút de abból is milyet
  • Torzonborz
    #8401
    2 hajót simán lehet csobbantani csak carronades ágyút kell feltenni és közelről kell durrogtatni vele.
  • alexklein1966
    #8400
    Nem tudok kisebbet csak 84 101 és 114xp van ha jól emlékszem :)
  • gstup
    #8399
    Ne vegyél fel olyan nehézségű küldiket.Csak a szinted vagy az alattit.
  • alexklein1966
    #8398
    Őszintén szólva nem nagyon foglalkoztat már. Volt nincs így fogom fel annak ellenére hogy nem volt fair. :) Sajnos a pénzgyűjtés korlátozott hisz nincs tőke. Most volt 2 olyan csatám pl hogy 2 hajóval kellett volna megbirkóznom mondanom sem kell hogy esélytelenül. Marad
    a kereskedelem része amíg helyre nem állok.
  • Torzonborz
    #8397
    Azért egy bug reportot ez simán megér. Egyrészt talán a ladikot is visszakapod másrészt ha valóban vmi hiba okozta a hajó vesztést akkor javítani kéne, nehogy más is belefusson ebbe.

    "ha az xp marad a pénzt miért nem"
    Miért kéne? Egyelőre annak lehet örülni, hogy az xp megmarad. Ha a pénz is maradna akkor azzal túl könnyű lenne a nemzetek közötti váltogatás. Egy pvp orientált játéknál ez meg nem nyerő.