8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Califa
    #8597
    Klán szinten jól állunk crafterekkel , a baj hogy eddig is nagy volt a lemorzsolódás Mi lesz most a néppel ? Mert nagyon háttérbe helyeződik a PvP. De legalább is sok sok pve, és farmolásnak kell megelőznie.
  • Hunor1
    #8596
    ennek nem fogtok örülni....
    ' 250k to have 8 slots.

    750k,11 slots.

    2,25 millions,14 slots.

    6,75 millions, 17 slots. '

    tehát ez a port kapacitás, illetve a port bővítésének ára !
    kezetben mindössze 5 hajónk lehet ! az első port bővítés 250K , ez 3 hellyel növeli a kapacitást ,( 8 hajó)
    a második bővítés már 750K (11 hajóra) ...
    a vége meg 6,85 milla hogy legyen mindösszesen17db 1 durás hajónk. Ugye a Live szerveren lehet most 40 , több durás.
    de egyébként is el lehet felejteni azt hogy valaki egyedül építgessen magának hajókat, mert annyi a nehezítés . aztán kimegy a craftolt hajóval ( persze nem fog kimenni) és esetleg az első csatában elsüllyed, és bukta vagy 2 hetes munkáját.
    kb. 7-8 nap mire csak addig jutsz hogy egyáltalán ágyúkat kraftoljál az npc-től vett hajódra....hol van akkor még a hajó kraftolás?


    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.05.06. 23:47:57
  • gezmo
    #8595
    Üdv!

    Ha tenyleg grindelesre kenyszeritik a jatokosokat egy pvp alapu jatekban az a jatek veget jelenti majd...
    Nagyon rossz irany, de majd meglatjuk mi lesz.
    Kár lenne ennyi idő utan szetszeledne a tarsasag emiatt és nemcsak velunk tortenne ez...
  • Hunor1
    #8594
    mai patch ( testbed szerveren, de ez lesz a wipe után is)
    ÚJ FA FAJTÁKAT vezettek be ! lehet megint kombinálni mit építsünk melyik fából :)
    (bocsi nem fordítom le mert nem tudok angolul, de nézzétek meg a hivatalos fórumot amit linkelek)

    új fa fajták a hajó építéshez
  • Hunor1
    #8593
    I'm running a Trinc on the testbed, here is progression for the third slot on her:

    you need 4 Slots on Surprise, to get the third slot on the Surprise, you have to unlock the:

    3rd slot on a Reno, to get the third slot on Reno you have to get:

    3rd slot on Mercury, to get the third slot on a Merc, you have to get:

    3rd slot on Privateer, to get that, you have to get:

    3rd slot on a Lynx

    -------------------
    szóval így kényszerítik a játékosokat a grindelésre
    ahhoz hogy "kinyissunk" egy újabb upgrade helyet vissza kell menni egészen a Lynx.ig . és akkor ez még csak egy Trinco.
  • Califa
    #8592
    a kódot elfogadta köszi
  • Hunor1
    #8591
    próbáld meg ezt beírni:
    FcaH2KzZXutz
  • Hunor1
    #8590
    várjál, lehet hogy van egy béta kód amit be kell írni. megnézem a fórumon. lehet hogy én is megadtam egyszer, csak már nem emlékszem.
  • Califa
    #8589

    szóval nekem nincs lehetőségem a betára ?!
  • Califa
    #8588
    Hát ha a Globál szerver valóban globál lesz, és nem csak Amerikai.Az gyakorlatilag azt eredményezi, hogy nem Europai idő szerinti ,mindig (magas) online játékos, és változó port csata időpontok lesznek az idő eltolódás miatt. Ha igy lesz és még ténylegessen Europai klánok is átmennek oda,akkor nem kérdés hol lesz a legnagyobb a szerver populáció,és az ezzel járó játék élmény (pvp/pb/kereskedelem) .Ami viszont nem a globál mellet szól hogy a szerver PINGje nem biztos hogy nem szökik az égig.
  • gstup
    #8587
    Rendben.Lehet visszanézek ha az időm engedi.Csak akkor legyen majd egy egységes döntés,hogy melyik oldal és melyik szerver.
  • Hunor1
    #8586
    azt hiszem nem lesz gond pvp-t találni az angol oldalon :) most zúzták le az egyik kerekedő hajómat(fleetben volt) Port Morant előtt. 3 spanyol LGV ! de tegnap volt itt 3 kalóz is. az angolok mesélték hogy rendszeresen jönnek vadászni Port Royal elé ( úgy mint régebben Willy elé)
  • Hunor1
    #8585
    Szia Du.
    A Global server lesz az USA server (PvP2/US )
    A PvP EU az ahol most vagyunk.
  • Torzonborz
    #8584
    Ööö mi ez a global szerver? Nem EU/US lesz külön?
  • Califa
    #8583
    hmmm....
  • Hunor1
    #8582
    nézd meg
  • Hunor1
    #8581
    Marten, egyébként közel sem lesz az angol olyan nagy nemzet mint eddig volt. az beszélik a fórumon hogy legalább a felük átmegy a GLOBAL szerverre . ( sok ausztrál, meg egyébb gyarmati országokban élő, sok amcsi játékos volt az angol oldalon, ezek mind átmennek másik szerverre) lehet hogy a franciák lesznek majd a nagy nemzet. csak eddig 12 klán jelezte hogy ott kezd a wipe után.
  • Hunor1
    #8580
    Szia ( Lelketlen?)
    Steam kinyit >játékkönyvtár>jobb klikk a Naval Action-on> legördülő menü legalján : tulajdonságok>ráklikkelsz a tulajdonságra, ekkor kapsz egy táblát > a sorban utolsó fül a " béták " > arra a szövegre klikkelsz : "egyik sem...."> ekkor megnyílik egy másik opció: tesbed-Naval Action Beta Test.>ezt válaszd> ablak bezár.
    ekkor letölt egy kb 300 megás peccset, és indíthatod a játékot.
    csinálsz egy karaktert (én az angol oldalon csináltam) és belépsz.
    A redeemben visszakapod a rangodat +1milla pénzt+500hull/rig repair/rum csomagot
    én is kiváltottam először, de aztán rájöttem hogy így nem lehet rendesen letesztelni az újításokat, mert 0 aranyról indulunk, tehát basic cutterrel.
    Tehát töröltem a karit és egy újat csináltam . 0 gold, semmi repair stb. háát elég dolgos lett így :) sok a grind ugye emiatt .
    kb 3 nap alatt felküzdöttem magam 400K-ra ,most értem el a 200fős legénységet adó rangot (vettem is gyorsan egy Cerberust)
    van 3 outpostom , nyersiket gyűjtöm, tehát fát vágok, bányászok stb. még nem jutottam el az ágyúk kraftolásáig mert "workshop" épületet kell felhúzni hozzá. DE NEM ELÉG kifizetni a 150K-t az épületre mert nyersanyagok is kellenek hozzá !! 1000 oak, vas meg 500!!!! stone . ez napokig tart összegyűjteni. csak utána csinálhatok krafrolt ágyúkat. egyébként a shopban csak mediumot kapsz, (carronédot sem lehet venni )
    Szóval melós az indulás, de azért érdemes kipróbálni.
    angol oldalon Bongo Fury néven vagyok .
  • Califa
    #8579
    hogyan lehet a test szerora menni?
  • Hunor1
    #8578
    várható volt, a wipe csak május 15,-én startol (vagy nem)

    "Asset wipe by 19th of April - UPDATED TO 15th May" (steam hírekből)
    tényleg gyertek kipróbálni a testbed szervert, hasznos lenne kiismerni a rendszert.
  • Hunor1
    #8577
    pár infó a nemzeti/clan topicokból :

    igen a dánok teli vannak orosz játékosokkal.

    van egy szavazás arról hogy a hollandok melyik szerveren játszanának inkább
    nos a szavazásban 53% menne a Global szerverre. ( 26 szavazat). oké hogy ez csak egy fórum szavazás, de jelzi hogy azok is akik maradnak a holland oldalon kb. megfeleződnek majd.

    mások is azon a véleményen vannak hogy az EU szerveren valószínűleg "underdog" nemzet lesz a holland, akik még egy port battléra sem tudnak megfelelő létszámban kiállni, max ally segítséggel.

    A lengyelek is mennek (PFK), de még nem döntöttek melyik oldalt választják

    7Up megy a svédekhez valszeg.

    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.04.26. 09:58:30
  • Hunor1
    #8576
    adalék crafthoz:
    ágyúk : csak vas és faszén kell hozzá ( iron+coal)
    medkit: food supply(hal+só)+hordó > ez lesz a provision , de provision kell a hajó kraftoláshoz is
    pine log megszűnik
    red wood megszűnik, illetve a lignum vitae helyettesíti majd.
  • Hunor1
    #8575
    hopp, csak most olvastam : LESZ MAP RESET !
    mondjuk nem sokat változtat ez a véleményemen , szerintem jobb ha átmegyünk angol oldalra. nem fogjuk mi már olyan gyorsan foglalgatni a kikötőket mit a wipe előtt. PL: Caracashoz kellenének first raték, amik nem egyhamar lesznek építve. vagy megyünk AI-tól foglalt 3rd. ratékkal (ha egyáltalán lehet foglalni őket)
  • Hunor1
    #8574
    pedig de, PVE Marks = PVE kills.
    DE 1db PVP Marksért ( kill-ért ) kapsz (beváltható) 10 pve marks
    1 PVP Marks= 10 PVE Mark.

    ( vagy is mondjuk egy Bellona krafthoz kell kb. 18 PvP kill, ezt átkonvertálhatjuk 175 PvE Marksra, és ekkor van meg az építési engedély)
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.04.23. 14:38:44
  • Torzonborz
    #8573
    "PvE Marks" ez mi az anyja? ugye nem pve-ben kell bohóckodni, hogy hajót tudjak szerezni mert akkor nekem ez felejtős lesz.
  • Hunor1
    #8572
    ok. csak a dánok teli vannak oroszokkal, a nation chat teli lesz orosz beírásokkal, svéd meg ugyan ez csak németbe. az angoloknak van a legnagyobb lehetősége pvp-re, mert üthetik a dánokat, svédeket, spanyolokat ( akik meg is erősödtek), franciákat és pirátokat. több régió között válogathatnak ( ellenség szerint) mehetnek észak, kelet, nyugati irányba is .
  • gstup
    #8571
    Értem.Köszönöm a válaszod.Nekem sosem volt szimpatikus egy nagyobb náció csak amiatt,mert könnyebb esetleg ott érvényesülni.Én szívem szerint svéd esetleg dán oldalra mennék.De természetesen ahova megy a klán oda megyek én is.Tiszteletben tartom az összetartást és az egységet.És ahol lehet ott ezért küzdök.
  • Hunor1
    #8570
    kicsit benéztem a test szerverre. kis adalék a hajó építéshez:
    Buki BP = 250 PvE Marks
    Bellona BP = 175 PvE Marks
    Santissima BP= 350 PvE Marks
    szóval grindelni kell keményen(killeket gyűjteni)ahhoz is hogy építeni lehessen hajókat.

    hoppá, ágyúkat vettem a surpriséra: most már nem csak egy ágyú tipust kell venni hanem DARABRA ! tehát vettem 24 db long gunt és csak ez 60ezer arany !! szóval ágyúkat is majd kraftolni kell (lehet is) a kérdés csupán az hogy milyen anyag kell hozzá, mert ha kell réz akkor a hollandoknak cumi ! (nincs rezes kikötőjük)
  • Hunor1
    #8569
    ajaj, további nehezítések várhatóak a wipe-ra :

    -ágyúk tipusainak kraftolása .
    -anyagok küldözgetése a freetownok között megszűnik !

    -hajók transzportálása outpostból outpostba megszűnik !! ( ez nagyon gáz lesz...)

    -freeportba való teleportálás ( freeportokba való "ugrálás") megszűnik ! - szóval nem ugrálhatunk csak úgy pl. La Navassba( Orcilába, Carriacouba) pvp-zni ! oda el kell hajózni

    - csak a nemzeti kikötőkbe ugrálhatunk mint eddig. ( hollandia esetén willemből átugorhatunk majd Zoutmandba vagy Oranjéba , hehehe)

    -shipyard-hajógyár visszajön, csak ott kraftolhatunk hajót .

    ezeket a testbed szerverre hozzák, de mint tudjuk ott tesztelik a változtatásokat, és emelik át a fő szerverekre. na szóval szerintem ez egy újabb érv amellett hogy húzzunk angol oldalra, mert NINCS területünk semmihez. sem kereskedni, sem a craftoláshoz a SPECIÁLIS anyagokat beszerezni.

    olashatjátok itt :
    várható változtatások a játékmenetben
  • Hunor1
    #8568
    Szia . én is megcsináltam. ennek akkor van jelentőssége ha esetleg szervert váltanánk. mert "új" szerverek lesznek:
    PVP1 - PVP EU
    PVP2 - PVP Global ( leginkább az amcsi, ausztrál, és egyébb más időzónában játszó játékosoknak)
    PvE - PvE

    tehát ha mondjuk az amcsi játékosok wipe után elmennek a pvp1-ről a globálra akkor ne legyen gondjuk a globál szerveren lehívniuk a redeemeket.
    ettől függetlenül én megcsináltam, biztos ami biztos. egy gyors kutter fight és kész.
    amúgy neked mi a véleményed a nemzet váltásról ? gondolom láttad a mapot. a hollandokat visszaverték 1 régióra, a nagy klánok nem működnek, nincs erőnk visszafoglalni az elveszett kikötőket. mivel map reset nem lesz ezért a jelenlegi állapot lesz a wipe után is. kurva nehéz lesz így a létfontosságú anyagokat beszerezni. főleg úgy hogy valószínűleg a delivery opciót is megszüntetik, vagy is el kell hajókázni a cuccokkal willembe ! sőt a smuggler flag is megszűnik, ami szintén nagyon lecsökkenti a más, esetleg ellenséges kikötőkből a nyersanyagok beszerzését !
  • gstup
    #8567
    Sziasztok,

    Nekem kiír belépés előtt egy üzenetet,hogy legyen minden szerveren egy karakterem és hogy harcoljak egy csatát.Ez most kötelező a wipe előtt?Vagy figyelmen kívül lehet hagyni?
  • Hunor1
    #8566
    ok, csak figyelj majd a belépésnél, elsőre nem válts ki e redeemben tárolt rangot, mert lehet megyünk angol oldalra.
  • Torzonborz
    #8565
    Hali, ha lesz normális népesség a szerveren akkor szerintem igen.
  • Califa
    #8564
    Magyarúl...................:
    Mert angolul a hivatalos oldalon is el tudom olvasni, kár hogy egy kukkot sem értek belőle ! :)
  • Hunor1
    #8563
    Well just from my testing on the test server here are some of the major/minor changes.

    Ships ALL ships have 1 durability.

    All ships have greatly reduced armor hitpoints and less mast hitpoints making it easier to remove the mast on ships and cause sail damage, along with structure damage to sink it.

    Splintering damage is reduced, BUT greatly dependent on the type of gun doing the shooting. (carronades live up to their name of slammers).

    Repairs now repair the same amount regardless of the vessel. All repair kits repair 500hp of armor and structure over 90sec. (So on small ships this is a HUGE amount but on larger ships this is barely noticeable.

    Sail repairs are the same as repair kits... and act the exact same.

    Crew Medkits, can be used in battle, BUT only restore so many men during the fight, not all at once, it is largely dependent on the number of casualties vs the total crew for the ship. But in OW they replace 10men per kit.

    Engagement circles are not MUCH smaller, closer to 1/3rd of the previous (current live) version.

    Tag timer is reduced to 15seconds.

    Towers now have a shorter engagement range. Round towers will only really fire at you when you are within 750m.
  • Hunor1
    #8562
    egyébként javasolnám hogy próbáljátok ki a "testbed" szervert. ott már jelen vannak azok az újítások amik a wipe után lesznek a fő szervereken.( igaz az új craft rendszer még nem)
    ami tetszik : csata közben a javítás. már nem csak egyszer javíthatunk hanem úgy mint pl. az urgent repairnál(pl. kormánylapát)
    vagy is a cooldown idő után újra javíthatunk. persze ehhez lennie kell a hajón javítási anyagoknak (kraftolhatóak). van a hullra és a kötélzetre külön . és MINDEN a markok körül fog történni .szerencsére ezek konvertálhatóak, ELADHATÓAK lesznek a shopban is. vagy is ha sok lóvénk van akkor egyszerűen vehetünk is ( bár gondolom kurva drága lesz). a hajókra a perkeket, upgradékat/bónuszokat szintén a markokért lehet beváltani ( hasonlóan talán a Potbs-hoz)
  • Hunor1
    #8561
    pedig ott van: Wipe patch to live servers slightly delayed.
    wipe halasztás
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.04.20. 00:32:01
  • Califa
    #8560
    1-2 hétre ? Hol olvastad ezt ??? Hivatalos forumon erről én semmit nem találtam.
  • Hunor1
    #8559
    szia Dú ! szerintem lesz kivel pvp-re menni. pl: pirates, franciák, spanyol, svéd/dán . nincs más dolgunk mint csinálni pár outpostot a tűzfészkek közelében és mehet a buli. egyébként megint elhalasztva a wipe, 1-2 hétre :(
    tervezed hogy visszajösz játszani ?
  • Torzonborz
    #8558
    Éppen akartam kérdezni, hogy mi van a játékkal mert charton azt láttam, hogy alig játszanak már vele. Mindenki a resetet várja?
    Amúgy angolon kívül marad még nagyobb nemzet? Mert ha nem akkor nem lesz kivel pvpzni. :D