8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • alexklein1966
    #8396
    Pusztán feltételeztem ha az xp marad akkor a pénz miért nem :)
  • alexklein1966
    #8395
    Igen ezt én meg is értettem ergo ez nem volt panasz tárgya de a hajó már más tészta
  • Torzonborz
    #8394
    Akkor a pénz "eltűnése" ahogy írtam nem bug. Ha törlöd a karid csak az xp marad meg, más nem. Ez nem hiba.
  • alexklein1966
    #8393
    Száz szónak is egy a vége újból elkezdtem majd lassan gyűlik a pénz és lesz valahogy. Nagyon tetszik a játék és nem
    vagyok elkeseredve. :)
  • alexklein1966
    #8392
    Willemstadban vettem a hajót ergo minden adott volt. Az egész úgy történt hogy a hajó vásárlása után katt rá és irány a tenger. De
    csak annyi történt hogy a másik kis hajóval indult a kikötőből ezért visszamentem de az új hajó már nem volt ott. Meglehet én vagyok
    ilyen peches a tényen azonban nem változtat semmi. Csak egyetlen hajóm volt a kikötőben sajnos sehol sem találtam az újat. A pénz
    pedig akkor tűnt el amikor feladtam és azt mondtam magamnak hogy kezdek egy másik játékot. Csak az xp-m maradt meg sem több sem kevesebb.
  • Torzonborz
    #8391
    Ettől még a pénze nem tűnt volna el+Yossa jól írja, ha nincs portod akkor nem tudsz új hajót venni mivel nincs hová tenn
  • gstup
    #8390
    Nem úgy van hogy haza tudod küldeni?De lehet én tudom rosszul.
  • yossarianHUN
    #8389
    Nekem úgy rémlik, hogy outpost nélküli portban csak akkor enged hajót venni, ha előtte eladod a jelenlegit.
  • gstup
    #8388
    Nem lehet hogy olyan portban vette a hajót ahol nem volt outpostja?Mert akkor figyelmeztet is,hogy ha "kilépsz" a kikötőből akkor elveszted amit ott hagysz.Plusz lehet nem volt ágyú az új hajón azt azért sem engedte elsőre vízre szállni.
  • alexklein1966
    #8387
    Közben meg is volt az első ütközet egy nagyobb hajóval. Szerencsém is volt mert a találati arány a gépnél cirka 10-15% míg nálam
    magasabb. Már a víz is kezdett a hajómba folyni mondjuk azt hogy mázlim volt így kaptam 14399 pénzecskét és 361xp-t
    Talán kompenzálandó a veszteség jutott egy kis morzsa az asztalomra. Örülnék ha a tendencia így folytatódna. :)
  • alexklein1966
    #8386
    Mindenesetre kissé ingerlő de nem abból a fából faragtak hogy feladjam. Szinte ismét a mulláról megyek előre. :) Természetesen
    Holland lobogó alatt és remélem majd sikerül játszanom a "nagyokkal" is együtt a későbbiekben.
  • yossarianHUN
    #8385
    Egyébként lesz még wipe az éles verzióig, vagy már megmarad minden?
  • Torzonborz
    #8384
    Supportnak kell ilyen esetben írni, ezzel mi nem tudunk mit csinálni.
    Mondjuk az, hogy törlés után csak az xp maradt meg minden más ment a levesbe nem hiba.
    Egy próbát megér, talán visszaállítják az eredeti állapotot.
    Bár lévén alfa a játék még ez sem feltétlenül biztos, benne van a pakliban egy ilyen jellegű hiba.
  • alexklein1966
    #8383
    Sziasztok!

    Komoly problémával szembesültem tudna valaki segíteni? Elértem az 5-ös szintet vásároltam egy hajót. Elszerettem volna a hajóval
    indulni de csak a kis cutterrel tudtam. Visszamentem a kikötőbe a vásárolt hajóm eltűnt.Gondoltam semmi gond próbálgattam még de
    semmi változás az új hajóm nem találtam sehol. Ok kezdtem egy újat de a pénzem is eltűnt és újból kezdhettem a kereskedelmet. Igen
    ám de a tapasztalati pontjaim megmaradtak. Rendben van letöröltem kezdtem egy másikat. Az xp-im maradtak pénzem hajóm nincs.
    Na most ilyenkor vajon mit csináljak??? Aki tud megoldást kérem jelezze.
    Köszönöm!

    alex!
  • yossarianHUN
    #8382
    Naval Action előzetes
  • malystryx3
    #8381
    Sziasztok!

    Már tavaly megtaláltam a játékot, de akkor még nem tudtam milyen fázisban volt. Most újra rákerestem, és örömmel látom hogy játszotok vele :) Én személy szerint imádom gyermekkorom óta ezeket a régi hajókat, sajna sokat csak a Sid Meiers-es Pirates-el játszottam, a többit csak kipróbáltam. Ez nagyon bejön, végre egy online hajós cucc :) (a wows-t inkább hagyjuk, az nem játék..)
    Szóval eléggé ráizgultam a témára, de szerintem a gépem nem bírná (AMD Phenom II X2 (3.1 GHz), 6790-es radeon). Már vagy 8-9 éves cucc... Az év második felében lesz gépem, szóval addig is várok türelemmel és tanulgatok, olvasok itt a fórumban. Megmondom őszintén így első olvasatra elég bonyolultnak tűnik, és nehéznek. Szóval szerintem majd én is érkezem néhány hónap múlva :)
  • alexklein1966
    #8380
    Köszönöm!
  • Torzonborz
    #8379
    Korábban már írtam: a játékban mindenki hadban áll mindenkivel de a játékosok kötnek külön megállapodásokat ami ezt azért felülírja.
    Hivatalos fórumon erre vonatkozólag van egy külön szekció, érdemes azt nézni.
    Csempészeket meg büntetlenül lehet támadni, még a saját nemzetét is.
  • alexklein1966
    #8378
    Ismét gyors kérdés. Ha valamely nemzet hajója csempész árút szállít meglehet támadni következmény nélkül is vagy
    számíthatok atrocitásokra emiatt?
  • alexklein1966
    #8377
    Hello!

    Kérdés. Honnan tudom hogy ki-kivel áll hadban? Néhány apróságra a kereskedelemmel kapcsolatban köszönet Nektek már
    kezdem kapizsgálni. Csupán idő kérdése és jön az 5-ös szint ahol nagyobb hajó lesz.Nem tudom ez már az a kategória ahol
    csapatban is tudunk majd játszani? őszintén szólva ezt a részét még nem értem. :)
    Szép estét.

    Alex!
  • Torzonborz
    #8376
    Igen akkor bukta de a legtöbb ladik 4-5 durás (kivétel sorhajók) de foglalni is lehet npc ladikot szóval nem kell parázni. A pvp ennek a játéknak a lényege a pve csak a szükséges rossz (meg amúgy is egy nagy rakás sz*r ebben a játékban).
  • alexklein1966
    #8375
    Hello!

    Nagyon szívesen csatlakozom. Tegnap délután és este játszottam a játékkal igazán és ízlelgetem. Őszintén szólva vannak rövidítések
    melyekkel nem vagyok tisztában ergo "sürgősségi eset lévén" némi magyarázatra szorulnak. Kezdő lévén vannak hiányosságaim mint másoknak is ennek ellenére igyekszem majd helytállni amennyiben a csapatban erre lesz lehetőségem. Azt azért tudni kell hogy egy
    kissé távolabb élek és meglehetősen sokat dolgozom kvázi minden nap nem fogok tudni a gép elé ülni. Ez természetesen részletkérdés.
    A segítséget pedig meggyőződésem hogy mindenki megköszöni és viszonozza is ahogy tudja.
    Szép napot!

    Alex!
  • Snipa
    #8374
    Az új játékosoknak javaslom, hogy jöjjenek TS -re. Senkit nem üldözünk el azért mert kérdez. :)

    Magyar klánról csak a holland oldalon tudunk, javaslom csatlakozzatok hozzánk. Ahogy egyre jobban fejlődtök egyre inkább a pvp kerül előtérbe. Kelleni fognak hajók, upgradek stb. A gyártás, termelés megszervezésének leghatékonyabb módja, ha klánon belül összedolgozunk. Ezért is lenne jó ha TS en vagytok ezeket meg tudjuk beszélni.

    Gyakorlatilag minden este összerakjuk a kis pvp grouppunkat amibe nyugodtan csatlakozhattok. La Orchillaba tegyetek le outpostot és pvp re hajót. Ha nincs megfelelő pvp hajó, akkor gyártunk nektek.

    Örülnék, ha minél többen jönnétek sajnos folyamatos létszámhiánnyal küzdünk. Ennek ellenére gond nélkül bevállaljuk azokat a csatákat is ahol az ellenfél túlerőben van pl 16 francia hajó ellen 7 hajóval. Szervezettségünknek (és néhány fanatikus pvp snek köszönhetően Lera, Stex, Duu, Cimbi, Zappa, Wallen, Pinki ...) legyőztük őket. Ehhez az kellett, hogy TS fenn legyünk és mindenki a megbeszélt taktikát kövesse.

    Jó szelet
    Vata
  • alexklein1966
    #8373
    A kereskedelemről tudna valaki egy kis infóval szolgálni? Mit és hol érdemes vásárolni és eladni?
  • yossarianHUN
    #8372
    De jól értem, hogy ha elfogynak a durabilityk a hajóról, akkor bukod? Ha elérsz az utolsó durabilityhez, akkor mi van? Onnantól csak PvE-zel? Vagy leveszed róla a cuccokat, bukod, és veszel másikat? Nem tűnik túl költséghatékonynak.
  • Torzonborz
    #8371
    Na, hogy mennyire is éri meg a pvp, hát tessék, ennyire:



    ~1600 xp ~68k pénz.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2016.03.18. 23:57:57
  • alexklein1966
    #8370
    Igen megvan köszönöm. :)
  • yossarianHUN
    #8369
    Ha rákattintasz a hajóra, a jobb felső sarokban kiírja.
  • alexklein1966
    #8368
    Majd elfelejtettem az előbb valaki megpróbált bejelölni de ép csatáztam. Megtenné ismét? Köszönöm.
  • alexklein1966
    #8367

    Kérdés. a nyílt tengeren honnan fogom tudni ki melyik nemzethez tartozik mert a távcsövet még nem sikerült így elővarázsolnom.
  • Torzonborz
    #8366
    Mindegyik nemzet támadható alapból de azért van játékosok közötti megállapodás ami ezt "felülírja". Szóval nem árt ha utána nézel., hogy kivel milyen viszonyban vagytok. ;P
    Pvp meg simán megéri, több xp és pénz jár érte mint pve után csak hát egyedül pvpzni sztem nem nagyon lehet itt.
    A hajók többsége meg több durás így nem pukkan el kapásból a ladikod.
  • yossarianHUN
    #8365
    Egyébként megéri PvP csatákat játszani? Még nem nagyon mertem, mert tudtommal azokban el tudod veszíteni a hajód, én meg nemrég vettem meg az első valamire való teknőmet (exceptional Navy Brig), és nem nagyon válnék meg tőle, ha nem muszáj:D
  • yossarianHUN
    #8364
    Nem nagyon mentem még el a capital (asszem Fort Royale) közeléből, úgyhogy nem is nagyon találkoztam még hajókkal más nációkból, csak egyszer egy angol fregattal, meg valami angol kereskedőhajóval. Egyébként ez elég alap dolog, de még nem jöttem rá: honnan tudom, melyik népekkel állunk hadban (tehát kit támadhatok meg), és melyikekkel nem?
  • Torzonborz
    #8363
    Ohh franciák, milyen jó is volt őket gankelni.
  • yossarianHUN
    #8362
    Egyébként mi ez a sok Star Wars-os utalás a töltőképernyőkön? Nagy fanok lehetnek a fejlesztők:D
  • yossarianHUN
    #8361
    Az open world térkép nem jelzi a helyzeted, amennyire látom, a nyílt tengeren hagyományos, térképolvasós módszerrel kell betájolnod a pozíciód, portok, meg a szárazföld alapján. Csatákban szintén M-mel tudod előhívni a térképet, de az jelzi is a saját, meg a többi hajó helyét.

    Califa: Én sajna a franciáknál vagyok, úgyhogy gondolom nem nagyon találkoznánk:)
  • alexklein1966
    #8360
    A barát felkérésbe még nem vagyok otthonos de nemsokára belépek és megpróbálom rendezni.
  • Califa
    #8359
    "Lelketlen" néven vegyél fel barát listába (és minden kezdő,mert együtt tudunk fejlődni)
  • alexklein1966
    #8358
    2ik kalóz is bugyborékol. Egyenlőre még nem értem hogy a térképen hol is vagyok úgy értem nem jelzi az adott helyzetet.
  • yossarianHUN
    #8357