8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Lockheed
    #8316
    Bár igaz amit mondasz én mégsem értek egyet. A gond akkor van, ha valaki rád kényszeríti a pvpt. :) Lőttem már Surprise-al Constitutiont méghozzá nevetségesen könnyedén. :) A Surprise gyorsabb downwind, nagyságrendekkel gyorsabb upwind így a range-control a Surprise kezében van amíg a fight 1v1. PvE Consti volt Carronade-ekkel és simán agyonvertem range-ről hosszú 12 fontos ágyúkkal. (ez még a wipe előtt volt, akkor még a gundeckre a Surprise-ra 12 fontos ágyúk felmentek). De szerintem most is simán lőhető a 9 fontosokkal szerintem még a sima medium cannonokkal is nem kell hozzá hosszú. Simán a carronade-ek lőtávján kívülről lereszeled. Esélytelen bármit is csinálni. Értem én, hogy PvE a cél de nincs rá garancia, hogy az is marad. Én a medium ágyúk híve vagyok. Ha PvP a cél akkor egyértelműen long cannon a jó választás de a mediummal nem vagy esélytelen ha mégis PvP-re kerül sor. Meghát úton a mission felé is bármikor belebotolhat az ember valami szerencsétlenbe aki rossz helyen kavirnyászik aztán már miért ne verném agyon? :)

    Persze ez csak a saját véleményem és én bár még nem voltam a szopó oldalon de nagyon sokszor kihasználtam már a rangekülönbséget . :D
  • Lockheed
    #8315
    Ha egy irányba hajóztok akkor rolling back az ajánlott, ha egymással szemben akkor rolling front. Mikor már majdnem eléred a másikat (mikor ellentétes irányban haladsz hozzá képest tehát rolling front-ra vagy állítva) amikor már majdnem a hajók már kicsit átfedik egymást de az a sáv amivel célzol még azt mondja nem akkor már nyugodtan el lehet ereszteni a broadside-ot. Persze ez minden egyes hajótípusnál más de ha picivel hamarabb lősz az első ágyúk már elérik az ellenfelet és a hátsók sem mennek majd el mögötte. Továbbá, érdemes lassítani ahogy mellé érsz, erre van a "T" gomb. (depower sails) ami leginkább beam reachnél hasznos (amikor oldalról a 90fokhoz minél közelebbi szögből fúj a szél) ugyanis ez bevonja a staysaileket és jib-eket így azonnal drámaian csökken az oldalról érkező nyomás a hajón. Ez két okból hasznos: 1. lassulni kezdesz ha beam reachben hajózol; 2. minimálisra csökken a heel angle azaz a hajó nem fog oldalra dőlni ezáltal alacsonyabbra tudsz lőni majd mert az ágyúk vízszintesen állnak majd nem pedig valamilyen szögben fölfelé. Főleg nagyobb hajóknál okoz ez gondot amikor pl. egy Frigate-el simán fölélősz egy brignek közelről. Ha ez a helyzet áll be azt azonnal látni lehet majd ugyanis nem fog sérülni az ellen, ilyenkor gyorsan azonnal a ellentétes irányba (tehát balra ha az enemy tőled jobbra van) kezdesz fordulni, hogy a fordulás következtében az ágyúk kissé lefelé álljanak. Ha minden ok, akkor érdemes kissé ráfelé fordulni az enemyre azaz az ellenfél irányába, hogy a hátsó ágyúk is biztosan találjanak és ne mögötte lődd a vizet.

    Egyébként a CTLR+L kombinációval föl lehet hozni a gunnery statokat ahol minden (leadott és elszenvedett) lövés eredményét meg lehet nézni. Nagyon hasznos cucc pláne mikor messzire lövöldözöl. Sokszor van olyan, hogy hiába találsz el valakit a távolban nem megy át a lövedék (penetration) a palánkon. Ilyenkor muszáj közelebb menni ugyanis a lövedék nagyon lelassul mire odaér és bár eltalálod, elhanyagolható a sebzés. 12 fontos hosszú ágyúkkal már igen messzire el lehet lődözni viszonylag eredményesen, a 18asok pedig igazán remek sniperek. :)

    Linkelem a guideot a rolling broadsidehoz.

    Érdemes kiismerni a hajót, nézni a logot, egy megnyert pve meccs után bennmaradni kicsit tanulmányozni a hajót, hol vannak az ágyúk, milyen magasan vannak a vízhez képest lődözni velük kicsit, hogy ráérezzünk arra mikor kell lőni, hogy találjanak még akkor is ha a célzó sáv vagy a franc tudja mi a neve azt mondja, hogy mellé lősz. :) Remélem értitek mit próbálok elmagyarázni lol lehet videot kéne csinálni. :)
  • Hunor1
    #8314
    már megbocsájts , de nem olvastad a postomat?
    akkor még egyszer:
    - Galdonas, Carpuano, Scarborough, El Toco are PVP and PB Zone
  • Jockey
    #8313
    ha pve akkor carronade fullba, ha pvp én csak long cannon-t tennék
  • Dagohun74
    #8312
    Üdv.

    Akkor most nem lehet a franciákat támadni? Ezért hajóztam le a franciákhoz, (hátha szétlövik a hajóm) erre békét kötnek.

    Snow-ra milyen ágyúkat ajánlotok, és Upgrade-et?
  • Hunor1
    #8311
    ez itt a franciákkal kötött béke:
    Dutch - French Agreement

    Current borders
    - Bridgetown goes to the french
    - Saint George's stays dutch
    - Galdonas, Carpuano, Scarborough, El Toco are PVP and PB Zone
    - If a Port gets taken, it will be handed back on the next day without defense
    - Timers will be set in Primetime for everybody
    - no PVP versus player traders
    - no mission jumping!
    - Open pvp allowed (except non square-rigged ships [< snow])

    Agreement stands for 2 weeks, starting 1st March 2016 !

    Tehát - ha találunk ellenfelet - akkor nyugodtan mehetünk PvP-zni keletre !
  • Jockey
    #8310
    szimulációs játék...leginkább, de aki amatör vagy kezdő is el tud lenni vele, mert tracking nélkül is lehet haladni, csak pvp-be necces:-p
  • Califa
    #8309
    NavalAction Magyar weblap már most elkélne a játékhoz. Igen összetett, és bár nem tudom mennyi playert számlálna ,biztos volna rá igény. Mert az itt olvasott töménytelen információ elrémiszt sok embert attol is, hogy bele vágjon/fektessen. Ez a játék nem rétegjátéknak készült (készül).Egy ütőképes profi / félprofi csapathoz egyenesen elengedhetetlen,szerintem.
  • gstup
    #8308
    Sorry.Megtaláltam.Sima V.Csak mostanában nem volt időm játszani és elfelejtettem pár dolgot! :) Azért thx.Igen,de van hogy egymás mellett haladunk el az ellenséges hajó mellett ellenkező irányba és akkor én jobban szeretem a rolling frontot,különben a fele broadside mellé fog menni.
  • Jockey
    #8307
    hmm ha jol emlekszem egyik sem az alap, hanem a 3ik aminek nem ugrik be a neve..
    én rolling back-t használok, mivel általába ráfordulok a hajóra, így az első ütegek addig eltolhatok míg a segge befordul..
  • gstup
    #8306
    Rolling front v rolling back fire-re van key kiosztva??Ha igen,melyik az alapjáraton?
  • Jockey
    #8305
    hmm a picture nagyon jó, ami a linkben van..probálom gyakorolni, mert ami abban a topikban van ramj által videon bemutatva és a 600+os legénységes hajóval pörög a csatában eszméletlen durva..
  • dgianni28
    #8304
    ok! kösz!
  • MarkBlade
    #8303
    Szerintem nem lehet ágyú rajta.. nézd meg a wikin ott sem írja.
  • dgianni28
    #8302
    Elméletileg lehet! Sőt amikor el akarom hagyni a kikötőt, akkor figyelmeztet is, hogy nincs ágyú rajta!
  • gstup
    #8301
    Trader lynx-re lehet ágyút rakni?Ha lehet is szerintem biztos nem olyat mint a cutter-re.
  • dgianni28
    #8300
    Sziasztok!
    Nemrég játszom a játékkal! Valaki segítsen abban, hogy ágyút integráljak a fedélzetre! a Cutter után vettem egy Trader Lynx-et, de egyszerűen nem enged rá ágyút pakolni, miééééért! Egyszerűen nem jövök rá! Válaszotok előre is kösz! Jani
  • Lockheed
    #8299
    Itt van szépen ábrákkal illusztrálva. Érdemes ezt jól begyakorolni mert square riggelt hajókkal (gyakorlatilag minden hajó az a Brig-től fölfelé) bizonyos esetekben lehetetlen a hajó irányítása pl: tacking, box-hauling. Nagyon sokszor kerülünk olyan helyzetbe, hogy "wearing the ship" túlságosan messzire helyezne minket az enemytől avagy más hajók útjába (line fightok fleetben vagy port battle esetén főként) így rákényszerülünk, a tackingre azaz, amikor a hajó orrával a szél irányába "szélbe" fordulunk egészen, míg a szél át nem kerül a hajó másik oldalára. Ezt néhány "sweet sailing" shippel pl: Ontario Snow, talán a Niagara brig, a Surprise vagy a Trincomalee esetében könnyedén megússzuk, hisz ezek mindegyike nagyon szépen vitorlázik close-hauled de ha pl egy Renomee-t vagy egy Constitutionnal kezdünk el tackelni kicsi lendülettel akkor szépen beragadunk orral szélirányba. Ezért fontos, hogy tudjuk hogyan kell használni a yardokat tackelésnél és akár ha lassan is haladunk előre de a fordulás sebességét próbáljuk növelni a helyes yardhasználattal és mire luffolnak a vitorlák a szembeszél miatt már olyan helyzetben állnak a yardok, hogy amint átér az orr azonnal tolja kifelé a szél. A minap a Surprise-al volt egy jó 1v1em egy Frigate (Cherubim 40) akinek láthatóan fogalma nem volt erről és javítás nélkül simán hoztam a fightot viszonylag kevés sérülést elszenvedve a nyilvánvalóan erősebb hajóval szemben... :)

    >CLICK<

    Tessék szépen olvasgatni a hivatalos fórumot, nagyon sok olyan arc van ott aki a való életben is vitorlázik de pl van egy arc aki tengeralattjárós és egy komplett hidrodinamikai tanulmányt írt a "copper plated sailing ships" vitorlázási karakterisztikájáról az első Sea Trials alatt... :D
  • Torzonborz
    #8298
    1st Big content patch information.

    Remélhetőleg hamarosan jön.
  • Hunor1
    #8297
    holland hajó rendelős oldal....

    holland hajó rendelés
  • Hunor1
    #8296
    itt egy video a vitorla forgatásról , hogyan használjuk "skipper manual" a fordulóknál :

  • Lockheed
    #8295
    Hey srácok foglalkozik itt valaki craftolással? Vennék majd egy jó Suprise-t hamarosan, majd később egy BP-t vagy Frigate-et (Cherubim) valószínűleg az utóbbit. A Surprise esetében Oak vagy Live Oak és minimum Mastercraft vagy Exceptional ha megoldható. Árról megegyezünk aztán annyi. Mindenképpen veszek egyet aztán gondoltam ha már valaki keres rajta legyen innen valaki. :) Dobjon egy üzit ha érdekel valakit. :)

    o7
  • Jockey
    #8294
    hajo vagy jo kis magyar csapat, akiknek tobbsege potbs veteran, tehat nem most lattak elsonek hajot kozelrol..:-)
    te dontesed..
  • Crokin
    #8293
    Tegnap újítottam egy hajót, az sajnálnám azért :)
  • Califa
    #8292
    Na valami ilyesmire voltam kiváncsi,köszönöm átfogó válaszodat. A PVPt imádom ugy hogy rövidesen csatlakozom a csapathoz. Még egy kérdés:A haláláozás hogyan műküdik ?
  • Snipa
    #8291
    Ha valaki úgy dönt, hogy csatlakozik a játékhoz akkor a holland oldalon a Renegade Legion klánban megtalál minket.

  • Jockey
    #8290
    bocs a spam-ért, de még 1 dolgot nem emeltem ki, ez a játék inkább egy hajószimulátor..tudod állítani első-hátsó vitorlákat, közbe figyelned a szelet, közbe célozni lőni, itt nem unatkozol..
  • Jockey
    #8289
    én azt gondolom, aki szereti a hajós játékokat és nem idegen tőle a pvp, az jól fogja érezni magát és megéri megvenni a játékot, mivel maga a combat rendszer nagyon pure, de annál izgalmasabbm, az ágyukkal itt neked kell lőnöd, tudod állítani a magasságát az ágyuknak és irányát. Ez alapból olyan plusz ami szerintem elviszi a hátán az egész játékot is. Aki csak craft-ba érdekelt, annak nem biztos jó választás..
  • Jockey
    #8288
    ez a játék dedikált pvp játék, portbattle-k viszik a hátán az egészet, mellette van egy kezdetleges de boynolult craft és tudsz solo missziózni.
    Induláskor egy alap hajóban kezdesz, lehetőségeid:
    1. a városokban lévő mission-k felvétele(szintedtől függően kap 1 vagy 2 enemy-t akit likvidálni kell,) amiket OPen sean találsz meg.
    2. Szintén open sean ellenséges frakcióhoz kötődő trader hajók, flották elfogása, megőlése (rakomány miatt jó loot)
    3. Small és large battle (ezek szintén városokban indíthatóak), amik playerek elleni küzdelmet jelen 8-15fő per két oldal (zárt intance-lt környezetben)
    3. Craft-kereskedés, amihez alapanyagot vagy veszel valamelyik portban(itt a felderítő szerep) vagy azokkal tradelsz amit loot-lsz a trader npc hajók elfgoásából, craft, pedig hajóépítés..
    4. Port battle-k, amikor a nemzetek egymás portjait próbálják elvenni, ezzel nyitva/zárva le kereskedelmi vonalakat, vagy gyengítve az ellenséges nációt.

    Ha open sean vagy (időd 70%-át ott töltöd) akkor az ellenséges frakció bármikor megtámadhat, de a csatába mind a te oldaladon mind az elenséges oldalon lévő frakció becsatlakozhat.

    Mindenért kapsz xp-t és goldot, xp-be vannak szintek, minél magasabb szintű vagy annál több legénységet tudsz kezelni, ergo egyre nagyobb hajókba tudsz beülni.
    Hétköznapi életben ez úgy néz ki, vagy elmész 2-3ad magaddal npc mission-t csinálni, vagy soloba csinálod ugyanezt, vagy craftolsz, vagy keresed a pvp lehetőségeket, vagy mész portbattlézni..
  • Califa
    #8287
    köszi
    ...megnéztem, sajna a kérdéseimre a választ nem találtam meg. Angol tudásom finoman szolva gyengécske. Ugyhogy még böngészgetek a témába hátha valahol átlátható képet kapok a játékrol ,hogy érdemes-e közel 40 EUR-ot kifizetnem érte. Mert PVPzni lehet 1001 játékba, kardal,tankal hajóval,vagy tengeralatjáróval, stb. Ami mögötte van az érdekele.........
  • Gilmoor
    #8286
    Rajtam kívül van még valaki, aki a kezdő hajóba szorulva próbál érvényesülni? Tegnap csúfos vereséget szenvedtem egy szerencsés kalóztól :) Jót tenne az önérzetemnek, ha ma nem én úsznék partra :p
  • Hunor1
    #8285
    4-6 ember általában, pl én mint Zappa
  • Gilmoor
    #8284
    Kire lehet számítani ma este TS-en?
  • Jockey
    #8283
    mivel steam-s fiókod a sima és craft xp-t is szinkronizálja, így semmilyne veszteség nem ér, ha váltasz hollandra, max a pénzed, vagy warehouse stb..
  • Gilmoor
    #8282
    Néhány sorral lejjebb említenek egy linket, ahol látsz pár videót. Leírást és tippeket. Ha nincs gond az angollal, akár többször is nézd végig a videókat.
    8269
  • Califa
    #8281
    Szervusztok
    Kacérkodom a gondolattal hogy megveszem a játékot. némi infot szeretnék elötte :
    Kereskedelem ,craft ,Magyar online játékosok száma, fejlödés ,csata (város foglalás) ilyesmi..... csak ugy tömören 4
    válaszotokat előre is köszi.
  • Hunor1
    #8280
    azért nem lehet nyugis a dán oldal, igazi tűzfészek, de lassan nálunk is durvulnak majd a dolgok, szerintem természetes hogy a holland-dán oldal összefogjon.
  • Crokin
    #8279
    Pedig de, minap is holland kérésre ment egy port fight, már nem emlékszem melyik. :)
  • Torzonborz
    #8278
    Dánok??? Ott a nyüves ruszkik vannak, szóval nem vagyunk azokkal jóban. :D
  • Crokin
    #8277
    Kár, hogy nem láttam hamarabb a topic-ot, én a dánoknál kötöttem ki... szerencsére a hollandokkal jóban vagyunk :)