8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Carmang
    #8276
    Ezt a Mr. Doran féle útmutatót akár bele is lehetne linkelni a fejlécbe, hogy könnyen elérhető legyen :)
  • Gilmoor
    #8275
    melyik szerverre kell majd csatlakozni? EU mirror vagy EU1?
  • Jockey
    #8274
    TS: turul.realhistory.hu
  • Jockey
    #8273
    ahham, 11tol napi karbantartás van, kb 1 óra
  • Gilmoor
    #8272
    nos befizettem, telepítettem, és azt látom, hogy nem látom a szervereket. Biztos van érthető oka :) Épp most építik be az új patch-et?
  • Hunor1
    #8271
    igen, hollandusoknál . TS3 elengedhetetlen a rendes kommunikációhoz . azzal számolj hogy legalább 2 hét mire belejössz a játékba , főleg akkor ha eddig nem játszottál mondjuk a Burning Sea-val . (rohannom kell, de ha vissza lapozol megtalálod a TS címet, esetleg ki is tehetnénk )
  • Gilmoor
    #8270
    Sziasztok,
    Épp tervezem csatlakozni a játékostáborhoz, és szeretnék kérni egy TS címet, hogy a megfelelő helyen kezdhessek :) Ha jól értem holland frakciót választott a többség?
  • Lockheed
    #8269
    Nem tudom mennyit böngészitek a hivatalos fórumot de a Guides részét ajánlom mindenki figyelmébe, nagyon sok hasznos dolog van ott bár főleg az újonnan érkezőknek.
    RamJB egy spanyol srác, youtube-on van egy rakás videója meg időnként streamel is. Fura akcentusa van (nyilván spanyol) de sok hasznos dolgot elmond. Akiknek nem világos azoknak ajánlom figyelmébe a Manual Sails és a Tacking tutorialjait. Ezen dolgok tudása és megértése nélkül PvP szituációban esélytelenek lesztek egy tapasztalt ellenféllel szemben.

    A másik Mr. Doran. Aki már játszott a Sea Trials idején annak nem lesz ismeretlen a "Duel Anyone?" kérdés. :D Talán az egyik ha nem a legprofibb 1v1 játékos jelenleg. Volt szerencsém sokszor megmérkőzni vele és ritkán volt olyan, hogy az én 1 broadsideomra Ő ne lőtt volna kettőt. :D Borzalom mennyire profi, elég valószínű, hogy soha semmit nem csinál csak úgy, mindig pontosan tudja miért van abban a manőverben és az esetek jelentős részében mi már csak utólag értjük meg, hogy látszólag miért adta fel a weather gage-t. :) Írt egy komplett 1v1 guide-ot remek kis ábrákkal, többszöri átolvasását ajánlom mindenkinek. Nyilván nem árt ha az ember beszél angolul hozzá... :) Lentebb a kommentek között vlesz PDF verzió is belőle. :) ...::: LINK :::...


    o7

    Utoljára szerkesztette: Lockheed, 2016.02.17. 10:19:17
  • MarkBlade
    #8268
    Beraktam a térképet is! Tényleg faxa amúgy!
  • Hunor1
    #8267
    majd tegyétek ki ezt a térképet, az eddigi legjobb, mert van rajta compass ami segít belőni azirányt. sőt még az utazási időt is megsaccolja reál időben.

    térkép+compass
  • Lockheed
    #8266
    Bárkivel is beszélgettem online innen (Pinkelephant) egyszercsak minden látható indok nélkül kivágott az asztalra. (Wipe előtt ilyen nem volt, már küldtem róla ticketet). Sajnos egyelőre a játékbeli szociális lehetőségek a nullával konvergálnak így sajnos nem lehet levelet küldeni vagy convót kezdmeményezni olyasvalakivel aki nem írt chatre (ezek a funkciók egyenlőre csak jobbklikk menüből elérhetőek). Bocsi, hogy ilyen szó nélkül eltűntem... :D

    o7
  • Kata
    #8265
    Örülök, hogy az első gondolatod az, hogy "megsértődött", más opció eszedbe sem jutott, gratula... :D
    Egyébként sokkal bagatellebb az ok: nem jártam a topikban. Amúgy köszönöm kedves érdeklődésed, jól vagyok, meg minden oké, nem csak egyedül vagyok brit oldalon mint kiderült, úgyhogy nem lettem egyedül mint magyar.
    Utoljára szerkesztette: Kata, 2016.02.16. 15:25:39
  • Kata
    #8264
    Az a vicc, hogy ez nem is volt vicc. :D
  • Lockheed
    #8263
    "Volt egy szavazás és aztán még egy amíg a Hollandok nem jöttek ki jól!"

    Ezen most jót nevettem...Melóból hazafelé visszaolvastam 4-5 oldalt és így szépen ül a poén... :D Mivel nem volt vesztenivalóm így váltottam a Hollandokhoz és bár nem tudom ezek köztudott dolgok -e de két dolgot meg tudok erősíteni. A Yacht megmarad, a többi reedemelhető cucc nem. Mielőtt töröltem karaktert reedemeltem a Pickle papírt és az eltűnt, a többi cucc megmaradt. A Yacht amúgy steam accounthoz kötött az elvileg végleges. A másik, hogy az XP is megmaradt. Az új kari pontosan annyi XP-vel rendelkezik amennyivel az amit töröltem.

    Lockheed néven megtalálható leszek a továbbiakban. Klánba lépést majd meglátom később, jelenleg túl sok időm nincs és nem is a Magyar peak timezoneban játszom. Külföldön dolgozom és csak éjszaka így leginkább 7-15 (GMT time) között vagyok online ami az Ausztrál timezone-nak felel meg. :D Viszont addig a pontig amíg a nation chaten angolul beszélnek nem érdekel melyik oldalon játszok így a Britekről a váltás nem hozott nagy változást lévén, hogy szinte minden Holland beszél angolul. Sokszor voltam ott, és nem sikerült senkivel beszélnem aki ne beszélt volna kiválóan angolul. Jópár Hollandot ismerek, szerintem jó arcok és bár találkoztam már kivétellel azért többségében lehet velük boldogulni. Amúgy ha én élnék egy tengerrel határos országban a tengerszint alatt, én is visszafognám magam. :) Ha esetleg úgy alakul, hogy lesz sok időm játszani megfontolom a klánba lépést mivel (véleményem szerint) ez valamilyen elkötelezi az embert hisz tagja egy közösségnek és nyilván próbál hozzátenni ahhoz, segít a közös célok elérésében és aki ezt nem tudja vállalni annak felesleges belépnie. Szerintem. :)

    Biztos összefutunk majd, addig is szép napot! :)
  • Jockey
    #8262
    szeva
    az érv a hollandok mellett az volt hogy az elején, amíg xp farmolsz relatíve háborítatlanul tudsz haladni és ahogy indul be az élet ugy is mozog felfelé keleten a frontvonal. Ez az elképzelés működik is, annyi finomitással, hogy a franciák huzogatják be a keleti kikötőinket..:-)
    Alapvetően a holland egy jól szervezett csapat, a nagy klánokkal, ha pvp-t keresel mind keleten mind nyugaton találsz lehetőségeket.
    Jelenleg van egy renegade legio klánunk, régi potbs-s arcokkal megtömve, esti látszám változó, 4-től 10ig kb..
    Páran már craftolnak is, van TS-ünk is, szal minden adott a kikapcsolódáshoz. Ha érdekel szólj és tudsz csatlakozni.
  • MarkBlade
    #8261
    Szia! Volt egy szavazás és aztán még egy amíg a Hollandok nem jöttek ki jól :D De viccet félretéve nem tudom..Egyszerűen szimpatikus. Legalábbis én így voltam vele.Nem túl kicsi nem túl nagy. :D
  • Lockheed
    #8260
    Üdv Srácok! :)

    nCore-on hívták fel a figyelmemet rá, hogy van itt topicja a játéknak és itt vannak a magyar arcok. Eddig azt sem tudtam, hogy 3nál többen vagyunk magyarok. :D A Sea Trials óta benne vagyok a játékban így azt hiszem már nem számítok kezdőnek talán az elsők között vettem kulcsot. Akkoriban kb 20-30 fő volt online max, majd a második kör után olyan 60-80 hétvégén 100-120kb. Szerintem az egy remek időszaka volt a játéknak, én nagyon élveztem. Az előző fázisban (open world pre-wipe) a Brit oldalon toltam de a wipe óta nem igen volt időm játszani csak csináltam egy karit a reedemelhető hajók miatt. A kérdésem az lenne, hogy miért pont a holland oldalon toljátok (pusztán kíváncsiság) és, hogy van -e valami nyilvános csatitok ahová fel lehet rongyolni.

    Csak gondoltam beköszönök aztán majd írkálok ha lesz mondandóm. :)

    o7

  • gezmo
    #8259
    Üdv mindenkinek!
    Elkezdtem trüntyögni ezzel az "új" potbs-szerű játékkal azt látom, hogy még nincs kész, de van benne potenciál.
    Hollandus oldalra mentem, az itt írtak alapján úgy tűnik itt csoportosulnak a magyarok, remélem összefutunk valahol a karibokon.
    -Pinkelephant néven siklom a vizen...
  • Hunor1
    #8258
    hoppácska, ez érdekes lesz !

    We have taught the engine to pull the land from our procedural map into battles.
    If you attack a player in the hispaniola channel you will fight in the hispaniola channel.
    If you attack a player in a narrow passage you will fight in a narrow passage.
    Attack a player near land if wind blows towards land he will not escape.
    Port battles harbors will be based on our map harbors making some ports extremely easy to capture and others impossible to capture.
    Attack someone near a shore battery spot and you will have to fight under battery fire (this will allow us to eliminate reinforcements button).
  • AnuluWork #8257
    Mindenképpen. Clancy és megfogott. :)
  • Torzonborz
    #8256
    Bleh fontosabb a division mint ez....MINT EZ!?!?

  • AnuluWork #8255
    Még nem vettem meg. A division collectors lesz a következő havi. Talán utána. :)
  • Hunor1
    #8254
    igazad van... te nem jössz ezzel gamelni? igazán jó !
  • AnuluWork #8253
    Azért beírhatnátok alulra, hogy EX-Pirates of the Burning Sea topik. Azért nyomtunk vele jópár kellemes órát ...
  • Jockey
    #8252
    tudom nem válasz, de ha arra rendezkedsz be, hogy csak xp marad, akkor nem érhet sok meglepetés..:-)
  • Hunor1
    #8251
    Nem tudom KAta miért nem írt ide néhány sort arról hogy milyen az élete az angoloknál? azért ennyire nem érdemes megsértődnie.
    Apropos valaki olvasott a Games Lab fórumán arról hogy mekkora lesz a wipe? csak hogy mennyire érdemes a pénzt költeni vagy gyűjteni. mert az ok hogy az eddig elért xp-t nem veszik el(gondolom ezzel az elért rangok is) de mi lesz az arannyal? marad-e az is vagy 0-ról indulna?
  • Jockey
    #8250
    Renegade Legion dutch nemzet..sztem szinte mindeki itt van, aki korabban jatszott, talan Kata maradt angol..
  • gstup
    #8249
    Soc van.

    Hunor1:Szerintem arra gondolt.
  • Hunor1
    #8248
    nincs. de hogyan gondolod ?
  • MarkBlade
    #8247
    Hülye kérdés magyar flotta van már? Csinált már valaki?
  • Jockey
    #8246
    Dordecht-re dobtam egyet...dutch is meg tetszetős is..
  • MarkBlade
    #8245
    Nekem a Christian VII jött be rá szavaztam. Szép vonalvezetése van :D
  • gstup
    #8244
    Itt lehet szavazni a bekerülő hajókra.Érdemes nyomni egy vote-ot. :)
  • Hunor1
    #8243
    tegnap olvastam hogy be lesz vezetve majd a termelő épületek általi termelés ( úgy mint a Potbs-ban -és ezt a dev írta így!) , tehát fát vágunk, vasat/rezet bányászunk stb . és ez nagyot fog dobni a kerekedő/craftoló játékmódokban! így jelentősen csökken a nyersanyagok hiánya, hisz nem kell hajókázni a portokba alapanyagokat keresve(nem találva) hanem magunknak állítjuk elő .
    ( és jöhetne már a kurva Rattlensnake is, hogy Cimbi megépíthesse nekem :) )
  • Hunor1
    #8242
    a festés jó lehetne, csak egy a bökkenő, hogy akkor megjelennének a vízen a hihetetlen színekre festett ( lila, benetton, piros, narancs stb.) klán hajók mint a Potbs-ban is láttuk. de egy szabályozott színskálával már el tudnám képzelni.
  • MarkBlade
    #8241
    Nekem két dolog hiányzik :) Hogy el lehessen nevezni a hajót.. és hogy be lehessen járni. Ezek apróságok de személyesebbé teszik..No meg akkor a festés is :D
  • gstup
    #8240
    Nagy része jó és örömteli változtatás.
  • MarkBlade
    #8239
    ma frissítés:
    Open sea repairs increased to 40% from 25% - we hated that I needed to click repair button 4 times after every battle
    Privateer speed increased by 0.5 knots
    Prices to sell ships to port for lower level ships increased (will help in crafting and provide more options in selling crafting ships that no-one buys from the market.
    Mission XP and monetary compensation increased !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Trading ships speed reduced by 1 knots for every vessel
    Gun loss chance increased
    European traders now sell goods at slightly better prices
    Gold production increased 2x
    Fir production increased 3x
    Oak production increased 3x


    Utoljára szerkesztette: MarkBlade, 2016.02.09. 14:37:12
  • Cimbi
    #8238
    Mert ezek az új hajók amik hamarosan érkeznek (Bucen. 80 ágyú)

    Buca
  • gstup
    #8237
    És az armor adatok nagyon nem pontosak. :( Szóval én fenntartásokkal kezelném ezt a táblázatot.
    Utoljára szerkesztette: gstup, 2016.02.09. 09:42:00