3926
  • Tuvok #1922
    Na igen, erre várok már egy ideje, mert ez lenne logikus, de nem úgy tűnik, hogy bármi gondjuk lenne . Építkezni meg már alig van helyem, többek közt erre is jó lenne néhány új terület .
  • kgdeg
    #1921
    //OFF

    Akinek chello-s neten van nezze mar meg pls h mukodik-e a mail cime.
    Nekem nem akar felkapcsolodni.
    Tegnap meg mukodott.

    sry az offert

    //ON
  • rage at work
    #1920
    Ha az ellenségnél nincs más, csak katona, akkor náluk nincs farmer, meg senki, aki pl kaját termeljen. A katonák így vagy éhen halnak, vagy átköltöznek hozzád idővel...
  • rage at work
    #1919
    Töröld le a Profiles mappát
    Tedd fel a patchet
    És kezdd elölről a játékot.
  • rage at work
    #1918
    Azok ugyanúgy meggyőzhetőek, mindenki, aki nem a te területeden van
    Azok is át fognak költözni...
  • Tuvok #1917
    Csak az, hogy úgytűnik az ellenfél katonaságát ilyen dolgokkal nem lehet meggyőzni .
  • Hmuda
    #1916
    Na mindegy, most megyek mert más dolgom van...
  • Tuvok #1915

    Elmondom harmadjára is: az ellenség városának nincs egyetlen lakója sem, csak a körülötte járőző, védő katonák .
    Ennél tömörebben nemtom elmondani .
  • Hmuda
    #1914
    Hát ilyen nincs...

    Minek kellene katonaságra gyüjteni? Komolyan kérdezem. Becsukod a kaput, építesz egy klafa várost és átjönnek. Mi ezen olyan nehéz?
  • M3nt0R
    #1913
    kérdés: látom hogy ha felteszed a patchet újra kell kezdeni a játékot. érdemes feltenni? mert még a játék kezdeti stádiumában vok, szal nem lenne nagy érvágás, de később már nem szeretném. szal kezdjem előlről patchel?
  • rage at work
    #1912
    Szerintem, nem ezt írtuk...
  • Tuvok #1911
    Magyarul gyűjtsek katonaságra, b@szhatom a jóságom .
    Ok ..
  • rage at work
    #1910
    Vélhetőleg az ellenség fővárosából még nem költözött át hozzád senki
    Építs hát tovább, hogy legyen akkora a városod, hogy azok úgy döntsenek, hogy átvándorolnak a te városodba. Szerintem, ez egyben a többi katona átállását is magával kell hozza.
  • Hmuda
    #1909
    A katonaság a fővároshoz tartozik...ha az nincs átcsábítva, akkor a katonaság megmarad. :P
  • Tuvok #1908
    Grrr
    Mondom, hogy az egész lakosság átjött már !!
    De ettől még nem lett az enyém, a katonákat pl . hogy győzzem meg ??
  • rage at work
    #1907
    Építs egy óriási várost, az összes többi falu lakosa előbb utóbb átköltözik hozzád, és az megfelel a take over enemy kitételnek
    És ez a jó út.
  • Hmuda
    #1906
    Építesz.

    Figyeltél te egyáltalán a második tutorial szigeten?
  • Hmuda
    #1905
    Mivel kinyírsz egy élő lélegző fát, az gonosz dolog. De amint felhasználod valamire, akkor jó pontokat kapsz (építesz vele, berakod a raktárba, stb). Szóval a jó amit csinálsz vele az bőven ellensúlyozza azt a kis apró gonoszságot.
  • Tuvok #1904
    De mi a jó mód ???????
  • Hmuda
    #1903
    Az annyi, hogy hódítsd meg az ellenséges várost. Nem a falukat...a várost. Ez mehet jó vagy gonosz módon.
  • rage at work
    #1902
    Nekem az is elég furcsa, hogy ha kiszedem a fát, hogy segítsek az építkezésben, az evil, meg ha létrehozok egy sereget csak azért, hogy megvédjem a várost később, az is evil...
  • Tuvok #1901
    "Take over the enemy(aztec/norse/nemtom) town"
    Kb . ez a feladat .
    Egy baj van, hogy nem vagyok gonosz (még) ...
  • Tuvok #1900
    Ahogy észrevettem a gonosz istenek (megint) nagyon nagy előnyben vannak :(
    Már csak azért is, mert amit nagy nehezen a jó felé tornázok, az a városközpontom szépen automatikusan elrontja, csak úgy dobálja ki az Evil szavakat Na mind1, a lakosság kínzásának is megvan a maga öröme .
  • Hmuda
    #1899
    Ha az a feladat, hogy "take town by force", akkor azt csak akkor teljesíted, ha "ERŐVEL", ergó "KATONASÁGGAL" foglalod el. De akkor elfoglalod és nem áthódítod. Egyértelműen csak gonosz player feladat.
  • Tuvok #1898
    Mert az az objektíva ?
    Lakossága nincs, de katonái igen, és valamilyen módszerrel el kell fogalnom .
  • rage at work
    #1897
    Akik az első résszel is játszottak anno, azok nem csoda, ha megpróbálják a területet elfoglalni...
  • rage at work
    #1896
    Ne hasonlítsd az első részhez, mert amit írsz, valóban azt kellett ott csinálni
    Annak az volt a lényege, itt meg impresszióval elfoglalás azt jelenti, hogy hozzád költöznek a lakók.
  • Hmuda
    #1895
    Impresszióval meg mint mondtam, csak a lakosok és a nyersanyaguk jön a te városodba. Minek kellene magát a várost is elfoglalni ezek után?
  • Tuvok #1894
    De nem gonosz módon hódítanám meg, hanem impresszióval .
  • Tuvok #1893
    Hát az ellenfél katonáit leszámítva mindenki nálam van már .
    Viszont hadseregem nincs, azon egyszerű ok miatt, hogy a két falum kajaraktárai 0-ra ürültek . Emiatt kéne még egy falu + a raktára és földjei, hogy minél tovább fenntartsam a hadsereget a védelem miatt .
  • Hmuda
    #1892
    De mit érsz el vele? A lakosok mind egy szálig átmentek hozzád, az összes nyersanyagot átvitték, építkezni úgyse fogsz oda, mert nincs kinek, kizárólag arra lenne jó, hogy növeld a gonosz pontokat mert meghódítottad. Ergó értelmetlenség.
  • rage at work
    #1891
    Ha jól értelmezem az eddig olvasottakat, az első részhez képest itt nem a területnövelés a lényeg, hanem kizárólag az impressiveness.

    Én is ebbe a hibába estem.
    Nem kell nagy terület meg óriási influence csík, az a lényeg, hogy az emberek szemében a te városod legyen a legjobb, s költözzön át oda mindenki.
  • rage at work
    #1890
    Hát a harcok , amiket próbáltam, borzasztóak voltak.
    Képzeld el, amikor 8 falum volt már (!) és mindig támadtak egyszerre legalább kettőt, és az egerem már majd szétesett, ahogy próbáltam egyik faluból a másikba navigálni, zoomolni, sereg ide-oda, még jó, hogy a backspace ugyanarra való, mint a kézrázás, mert már szétesett volna az egerem
    :-)
  • Tuvok #1889
    Területnövelés .
  • Hmuda
    #1888
    Pont arról szól, hogy mivel az egész falu emigrált, már fölös lenne elfoglalni. Minek akarsz egy szellemfalut birtokolni?
  • Hmuda
    #1887
    Nyugodtan be lehet csukni a kaput, csak a későbbi pályákon már katapultokkal jönnek, ami nem egy egészséges dolog. Szerencsére elég törékenyek, szóval egy-két jó irányzott kődarabtól szétesnek és akkor az ellenség máris kint ragad. Az egyetlen probléma (ami nagon nagy hülyeség), hogy semmiféle jelzés nincs arról, hogy most katapultokkal támadnak vagy sem. Ha nem vagy épp a fal közvetlen közelében, akkor nem hallod, hogy az ellenség vígan bombáz, de még csak a manók se szólnak, hogy "hé főnök, b*sszál már ezekkel valamit légyszi", ami nagyon idegesítő, ha már csak arra ébredek, hogy hopp, betörtek, mehetek hentelni.

    Most a második japó szigeten szerencsére egy idő után leálltak a katapultokkal, szóval egyelőre boztonságban tudhatom magam.
  • Tuvok #1886
    Én is csak jó városokat építek, de jóként hogy foglalsz másikokat ? Mert a lényem még semmi érdemleges hatáskeltő intézkedés nem tud azon kívül, hogy megpuszilgatja a lakosokat, csak az a gáz, hogy a falu teljes lakossága emigrált már hozzám, szal így hogy nyerjem meg a falut magamhoz ? :)
  • rage at work
    #1885
    Az nem zavar, ha időigényes.
    Én úgy képzelem ezt el, ahogy lentebb is írtam, hogy nevelgetem a farkasom, építek egy hatalmas várost, és közben nem támad a kutya sem, viszont szép lassan jönnek át az én oldalamra a semleges falvak (remélhetőleg, nem foglalja el őket addig az ellenség) majd a végén átáll hozzám a rivális népe és kész

    A katonaság meg arra van, hogy a városomból ki sem mozdul, csak védekezik, ha valaki be akarna törni. Ha így megnyerhetőek a pályák, akkor rendben van.
  • Newfronter
    #1884
    Szóval ezzel a játékkal lehet úgy is játszani, hogy nyugodtan építesz és becsukod a kaput az ellenség elől, tehát így nem tud megtámadni és így is tudsz győzni?
    Gondolom azért a végén nem lesz ilyen egyszerű.. vagy mégis?

    Láttam sok vegyes véleményt. De mi az összkép a játékról? Jobb az 1.-nél, vagy összességében egyenlő vele? (a grafikát leszámítva, mert az természetesen jobb)
  • Hmuda
    #1883
    No mindegy. :-)

    Én csak jó városokat építek, nem olyan nehéz, irtó jó metropoliszokat lehet csinálni. Csak hát nagyon időigényes.