1172
  • FREAK
    #772
    szvsz pont annyi civil van a játékban, amennyi kell

    nagy ritkán látni egyet, ennyi pont reális
  • vizoo
    #771
    Igen. Rosszul tudod. :) Az az America's Army. Ha megnézed a honlapját pl., akkor ott elég szép nagy betűkkel ki van írva (pontosan meg nem mondom, hogy hol), hogy semmilyen kapcsolatban nem áll a játék fejlesztője az Amerikai Egyesült Államok hadseregével. Vagyis nem pénzelte és nem felügyelte a játék fejlesztését. Az lehet (valószínű), hogy alkalmaztak katonai szakértőket, de az nem ugyan az.
  • FREAK
    #770
    ezek deltások

  • vizoo
    #769
    Sorolhatnánk még itt napestig az érveket ellenérveket, meg a példákat, ellenpéldákat. DE, mint mondtam a díszitésen kívül értelme nem lenne a civileknek. (megint csak az én véleményem szerint) Mert Te hibázhatsz, ha te lősz (pl.: "Fegyvernek látszó tárgyat tartott a 60 éves nénike a kezében, azt hittem le akar lőni... sorry") és akkor, mint BHD-ben, ha lelősz 5 civilt: Mission Failed. De itt nem lősz, a U.S. Soldier meg "olyan okos", hogy kikukkantva 3 sec-re a sarok mögül megmondja, hogy az a muksó kezében egy fadarabbal nem zeke, hanem civil. És akkor már nem is lő rá.

    Szóval röviden és tömören ennyi lett volna. De szívesen diskurálok még veled erről, mivel látom kultúráltan tudsz "vitatkozni" nem anyázni, meg egyébb okosságokat hozzám vágni.
  • Mighty
    #768
    Az Amerikai hadsereg (az o megrendelesukre es felugyelete alatt keszult a jatek) rosszul tudna??? Ketlem.
  • FREAK
    #767
    ezt rosszul tudod, a rangerek a kis "buta" sisakos, sötét ruhás alakok, akik a helcsiről szálltak le a szállodára 4. chapter végén
  • neuro
    #766
    ha nem is több százezer, de nem egy olyan csata volt, ahol rengeteg civil került a tűzvonalba (Mogadishu-több száz áldozat, Derry-13 halott+rengeteg sebesült vagy akár Baghdad-itt meg kitudja mennyi civil áldozat) - de megnézhetjük Leningrádot, Sztálingrádot vagy akár Szevasztopolt is...
  • donneck
    #765
    Hehe jó kis gém, csak naponta egy pályát kell csinálni, mert a következő is ugyanaz: egyik team fedez és/vagy leköti az ellenség figyelmét, másik megkerüli és megöli. Ennyi. Ez jó: lisszen áp alfa, go-go-go! Fájör tím brávó follov máj direksön!
    Baromi nagy hiba, hogy a delta force kommandósokat rangereknek hívja, közben meg a mi két csapatunk ranger, de mindegy.
  • pluhi
    #764
    Na, ezt félreértette mindenki jól.
    Szal arra céloztam, hogy a csapatunk földszinten mozog végig, mint a JA2-ben. Nincs egy magaslat, gödör, stb.
    A másik a több fegyver. Ez már az épületharchoz is kapcsolódna, ahol eléggé elengedhetetlen a shotgun. Persze itt már bejönne a squad összeállitás is, szal rakhass rá, amit akarsz.
    A snipert direkt nem irtam, mert igencsak könnyűvé tenné a játékot.
    Viszont rádióhivásra felzárkózhatna a CASEVAC.
  • vizoo
    #763
    Egy Black Hawk Down mennyiségű civil sztem beleférne még a játékba. De több nem, és igazándiból játékbeli jelentősége nincs is, mivel nem Te lősz, így minimális az esélye a civil áldozatnak. Max, ha belerohan egy idióta a fedezőtűzbe, amit viszont az AI negatívumaként lehetne emlegetni.
  • vizoo
    #762
    kicsit magyartalanra sikeredett, de gondolom érthető, mit akartam mondani.
  • vizoo
    #761
    Nem azt mondtam, hogy a harcok előtt kiürítették a környéket. Csak, mint civil belegondolva, nem jutna eszembe, hogy amikor hallom, hogy az ablakom alatt puskaropogást hallok, akkor kirohanok az utcára megnézni mi az.
  • vizoo
    #760
    És gondolom több 100ezer rohangált a tűzvonalban, 2 tűz között...
  • neuro
    #759
    civil ronagálás? Szomália, Irak, Greanada, Afganisztán. Az utóbbi 20 év minden háborúja a nagyvárosokban zajlott, ahol több százezer civil is lehetett a harcok alatt...

  • vizoo
    #758
  • Bercy #757
    ja azt a 4es gombbal kertem...jo tudni
  • vizoo
    #756
    11 Chapter van, plusz van legalább 2 epilógus is. (nem tom ebből van-e több, mert ezt a kettőt vhogy nem tudom megcsinálni)
  • vizoo
    #755
    a 4-es gombbal tüzérségi támogatást tudsz kérni. Pl. Tankok ellen :)
    De a gyakorló küldetésben ilyet is kellett, vagy azt nem csináltad végig?? :)
  • Bercy #754
    "az egész játék egy szinten zajlik"

    szvsz ezzel azt akarja mondani h csak egy kozel keleti hadszinter van a jatekban.

    a sniper sztem is jo 5let lenne.
    meg elegge az jatek elejen jarok, de a "4" gombra milyen fegyvert huzna elo a katonank???
  • Shep
    #753
    Hány pálya van a fullban?
  • vizoo
    #752
    Az épületharcért én kérek elnézést. :) Nem követem figyelemmel az amerikai hadsereg kiképzési rendszerét :)
    Csak egy emlék volt az agyamban :))
  • vizoo
    #751
    A sokkal több civil az kicsit nem lenne realisztikus. Hol láttatok ti olyat, hogy egy háborús övezetben rohangálnak a civilek?? Addig oké, hogy néhány civil kavirnyolaz uccán, de "sokkal több" az sztem nem élethű.
  • neuro
    #750
    Az épületharcot minden egység gyakorolja már, nem csak a Ranger-ek.
    Egyébként meg shotgunnal és pisztollyal nem sokat érnénk, főleg mert sosem jutunk olyan közel az ellenséghez, hogy használhatóak lennének.

    Éjszakai bevetés viszont mindenképpen jó lenne, valamint sokkal több civil, akik csak úgy téblábolnak az utcán meg átszaladnak az emberek előtt. Ja, és WW2 mod-ot is szeretnék! :P
  • FREAK
    #749
    "az egész játék egy szinten zajlik"

    Hát a háborúban nem az van, hogy reggel könnyű, estére nehéz, hanem változó, ez a játékban is így van.

    "bemenni az épületekbe"

    Jó lenne, de más kamerakezelés kéne hozzá.


    "több fegyver (pisztoly, shotgun)"

    Ez szerintem is butaság, ez nem SOF. :) Ellenben azt nem értem, miért nem fért be egy sniper a csapatba, mondjuk a leader kezébe adhattak volna egy távcsöves géppuskát, amit single-shotban használna sniperek ellen.

    "saját csapat összeállitása a R6 mintájára pl"

    Ez jó ötlet, bár én már egy sima statisztikával is megelégednék (ki mennyit lőtt, talált, ölt, hány sebet kapott stb).
  • vizoo
    #748
    A Ranger feladatkörhöz fűznék vmit, ami kimaradt: Az egyik chapterben (ott, ahol az elején a felborult kamion között kell átsuhanni a sniperek elkerülésével) a parkolóházban található fegyvereseket szintén nem mi szedtük szét, hanem egy Ranger csapat berobogott egy Hummvee-val.
  • vizoo
    #747
    "Épületekbe bemenni" ez meg sztem már inkább Ranger feladatkör, mi pedig nem Ranger-ek vagyunk.
    Amivel egyet tudok/akarok érteni: okosabb katonák/ellenségek, éjszakai küldetés (bár ez sem biztos, hogy az ilyen egységek feladata), több élet a környezetben, gránátok messzebre dobása, random ellenséges katonák.

    Asszem így ennyi lenne. Majd ha eszembe jut még valami, akkor írom :)
  • vizoo
    #746
    Én mint mindig megen csak véleményt mondanék ezekről a kívánságokról, amit összegyűjtöttél: Az első ami nagyon szúrta a szemem az a "több fegyver". Namármost azt gondolom ez egy gyorsreagálású "könnyű" egység. Nincs náluk semmi, az "egy fegyver 5 gránát"-on kívül, max egy kis elsősegélycsomag (amivel ugye ellátják a sebesültet, aki így kibírja amíg a felcserhez viszik) meg még néhány szelet "űrcsoki" nehogy éhen halljanak. :)
    "Az egész játék egy szinten zajlik" ezt nem nagyon értettem, hogy mire gondolhattak: legyen légi, vizi, földalatti akció is, vagy a nehézségi szintre Ha nehézségi szintre, akkor a realitást figyelembe véve rugalmasnak kell lenni. Nem lehet, hogy minden pályán van 10 ellenség, akik közül pontosan 5 van fedezék mögött, és 2 van RPG-vel felszerelve. Az életben sem így van, nemde? :)
  • Bercy #745
    hat igen, tudom. de nagyon zavaro.
  • vizoo
    #744
    Vissza kell menni a hiányos csapatoddal a sérült mukiért, és úgy újra veled megy tovább. Különben nem
  • Bercy #743
    1 nagyon idegesito hibat vettem eszre a jatekban:
    kilottek az 1ik emberemet, es en nem a serult, hanem a teljes csapatommal szallitottam a fecserhez. az meggyogyitotta, de utan mar nem mozgott 1utt 1ik csapttal sem. mondom nem szamit ugyis itt a palya vege...hat a kovetkez palyan se volt ott a muki.
  • Gabe18
    #742
    Na jó,de ha coop-ban nyomod egy haverral,akkor nem olyan idegesitő ujrajátszani,mint ha egyedül ülsz a gép előtt.
    Egyébként tényleg jó maga a játék,és ha a 2. részre tanulnak ennek a hibáiból,akkor tényleg nagyon szuper lehet.
    Mire azt megcsinálják,lehet én is végigjátszom ezt valahogy egyszer...
  • pluhi
    #741
    A játék koncepciója jó, de még rengeteg a gyermekbetegsége, ezek közül egy jó adag nem is orvosolható patchben. A FSW2 nagyon nagy durranás lehet, ha figyelnek a készitők a kivánságokra. Pl.
    -az egész játék egy szinten zajlik
    -a katonák idióták
    -a szétlőtt katonát összefoltozza menetkészre a felcser
    -jó lenne kódszavas inditás az összehangoltság érdekében
    -bemenni az épületekbe
    -random helyeken az ellenség
    -gyorsabb reagálás a parancsokra
    -gránátokat messzebbre dobni(ha már úgyis alig van)
    -éjszakai küldi
    -több élet a környezetben
    -több fegyver (pisztoly, shotgun)
    -saját csapat összeállitása a R6 mintájára pl.
    Az ötletek az IGN forumáról vannak. Némelyik elég messze visz, az igaz.
  • pluhi
    #740
    Coopban nyomjuk haverral, igy nincs inaktiv csapat.
    Gabe: coopban nincs is replay, úgy a jó...
    SPOILER CHAPTER 3,4
    Amúgy érdekes, a szállodánál mi nem akadtunk el. Amikor végeztünk a nagy térrel, akkor simán otthagytuk a hátulról jövőket azt kész. Utána én csak az egyik kijáratot láttam (azt ahonnan jöttünk), a haver intézte a másikat. Az első páros volt nehezebb, aztán helyet változtattam, igy a következők már könnyen mentek.
    A tankos rész se nehéz, csak rá kell jönni, hogyan képzelték a készitők a dolgot. Először is ott a két RPGs a kapunál, akit nem is látni egyáltalán, de azért 100 méterről ki lehet szedni őket. Ez még persze nem elég, hála a scriptnek, oda is kell vánszorogni a kocsik mögött. Suppress fire teljesen felesleges és veszélyes is. Ahol géppuska van, ott meg öngyilkosság. Elég sok időt elcsesztünk a lövöldözéssel az elején, aztán mondtam a havernak, hogy táborozzon le az elején, igyon egy kávét, én meg végigrohanok azt jóccakát. Simán eljutottam a kapuig, aztán már csak rá kellett hivni a helit a tankra (a kurzor furán viselkedik).
    Jó volt még a géppuskás eset is a következő részen. Nem egyszer szarrá lőtt a legnagyobb füstben.
  • FREAK
    #739
    én ott 2x vittem vissza embert a szállodától :DDDDDDDd
  • ghost cb
    #738
    Pass...
    Gabe: Akkor ez nem a te hátékod, vagy nyomd Sergenant-ba, mert annyira nem nehéz, az 1. igazán szopatos rész sztem a 4. pályánál van ahol jön a tank, amugy mindig pont elérhető helyeken vannak a mentési pontok, szerintem még viszonylag gyakran is (sergenant major-ban).
  • Dynamic
    #737
    Én még csak most kezdtem el játszani.Töltés közben fagyott és "illegal write" hibaüzenetet kaptam.Utánaolvastam, a res.cfg-t töröltem.Látszólag jó lett, de 30perc után már játék közben megint kilépett az "illegal write" hibaüzenettel.Mitől lehet?
  • Gabe18
    #736
    K...a idegesitő ez a játék.Mert jó,meg tetszik.De a mentési rendszernek köszönhetően ebből mostmár uninstall lesz.3.chapter végén /legalábbis gondolom a vége/ amikor ahhoz a szállodához vagy mihez kell menni,már kb 5-6 perc mire visszatőltöm /visszanézem/ a replayt,és tudok továbbmenni.
    De délután volt a legjobb,egyik embert kilövik,én hülye meg képes voltam visszacigölni az elsősegélyhez,ami ugye vagy 6 utcára van onnan.Utánna vissza,aztán lelőttek kettőt...
    Nem birom én ezt idegekkel...
  • FREAK
    #735
    azt figyeltem meg, hogy csak akkor szaroznak, ha épp őket irányítod

    amikor "inaktív" a csapat, nekem mindig leszedi a rohangáló arabokat (sokszor fordul elő, hogy hallom a kiabálást, TAB, és már csak a füstölgő arab hulla fekszik az utcán)
  • pluhi
    #734
    Kis story a mai nyomulásból, valszeg ismerős lesz.
    A két osztag keményen tüzelt a fedezék mögötti terrorra. Közben az egyik négyes nyomult közelebb. A terror érezte, hogy kezd forró lenni a pite, futásnak eredt. Óriási rutinnal keresztbe futott az amerikai katonák előtt érezvén, hogy csak ki kell jutnia a mágikus körből. Az amerikai katonát meglepte fifikás ellenfele, ezért habozott lőni. Imigyen a terror kikerült a mágikus körből, ezáltal az amerikai katona számára megszűnt célpontnak lenni. A jóisten kicsit meglökte kezét a jó irányba, ám az amerikai katona mielőtt még meghúzta volna a ravaszt, elgondolkodott az élet értékéről vagy ki tudja miről. Elmélkedését azonban megszakitotta egy kis repülő ólomdarab, mely átszakitván társa fejét, véget vetett a történetnek.
    LOAD GAME
    Megoldás: ha az amerikai katona (vagy a jóisten) tudja, hová fog szaladni a terror.
  • pluhi
    #733
    Coop hardon? Ha szereted sokat és hosszan nézni a töltőképernyőt és az utána következő "várunk a gamespyra vagy ki tudja mire" képernyőt, majd a szélesvásznú "vigyázzatok magatokra" képernyőt (ami jó lassú multiban), akkor neked találták ki ezt a játékmódot.