1172
  • FREAK
    #812
    hát én itt fél napig szenvedtem, mert akkor is mindig meghalt 1-2 emberem, ha az rpg-s csóka felől fedezve voltam

    egyszerűen a földbe lőtt tőlem 6-8 méterre, és feküdt a fél team....

    a füstgránát nem jött be, oldalszél volt, és az egészet befújta a mellékutcákba

    egyszer vissza is kellett mennem egy sebesülttel, mert SITREP-kor, az a csapat ugyan a körön belül volt, de a fal túloldalán :) az összes lehetséges megoldást kipróbáltam, mire összejött, de ráment az egyik team ammójának fele
  • neuro
    #811
    Én legtöbbször point fire-el fedezek, néha suppress-el, ha van még elég lőszer vagy kettőnél több ellenségtől kedd védeni a másik csapatot. De a legjobb megoldás bevágni egy füstgránátot eléjük és már mehet is a csapat...
  • vizoo
    #810
    kicsit beleugatok én is. :) Én pl. egyiket sem használtam. Se point fire-t se fedezőtüzet. Egyszerűen utcáról utcára mentem előre.először balra egy betonoszlop mögé, onnan rögtön jobbra a beugró épülethez. Majd másik csapattal ugyanez. (itt ugye szemben is van egy utca, aminek a végén vagy egy csóka. Innen az egyik csapattal át balra a második utcába (itt is van egy kis beugró) itt a hűtő mögül egy gránáttal leszedtem a srkon álló csókát, majd oldalról a másikat is (aki az első utca végről sasolt kifelé. Közben a másik team-mel a félig leomlott fal mögül leszedtem hátulról a kocsi mögött (a save point-nál) áldogáló zekét. Lényegében ennyi volt, mert mire visszakerültem az RPG-s szeme elé, az eltünt :))
  • FREAK
    #809
    csak azért érdekel ennyire, mert az a köcsög 6-7 mp-enként köp egy RPG-t (és akkor sem változik, ha point fire-t kap, ami gyakorlatilag nem találhatja el), és medium szinten nem tudom elképzelni, hogy két csapat végigsétáljon közeli becsapódás nélkül
  • FREAK
    #808
    replay?
  • donneck
    #807
    Akkor ne hidd el te Delta Force szakértő.
  • FREAK
    #806
    mondjuk az nekem a demoban legkönnyebb szinten sikerült egy lövés nélkül a standok mögött, de mediumon a fullban már csak fedezve vagy füsttel, nem emlékszem
  • vizoo
    #805
    Addigra elfogyott :)
  • donneck
    #804
    Nem akarlak én meggyőzni, csak ez az én véleményem, én így csinálom. Point fire-t lövetek és úgy nyomulok a másik teammal aztán lövés, vagy frag, vagy puskagránát az arcukba. Szétlőhető fedezéket gránáttal kell szétkapni. Gyorsabb és hatásosabb.
  • FREAK
    #803
    csak azt ne mondd, hogy sima point fire-rel fedezted az átvonulást

    bár mondhatod, úgysem hiszem el
  • vizoo
    #802
    És ott a maradék két kópét is le kellett szedni miután kicsináltad a géppuskásat? Vagy egyből vége lett a mission-nek? (ha szembe állsz a géppuskással balra van egy ajtó, ott bent még van két zeke)
  • vizoo
    #801
    hehe :) rendben. Majdnem meggyőztél :) De nálam csak a vége felé volt ijesztő a helyzet a lőszer mennyiségét illetően. Pl. a reptéren, amikor a félig romos épületen belül mentem segíteni egy másik csapatnak. Mire szétszedtük a dobozt, ami mögött rejtőztek a zekék, az alfa team-nek elfogyott a lőszere :)
  • vizoo
    #800
    NO PROBLEM :)
  • donneck
    #799
    Jah annak a géppuskásnak adtam egy puskagránátot, nem muszály mindenhol taktikázni annyit. :-)
  • vizoo
    #798
    Persze, nem azért írtam, csak ugye jobb, ha tisztában van vele mindenki, mert aztán ebből jönnek a problémák, meg a félrebeszélések :)
  • vizoo
    #797
    plusz az epilógusok
  • donneck
    #796
    Jó akkor a 11. vége. Most mentettem aszittem az már a 12.
  • Hmuda
    #795
    A két extrát is beleszámítva?
  • vizoo
    #794
    12? csak 11 van :)
  • vizoo
    #793
    Lehet nem kell, de van mikor nincs más lehetőség. pl. 1 pálya, demó pálya: A végén nehéz lenne másképp megkerülni a géppuskás csókát, mint átrohanni a "tűzvonalon". Akkor itt jöhetne az, hogy füstgránát, tudom... De abból sincs csak 3 db :)
  • donneck
    #792
    12. csapternél járok szerinted az 5. csaptert kihagytam?
  • FREAK
    #791
    ez nem igaz, kizárólag supression fire alatt nem dugja ki a fejét

    próbálj meg a chapter 5-ben az RPG-s utcán végigmenni supress nélkül
  • donneck
    #790
    Lehet.
    Én mindig point fire-t lövetek és mindig meg tudom kerülni a gonoszt.
    Amúgy meg nem kell a tűzvonalban szaladgáltatni a másik csapatot az káros az egészségükre.
  • Mighty
    #789
    Igen, mert ugy tudtam.
  • vizoo
    #788
    point fire-nél simán kihajol a zeke a fedezék mellől, alól és visszalő. Ami elég kellemetlen, ha a másik team épp átrohan a nyílt utcán és közéjük lő egy aranyos sorozatot. Nekem nemegyszer szedték így le egy vagy több emberemet a demóban, míg rájöttem a fedezettűz lényegére.
  • vizoo
    #787
    ez jó. Csűrhetnénk csavarhatnánk, hogy ki mit és hogyan értett vagy értett félre, de ez asszem a lényeg szempontjából lényegtelen. (na ez is értelmesre sikeredett)

    HOAHH!
  • donneck
    #786
    Amúgy a fedezettüz (supressing fire) szar a játékban csak a lőszert zabálja: fél perc fedezettűz elviszi csapat fele löszerkészletét. Elég a célzott lövés(point fire), hogy fedezékben tartsa és lekösse az ellenséget.
  • vizoo
    #785
    Ez mind szép és jó, DE: 768-as hozzászólásból én azt olvastam ki, hogy ezt a játékot az Amerikai hadsereg felügyelte és szponzorálta. Ami nem igaz. Az, hogy egy olyan jtékot néztek ki példának a fejlesztők, amit az amerikai hadsereg számára, mint kiképzőprogram fejlesztettek, nem egyenlő azzal, hogy ezt is támogatták és felügyelték :)
  • Mighty
    #784
    Jah. Tenyleg. 1-2 civil van benne.
  • Mighty
    #783
    Vegul is 0 civil helyett a 2 civil mar sokkal tobbnek tunik :)
  • neuro
    #782
    én 1-2-t láttam csak benne, ennél a sokkal több mondjuk 10-15 lenne :)
  • neuro
    #781
    Ahhoz képest, hogy az SFOD-D létezését még csak be sem ismerte az amerikai kormány, nagyon jól ismeri itt őket mindenki :)
  • vizoo
    #780
    Ezért írtam a vitát idézőjelbe. És elismerem egy lehellettel több civil belefért volna, de te először sokkal több civilt írtál. Ezzel a kifejezéssel nem értettem egyet
  • Mighty
    #779
    En meg ezt talaltam:

    "Full Spectrum Warrior is based on a game commissioned by the U.S. Army to train light Infantry troops in urban combat situations."

    Vagyis egy olyan jatekon alapszik, amit a US Army megbizasabol csinaltak a gyalogsag kikepzesere.
  • donneck
    #778
    Ezek rangerek.
    Nem kell vitázni meg kell nézni a BHD című filmet és egyből kiderül.
    A HUAAAH! pedig a rangerek csatakiálltása.
    Összekeverték őket a játékban. Ennyi.
    Amúgy a két Deltás a 11. csapterban nem semmi. Egyből kiszednek bárki bármilyen fedezék mögül.
  • neuro
    #777
    nem vitázni akartam, csak arról van szó, hogy jobban nézne ki a játék, ha lenne benne pár sikoltozva rohangáló civil
  • vizoo
    #776
    Megvan!! :)
    Game menüpont alatt a lap alján:
    "The Full Spectrum Warrior game is not sponsored or endorsed by the United States Army."


    http://www.fullspectrumwarrior.co.uk/gm_game.php
  • donneck
    #775
    A hülye sisakosok a Deltások:
  • vizoo
    #774
  • vizoo
    #773
    Valamint majd a későbbiekben kapsz 2 Rangert "mesterlövésznek" egy rövid időre. :)