36836
  • KranaZoli #4350
    No olvasgattam ezt a cikket.

    Tulajdonképpen két részre bontja a dolgot. (BIOS - SW, CPU - HW)

    Ír pár érdekes és már sokszor emlegetett BIOS beállításról, alaplapi driver-ről, stb.

    Ami számomra újdonság volt és tetszett, csak nem sokat értettem belőle az az, amikor azt írja, hogy az AMD XP procik többsége legalább 200 Mhz-el többre képes, megfelelő hűtéssel ellátva.

    Azt írják, hogy az AMD procikat túlhúzásgátlóval látják el. Ehhez az FSB Bus szorzóját kell szabaddá tenni. Általános szabály, hogy az FSB és a szorzó szorzata egyenlő a valóságos órajellel.

    Tényleg, nálam: 166 * 11,5 = 1909 Mhz

    (ennyi működik a 2600+ -os procim)

    Aszongya, hogy vigyázni kell az FSB értékkel, mert minnél magassabb annál drasztikusabb a szorzó hatása.

    Leírja, hogy a proci mely lábait kell összekötni dróttal és hogyan, hogy felszabadítsuk az FSB, szorzó állítást.

    Én nem igazán értettem :(

    Viszont ami számomra érdekes volt, hogy lehet vásárolni erre a célra kifejlesztett csíkot (speed strip SSA-1).

    Egy egy matrica, amit a CPU aljára kell ragasztani, bizonyos lábakhoz.

    Viszont egyenlőre csak AXDA sorozatszámú Athlon XP-khez használható, de azt írják ki fog jönni a többi procihoz is.

    Remélem ezt a sorozatszámot meg lehet nézni pl. az Aida, vagy Everest progikkal is, mert a pasztától én má nem fogom látni az biztos, azá meg nem fogom leszedni lepucolni :)

    Meg aszongya, hogy ilyenkor emelni kell a CPU feszültséget is.

    * Thoroughbred CPU-k max. 1,8 volt
    * Barton magosak max. 1,85 volt

    Elnézést ha hosszú volt és sokaknak semmi újat nem mondott, de én nem tom megéri-e ez a "játék".

    Bár igaz, hogy a tuning topic-ban vagyunk, ahol is miért ne csinálna ilyet aki itt van, mégha azzal 10Mhz-et nyer is.

    Én azt vettem észre, hogy inkább a videó karik fontosabbak mint a procik.
    Ez így nem teljesen igaz, de úgy érzem többet ér el az ember egy gyorsabb video kártyával, mintha a 2400-es, 2600-os AMD-ről átáll 3,2-esre.
    (mármint ha elsődlegesen játszik a user. Gondolom ige, me Word-höz nem hinném, hogy kellene :)
  • perempe
    #4349
    Sokmindenben.
  • KranaZoli #4348
    Olvasgatom a AMD procis hozzászólásokat.
    Most vettem meg a GS Június-i számát, amiben van egy cikk olyan címmel, hogy

    ATHLON XP - Tuning trükkök

    Nem hiszem, hogy nagy dobás lenne, de azé elolvasom, me nekem is athlon van.

    Az SBLive-os problémám sokadszori újratelepítés után megoldódott.

    DVD nézés közben pattogott, meg akadozott is a lejátszás.

    A DVD néző progit is újratettem, de közben vissza kellett vinnem a tékába a DVD-ket, a WinDVD5 ezeket a filmeket meg nem hajlandó lejátszani DVD mappából. Mást igen.

    Pedig az Ördögűző trilógia lett volna. FRANCBA!
    Nekem nagyon bejöttek ezek a filmek.

    De közben idegességemben hozattam egy Audigy 1-et.

    Nem tudtok v.mi NET-es apróhírdetési URL-t, ahol el tudnám adni a végülis tökkéletes SBLive kártyámat?
  • KranaZoli #4347
    Kössz!

    Mintha csak Te csináltad volna ;)

    A másik ilyen vót:


  • ollie
    #4346
    Na a tényleges teljesítmény kb annyival lenne több, mint ahogy a 2600 viszonyul a 2400-hez. Nem véletlen az egyik 2400+ a másik meg 2600+. A különbség kb 8%, és ez a többlet játékokban még annyit sem számítana, hiszen ott sok més tényező is szerepet játszik (pl videokártya, hangkártya, memória).
  • Laalee
    #4345
    athlon esetében 256k és amire használnád, szinte semmi jelentössége nincs a +cache nak. amd a barton esetében nagyon rosszul állította be a pr értéket.
  • Khull
    #4344
    En arra gondoltam, h az L2 cache memoria 512K a Bartonnal az athlon eseteben meg 128K ebbol eredhet valamennyi gyorsulas.
    A mukodesi frekvencia a Barton eseteben valoba kisseb 1800 korul van.
  • ollie
    #4343
    Nem lenne nagy előrelépés sebességben, sőt alig valami. Esetleg akkor, ha a bartont felhúzod 3200+ -ra.
  • Khull
    #4342
    Hali!
    Elso sorban bocs, h esetleg egy of topic kerdesem van de prci cseren gondolkodom es a kovetkezo kerdesem van, szerintetek van ertelme egy Athlon 2400+(2G)kicserleni egy Barton 2600+ -ra?
    Thnx.
  • ollie
    #4341
    Miben??
  • perempe
    #4340
    A Gigabyte 655TX-es lapja veri az ASUS 875-öst a tesztek szerint.
  • ollie
    #4339
    Ja, nem fogalmaztam tisztán. Mindkét lap SiS chipsetes volt és utáltam.
  • perempe
    #4338
    A Tuák jobbak a sima, kisebb órajelű (1700MHz) cerkáknál.
  • ollie
    #4337
    franc se emléxik már, az egyik lapban egy tua cerka, a másikban egy p4-es cerka volt
  • perempe
    #4336
    Melyikről?
  • ollie
    #4335
    A SiS chipsetről megvan a saját véleményem, és az nem éppen jó...
  • perempe
    #4334
    SuperPi 8M Ranking

    Próbáljátok ki a saját gépeteken!

  • perempe
    #4333
    Sis655TX a legkirályabb, a Gigabyte nagyon jó kis lapot csinál ilyenből.
  • Ruffi
    #4332
    Én téged erösitettelek csak meg!Én tudom h 865 egy fasza chipset azért mondtam h egyáltalán nem lassu!
  • ollie
    #4331
    Persze hogy nem rossz, csak éppen én az i875-höz viszonyítottam.
  • Zetorg
    #4330
    ok
    csak azért voltam kiváncsi, mert írtad, hogy 450-en megy
  • perempe
    #4329
    Nekem jó.
  • perempe
    #4328
    2x256MB PQI/Samsung dual.
  • stone
    #4327
    i865PE chipset második legjobb, azé' nem olyan szar.
  • Ruffi
    #4326
    Nem lassu az a chipset max el van maradva 875 mögött
    de attol még nem lassú
  • ollie
    #4325
    i865PE chipset, azért ilyen lassú
  • Zetorg
    #4324
    milyen ram?
  • Pontius #4323
    Ez mi?
  • perempe
    #4322
    P4 2,8C HT
    Abit IS7-E
    225-ös FSB, szinkron memória
    AIDA32 memóriateszt: 4517/1313
  • CoolStuff
    #4321
    Hi all!
    Kira a logó KranaZoli!
    Milyen volt az amiről írtál?
    Na mind1, ma már nem leszek...
    Cső!
  • KranaZoli #4320
    De, egészen jónak tartom amit írtál már csak azért is, mert a cooler-em is cooler master :)

    Csak vannak ezek a nem értések, mint hogyan tudom majd kivezetni a AeroGateII-es CPU-ra a Cooler Master Aero CPU cooler-emet?
    (lsd. előző levelem)

    Mert gondolom hasonló módon kell majd, mint ahogy az I-es példájában is szerepel.
  • KranaZoli #4319
    http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=discovery_detail&serial=41

    A fenti URL-en van egy példa arra, hogy hogyan lehet összekötni egy CoolerMaster Aero Cooler-t egy AeroGate I-es termékkel.

    Számomra ebből az nem egyértelmű, hogy a CPU fordulatszám szabályzó kanócokat rövidre zárja-e, vagy elszigeteli egymástól?

    Ill. a CPU fan-ra csatlakoztatható sárga vezeték v.hol eltűnik a képkockák között és nem mi lesz vele?
    :)

    Ja és, hogy a francba is működik ez?

    A feszültségét növeli, ill. csökkenti a CPU cooler-nek, aminek köszönhetően növeli, vagy csökkenti annak fordulatszámát? (más nem igazán lehet)

    De az akkor is rejtély, hogy az eredeti fordulatszám kábeleket, amik egy pótméterre csatlakoztak, azokat rövidre zárja-e, vagy sem?

    Meg tudná ezt nézni nekem v.melyikőtök?

    Hátha több szem többet lát.

    Köszi!
  • M@TriX
    #4318
    nem megtetszett a kis Aerogate? ;)
  • KranaZoli #4317
    No, itt egy egészen jó kis leírás is van a cuccosról:
    (aerogate II)

    http://www.ocportal.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=108
  • KranaZoli #4316
    Köszi!

    Azt elfeledtem hozzátenni, hogy v.ki le tudná fordítani nekem érhető formára?

    Ha jól fordítom, akkor 4 db hűtő köthető a cuccosra és ezekről ad infót ill. 4 db hőmérséklet mérő dióda van benne, amiket szintén rá lehet csatlakoztatni bizonyos egységekre és azokról is ad infót.

    Jól értem?

    Ha igen, akkor az lenne a kérdésem, ha a következő komponensek hőmérsékletét szeretném mérni, akkora hova kell, érdemes elhelyezni a hőmérőket?

    * CPU
    * Alaplap
    * HDD
    * CPU
  • perempe
    #4315
    Minimálisan. 225-ös fsb szinkron memóriakezeléssel 47-49 fokos.

    Jó hűtő, 3000 alatti bruttó ár.
  • KranaZoli #4314
    Hali!

    Néztétek?

    Megjelent a Catalyst 4.6-os verzió.
  • KranaZoli #4313
    Tudnál nekem segíteni abban, hogy a lenti 3 termék közül melyik mit tud, ill. melyik tudja azt, ami nekem kellene.

    A leírások lehetnének egy kicsit vaskosabbak is.

    * ALD-V02-UK
    * ALD-V02
    * ALD-V01

    Szal erre kellene nekem:

    Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e vásárolni v.mi olyan előlapot, amivel az alábbiakat lehetne megcsinálni:

    * 2 db SYSTEM cooler
    * 1 db CPU cooler
    * 1 db VGA cooler

    Ezek fordulatszámát írná ki, ill. még az alaplap hőmérsékletét, CPU hőmérsékletét, ill. ha tudja GPU hőmérsékletét (bár a VGA kártyámon ticcsen ilyen, de ki tudja).

    Plussz ha még lenne hozzá v.mi Windows XP-s GUI is, ahol be lehetne állítani a riasztásokat, vagy magán a cuccoson, vagy mind2őn.

  • ollie
    #4312
    Each temperature sensor corresponds to its own fan
    7 -color dial rotation setting or choice of setting in one single color
    Support 4 fans (max. output 18W each)
    Simultaneous monitoring of all 4 fan speeds (RPM) and their components\' temperature
    All connections are not required to be fully operational
    Reduced energy consumption and fan noise for quiet work environment
    Designed for DIY applications, can also be used for RAID towers, servers and industrial PCs
  • KranaZoli #4311
    Engem nem is annyira az ára izgat, hanem a funkció, amit tud.
    Az AeroGate ha jól tom CoolerMaster termék.
    Legalábbis én nézegettem a CoolerMaster weblapját és ott láttam ilyen nevű cuccosokat.
    Igen, látom itt a termék előttem.

    De számomra nem teljesen világos, hogy mit is tud pl. az

    * Aerogate II ALD-V02

    Asszem erről beszéltél.
    http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=ALD-V02&other_title=+ALD-V02+Aerogate%20II