36836
  • ollie
    #4190
    Ne viccelj, nekem anno az 1300-as celeronon, Radeon 9100-el sem szaggatott a Mafia fullon 1024x768-ban. Nálad más lehet a bibi.
  • ollie
    #4189
    Nem, mert a procid 533-as, tehát semmiképpen sem fog a memcsi 400-on menni, hacsak nem húzod fel a procit.
  • stone
    #4188
    Nekem is ennyi:
    VGA Memory Clock: 297 Mhz
    VGA Core Clock: 499.5 Mhz.
    Mindkettőt érdemes húzni, nemtom melyik hatásosabb de a memóriákat én 350-en járatnám a te kártyádnál és tennék rá öntapadós v. csipeszes bordákat (nekem így van) a GPU-ra pedig lehet kapni Zalman bordát ha húzni akarod.
    A progikkal nincs semmi gáz csak azért nem jelzi a hőmérsékletet mert valszeg nincs rajta hőmérő dióda. Én még mindig jobban örülnék egy olyan kártyának mint a tied mert jobb ramok vannak rajta, a hőmérőt meg leszarnám.
  • KranaZoli #4187
    Akkó nem lehet, hogy v.melyik progi-val van v.mi gáz?
    Egyik sem tett fel semmi furcsa egyéb cuccost, ami esetleg ott figyel a memóriában?
  • KranaZoli #4186
    Egyébként melyikkel lehet nagyobb eredményt elérni:

    * ha a GPU, vagy
    * ha a memória Mhz-ét húzom

    Te húzod v.melyiket?

    Ill. amit írtál azt én úgy értelmezem, hogy a GPU-t el lehet látni v.mi plussz bordával?!
    Te csináltál v.mi ilyesmit?
  • KranaZoli #4185
    Hali!

    Talán említettem, hogy egyik haveromnak is ui. kártyája van. Sajnos azonban még személyesen nem tudtam találkozni vele, mióta megvettem az enyém. De telefonon megkértem, hogy nézze már meg, hogy neki milyen RAM-ok figyelnek rajta. No, neki is Samsung RAM-okkal van felvértezve, de neki már régebb óta megvan ez a kari. A másik amiben pedig különbözik, hogy neki van overdrive tabfül, ami kijelzi neki a GPU hőmérsékletét. Ez az ami az enyémen ticcsen, bár a RAM-ok meg lehet, hogy gyorsabbak, stb.

    A doboz, körítés, dettó ua. az elmondása szerint.

    Arra szeretnélek megkérni, hogy légyszíves nézd már meg és írd be ide a fórumba, hogy minden húzás nélkül neked a 3D Mark milyen értékekkel illetti a következőket?

    * VGA Memory Clock: 297 Mhz
    * VGA Core Clock: 499.5 Mhz

    (nálam)
  • stone
    #4184
    Thx!
  • MoDuS
    #4183
    Hi!
    Igen, úgy tud csak aszinkronban menni vele...
  • stone
    #4182
    Lehet hogy 533FSB-s procinál csak így tud aszinkronba menni hogy 350MHZ-en megy. Ha van tipped akkor írd nyugodtan.
  • stone
    #4181
    Abból is gondolom hogy kevés a ram mert tegnap tettem fel az XP-t és üresen szaggatásmentesen ment, de mikor felraktam a progikat amiket használok (kb. 25-30db) akkor elkezdődött, ugyanúgy a szaggatás.
  • Narancs
    #4180
    Sztem vmit szarul állítasz be, mert nekem 2600+ bartonnal és FX5600al 512mb rammal és XP-vel (1204*768, minden full, noAA & noAF) NEM szaggat a Mafia!!!
  • CoolStuff
    #4179
    Sztem is a ram kevés...
    Abitnál is be lehet sztem!
  • stone
    #4178
    Ez az hogy régi és így főleg nem kéne szaggatnia, lehet XP-nél kevés neki az 512MB ram.
  • stone
    #4177
    Miért Asusnál belehetne?
  • CoolStuff
    #4176
    Abit ... akkor nem!
    [Hazudik, hogy suxxolja az Abitot]
  • CoolStuff
    #4175
    Már túl régi a maffia ilyen jó procihoz, mint ami neked van!
  • stone
    #4174
    Lassan szeretni fogom az AMD-t mert még mindig szaggat a Mafia, haveromnál meg nem a 2500-as Bartonnal.
  • stone
    #4173
    Ez gagyi ház. Vettem új alaplapot. Szerinted be lehet állítani hogy a memória 400MHZ-en menjen? Csak 266-ot és 350-et enged.
  • CoolStuff
    #4172
    Csá!
    Ezt neked, mert te szereted az AMD-t...
  • stone
    #4171
    A memóriákat járasd nyugodtan 350MHZ-en, a GPU-t meg szerintem ne húzd amíg nincs rajta normális borda.
  • stone
    #4170
    Fura pedig teljesen egyforma kártyánk van, legalábbis a képeid alapján az enyém is ugyanilyen. Ha 2,8ns-osak a memcsik rajta akkor jobbak mint a Samsungok (ezek szerint a Connect3d sem ugyanolyan memekkel szereli a kártyáit) és lehet ezért spórolták ki a hőmérő diódát bár ez számomra nehezen elképzelhető de lehet. Egyébként a ventihez nekem is csak két szál megy.
  • Zetorg
    #4169
    húzva nem hiszem...
  • CoolStuff
    #4168
    Sztem elmegy vele!
  • Pontius #4167
    Hali.
    Rég nem voltam de mostantól gyakrabban leszek...

    Egyböl benyomok 1 érdést. Szerintetek a videokártyám elmegy paszív hütéssel? Arra gondolok, hogy leszedem róla a régi hűtést és rányomok egy baszottnagy proci bordát venti nélkül. Képes lessz az az 1 borda elvezetni a hőt, vagy inkább ne basztassam...?
  • KranaZoli #4166
    Szerintem sincs rajta lázmérő.

    Igen most, hogy mondod ez így tényleg 8 :)

    Csak nem Samsung :)
  • KranaZoli #4165
    Jóvan má!

    Én nem vagyok akkora tudású mint Te.

    Így nem tudtam, hogy az a szám jelenti a ns-ot.

    Most már tudom.

    Ez annyit jelent, hogy 350Mhz-ig lehet húzni?
    Mert alapból 297Mhz.

    Me v.ki itt azt mondta, hogy ha megtudom hány ns-os a memória, akkor megtudja mondani, hogy mit kell beállítani.
  • Laalee
    #4164
    connect3d 9600xt

  • Laalee
    #4163
    a hűtést elnézve ez egy sima 9600pro kártya, esetleg valami költségcsökkentett xt és igy nincs benne hőmérő didoda sem.

    amugy remélem feltünt hogy mindkét oldalon 4 memo chip van azaz 8 :D
  • Laalee
    #4162
    szerintem a vakok intézetében dolgozol :D

    HY5DU283222
    AF-28 318A
    * KOR 7L40606K

    azaz 2.8 nano ~350mhz
  • KranaZoli #4161
    Lehetséges, hogy nálam azé ticcsen Catalyst OverDrive funkció, mert nem Samsung memória chip-ek vannak rajta?

    Köszi az oldalt, nézegetem de ns-ot még nem találtam :)
  • KranaZoli #4160
    No, ezeket a képeket sikerült alkotni a kártyáról.

    Most beszéltem egyik haverommal, akinek ue. a kártyája van és neki azon a bizonyos 4 db nagyobb chip-en Samsung felirat olvasható.

    Nálam meg amiket írtam.

    Én a 4 nagy chip-et néztem, mint memória chip.



  • Laalee
    #4159
    kb 2 perc megkeresni
    hynix
  • KranaZoli #4158
    Van rajta 4 db nagyobb chip, azokra ez van írva:

    HY5DU283222
    AF-28 318A
    * KOR 7L40606K
  • KranaZoli #4157
    No, ha minden igaz tudok a kártyámról képet berakni majd ide a fórumba.

    Aztán majd mutassátok meg, hogy mely chip-ek lennének rajta a memória modul-ok és megírom, hogy mik szerepelnek rajta.

    Ill. most ahogy nézem, a hűtőventillátor-tól csak két kábel megy a kártyára.

    * 1 fekete, és
    * 1 piros

    Nem kellene még egy harmadik is a hőmérséklethez?
    Szerintem ezen csak tápot kap a venti.

    Lehetséges, hogy v.mi bóvli Radeon 9600XT-t adtak nekem?!
  • Laalee
    #4156
    a memoriára mi van irva kis fekete negyszög :D van belőle vagy 8db
  • KranaZoli #4155
    Nem találtam sehol, hogy hol lehetne megnézni a GPU hőmérsékletét!

    Én ha felteszem a 4.5-ös Catalyst-ot, akkor az nem ad olyan tabfület, hogy OVERDRIVE.

    Az AtiTool-ban találtam olyan check box-ot, aminek hatására ki kellene írnia a GPU hőmérsékletét a tray icon-ba, de én nem vettem észre, hogy kiírta volna.

    Az AtiTool-ban sem találtam ilyet, hogy OVERDRIVE.

    Szal 1enlőre én sehol sem találom, hogy lehetne nézni a GPU hőmérsékletét.


    Lehetséges, hogy a kártyám nem támogatja?!


    Az AtiTool-t 550/327-nél lelőttem, mert már addig is 30, 30 percet dolgozott, mire ezeket kiírta.

    Így hát manuálisan feljebbtoltam 550-ről 600-ra, de a 3D Mark már rögtön az elejé kifagyott.

    Aztán visszavettem 590-re, ott is kifagyott.

    580-on végigment az összes Benchmark progi. Sajnos a GPU hőmérsékletét továbbra sem találtam :(

    Ill. kivettem a kártyát és most behoztam magammal, de én nem találom rajta, hogy Samsung, meg hány ns-os?

    Mit nézzek a kártyán, mert itt van nálam?
    Ill. hogyan tudom megnézni a GPU hőmérsékletét?
  • Roll
    #4154
    Ezeket a funkciókat hol lehet bekapcsolni?


    A cég egyes alaplapjainál alkalmazott két új funkció a CIA (CPU Intelligent Accelerator - Intelligens Processzor-gyorsító) és a MIB (Memory Intelligent Booster - Intelligens Memória-gyorsító) neveket kapta. Amíg a CIA a processzor utolsó teljesítmény-cseppjeinek kifacsarását célozza meg, addig a MIB a chipsettel (északi híddal) és a memóriával foglalkozik. A két új funkciót a Gigabyte csak a Titan GT Edition-sorozat Pentium 4-es alaplapjaiba szánja.

    A CIA növeli a processzor teljesítményét az azt kívánó alkalmazások esetén, mint például a játékok, a DVD- és az audió-kódolás esetén. Maximális esetben így tíz százalékos teljesítménynövekedés érhető el. Amennyiben a PC-nek kevesebb számítási teljesítményre van szüksége, a CIA automatikusan visszafogja a CPU-t.

    A MIB - a hasonlóan teljesítményigényes alkalmazásoknál - a memóriamodulokból még több teljesítményt csikar ki. Mindezek a lehetőségek úgy valósulnak meg, hogy a rendszer stabilitása nem változik.
  • Roll
    #4153
    Megnéztem a bordát, és valóban nem meleg, tehát jó a mérő.
  • CoolStuff
    #4152
    Ilyet ki szerel a gépébe ezzel a hanggal???
    5700-as fordulat, jesszus!
    Tornado TD8038H
    # Számítógépház belsejébe szerelhetõ ventilátor
    # Kétsoros golyós csapágyas
    # Fordulatszám: 5700 fordulat / perc +/- 10%
    # Zajszint: 55.2 dB
  • CoolStuff
    #4151