36836
  • Pontius #4550
    Szerintem megéri -3,4 fokkal hidegebb, és ez nem kis teljesítmény ilyen fordulatszám mellett...

    Jah és a gépemben nincs egy rendszerhűtő sem, és a ház oldala is rajtvan...

    100%-os proci teljesítmény melett 54-55fok!
  • M@TriX
    #4549
    érdemes ALCU helyett rezet venni, megéri a 3e plusszt?
  • Pontius #4548
    Na megvan a hűtőm, sajnos nem sima Cu hanem AlCu-s, de igy is brutális (jövő héten talán lessz Cu-m ) de az AlCu is hihetetlenül durva. Minimum (1350-es) fordulat melett 44 fokos a procim, és NINCS hangja a gépemnek!!!!!
    Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a hűtőt!
  • KranaZoli #4547
    Láttam már ilyen házat, de az enyém sajna nem ilyen.
    Mármint ticcsen a tetején szellőzés.

    Pedig azt tök jó 5letnek tartom. (logikus)

    Lehetséges, hogy v.mi maszek módon kellene csinálnom egy ilyet ...
  • CoolStuff
    #4546
    Tudnátok nekem valami baromi halk léghűtést mondani, ami kék ledes, és 3.4Ghz-ig rendesen hűt?
  • CoolStuff
    #4545
    Sztem mind2-t dugd vissza, mert a fönti az a fölfelé áramló meleg levegőt frankón eltávolítja a házból, a gép hátuljában lévő meg a procihűtőből kijövőt nyomatja ki...
    Mind2 nagyon fontos, de a hátsó télleg jobb választás.
  • Narancs
    #4544
    Ok, kössz mindjárt visszadugom akkor...
  • ollie
    #4543
    Hátulján legyen (a táp alatt) és kifelé fújjon. Túlnyomás meg legfeljebb akkor lenne, ha a ház légszigetelve lenne :)))
  • Narancs
    #4542
    Akkor 1et visszadugok, de az szerinted a ház tetején vagy a ház hátulján lévő venti legyen? Ja, és ugye kifelé fujjon? Ha befelé fújna, akkor nem lenne túlnyomás, vagy vmi ilyesmi?
  • KranaZoli #4541
    Az lehet.
    Azonban ha maga a Cooler elfér (mert a nagyobbik része ögencsak) meg van azé emelve, akkor a felfogató fém lehet gázos és akkor tényleg a tartó fülekből kell lefürészelni.

    Szerintem ezzel nem teszi tönkre a user a cooler-t, me ha jól tom Ők is ezt ajánlják.

    A CoolerMaster-nél is ott a példa, hogy hogyan kell kivezetni a Cooler-t az AeroGate-re, amihez vágni, szigetelő szalagozni kell, stb. de ott figyel a leírás a website-on.

    Szal ezek szerintem olyan barkácsolási dolgok, amik egy tuning-ot pártoló user-től simán elvárhatóak.
  • ollie
    #4540
    abit nf7-nél asszem túl közel vannak kondik a procihoz, és az a gond
  • ollie
    #4539
    A CPU cooler pont jó helyen van, hidd el, és pasztát is csak oda szabad tenni, ahol a hűtő alja érintkezik a procival. A sok paszta meg hülyeség volt, hiszen a paszta nem vezeti jól a hőt, tehát sok belőle botorság. Csak annyi kell, hogy épp hogy eltömítse a proci sapka és a hűtő egyenetlenségeit (mert azért a levegőnél jobban vezeti a hőt, de a fémmel nem versenyezhet).
  • KranaZoli #4538
    V.melyik ABIT-re pedig fel lehet tenni, me én is ilyet szerettem volna és akkor mutattak a boltban egy olyan ABIT alaplapot amire fel lehetett fogatni. A CPU foglalat mellett volt mind2 oldalon 2 - 2 lyuk.

    Arra, hogy milyen ABIT volt má sajna nem emléxem.

    1ébként meg adtak hozzá minden platformra való felfüggesztési elemeket.

    Én azé megnézném, hogy az ABIT NF7-re biztos nem lehet-e felfogatni?
  • KranaZoli #4537
    Volt már olyan is, hogy csak kevés paszta volt rajta. Aztán erre mondta v.ki, hogy tegyek alá sokat. Majd ha 1x megint lesz hozzá kedvem, akkó lepucolom és újra megprószálom ahogy írod.

    Viszont egy v.mit nem tudok:
    (na ez egy felelőtlen kijelentés volt :)

    * A pasztát csak a CPU-ra kell tenni, vagy a lapkán elhelyezkedő egyéb elemekre is?
    (amik gondolom memória modulok lehetnek)

    Kettő rendszerhűtő (8cm) van a gépemben.

    1.) a ház elején alul, ami kintről szívja a levegőt és a ház belsejébe fújja, ill.

    2.) a ház hátulján fölül, ami a házból fújja kifelé a levegőt.

    Közvetlen ez előtt (szerintem ez szar, de ezen nem tok változtatni) van a CPU cooler.
  • Maxx
    #4536
    Nem lehet, illetve kisebb moddingal állítolag igen. a tartofüleken két luk van, a külsőt le kell fürészelni, ugy állitolag rámegy. Vmi külföldi weboldalon olvastam, bár én nem tenném, egy 10e-res hütöt nem kéne szét b**ni
  • Torry
    #4535
    Ezt nem lehet felrakni ABIT NF7-re ugye?
  • Pontius #4534
    Holnap meglessz az új ventim:
    Zalman CNPS7000A-Cu
  • ollie
    #4533
    Ja, de mindenképpen kell egy házventi, mert bent marad a meleg levegő, mely egyre melegebb lesz.
  • ollie
    #4532
    Na ezt neked kell megállapítani. Ami azt illeti én eltököltem 1-2 órát a speedfan konfigurálásával, de megérte.
    Amúyg 2 HDD-d van? Az egyik tuti a proci, valszeg a legmelegebb, a másik 2 meg a hdd lesz.
  • Narancs
    #4531
    Megtudnátok mondani, hogy a SpeedFan -ban melyik Temp mivcsoda?
    HD0: 58
    Temp: 41
    Temp1: 35
    Temp2: 54
    Temp3: -48
    _________________
    Ez normál? Mert most lekötöttem 3 házventit mert kurva hangosak voltak, és a proci meg a VGA ventijén kívül nincs más venti...(kivéve a tápé még)
  • ollie
    #4530
    50 fok királyság!
  • zero_cool51
    #4529
    Nem gázos?
    A régi 2100-as XP-m alapból 65-70 fok volt, terhelve meg akár 80 fok...
  • Torry
    #4528
    50 fok akkor még nem is gázos?
    Én meg azt hittem,hogy az már gáz!
  • ollie
    #4527
    Lehet, hogy sok pasztát tettél alá, a pasztának épphogy egy filmszerű réteget kell képezni a proci és a hűtő között. Amúgy megy egy normál (nem Lite) Aero 7 nyílván jobban hűtene, na meg talán lehetne még javítani azon a levegőáramon. Van ugye olyan venti, ami kifújja a meleg levegőt a házból?
  • zero_cool51
    #4526
    az 50 fok az miért baj? Nekem Spire Whisperrock 2-esem van, és ugy megy kb 47-48 fok körül a 2500+ -as Barton
  • KranaZoli #4525
    Irigyellek benneteket.
    Nekem ezzel a nyavajás Cooler Master Aero 7 Lite-al is simán 60-65 fok körül mozog.
    Plussz 2 rendszer cooler.
    Pedig tettem rá ezüstpasztát is bőven. 1xerűen nem értem. Max-ra meg azé nem húzom a cooler-t mert akkor már hangos a levegő zaj. Nem a ventié. 1értelműen levegő zaj, de az öléggé zavaró.

    Pedig a levegőáramlatnak sincs semmi különösebb akadálya a gépben.

    De már megszoktam. Remélem proci is és nem fogja bemondani az unalmast idő előtt.

    Nekem eddig leghalkabbnak és a hűtése jó volt meg árban is, ... GlaciaTech Igloo 2470-es jött be.

    Viszont van egy fölösleges GlaciTech Iglo 2510 Pro cooler-em, réz talp + 3200 körüli fordulatszám :)

    Ha esetleg érdekel, ... [email protected]
  • Narancs
    #4524
    Ja, de ha leállna mégis akkor sztem GlacialTech Igloo 2450 Pro, vagy vmi hasonló...
  • Narancs
    #4523
    50 fok az még rendben van!
    60 foknál már gázabb a dolog, de ha nem megy 60ig akkor sztem fölösleges az új hűtés...
    Állísd be a BIOSban, hogy 60 foknál lekapcsoljon a gép, és kezdj el játszani, órákin át, ha nem áll le a gép akkor no gond és spóroltál 5 kilót!
  • Narancs
    #4522
    Ez teljesen korrekt!
  • KranaZoli #4521
    Megtaláltam a képet.



    Köszönöm a korrigálást!
    Igazad van (volt).
  • Torry
    #4520
    Hi all!

    2500+-os Bartonom megy 3200+-on 1.7V-n.Csak az a gond, hogy így prime95 tesztnél 50fokig is melegedett, ekkor kikapcsoltam.(Falconrock II-es hűtés)

    Kérdésem az lenne, hogy milyen hűtőt vegyek rá, hogy rendes hőmérsékleten mennyen a processzor.

    5000 HUF-ig,de ne legyen porszívó!

    Előre is köszi!
  • KranaZoli #4519
    Köszi az infókat, az effektív órajeleket már értem.

    Otthon megnézem még1x, de szerintem amiket írtam azokat írja ki a 3DMark.

    1.) szal vagy én néztem el,
    2.) vagy a 3DMark ír rossz értékeket

    Majd megnézem a RadLinker elnevezéseit is.

    Ha még annyit megírnél, hogy mit értenek a grafikus mag órajelén, akkor annak kell lennie a CORE CLOCK-nak?!

    Me annál szerepel 500Mhz, amilyen érték van nálam is default-ban.

    Everest-nél pedig a

    * GPU órajele 500 MHz

    és én ezt csak grafikus mag Mhz-nek tudom fordítani.

    1ébként a 3DMark-os ablakot is kopipasztáztam ide, visszanézem hátha megvan.
  • CoolStuff
    #4518
  • ollie
    #4517
    Most pár napig nem láttalak, nem volt flood a topicban
  • CoolStuff
    #4516
    Cső all!
  • ollie
    #4515
    Ja igen a RAMDAC vezérli a tv out-ot, szóval semmi köze a kártyán levő ramhoz.
  • ollie
    #4514
    Kevered a dolgokat
    VGA Core Clock: 297 Mhz
    VGA Memory Clock: 499 Mhz
    Na ilyen nincs! Ez pont fordítva van, tehát Core=499, Memory=297!

    Grafikus mag órajele: 500 Mhz
    Memória sebessége: 594 Mhz
    Ez teljesen jó, a memória itt is 297 valós órajel, de 594 effektív.

    Tehát a te kártyád és a tesztben szereplő XT órajelei megegyeznek. És azért van 2 féle érték feltüntetve a memóriához, mert DDR-ről van szó, ahol a valós órajel egy dolog (itt 297), de valójában 2x akkor sebességgel képes dolgozni, mert egy órajel alatt 2x lehet írni vagy olvasni a memóriából. Ezért DDR vagyis Double Data Rate vagyis Dupla Adat Sebesség.

    Nálad meg azért nem működik az Overdrive, meg azért nincs hozzá HL kupon, mert későbbi szériából kaptál, amire már nem tettek hőmérő diódát, ill nem tettek a dobozba HL2 kupont.
  • KranaZoli #4513
    Még mindig ezen a vonalon maradva. Volt egy régebbi írásom, amit előkotortam 6 oldallal hátrábbról. Akkó még a ns-okat vadásztam :)

    Everest-el ezeket az eredményeket kaptam:
    -----------------------------------------

    * Videokártya ATI Radeon 9600 XT (RV360)
    (ugyanez szerepel a cikkben lévő kártyánál is)

    * GPU órajele 500 MHz
    * RAMDAC órajele 400 MHz
    (mi az a RAMDAC órajel?)

    * Valódi órajel 297 MHz (DDR)
    * Effektív órajel 594 MHz
    (mit értenek effektív órajel alatt?)

    Csak a fontos Mhz-eket hagytam bent az Everest GPU moduljából.

    A cikkben szereplő órajelekkel kettő egyezik meg:

    * GPU órajele 500 MHz
    * Effektív órajel 594 MHz

    Amely utóbbiról mint írtam nem tom mit jelent.

    Asszem most teljes a kép, ezeknek az eligazodásában kérném segítségeteket!
  • KranaZoli #4512
    Még az előző írásomhoz kapcsolódva kérném STONE-t arra, hogy emélexel-e arra, hogy nálad milyen mérési értékeket sikerült kihoznod az AquaMark3-ból, me az újságban azt írják:

    * AquaMark3: 31205
    * GFX alap: 3780

    Hát nálam mind2 érték jóval alatta van ennek.

    Árban is olcsóbb volt a kártyám 5 rugóval, mint amit a tesztben említenek.

    Sajnos a teszt gépükről nem találtam leírást :(
  • KranaZoli #4511
    Hi!

    Előttem a Május-i PC World cejtung.

    Van benne egy cikk: DIRECT X 9-ES VIDEOKÁRTYÁK TESZTJE címmel.

    No ebben ott szerepel az a kártya is amilyen van Stone kollágénak is ill. nekem is.

    * Connect 3D ATI Radeon 9600XT
    (PC-World legjobb vétel :)

    Nem egészen értek bizonyos dolgokat.
    Aszongya HF2 kupon van benne (enyémben nem vót).

    Ez mondjuk nem is zavarna még, viszont amit ír róla azt nem tom összehozni az én kártyám értékeivel sem, ill. Stone értékei is ua. voltak mint az enyéim.

    Aszongya, hogy 1edülálló tulajdonsága az OverDrive funkció, amely autómatikusan emeli (vagy csökkenti, csak ezt nem tom ez utóbbit ki használja :) a grafikus mag órajelét.

    Vagyis a cikk szerint csak a grafikus mag órajelét.

    Itt már viszont furcsa, hogy Stone-én szintén van ilyen opció nálam ticcsen. Amiben különbözik az a RAM-ok és az, hogy az enyémen ticcsen hőmérő dióda.

    Szal még ez sem akkora gáz, me ott a RadLinker progi.

    De azt írja az Abit kivételével az összes gyártó sajnálatra kihagyott a termékjeiből. A teszt során 26 Mhz-et emelt az órajelen, amivel jelentős teljesítmény növekedést ért el. De aszonygyák a gyári túlhajtás nélkül is a legjobban teljesített.

    Itt számomra az nem világos, hogy mit értenek grafikus mag órajelen?

    Mert én Stone-al egyeztetve az ő kártyáját két féle órajellől tudok, ahogy a 3DMark nevezi őket:

    VGA Core Clock: 297 Mhz
    VGA Memory Clock: 499 Mhz

    Ezek az értékek ua. mind Stone-nál mind nálam.

    A cikk szerint viszont a tesztelt kártya paraméterei az alábbiak:

    Grafikus mag órajele: 500 Mhz
    Memória sebessége: 594 Mhz

    Hát ezek közül egyik sem 1ezik meg azokkal amik nálunk vannak eredmények :o

    Én ezt nem értem.

    Ua. a gyártó, ua. a kártya fentebb leírtam, hogy kettőnk kártyája között mi a különbség, erre itt a harmadik, ami megintcsak mást mutat a cikk alapján az órajelek szerint.

    Me azé pöttyet durva, hogy ha jól értelmezem akkor a Mi kártyáink grafikus órajele 297 Mhz a PC-World-ben írt kártyáé meg 500Mhz?!

    El tudná ezt nekem v.ki magyarázni?

    Köszi: KranaZoli!